Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Distribuce / Re:skript po spuštění
« Poslední příspěvek od MaBo kdy 21. 01. 2021, 23:48:09 »
Moc díky za pomoc.
2
Vývoj / Re:Přihlašování pomocí URL
« Poslední příspěvek od hary kdy 21. 01. 2021, 23:44:58 »
Zkoušel jsem tu integraci s FB a musím říct že je to teda docela voser. Ze začátku nice, dají vám dají hezký kus javascriptu pro vložení do vaší stránky, ale už vám třeba pořádně neřeknou jak s tím správně pracovat na serverové straně. Lidi mají problémy s požadavkem na https při i při lokálním vývoji a já taky - to je pro mě dost komplikace (aplikace samotná https neumí a produkčně mám nginx s reverzní proxy).

...
Jak jsi řešil ty to HTTPS? Nebo to bylo předtím než to nakázali?
3
Nabízím zakázku / Nakrimpování Cat6 kabelů
« Poslední příspěvek od Darkhunter kdy 21. 01. 2021, 23:41:45 »
Zdravím,
jelikož jsme neschopní, tak tady dávám poptávku na nakrimpování 4 Cat6 kabelů - tudíž 8 konektorů.
Kancl máme na Praze 10 - Vršovicích.
Odhadem nabízím 500 Kč za nakrimpování + odzkoušení.
Díky!
4
Distribuce / Re:Startu skriptu po spuštění Ubuntu
« Poslední příspěvek od Mintaka ? kdy 21. 01. 2021, 23:16:24 »
Ahoj

Hodilo by se trocha upřesnění čeho tím chceš docílit.

V jaké situaci chceš ten tvůj script spouštět?
Při spouštění počítače (v jaké fázi, viz runlevels https://alibaba-cloud.medium.com/understanding-and-changing-runlevels-in-systemd-ccc30065c53d) /
Nebo po přihlášení uživatele ?
Také můžeš nastavit spouštění v pravidelných intervalech pomocí plánovače úloh, cronu.


5
Server / Re:HW raid 10 vs 6
« Poslední příspěvek od AoK kdy 21. 01. 2021, 23:08:32 »
kolik tam bylo cpu jader? Těch 48 cpu při plném zatížení se nejspíš dost nepěkně pralo s plánovačem v Linuxu a dělalo to neplechu, to mohlo způsobit tak vysoký iowait a disky vytížené nebyly. Tyhle diskové pole mají mezi sebou obrovské rozdíly. Pro mě to jsou blackboxy a zkušenosti mám jen s klasickými 2U s 16 - 20 disky.

Samozřejmě, pokud tam zajistíš UPS, uděláš zálohování, proč ne. On ten čip uvnitř může být stejný, proč by ne, ale může být jiný firmware, jiný způsob chlazení a napájení atd. U enterprise ssd se začaly TLC objevovat teprve nedávno a mixed use jsou snad jen na MLC.

On to je podobný problém jako používat konzumní plotnové disky do serverů, občas to dává smysl a lze to použít, pak do 4U skříně nacpeš několik desítek disků s NCQ a parkováním hlaviček, navzájem si udělají takové vibrace a kolísání proudu, že v nejlepším budou odpadávat, v nejhorším zapíší poškozená data. To jsem zažil. Když víš co jak, můžeš ušetřit, když nevíš a chceš jen ušetřit, můžeš se ošklivě spálit.
6
Distribuce / Re:skript po spuštění
« Poslední příspěvek od _Jenda kdy 21. 01. 2021, 22:55:39 »
Citace
#! /bin/bash nebo #! /bin/bash/sh -e ?
/bin/bash/sh je nesmysl, takový soubor neexistuje. Ve skutečnosti řešíš dvě dilemata:

/bin/bash nebo /bin/sh
bash má více funkcí, ale je „nestandardní“ -- na některých systémech nemusí být nainstalovaný, a lidem, kteří ho z politických nebo technických (například miniaturní počítače s nedostatkem paměti) nemají pak nadávají když ho ve svých skriptech použiješ. To se tě ale téměř jistě netýká, a tak bych doporučil použít bash.

sh ve skutečnosti není nějaký konkrétní program, ale podle specifikace to může být libovolný program, který implementuje nějakou základní funkcionalitu. Na Ubuntu to je defaultně dash, ale dá se to změnit (dpkg-reconfigure dash) třeba na bash. Osobně miluji bash natolik :-), že na svým počítačích mám /bin/sh nastavený na bash.

jestli tam dát -e
-e způsobí, že se skript okamžitě ukončí, pokud dojde k chybě (normálně skript pokračuje v běhu i bez chyby). Zde velmi záleží na tom, jak je skript napsaný - jestli chyba může způsobit nějaký problém, nebo jestli je naopak skript naprasený tak, že k chybám běžně dochází a přesto vše potřebné funguje.s gnome-terminal bohužel nepomohu, nepoužívámNa Ubuntu nevím, ale na Debianu je rc-local.service už v distribuci, takže stačí vyrobit ten rc.local. Když to nenabootovalo, řeklo to nějaké informace?Nevím, jestli uvedené souvisí, ale obecně z rc.local nechceš spouštět grafické aplikace (gnome-terminal), protože rc.local se provede ještě před přihlášením uživatele (a když se GUI restartuje/uživatel se odhlásí a přihlásí, tak se nespustí znovu). Programy pro automatické spuštění v GUI se dávají do ~/.config/autostart/ (pozor, asi to nejsou shell skripty, ale .desktop soubory), ale já to vždycky naklikám. Bohužel nepoužívám GNOME, v Xfce se to jmenuje "Sezení a programy po spuštění". Tam je seznam a můžeš si tam přidat vlastní.
7
Software / Re:Sdílený adresář
« Poslední příspěvek od TechnikTom kdy 21. 01. 2021, 22:40:37 »
A nešlo by to nasdílet přes SMB?
8
Software / Re:Sdílený adresář
« Poslední příspěvek od Ondrej Nemecek kdy 21. 01. 2021, 22:36:29 »
FAT může v závislosti na verzi mít omezení např. na velikost souborů.
9
Server / Re:Server zamrzá při diskové zátěži
« Poslední příspěvek od Petr Fortelny kdy 21. 01. 2021, 22:13:44 »
Pokud to tedy není problém v křemíku (https://en.wikipedia.org/wiki/Silvermont#Erratum).
Jaká byla chyba/trace při testu přes SATA?
10
Server / Re:HW raid 10 vs 6
« Poslední příspěvek od M Z kdy 21. 01. 2021, 21:47:51 »
Z vlastni zkusenosti:
predtim - 48x 600GB SAS 15k HW raid10 (IBM), spojeni se serverem 16Gb FC SAN
potom - 2x 4TB Samsung NVMe PM983 swraid 1
Zadna presna mereni nemam, jen iowait. Predtim disky dost nestihaly, bezne byl iowait v top kolem 30, potom max. 10 bezne kolem 5.
Na serverove  ssd jsem prestal verit, pote co jsem si jedno z diskoveho pole pripojil do PC a zjistil, ze je to uplne normalni Samsung, ktery se da koupit 5x levneji (a to jsme meli 70% slevu  ;) ). Bezpecnost dat, to je otazka, je nutne mit UPS a dobrou zalohu. SSD na rozdil od disku neodchazeji nahle, takze byva dost casu na vymenu.

p.s. pro stourali: tech 48x600GB ma mnohem vetsi kapacitu, ale postupne, jak jsme prechazeli na SSD, na nem zbyl pripojeny pouze jeden server.
Stran: [1] 2 3 ... 10