Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Server / LXC Error: Get "http://unix.socket/1.0": EOF
« Poslední příspěvek od martinus26 kdy Dnes v 18:44:51 »
Pomocou prikazu lxc restore som obnovil lxc kontainer librarian ktory je na dalsom externom siffrovanom disku (nie je trvalo pripojeny)

Vsetko fungovalo. Pri dalsom spusteni pc ked som chcel spustit lubovolny kontainer, tak mi vypisuje chybovu hlasku


Kód: [Vybrat]
lxc start librarian
2024/10/06 18:34:37.610776 system_key.go:131: cannot determine nfs usage in generateSystemKey: cannot parse /etc/fstab: expected between 3 and 6 fields, found 1
Error: Get "http://unix.socket/1.0": EOF

takisto nie je mozne zobrazit dostupne kontainerz prikayom lxc list, tiez vypise hlasku  Error: Get "http://unix.socket/1.0": EOF[/code]


Kód: [Vybrat]
systemctl status snap.lxd.daemon
● snap.lxd.daemon.service - Service for snap application lxd.daemon
     Loaded: loaded (/etc/systemd/system/snap.lxd.daemon.service; static)
     Active: active (running) since Sun 2024-10-06 18:35:46 CEST; 316ms ago
TriggeredBy: ● snap.lxd.daemon.unix.socket
   Main PID: 13899 (daemon.start)
      Tasks: 0 (limit: 18954)
     Memory: 532.0K
        CPU: 231ms
     CGroup: /system.slice/snap.lxd.daemon.service
             ‣ 13899 /bin/sh /snap/lxd/29619/commands/daemon.start

okt 06 18:35:46 hlavnypc lxd.daemon[5236]: - proc_stat
okt 06 18:35:46 hlavnypc lxd.daemon[5236]: - proc_swaps
okt 06 18:35:46 hlavnypc lxd.daemon[5236]: - proc_uptime
okt 06 18:35:46 hlavnypc lxd.daemon[5236]: - shared_pidns
okt 06 18:35:46 hlavnypc lxd.daemon[5236]: - cpuview_daemon
okt 06 18:35:46 hlavnypc lxd.daemon[5236]: - loadavg_daemon
okt 06 18:35:46 hlavnypc lxd.daemon[5236]: - pidfds
okt 06 18:35:46 hlavnypc lxd.daemon[5236]: Reloaded LXCFS
okt 06 18:35:46 hlavnypc lxd.daemon[13899]: => Re-using existing LXCFS
okt 06 18:35:46 hlavnypc lxd.daemon[13899]: => Starting LXD

Skusil som zobrazit socket, ale neviem ci je vysledok spravny

Kód: [Vybrat]
ls -l /var/snap/lxd/common/lxd/unix.socket
srw-rw---- 1 root lxd 0 okt  6 18:20 /var/snap/lxd/common/lxd/unix.socket


skusil som pozriet chzbove spravy

Kód: [Vybrat]
lxd --debug --group lxd
Error: Failed initializing storage pool "librarian_storage_pool": Failed to mount "/var/lib/snapd/hostfs/mnt/btrfs/archiv/eknihy/librarian/librarian_storage_pool" on "/var/snap/lxd/common/lxd/storage-pools/librarian_storage_pool" using "none": no such file or director

Neviete kde moze byt chyba ? Nemoze byt problem ak je librarian_strorage_pool umiestneny na disku ktory je pocas startu pc odpojeny ?

Nevie niekto poradit ako riešiť kontainer na vymenitelnom externom disku ?


2
Sítě / Re:DS-Lite na FTTH u Orange.sk?
« Poslední příspěvek od ja. kdy Dnes v 18:15:18 »
dobry den, viem ze je to stara tema, ale zaujimalo by ma, ci sa odvtedy nieco zmenilo (k lepsiemu?!).
po rokoch cakania aj k nam orange dotiahol optiku, no potom co som si tu precital skusenosti, celkom vaham.
minimalne tu dynamicku verejnu IPv4 by som potreboval, tak ich skusim potrolit, ze je to moja podmienka na 2rocnu viazanost...

Stale je to u Orange tak, ze na vyziadanie ti daju verejnu IPv4 adresu, za poplatok 99 EUR (jednorazovy). Ked mas IPv4, mozes poziadat aj o bridge mode a riesit si router sam; v bridge mode mas routovanu verejnu IPv4 na interface tvojho routera. Pokial dostanes verejnu IPv4, nebudes mat IPv6 vobec.

