Kam za IT v Ostravě - Tieto nebo OKIN?

kozel

Re:Kam za IT v Ostravě - Tieto nebo OKIN?
« Odpověď #30 kdy: 25. 02. 2015, 18:29:33 »
Okin NEBRAT, bohuzel vlastni zkusenosti. Byt tebou jdu do Tieta, nasbiram zkusenosti, udelam si certifikace a pokud budes mit pocit ze jsi nezaplacen tak se poohlidnout jinde. Napr. blizke Katowice (IBM, ING, Capgemini), pohltily nejednoho meho kolegu ze Slezska.


n0

Re:Kam za IT v Ostravě - Tieto nebo OKIN?
« Odpověď #31 kdy: 25. 02. 2015, 20:53:39 »
Takže jsi potkal inda který byl mimo, proto jsou indové mimo? Já teď poznal tebe a tvůj intelektuální rozsah, ale pořád si díky tobě nemyslím, že nic neumí p. Krčmář.  ;D

přesně tak - šup s něma do jednoho pytle.

Nebyl to jen nějakej ind, byl to jeden z těch co by měl být "ok", protože měl to privilegium se sem podívat a odkoukat a odposlechnout toho co nejvíc. Realita tomu neodpovídala. Co může být horší? No když po IMu mluvíte s jeho kolegama. A říkáte si - to jako vážně z tolika lidí vybrali zrovna TYHLE?

Jimm

Re:Kam za IT v Ostravě - Tieto nebo OKIN?
« Odpověď #32 kdy: 25. 02. 2015, 21:21:00 »
Já mám zase profesně příšerné zkušenosti se slováky, ale ač je to těžké, snažím se si stále myslet, že tam nejsou všichni úplně jaloví ( to "i" vypadá divně, ale je to ok. :) ).

presne

Re:Kam za IT v Ostravě - Tieto nebo OKIN?
« Odpověď #33 kdy: 25. 02. 2015, 22:40:22 »
To já taky :D Na export jdou asi ty nejhorší kusy a kvalitu si nechávaj pro sebe. Sice jsou docela hloupí, ale zase pracovití. Asi dobrej trénink z pastvy ovcí.

abflmpsvz

Re:Kam za IT v Ostravě - Tieto nebo OKIN?
« Odpověď #34 kdy: 26. 02. 2015, 11:36:20 »

třeba že Ind byl první člověk, kterýmu ač mluvil englicky sem fakt nerozuměl - ne po telefonu (indickej support to by byla kapitola sama pro sebe), ale face to face. Bylo mi už trapný mu po-x té říkat "excuse me..."

Ja mam teda uplne opacnou zkusenost. V kanclu mam Indy, Pakistance a Iry. Nejvetsi problem mam s pochycenim toho co rikaj Irove.

BTW. Ceskej support mi z moji nevelke zkusenosti neprisel o moc lepsi, jen mluvil cesky.  :)


n0

Re:Kam za IT v Ostravě - Tieto nebo OKIN?
« Odpověď #35 kdy: 12. 03. 2015, 12:38:48 »
V kanclu v Evropě nebo mimo? Já se bavil o těch z rodné hroudy.

abflmpsvz

Re:Kam za IT v Ostravě - Tieto nebo OKIN?
« Odpověď #36 kdy: 13. 03. 2015, 10:55:32 »
V kanclu v Evropě nebo mimo?
UK
Já se bavil o těch z rodné hroudy.
Pakistanec prisel do UK pred pul rokem. Oba Indove jsou v UK uz asi 3 roky.

Pan Jan

Re:Kam za IT v Ostravě - Tieto nebo OKIN?
« Odpověď #37 kdy: 13. 03. 2015, 11:21:41 »
Pravda, zapomněl jsem dodat podmínku, že to vědí jen ti co mají IQ přes 80 a občas čtou. :)

Tomu moc nerozumím, můžeš to prosím trochu rozvinout? Jako že v Indii nikdo nic neumí? Třeba Kovid Goyal, kterého zná celý svět?

Kdo je Kovid Goyal???

A můžeš nám vysvětlit ten důvod, proč by každý člověk s IQ nad 80, co občas čte, měl podle tebe bezpodmínečně toho člověka znát?

jenda

Re:Kam za IT v Ostravě - Tieto nebo OKIN?
« Odpověď #38 kdy: 13. 03. 2015, 12:15:44 »
asi tim chtel naznacit, ze staci 10 vterin k nalezeni odpovedi
lmgtfy.com

Pan Jan

Re:Kam za IT v Ostravě - Tieto nebo OKIN?
« Odpověď #39 kdy: 13. 03. 2015, 13:30:08 »
asi tim chtel naznacit, ze staci 10 vterin k nalezeni odpovedi
lmgtfy.com

To nedává zrovna smysl.

Unknown

Re:Kam za IT v Ostravě - Tieto nebo OKIN?
« Odpověď #40 kdy: 11. 12. 2015, 09:11:50 »
Na Tieto se vykašli. Firma je v ponoru, tipuju, že do dvou tří let bude všechno v Indii.

