Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Server / Re:Pořízení domácího serveru na Proxmox
« Poslední příspěvek od vatavata kdy Dnes v 23:35:48 »
No, já nejdřív pořídila jeden jetý 1U Dell, slušně výkonný, levný, ale tak hlučný, že šel do školy.
Domů jsem si do racku postavila 3U server na B550 s Ryzen 9 5900x / 64GB, to plně na virtualizaci stačí, ačkoliv nepoužívám Proxmox ale KVM/QEMU na holém Debianu. IPMI to taky nemá, ani mi nechybí, mám v tom jakousi starou gpu pro všechny případy. SW Raid v SuperMicro klecích, disky navěšené na bazarovém SAS řadiči. Spokojenost, chlazeno vzduchem, pokud se v tom děje něco žravého, pravda, trochu to hučí, ale většinu času se to prakticky nudí, takže jen tak šumí. Klidová spotřeba něco kolem 70W.
 
2
Bazar / Prodám programátor Asix Presto
« Poslední příspěvek od Longin kdy Dnes v 22:39:36 »
Ahoj
Prodám programátor Asix Presto
https://www.asix.cz/prg_presto.htm
Funkční, původní kryt
Cena 1400 Kč
Osobně Brno eventuálně Zásilkovna
3
Bazar / Prodám Xilinx FPGA kit Digilent Nexys A7
« Poslední příspěvek od Longin kdy Dnes v 22:24:13 »
Ahoj
Prodám FPGA kit Digilent Nexys A7
https://digilent.com/reference/programmable-logic/nexys-a7/start
Funkční, použitý párkrát, jako nový...
Revize desky D s plnou výbavou - XC7A100T
Originální krabička bez kabelu
Nabízím za 5000Kč
Osobně Brno eventuálně Zásilkovna
4
Windows a jiné systémy / Re:Finderem se nepřipojím na smb://
« Poslední příspěvek od RDa kdy Dnes v 21:21:18 »
Me SMB prestalo fungovat na starem OSX, ze to podporuje jen novejsi verze (a ja jel starou kvuli XP).

Reseni bylo na stranu ktera sdili pridat proste AFP server.. a pouzivat afp:// pro maca.
5
Vývoj / Re:Komunikace mezi ESP a RPi
« Poslední příspěvek od TechnikTom kdy Dnes v 20:58:46 »
No a když už to RPi má WiFi, tak proč to tam neposílat přes síť?
A můžete mít ty senzory kdekoli.
A nebudete na ESP muset programovat čtení těch čidel a posílání po sériové lince, ale využijete hotové projekty jako ESPeasy, Tasmota, esphome atd.
6
Server / Re:QEMU nad LVM se zasekává
« Poslední příspěvek od Michal Šmucr kdy Dnes v 20:10:27 »
Zalozil jsem bug u Gentoo: https://bugs.gentoo.org/940751

jsou tam postnuty vysledky ze sysrq, a hnije to v kernelu, podle:

Kód: [Vybrat]
# ps auxf | grep D
USER       PID %CPU %MEM    VSZ   RSS TTY      STAT START   TIME COMMAND
root      7358  0.0  0.0      0     0 ?        D    11:32   0:00  \_ [kworker/u16:0+loop0]
root      9444  0.0  0.0      0     0 ?        D    11:52   0:00  \_ [kworker/u16:4+flush-251:4]

v dmesg zadny error neni, disky jsou lokalni a bez chyb ve smartu
[/quote]

Díky za další detaily. Jasně, synchronizuje se writeback cache a nemůže to zapisovat, všechny vrstvy včetně toho finálního qemu procesu pak čekají.
Mě to pořád vede spíš k tomu, že je tam problém buď s MD, nebo s disky. Přestože by to za normálních okolností po timeoutu, kdy zařízení neodpovídá, měl vzdát a pokračovat jen s tím zbylým z mirroru. A jasně budou tam nejspíš ještě libahci, ahci v případě SATA disků.
Co je každopádně divné (nebo by to opravdu nahrávalo nějakému bugu) je to, že to neemituje jedinou divnou kernelovou hlášku.
Nic.. jsem zvědavý, co to finálně způsobuje, nebo jestli se to povede ještě reprodukovat s jinými jádry a vypnutým write mostly.

Citace
dm tohle?

Ano, přesně tohle jsem myslel.
Za normálních okolností je ten LV ACTIVE. Je tam mechanismus, že když je problém se zařízením(i) pod ním, tak nezruší ty své devnody, ale jen se přepne do režimu SUSPENDED a všechny procesy nad ním čekají v uninterruptible wait (D) stavu.
Jak jsem zmiňoval, tak mě se na specifické konfiguraci stávalo to, že nastal problém, přeplo se to do SUSPENDED. Nicméně poté, kdy se zařízení pod LVM vrátilo do funkčního stavu, tak už se to nevrátilo do ACTIVE modu, mrznuly lvs, pvs atd. Ale když se to vynutilo přes dmsetup resume <dev>, tak se dopsaly všechny věci a normálně to pokračovalo dál.

