IDE pro nové C++14

nula

Re:IDE pro nové C++14
« Odpověď #60 kdy: 27. 11. 2015, 08:51:39 »
Citace
Používá někdo nějaké opravdu funkční IDE pro c++(použitelné pro nové c++14)?

Aktualne vydany NetBeans 8.1 uz podporuje C++14

Netbeans 8.1 bohuzel c++14 opet nepodporuje. Respektive ne poradne. Nefunguje treba autocomplete. Vic jsem ani nezkousel.
Autocomplete funguje. Z volnych IDE na Linuxu snad asi nejlip, ale zere pamet jako blazen.

nefunguje.
Zakladni kod, na kterem si vetsina c++14 necompliant parseru vylame zuby je:

Kód: [Vybrat]
struct A {
    int i;
    float f;
    char c;
};

auto foo() {
    return A{};
}

int main(int argc, char *argv) {
    auto a = foo();
    //a.   <--- nedoplnuje !

}


nula

Re:IDE pro nové C++14
« Odpověď #61 kdy: 27. 11. 2015, 08:52:34 »
Pardon, ten komentar tam nepatri

Kojot

Re:IDE pro nové C++14
« Odpověď #62 kdy: 27. 11. 2015, 09:53:01 »
Citace
Používá někdo nějaké opravdu funkční IDE pro c++(použitelné pro nové c++14)?

Aktualne vydany NetBeans 8.1 uz podporuje C++14

Netbeans 8.1 bohuzel c++14 opet nepodporuje. Respektive ne poradne. Nefunguje treba autocomplete. Vic jsem ani nezkousel.
Autocomplete funguje. Z volnych IDE na Linuxu snad asi nejlip, ale zere pamet jako blazen.

nefunguje.
Zakladni kod, na kterem si vetsina c++14 necompliant parseru vylame zuby je:

Kód: [Vybrat]
struct A {
    int i;
    float f;
    char c;
};

auto foo() {
    return A{};
}

int main(int argc, char *argv) {
    auto a = foo();
    //a.   <--- nedoplnuje !

}

Ano v tomto případě autocomplete nefunguje, ale to neznamená, že nefuguje vůbec. S plnou podporou C++14 bez chyb jsem se nesetkal.

nula

Re:IDE pro nové C++14
« Odpověď #63 kdy: 27. 11. 2015, 10:48:12 »
.....

Ano v tomto případě autocomplete nefunguje, ale to neznamená, že nefuguje vůbec. S plnou podporou C++14 bez chyb jsem se nesetkal.

Tohle je jednoduchy priklad. Autocomplete pro kazdy vetsi kod, je pod temito hloupymi parsery nepouzitelny(stejny problem maji netbeans, eclipse, clion....). To je zakladni vec, kterou bych od IDE potreboval.
Plnou podporu nabizi:
1) pluginy pro vim/emacs/snad i sublime - Blbe se to konfiguruje a navic je to nespolehlive. Pada to, nebo to obcas hrozne trva. Proste je to neodladene.
2) QtCreator - Ja osobne proste s tim mam problem. Nemuzu proste se ztotoznit s filozofii.
3) Kdevelop4.9+ - Clovek si to musi osobne prekompilovat a teda vecne problemy s verzema qt a kde-framework. Navic to nahodne pada.
4) Visual Studio 2015. Nevim jak plnou podporu nabizi. Nicmene, vse co jsem zkousel mi fungovalo. A to nejlepe a nejrychleji. Ze vsech zde zminenych mi osobne fungoval nejlepe. Bohuzel neni multiplatformni(a to je nejvetsi problem).

Kojot

Re:IDE pro nové C++14
« Odpověď #64 kdy: 27. 11. 2015, 12:55:43 »
.....

Ano v tomto případě autocomplete nefunguje, ale to neznamená, že nefuguje vůbec. S plnou podporou C++14 bez chyb jsem se nesetkal.

Tohle je jednoduchy priklad. Autocomplete pro kazdy vetsi kod, je pod temito hloupymi parsery nepouzitelny(stejny problem maji netbeans, eclipse, clion....). To je zakladni vec, kterou bych od IDE potreboval.
Plnou podporu nabizi:
1) pluginy pro vim/emacs/snad i sublime - Blbe se to konfiguruje a navic je to nespolehlive. Pada to, nebo to obcas hrozne trva. Proste je to neodladene.
2) QtCreator - Ja osobne proste s tim mam problem. Nemuzu proste se ztotoznit s filozofii.
3) Kdevelop4.9+ - Clovek si to musi osobne prekompilovat a teda vecne problemy s verzema qt a kde-framework. Navic to nahodne pada.
4) Visual Studio 2015. Nevim jak plnou podporu nabizi. Nicmene, vse co jsem zkousel mi fungovalo. A to nejlepe a nejrychleji. Ze vsech zde zminenych mi osobne fungoval nejlepe. Bohuzel neni multiplatformni(a to je nejvetsi problem).
1) Je to nespolehlivé a má tedy plnou podporu?
2) QtCreator ve verzi 3.4 to určitě nepodporoval, možná už v té poslední.
3) viz 1)
4) VS na Linux?
Mrknu klidně na ten QtCreator, ale jinak řečeno žádné volné IDE to nenabízí.


Milan Straka

Re:IDE pro nové C++14
« Odpověď #65 kdy: 27. 11. 2015, 13:26:37 »
Zakladni kod, na kterem si vetsina c++14 necompliant parseru vylame zuby je:

Kód: [Vybrat]
struct A {
    int i;
    float f;
    char c;
};

auto foo() {
    return A{};
}

int main(int argc, char *argv) {
    auto a = foo();
    a.   <--- nedoplnuje !

