IDE pro nové C++14

Shin

Re:IDE pro nové C++14
« Odpověď #15 kdy: 06. 02. 2015, 10:17:07 »
A EMACS by ti nestacil? :-)
Realne ma napada QT developer. Dlho som ho nepouzival a nepotreboval som tolko ficur ako ty, ale skus sa pozriet na ich stranku co to ma teraz.

QT Developer mi příjde strašně přeplácanej osobně. Mám rád jednoduchý rychlý prostředí, a to QT Developer není.


nula

Re:IDE pro nové C++14
« Odpověď #16 kdy: 06. 02. 2015, 10:21:03 »
Za mně určitě KDevelop. Myslím že to umí to co píšeš - poskytuje i nádstavbu pro gdb.
C++ 14 to umí perfektně (aspoň si teď nejsem vědom žádné chyby)
Verzovací systém bych tam ale nepoužíval. Radši se s tím nauč v terminálu, budeš nad tím mít lepší kontrolu.
Opravdu? a jaka verze? KDevelop 5ka by mela umet c++14, ale ta jeste moc k dispozici neni nikde, nebo sis ji kompiloval sam? Jeste pred par mesici jsem mel nekonecny problem, pac to chtelo Kde frameworks a Qt jeste nevydanych verzi... a po nekolikahodinovych(dennich) pokusech to vsechno dokompilovat jsem to vzdal. Nebo i nizsi verze zvladaji c++14? Mas ji nainstalovanou? Mohl bys neco ozkouset?

Mám KDevelop 4 a nepřišel jsem na problém zatím. Určitě, zkus poslat.

Diiky, zatim toto, pres tohle neprojde vetsina veci IDE(krome ycm, a teda MSVC2015 preview toto zvladlo uz kupodivu).

Kód: [Vybrat]
class A {
public:
    int a;
};

auto fn() {
    return A{};
}

int main() {
    auto obj1 = fn();
    obj1.   //<-- tady bych prosil napovidat

    return 0;
}

nula

Re:IDE pro nové C++14
« Odpověď #17 kdy: 06. 02. 2015, 10:22:43 »
A EMACS by ti nestacil? :-)
Realne ma napada QT developer. Dlho som ho nepouzival a nepotreboval som tolko ficur ako ty, ale skus sa pozriet na ich stranku co to ma teraz.

Pokud to emacs zvladne - takovem pripade, prosim o seznam pluginu :-)

Shin

Re:IDE pro nové C++14
« Odpověď #18 kdy: 06. 02. 2015, 10:36:17 »
Za mně určitě KDevelop. Myslím že to umí to co píšeš - poskytuje i nádstavbu pro gdb.
C++ 14 to umí perfektně (aspoň si teď nejsem vědom žádné chyby)
Verzovací systém bych tam ale nepoužíval. Radši se s tím nauč v terminálu, budeš nad tím mít lepší kontrolu.
Opravdu? a jaka verze? KDevelop 5ka by mela umet c++14, ale ta jeste moc k dispozici neni nikde, nebo sis ji kompiloval sam? Jeste pred par mesici jsem mel nekonecny problem, pac to chtelo Kde frameworks a Qt jeste nevydanych verzi... a po nekolikahodinovych(dennich) pokusech to vsechno dokompilovat jsem to vzdal. Nebo i nizsi verze zvladaji c++14? Mas ji nainstalovanou? Mohl bys neco ozkouset?

Mám KDevelop 4 a nepřišel jsem na problém zatím. Určitě, zkus poslat.

Diiky, zatim toto, pres tohle neprojde vetsina veci IDE(krome ycm, a teda MSVC2015 preview toto zvladlo uz kupodivu).

Kód: [Vybrat]
class A {
public:
    int a;
};

auto fn() {
    return A{};
}

int main() {
    auto obj1 = fn();
    obj1.   //<-- tady bych prosil napovidat

    return 0;
}

Hm, máš pravdu, auto to fakt neumí...

Ivan

Re:IDE pro nové C++14
« Odpověď #19 kdy: 06. 02. 2015, 10:39:06 »
A EMACS by ti nestacil? :-)

Emacs bohuzel poradne parsovat C++ neumi a ani nemuze. Duvod proc tomu tak je se da najit v konferenci Emacsu primo od Stroustrapa. Problem je v tom, ze gramatika C++ je nejednoznacna a vyzaduje tzv. "context sensitive lexer". Napriklad neni mozne bez znalosti kontextu rozhodnout jestli "<" je porovnani anebo soucast specializace sablony.

Napr. MSVC to resi tak, ze kompilator behem kompilace generuje databazi symbolu a content assist zacne poradne fungovat az potom co svoje zdrojaky prelozite. Jinak ale ma MSVC s novym standartem dost velky problemy (napr. const_expr), coz je ovsem skoda protoze ma na druhou stranu dost dobry debuger.

Jedinej kdo opravdu umi dobre parsovat c++ je kompilator. Ja pouzivam gccsense, ale na vlastnosti c++14 jsem ho jeste nepouzil.



nula

Re:IDE pro nové C++14
« Odpověď #20 kdy: 06. 02. 2015, 10:52:33 »
...
Hm, máš pravdu, auto to fakt neumí...