S IPv6 mas DS-Lite a pre pristup z IPv4 maju funkncy port mapping na CGNAT (https://www.orange.sk/fileadmin/orange/user_uploads/pages/5770/pdf/port-forwarding-na-zariadeni-huawei-hg8245h.pdf). Tento mapping je docasny a nemas kontrolu nad tym, aky je vonkajsi port, ale pre VPN typu wireguard je to OK (pre IPSec to nie je OK).

Medzi telekomom a orange je este jeden rozdiel: telekom ide cez PPPoE a Orange rovno IPoE.
3
Hardware / Re:Existují kvalitní webkamery?
« Poslední příspěvek od Libor kdy Dnes v 17:10:58 »
Co třeba Insta360 Link 2 nebo Insta360 Link 2C?
Má to někdo ze zde přítomných, aby se podělil o zkušenosti?
4
Software / Re:VP9 do HEVC bez komprese pomocí FFMpeg
« Poslední příspěvek od Michal Šmucr kdy Dnes v 17:07:33 »
Chtěl bych poděkovat panu Šmucrovi, i když nejsem tazatel a jen jsem se snažil na začátku rychle odpovědět, jeho příspěvky pro mě byly poučné.

Není vůbec zač. A předem se omlouvám, jestli jsou informace z mých odpovědi potřeba občas trochu dekódovat, často píši v rychlosti jako čuňátko, formuluji hůř než kdejaký LLM a chyb si standardně všímám až pozdě. ;)
5
Sítě / Re:DS-Lite na FTTH u Orange.sk?
« Poslední příspěvek od darebacik kdy Dnes v 14:04:11 »
Neviem ci sa nieco zmenilo, lebo bezim na optike od telekomu a mam verejnu IPv4. Ale telekom s orangeom maju nejake partnerske zvazky ohladom prenajmu liniek. Pises, ze orange u Vas dotiahol optiku, tak skus si zistit, ci si na pripojku orangeu, mozes objednat internet od telekomu. Potom by si mal velku sancu mat verejnu  dynamicku IPv4 zadarmo

@myxal
DS-lite na FTTH funguje rovnako ako na DSL, PCP je rovnako podporovane
DS-lite cez Orange je "nebe a dudy" s porovnanim DS-lite u UPC

@darebacik
DS-lite (dual-stack lite) zakaznikov router ma dualstack LAN a IPv6-only WAN stranu
komunikuje sa cez IPv4 vs IPv6 podla DNS odpovede, ak existuje AAAA zaznam, tak IPv6 je preferovane

IPv4 komunikacia prebieha tak, ze ak idem z PC v LAN s IP 192.168.0.20 na napr. web 200.200.200.200, tak IPv4 paket je zabaleny do IPv6 hlavicky:

payload
TCP/UDP/...
IPv4 hlavicka: source: 192.168.0.20 | destination: 200.200.200.200
IPv6 hlavicka: source: WAN IPv6 adresa pridelena zakaznikovmu routru | destination: AFTR adresa (CGN router u operatora)
L2 hlavickaIPv6 hlavicka (src: WAN IPv6 adresa pridelena zakaznikovmu routru, dst: AFTR adresa() )

takto zabaleny paket pride na CGN zariadenie, rozbali sa (IPv6 hlavicka je odstranena), urobi sa NAT source adresa 192.168.0.20 je zaNATovana na nejaku IP z public pool-u (pravdepoddobne sa robi PAT, takze sa zmeni aj source port) a vysledny paket sa posle IPv4 internetom smerom do ciela, spatna komunikacia ide rovnakou cestou reverzne.

pri PCP si v GUI tvojho routra poziadas o staticky mapping: nejaky port na ktory budes pristupovat z internetu bude presmerovany na nejaku IP/port v tvojej LAN.
napr. chces presmerovat tcp/22222 na IP 192.168.0.55 tcp/22 cez PCP sa tvoj router dohodne s CGN zariadenim na presmerovani a pri potvrdeni v GUI uvidis ze napr. 100.100.100.100 tcp/2000 je presmerovane na 192.168.0.55 tcp/22
CGN moze, ale nemusi vyhoviet tvojej poziadavke pre port 22222, v tomto pripade nevyhovel a vratil port 2000

Este by som mal tiez otazku k tomuto prispevku.

