reklama

Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Vývoj / Re:Co vám vadí na JavaScriptu v roce 2018?
« Poslední příspěvek od ded.kenedy kdy Dnes v 00:43:43 »
Citace
Vznika nove paradigma, misto toho, aby funkce vracela navratovou hodnotu, vola callback. Ne kazdy se s tim dokaze poprat a ano, nekdy je to opravdu nesikovne...

Nejedna se o paradigma, ale o styl programovani, ktery se oznacuje jako "Continuation-passing style". A neni to nic noveho, protoze se jiz leta pouziva jako jeden z kroku prekladu funkcionalnich programu. Takovou zakladni cetbou je Appel: Compiling with Continuations z roku 1992.
2
Server / Re:Začátky s proxmox?
« Poslední příspěvek od samalama kdy Dnes v 00:32:53 »
nejako som nepochopil, ze aky mas vlastne problem. jaj, nechce sa ti guglit, hladat a ucit sa. vsetko za teba maju vyriesit ini...
3
Studium a uplatnění / Re:Zkušenosti s Embedit v Ostravě
« Poslední příspěvek od cobolaktoprebolak kdy Dnes v 00:32:47 »
Jo, "nepovinné" přesčasy radši psát s uvozovkami. Ono člověk je asi může odmítnout, ale pak tam bude za pěknou svini :)
Co se týče Seznamu tak platí celkem prd a dělají jen JS/Python pokud vím.
Služebky do Číny můžou být lákavé, ale pokud budeš 12-16h u někde u zákazníka a odpočineš si tak max v letadle cestou zpátky, tak je to stejně o ničem, jedině fakt zkombinovat s dovolenou pokud se to dá domluvit. Ale do té Číny pustí jen minimum lidí, běžný franta programátor asi ne-e.
Jinak recenze na glassdoor zajímavé, koukám problém s managmentem pořád převládá, ale je to všechno Brno/Praha, kdo ví jak je to v Ově, tady v polském vidákově je to většinou uvolněnější.
4
To že se dneska UPSkové staniční baterie dělají prakticky výhradně v provedení "sealed lead acid" je spíš věc pohodlí a rozmazlenosti správců UPS, než že by zrovna "bezúdržbové zapouzdřené" provedení přinášelo pro staniční provoz nějaké výhody. Naopak možná delší životnosti by se dalo dosáhnout, pokud by se elektrolyt dal kontrolovat a dolévat. Tak jako to mívaly staniční baterie v telefonních ústřednách.

A já myslel, že baterie jsou "sealed" kvůli plynům (vodík), které jinak vznikají a unikají do okolí, a vytvářejí nezdravou (výbušnou) atmosféru. Pokud jsou někde produkčně nasazené staniční baterie, musí být prostor řádně (nuceně) odvětrán a je zde zpravidla i instalován i systém pro měření koncentrace plynů.

(Moji poznámku o std.UPS MaLaMuT správně vyvrátil, za což mu děkuji.)

Já vnímám pouzdřené baterie takto: jsou bezpečnější pro přepravu, protože z nich při položení na bok nic nevyteče. Taky míň hrozí, že se ajtík poleptá při manipulaci kyselinou. Taky z nich možná tolik nevyschne voda zcela samovolně. Ale tím to zhruba končí.

Olověná baterie plynuje při nabíjení nad nějaký napěťový práh - tuším jsem zaslechl 13.8 V. Plyny se nepřestanou vyvíjet jenom proto, že má baterka svrchu nalepený/přivařený plastový dekl. VRLA baterie (Valve-Regulated Lead Acid) mají ventilek (nebo ventilky? na každý článek zvlášť?), kterým přetlak plynů v případě potřeby upšoukne. Tyhle pouzdřené baterky mají buď elektrolyt nasáklý v nějaké skelné vatě/hadru, nebo se jim taky říkalo "gelovky" - ale nejsem si jistý, nakolik je to s tím gelem pravda. Taky jsem snad v minulém století viděl borce, který nabíjel SLA baterku čímsi "na koleně" a pěkně se mu nafoukla. (neměla ventilek?)