Tohle vypada na fakt poradnej ponor :-))

http://byznys.ihned.cz/c1-64962980-tieto-pracuje-z-ostravy-zakazce-pro-finskou-vladu-v-hodnote-sesti-miliard-firma-proto-zprisnila-bezpecnost

BlablaFM

Re:Kam za IT v Ostravě - Tieto nebo OKIN?
« Odpověď #41 kdy: 11. 12. 2015, 11:06:06 »
Copak, děláte monitoring médií? :-)

Ale raději jít do Tieta než do Otrokinu.

Unknown

Re:Kam za IT v Ostravě - Tieto nebo OKIN?
« Odpověď #42 kdy: 14. 12. 2015, 01:01:13 »
Copak, děláte monitoring médií? :-)

Kdepak, jen me bavi vyvracet bludy...

Raikö

Re:Kam za IT v Ostravě - Tieto nebo OKIN?
« Odpověď #43 kdy: 14. 12. 2015, 12:01:33 »
Porad tu od nikoho z vas nevidim poradny rozklad pro a proti.
Ja mam osobni zkusenosti z OKINu a na pohovoru v Tietu jsem uz taky parkrat byl. Dost lidi z OKINu preslo do Tieta (a samozrejme i naopak), takze mam celkem slusny pohled na obe spolecnosti po nakych dvouletech.

Obecne lide v Tietu jsou spokojenejsi, kvuli mensi byrokracii a praci primo pro koren (zadny outsourcing).
Avsak s rustem spolecnosti a ziskem statnich zakazek se dost mozna muze stat to co v OKINu - Secured Workspace = zadna elektronika, kovy, osobni veci, ani papiry na pracovisti. V OKINu to prislo z niceho nic. Nebylo to tam od zacatku.
Dale Tieto uz prodelalo nekolik vln propusteni, takze clovek si nemuze byt nicim jisty.
A jak uz zde bylo zmineno, penize co dostanete na zacatku, ty vam zustanou nejmene rok a i potom je velice tezke si vyrvat navyseni platu.

Co se tyce OKINu, je zde obrovska byrokracie, clovek citi ze lide z Verizonu s nim nejednaji jako s kolegou, ale jako s nakym hloupym Indem a ikdyby mel clovek sebelepsi napad, tak je to vsem jedno.
Jak sem psal vyse, je tam Secured Workspace, coz muze byt pro hodne lidi neprijemne (omezeni osobni svobody), ale pro ajtaky to takovy problem neni, protoze si udelaji naky tunel z venku na svuj PC a muze si tak nasmerovat i hovory, SMSky a serfovat po netu jak se mu zachce.
V OKINu sice clovek dostava smlouvu "jen" na dobu, na kterou ma OKIN kontrakt s Verizonem (momentalne do 5.2016, kontrak se obnovuje co 3 roky), ale zase sem tam za celou dobu nevidel ze by nekoho propustili pro nadbytecnost.
A pokud budeme mluvit o penezich, Verizon si muze dovolit platit velice slusne penize. Clovek sice zacina celkem s malem, ale rychle se vypracuje. Po pul roce uz muze dostat pridano, nejpozdeji po roce. Ja se za rok vypracoval na dvojnasobny plat oproti nastupu.
Je pravda ze si clovek musi trochu dupnout (nejlepe jit nekam na pohovor a pak postrasit vypovedi), ale pokud clovek fakt umi (resp. umi se vypracovat), tak si ho budou chtit udrzet.


Takze odpoved Tieto nebo OKIN neni jednoznacna. Kazdy ma svoje priority, podle kterych si musi vybrat.
Rekl bych ale, ze pro cloveka po skole s nevelkyma zkusenostma je OKIN dobry a jednoduchy zacatek (pokud umi anglicky) a hlavne prilezitost, kde ziskat zkusenosti a vypracovat se.

Stokurev

Re:Kam za IT v Ostravě - Tieto nebo OKIN?
« Odpověď #44 kdy: 14. 12. 2015, 19:37:15 »
Hosi nedelam ani v jedne z firem, ale trochu lepe na me pusobi tieto,ale kdysi me nevzali, rok 2010.. Ten security workspace ci co toje, je docela sila... je mi uplne jasne, ze se tim nechlubi kdyz inzerujou volna mista a smlouva na dobu urcitou... Furt je videt, ze v OV proste ta prace porad neni nebo co a s lidma se tady vyjebava na maximum. Jinak by v takovem prostredi dobrovolne nikdo nepracoval. A jak pise pan vyse, ze byl na pohovoru v tietu, je jasne, ze okin je nic moc, jinak by na ten pohovor nechodil. Takze ja kdybych sel zpet do OV, tak bych asi volil tiato, ale na pohovoru si rict slusny plat..  a termin home office je asi porad neznamy pojem pro vedeni