Citace
Ten LOOP je tam takto:
A je to z duvodu, aby C: partisna byla 4K aligned (prakticky je 1MiB aligned). Na LVM je modifikovany obraz disku s winXP, kde byla prvni partisna posunuta na zarovnanou pozici - sektor 2048, ale ten originalni bootloader si s tim neporadi a nebootuje to - pak uz jsem nedohledal jak opravit bootovani, protoze:

... jsem vymyslel rovnak na ohybak: vzal tech 63 sektoru od pocatku disku (kde je bootloader), nakopiroval je pred hranici prvni partisny, a ve QEMU bootuji z toho posunuteho loopdevice. Vysledek je:
- guest si mysli ze ma C: zacinajici na 63 sektoru a tedy bootuje ok
- host ma data zarovnana

Ta LVM partisna tedy obsahuje dve partition tables, jedna je na zacatku s 2048 offsetem pro C:, druha je pred koncem 1M bloku s 63 offsetem pro C:, prostredek prvniho 1M bloku je pak nevyuzit.

Jasný chápu, obešel jsi to docela vtipně, díky za vysvětlení. Já to jen za začátku nepochopil, jak je to do ten loop zapracovaný a že máš v QEMU přímo oddíl bez qcow image.
Nechci se v tom úplně rochnit, tím že je to víceméně off-topic a podle ten loop device v tom problému nebude hrát roli..
Ale WinXP SP3 stoprocentně bootují i s prvním oddílem od 1MiB. Kdysi jsem to řešil v komerčních migračních nástrojcíh z HDD -> SSD (Paragon, Acronis). Podobně, když jsem instaloval VM na běh nějakých starých aplikací ve VMWare nebo QEMU/KVM. Ale tam jsem to dělal tak, že jsem si před instalací Windows připravil prázdné, neformátované 0x07 partitiony zarovnané na 1MB (třeba pomocí linuxového fdisku, nebo diskpart z novějších Windows) a pak to nechal při instalaci XP SP3 zformátovat jejich instalátor, co si pak nainstaloval i zavaděč a normálně to šlape.
Tohle je z jedné image, co jsem našel doma.. https://pastebin.com/raw/DFXc1Qh2
Akorát ta zmíněná migrace existujícího Windows disku z 4K na 1M zarovnání se mi nikdy nepodařila standardními nástroji (dd, partclone), nebootovalo to, nezkoumal jsem to moc dál a měl jsem k dispozici boot CD s Paragonem, který to vyřešil uspokojivě.
7
Server / Re:QEMU nad LVM se zasekává
« Poslední příspěvek od RDa kdy Dnes v 19:21:32 »
Na druhou stranu je dost pravdepodobne, ze ten problemu bude nekde v unikatnim nastaveni celeho OS a mozna i v kombinaci s HW.

Je to klasicky serverovy hw s ECC, zadna obskurita.

Ze se to zasekne, nelze pripsat tomu ze je konfigurace nestandardni - pouzivam system jako skladacku. Ocekavam ze kazdy dilek bude delat svoji cast tak jak ma.

Tim, ze byste pouzil "standardni" a mnohokrat vyzkouseny Debian nebo Redhat, vyloucite spoustu moznych problemu.

To je priserny - ze pouziju neco rekneme "zastaraleho" - jen proto ze to "uz" funguje? Asi je zde na miste pripomenout - ze nebyt me a tohoto problemu, tak za nejaky rok dva, az se vase klasicke distro rozhoupe nabidnout to co dnes pouzivam, tak je  mozne ze tohleto tam bude nastesti opraveny.

Nebezi me na tom neco kritickeho ci s miliardovym obratem, ze bych mel priotity jinde. Bugy se stavaji a je treba jim prijit na kloub.
8
Hardware / Re:Existují kvalitní webkamery?
« Poslední příspěvek od r443 kdy Dnes v 19:10:53 »
Po létech používání no-name krámů a integrovaných mizerných webkamer v noteboocích se mi loni dostaly do ruky kamery od Dellu, WB5023 (2k QHD) a WB7022 (4k). Nad jejich obrazem jsem zůstal hledět s otevřenými ústy, oproti všemu, co jsem kdy předtím viděl, to byl rozdíl několika tříd.

Pro zajímavost jsem teď dohledal, že oba modely také používají už zmíněný čip Sony Starvis, takže to asi opravdu bude to pravé. Za mě osobně jinak ta 2k verze úplně stačí.
9
Vývoj / Re:Komunikace mezi ESP a RPi
« Poslední příspěvek od kopevi2 kdy Dnes v 17:38:12 »
udělal bych to pomocí ESP webserver a rpi by bylo pouze robrazovadlo....
10
Bazar / Re:Prodám retro audio sestavu: stereo zesilovač a reproduktory
« Poslední příspěvek od redustin kdy Dnes v 16:57:51 »
Jistě, kolem audia je mraky voodoo, ale na to se chytají lidi bez technických znalostí. Zemní smyčky jsou problém všech uzemněných zdrojů signálu a u zdrojů, ve kterých uvnitř tečou velké proudy (tedy PC či notebooky), často způsobují zcela reálně slyšitelné rušení. Jednoduchá fyzika Kirchhoffových zákonů.
Stran: [1] 2 3 ... 10