}

Používám ve Vimu clang_complete https://github.com/Rip-Rip/clang_complete a když použiju parametr "--std=c++1y", tak mi to doplní bez problémů :-)

Ale IDE to není -- jenom plugin na doplňování kódu (založený zjevně na clang autocompletion API). Další funkconalitu Vimu je možné dohnat dalšími a dalšími pluginy, ale na Visual Studio to stále nemá.

nula

Re:IDE pro nové C++14
« Odpověď #66 kdy: 27. 11. 2015, 14:24:53 »
1) Je to nespolehlivé a má tedy plnou podporu?
2) QtCreator ve verzi 3.4 to určitě nepodporoval, možná už v té poslední.
3) viz 1)
4) VS na Linux?
Mrknu klidně na ten QtCreator, ale jinak řečeno žádné volné IDE to nenabízí.

ad 1) Jj, plne to podporuje. Nespolehlive ve smyslu, ze to doplnovatko obcas spadne, nebo lagne na delsi dobu. Vetsinou staci restartovat ten plugin(respektive jeho serverovou cast) - tedy plne podporuje nejnovejsi c++, ale neni stabilni.
ad 4) Cele prostredi mi obcas pada.

Používám ve Vimu clang_complete https://github.com/Rip-Rip/clang_complete a když použiju parametr "--std=c++1y", tak mi to doplní bez problémů :-)

Ale IDE to není -- jenom plugin na doplňování kódu (založený zjevně na clang autocompletion API). Další funkconalitu Vimu je možné dohnat dalšími a dalšími pluginy, ale na Visual Studio to stále nemá.

Jj, presne jak rikas. Ty doplnovatka co jsem zminil take pouzivaji clang(zabudovany do ruznych pluginu - ja pouzivam treba YouCompleteMe). clang_complete trpel na stejne neduhy, jako mnou pouzivane YCM(ale jestli to pouzivas, zkus si ho). Obcas to spadlo, a bylo potreba restartovat. Jinak ma ovsem plnou podporu. Je to dano tim, ze vsechno todle pouziva clangi knihovnu, ktera je postavena primo nad kompilatorem. Co jde zkompilovat, to umi i doplnovat. Ostatni parsery jsou hloupe a neznaji jazyk.
Bohuzel jak sam rikas, Vim neni IDE. I po letech ladeni to proste neni ono(nemluve o stabilite tech tun pluginu).

nula

Re:IDE pro nové C++14
« Odpověď #67 kdy: 27. 11. 2015, 14:28:40 »
...
1) Je to nespolehlivé a má tedy plnou podporu?
2) QtCreator ve verzi 3.4 to určitě nepodporoval, možná už v té poslední.
3) viz 1)
4) VS na Linux?
Mrknu klidně na ten QtCreator, ale jinak řečeno žádné volné IDE to nenabízí.

Jeste jsem zapomnel:
ad 2) Je treba to nekde zapnout v menu(zkus poguglit clang parser, complete, nebo neco takoveho)
ad 4) No VS na linux neni ne? Sak jsem psal, ze bohuzel neni multiplatformni.

Tommy Angelo

Re:IDE pro nové C++14
« Odpověď #68 kdy: 24. 08. 2016, 15:45:25 »

Tommy Angelo

Re:IDE pro nové C++14
« Odpověď #69 kdy: 27. 01. 2017, 21:34:00 »
Viem že obnovujem starú tému, ale najnovšia verzia 
CLion 2017.1 EAP od JetBrains-u už ponúka dopĺňanie a teda aj tento testovací kód v tomto vlákne prezentovaný už zvládne ;)

Kód: [Vybrat]
class A {
public:
    int a;
};

auto fn() {
    return A{};
}

int main() {
    auto obj1 = fn();
    obj1.   //<-- V CLion-e to uz ide

    return 0;
}

gll

Re:IDE pro nové C++14
« Odpověď #70 kdy: 28. 01. 2017, 00:53:50 »
Tak uz vysla stabilna verzia Kdevelop 5
http://www.root.cz/zpravicky/kdevelop-5-pridava-podporu-javascriptu-a-qml/

v tom odkazu se píše, že přešli na clang parser. CLion ho také používá?

gll

Re:IDE pro nové C++14
« Odpověď #71 kdy: 28. 01. 2017, 12:32:28 »
Jj, presne jak rikas. Ty doplnovatka co jsem zminil take pouzivaji clang(zabudovany do ruznych pluginu - ja pouzivam treba YouCompleteMe). clang_complete trpel na stejne neduhy, jako mnou pouzivane YCM(ale jestli to pouzivas, zkus si ho). Obcas to spadlo, a bylo potreba restartovat. Jinak ma ovsem plnou podporu. Je to dano tim, ze vsechno todle pouziva clangi knihovnu, ktera je postavena primo nad kompilatorem. Co jde zkompilovat, to umi i doplnovat. Ostatni parsery jsou hloupe a neznaji jazyk.
Bohuzel jak sam rikas, Vim neni IDE. I po letech ladeni to proste neni ono(nemluve o stabilite tech tun pluginu).

existuje projekt https://github.com/Andersbakken/rtags. Je to stejně rychlé jako hloupé tagy a stejně chytré jako clang doplňování.

Umí to i navigaci, přejmenovávání a zvýrazňování chyb. V podstatě kompletní IDE backend.

jpu

Re:IDE pro nové C++14
« Odpověď #72 kdy: 28. 01. 2017, 12:48:54 »
Visual Studio 2017 ;)

čumil

Re:IDE pro nové C++14
« Odpověď #73 kdy: 29. 01. 2017, 13:25:32 »

borekz

  • ****
  • 492
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:IDE pro nové C++14
« Odpověď #74 kdy: 29. 01. 2017, 16:35:59 »
Proč fuj ?