Ty plyny při nabíjení jsou zřejmě "pěkná" směska. Vedle vodíku a kyslíku jdou z baterky zřejmě i nějaké korozivní kyselé páry (nebo co) - jednou mi takhle u baterky za pár měsíců pěkně ohnila vnější svorka (už si nepamatuju která). To jsem tehdy měl chvíli do nedůležité UPSky zvenčí připojenou vysloužilou autobaterku. Asi už pak neměla vyvážené články (měly každý jinou kapacitu) takže baterka plynovala i při rozumném nabíjení.
5
Vývoj / Re:Co vám vadí na JavaScriptu v roce 2018?
« Poslední příspěvek od Kit kdy Dnes v 00:11:05 »
vetsinou hlavne to, ze nefunguje "back". nejde poslat odkaz na konkretni vec na webu.

Tohle je jen chybou vývojáře. Když to neumí, tak to má přenechat na HTML.
6
Server / Začátky s proxmox?
« Poslední příspěvek od Harry kdy Dnes v 00:10:26 »
Začínám s proxmox a mám pár začátečnických dotazů
1.Řekměmě, že máme 1x rychle diskové pole s SSD a 1x velké diskové pole s HDD
RAID zajištuje hw řadič.
Ted checi vytvořit ve virtuálu file server pro ukládáni dat uživatelů LAN a to tak, že
samotný virtuálni stroj bude ležet na SSD poli a data na HDD poli. Přičemž by se mi libilo, aby bylo možné v případě potřeby vyrobit novy virtualni stroj a data k tomu jen připojit. Jak se to správně realizuje v proxmox?

2. řekněme, že máme virtulaní stroj v .qcow2 souboru, jak ho dostanu do proxmox?

3. Pokud chci umožnit správu proxmox z venku, stačí naroutovat port 8006 na příslušný hw?
   Nahrát SLL certifikát a jedu?  Lze použit SLL certifikát od  Let's encrypt?
   
4. Najdu někde příklady řešení zálohování v proxmox?

5. Jak a kde nastavím zda se má daná VM spustit nebo nespustit při startu proxmox?

Děkuji
7
Jsou speciální UPS pro čerpadla a nejsou nijak drahé:
https://www.himalaj.cz/zalozni-zdroj-mv300

Tykráso, sínusová UPSka, navíc v takovém sexy průmyslovém krytu! Já ji chci do obýváku... Díky za link :-)

A ke všemu si můžu svobodně připojit baterku jak velkou chci. Měnič má ventilátor, takže není stavěný na 10 minut provozu, ale na tak dlouho, kolik dá baterka. Se může hodit.

Nepatrně úsměvná je poznámka "neinstalovat v prostorách s polétavým vodivým prachem, např. uhelným" (když o kus dřív píšou, že se s tím dá zálohovat i kotlík včetně automatického podavače) ale to si dělám srandu, jasně je to pochopitelné, UPSka se umístí mimo prostor kotelny nebo do prachotěsné skříně apod.
8
Vývoj / Re:Co vám vadí na JavaScriptu v roce 2018?
« Poslední příspěvek od to_je_jedno kdy 25. 09. 2018, 23:45:03 »
vetsinou hlavne to, ze nefunguje "back". nejde poslat odkaz na konkretni vec na webu.

a nerikam, ze je to hlavne problem JS - myslim, ze dobry vyvojar to umi osetrit.
9
Vývoj / Re:Riemannova hypoteza
« Poslední příspěvek od aaaa kdy 25. 09. 2018, 22:39:14 »
10
Vývoj / Re:Co vám vadí na JavaScriptu v roce 2018?
« Poslední příspěvek od Honza kdy 25. 09. 2018, 22:08:22 »
Možná je doba 32-jádrových procesorů, ale také je doba 32 tabů v prohlížeči otevřených současně. A to se vsadím, že většina uživatelů má tak 4, možná 8-jádro. Proč by tedy měla mít jedna stránka k dispozici více vláken?

Třeba proto, aby se ty podúlohy na té jedné stránce při nějakém čekání vzájemně neblokovaly.
Souhlas, ale na to není potřeba více vláken.
Stran: [1] 2 3 ... 10

reklama