Jj, to je presne to, ze to nedava novou normu, oni totiz pouzivaji parser vlastni, a nove c++14 uz to nezvlada, to bys videl, co se stane se slozitejsima sablonama, takovy eclipse, se z toho zblazni :-D ..ale Kdevelop5ka by uz mela pouzivat interne libclang, ktera samozrejme zvlada normu(je to vlastne rozhrani pro clangovy kompilator, takze to musi zvladat), akorat kdovi kdy vyjde, slibujou ji uz snad rok :(

karl82

Re:IDE pro nové C++14
« Odpověď #21 kdy: 06. 02. 2015, 10:53:19 »

Worker

Re:IDE pro nové C++14
« Odpověď #22 kdy: 06. 02. 2015, 10:58:16 »
A EMACS by ti nestacil? :-)

Emacs bohuzel poradne parsovat C++ neumi a ani nemuze. Duvod proc tomu tak je se da najit v konferenci Emacsu primo od Stroustrapa. Problem je v tom, ze gramatika C++ je nejednoznacna a vyzaduje tzv. "context sensitive lexer". Napriklad neni mozne bez znalosti kontextu rozhodnout jestli "<" je porovnani anebo soucast specializace sablony.
Vdaka, toto som napriklad nevedel. EMACS som navrhol len preto, lebo ten operacny system by mal vediet vsetko. :-)

nula

Re:IDE pro nové C++14
« Odpověď #23 kdy: 06. 02. 2015, 11:03:42 »
Napr. MSVC to resi tak, ze kompilator behem kompilace generuje databazi symbolu a content assist zacne poradne fungovat az potom co svoje zdrojaky prelozite. ...

Jedinej kdo opravdu umi dobre parsovat c++ je kompilator. Ja pouzivam gccsense, ale na vlastnosti c++14 jsem ho jeste nepouzil.

Mno teda ta 2015 preview mi fungovala docela dobre, treba maji na pozadi naky kompilacni thread(ale zkousel jsem to jen na jednoduchych prikladech)

Jj presne, proto ma clang spoustu utilit a rozhrani ve sve knihovne, pro background AST build. A hlavne ma i "vysokourovnove" funkce pro praci nad tim stromem(je fakt presnej). Bohuzel i to pouziti je slozite dost(ne zbytecne, proste tech moznosti je mnoho) a zatim nevim o nikom, kdo by to do sveho ide zabudoval. Bohuzel(teda ve verzich, ktere clovek ma sanci dostat, slibujou to vsichni, ale zatim skutek utek, krome vimiho YCM pluginu.)

nula

Re:IDE pro nové C++14
« Odpověď #24 kdy: 06. 02. 2015, 11:05:44 »
https://www.jetbrains.com/clion/

Clion ma z nepochopitelnych duvodu(zacali to delat nedavno) vlastni(samozrejme nefunkcni) parser.

linux_noob

Re:IDE pro nové C++14
« Odpověď #25 kdy: 06. 02. 2015, 11:14:55 »
@nula: A jak momentalne debugujes?

nula

Re:IDE pro nové C++14
« Odpověď #26 kdy: 06. 02. 2015, 11:24:46 »
@nula: A jak momentalne debugujes?

na linuxu, kde delam nejvic veci bohuzel gdb, kdyz neni zbyti :-(  Pokud je to mozne a pouzitelne tak si vyloguju vsechno mozne a koukam do logu.

Pokud delam nakou libku multiplatformni, tak bud msvc, nebo borlandi studio :-)
Javim nahouby, nejradsi bych se rozplakal...

linux_noob

Re:IDE pro nové C++14
« Odpověď #27 kdy: 06. 02. 2015, 11:41:36 »
hmm, tak to jsme na tom zhruba stejne no :( Kazdopadne snad vsechny tyhle graficky debuggery jsou nadstavby nad gdb, takze zadnej zazrak bych od toho necekal.

Ivan

Re:IDE pro nové C++14
« Odpověď #28 kdy: 06. 02. 2015, 12:39:49 »
A kdyz se tu uz probiraji i debugery -  znate nejakou nadstavbu nad gdb (krome Emacsu) do ktere se daji zadavat i vlastni gdb prikazy?

Kontretne potrebuju cas od casu spustit prikaz "set scheduler-locking on/off" behem debugovani. Bohuzel vetsina nadstaveb je tak inteligentnich, ze dokonci vedi, ktery gdb commandy potrebuju a ktery ne.

nula

Re:IDE pro nové C++14
« Odpověď #29 kdy: 06. 02. 2015, 15:28:56 »
Popravde mne se s tim debuggerem dela tak blbe, ze to pro mne zacina byt sproste slovo, kdysi jsem se namlsal na borlandim studiu a obcas na msvc. A ted mne to prijde vsechno desny opruz, takze se tomu vyhybam a spise mam spoustu logu, ktere po odladeni proredim, nebo tak ...