Jakou distribuci používáte pro desktop?

ok

Jakou distribuci používáte pro desktop?
« kdy: 28. 12. 2014, 09:05:40 »
Jakou pouzivate distribuci pro desktop a proc jste si ji vybrali?
« Poslední změna: 28. 12. 2014, 22:57:35 od Petr Krčmář »


Re:Jakou pouzivate distribuci pro desktop?
« Odpověď #1 kdy: 28. 12. 2014, 09:18:08 »
Precise. Unity je nejergonomictejsi linuxovy desktop. Mam presne stejne verze vsech balicku jako na produkcnim serveru.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

jenda

Re:Jakou pouzivate distribuci pro desktop?
« Odpověď #2 kdy: 28. 12. 2014, 09:27:30 »
fedora,roky,uz par mesicu alpha verze fc21, bez zavahani. velke firmy pouzivaji fedoru a na produkci CentOS / RedHat, tak se to hodi znat.

Kit

Re:Jakou pouzivate distribuci pro desktop?
« Odpověď #3 kdy: 28. 12. 2014, 09:39:15 »
Ubuntu s WMII. Rychlá instalace a konfigurace, slušný výběr aplikací, minimum problémů.

xxxxx

Re:Jakou pouzivate distribuci pro desktop?
« Odpověď #4 kdy: 28. 12. 2014, 09:41:19 »
Za mě ubuntu. Ono co si budem povídat, oní je to vlastně skoro jedno a liší se to jen grafikou většině lidí stačí otevřít prohlížeč a libreoffice a ten je všude stejný. Lidi se budou prát že je to velký rozdíl, ale když vezu stabilní verze různých distribucí tak kromě jinak barevných oken ani ne.

Jediná výhoda ubuntu je jeho komercializace (viz třeba amazon) která přináší rychlejší vývoj a přímo se na ni zaměřují vývojáři dalších aplikací. Nestane se jako třeba u Centos že google řekne že v 6.5 prostě chrome nepůjde a to nebyla sedmička venku.


Alice

Re:Jakou pouzivate distribuci pro desktop?
« Odpověď #5 kdy: 28. 12. 2014, 09:54:57 »
Odpověď na tvojí otázku asi nenajdeš. Neb každý používá distribuci jaká mu nejvíce vyhovuje. Já používám léta na notebooku Debian testing, na servery Debian stable. Jde o to jak se hodláš linuxu věnovat. Jestli se chceš učit a poznat co je pod pokličkou :) , nebo jen klikat na dvě ikonky /internet a pošta/.

brk

Re:Jakou pouzivate distribuci pro desktop?
« Odpověď #6 kdy: 28. 12. 2014, 10:22:53 »
Odpověď na tvojí otázku asi nenajdeš. Neb každý používá distribuci jaká mu nejvíce vyhovuje.
A proč by nenašel? Ptá se přesně na tohle :) Jaké má k tomu důvody, to už je věc jiná. Možná odlehčenější diskuse na volné dny, možná jen zvědavost, a možná i ten výběr ...

Já osobně mám na "hlavním" PC bezmála deset let Gentoo. Dřív jsem používal s drobnými pauzami Mandrake, ale pak přišlo sloučení s jinou distribucí, změna názvu a hlavně změna vývojového cyklu a to se mi nelíbilo, takže jsem hledal kudy dál. Jelikož jsem v té době cítil potřebu některé balíčky patchovat a zdálo se mi, že v Gentoo by se mi to mohlo dělat nejsnáze, tak jsem ho zkusil a zatím nebyl důvod ho měnit.

Pak tu je ještě hromada dalších PC, kde mám různé varianty Ubuntu. Firemní desktop a notebook, soukromé notebooky, počítače u rodičů, které už buď nejsou tak výkonné, abych na nich kompiloval celý systém, nebo vyžaduji vyšší spolehlivost. Ne že bych měl s Gentoo nějaké časté výrazné problémy, ale přeci jen je to hodně škálovatelné a může se stát, že se někde něco rozbije v době, kdy nebudu mít čas to opravovat.

e3k

Re:Jakou pouzivate distribuci pro desktop?
« Odpověď #7 kdy: 28. 12. 2014, 10:48:13 »
gentoo/xfce. gentoo pretoze je to distribucia ktoru pouzivam najdlhsie a xfce pretoze je jednoduchsie ako gnome a kde ale este stale ponuka dost ficur pre beznu desktopovu prevadzku.

pokial instalujem desktopove prostredie na pocitace o ktore sa nemam cas starat tak je to xubuntu alebo poslednu dobu fedora s xfce.

linux_noob

Re:Jakou pouzivate distribuci pro desktop?
« Odpověď #8 kdy: 28. 12. 2014, 10:51:08 »
Fedora s awesome WM. Hlavni duvod proc fedora jsou casty aktualizace kernelu, mesy, atd. a zaroven jednodussi pouzivani nez treba arch. Trochu nevyhoda je mensi pocet balicku treba oproti Ubuntu, ale zatim jsem snad nenarazil na pripad, kdy by mi neco vylozene chybelo.

pavele

Re:Jakou pouzivate distribuci pro desktop?
« Odpověď #9 kdy: 28. 12. 2014, 11:06:40 »
Posledních pár let Debian stable, dříve jsem používal Mandrake/Mandriva.

Debian mi ze začátku přišel jako nedodělek - DODO (grafika je strašná). Později ve srovnání s CentOS i Manddrivou mi Debian připadá mnohem pružnější (CentOS je takový "blackbox").   

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jakou pouzivate distribuci pro desktop?
« Odpověď #10 kdy: 28. 12. 2014, 11:09:03 »
Debian a pak Debian based distra Sparky Linux a Kanotix, vzdy s LXDE. Oboji podstatne spolehlivejsi nez Ubuntu.

#

Re:Jakou pouzivate distribuci pro desktop?
« Odpověď #11 kdy: 28. 12. 2014, 11:31:00 »
Gentoo/LXDE = #1.

squirrel

Re:Jakou pouzivate distribuci pro desktop?
« Odpověď #12 kdy: 28. 12. 2014, 11:34:14 »
Laptop, homeserver:
Manjaro (Archlinux based) - oproti cistemu archu mam jeste "stable" repozitare ... jinak neco ve stylu archu si diky tomu ze jsem si na neho zvykl a nejak nemam duvod menit

Jine servery:
Debian

Re:Jakou pouzivate distribuci pro desktop?
« Odpověď #13 kdy: 28. 12. 2014, 13:22:25 »
Linux Mint 17 KDE 64bit   aktualizován na 17.1 LTS (naprostá spokojenost)

VK

Re:Jakou pouzivate distribuci pro desktop?
« Odpověď #14 kdy: 28. 12. 2014, 13:47:34 »
Pokud se potřebuješ připojovat i do domény Windows (Active Directory), tak nejjednodušší způsob je použít OpenSUSE (dnes nejlépe OpenSUSE 13.1 s tříletou podporou). Pomocí YaSTu je nastavení hračka, v Ubuntu to tak jednoduché není. YaST je rozhodně velkou předností OpenSUSE. A pokud ne OpenSUSE, tak bych doporučil cokoliv s KDE, které si můžeš lehce, díky spoustě možností nastavení a nejrůznějších widgetů, jakkoliv upravit k obrazu svému.