Kolega mi spominal, ze ma uz dlho internet od orengeu a na zariadenia domov sa normalne dostane cez IPv4 adresu. Nie som v tejto problematike odbornik, cize budem pisat ako laik.
Rozumiem tomu tak, ze ak je kolega niekde na mobilnom internete (WAN), a chce sa dostat napr. na web kameru vo svojej LAN sieti tak postup by mohol byt  asi:
ISP ma svoje zariadenie (router), ktory ma aspon jednu verejnu IPv4 adresu napr. 11.22.33.44 (ktoru zdielaju viacery zakaznici (inak by DS-lite nemal vyznam)).
Ak kolega chce, tak k tejto IP adrese si vytvor domenove meno (mojadomena.com) aby si nemusel pamatat IP adresu
Predpokladam, ze bez mapovania portu to nepojde (mozem sa mylit, nie som odbornik).
Cize kolega zada poziadavku na 11.22.33.44:789. Paket dorazi na router ISP a nasledne sa zisti, ze tento port je priradeny k IPv6 zakaznika v ktorom je zabalena napr. konkretna IP 192.168.0.55 v LAN zakaznika. Je to napisane velmi zjednodusene, ale dolezite je to, ze to musi fungovat na nejakom vyhradenom porte.

Mne kolega spominal, ze kludne by mohol mat doma aj webovy server a fungovalo by mu to aj bez portu. V jednom pripade by mu to fungovalo, ak by ISP vygeneroval konkretne pre neho port 80, alebo 443 (ale ISP pre zakaznikov tieto porty asi nepouziva).
Podla mna by sa na web dostal takto mojadomena.com:789.
Teoreticky by to mohlo fungovat aj takto mojadomena.com, ale ISP by musel prevadzkovat nejaky reverzny proxy.

Nevie niekto ako to je ?
6
Distribuce / Re:Rsyslog nad Debianem 12 uvnitř Dockeru
« Poslední příspěvek od JmJ kdy Dnes v 13:53:56 »
https://wiki.debian.org/Init
https://packages.debian.org/bookworm/orphan-sysvinit-scripts

Tak jsem k tomu po 120 dnech dostal a doinstalovani orphan-sysvinit-scripts pomohlo. Diky!
7
Bazar / Re:Prodám Xilinx FPGA kit Digilent Nexys A7
« Poslední příspěvek od Longin kdy Dnes v 13:45:18 »
Korekce ceny na 4500Kč (cena nové 10k)
8
Bazar / Re:Prodám programátor Asix Presto
« Poslední příspěvek od Longin kdy Dnes v 13:42:25 »
Korekce ceny na 1000 Kč
9
Bazar / Re:Prodám grafickou kartu nVidia L40s
« Poslední příspěvek od kingofroad kdy Dnes v 10:37:10 »
Prodáno vše ke spokojenosti všech.
10
Bazar / Prodám Wi-Fi Aruba IAP 315 RW 100 ks
« Poslední příspěvek od kingofroad kdy Dnes v 10:32:28 »
Dobrý den, Prodám wifi Aruba 315RW Instantní AP , funkční samostatně nebo více jednotek jako jedna síť možno v síti drátové i bezdrátové mesh varianta.

Na jednu jednotku možnost připojit 255 klientů
možnost mít v jedné síti 128 AP
a 1024 kientů

Vhodné pro školy, na doma, pro firmy. AP jsou použité a samozřejmostí je doklad o koupi. Možnost osobního předání, zaslání, dle dohody.

Mám více kusů s posledním firmware, napájení přes poe af/at 48v - 55v nebo 12V zdroj.



Aruba IAP-315 (RW) Instant 2x/4x 11ac AP

Popis

Přístupové body řady Aruba 310

Vysoce výkonný systém 802.11ac

Přístupové body řady Aruba 310 přinášejí vysoký výkon a vynikající uživatelský dojem pro mobilní zařízení, zařízení Internet of Things (IoT) a aplikace v hustých kancelářských prostředích. Díky funkci 4x4: 4SS MU-MIMO, pokročilému řízení rádia Aruba ClientMatch a technologiím Aruba Beacon, umožňuje řada 310 vytvoření všestranného bezdrátového digitálního prostředí nákladově efektivním způsobem.

S maximální souběžnou přenosovou rychlostí 1733 Mb / s v pásmu 5 GHz a 400 Mb / s v pásmu 2,4 GHz (při celkové rychlosti datového toku 2,1 Gb / ) a tak mohou AP Series 310 rychle přidávat potřebné kapacity vašim stávajícím či novým bezdrátovým sítím .

Aruba Instant
1x GE port
přenosová rychlost až 1 733Mbps na 5GHz
integrovaná anténa
Dual 2x2:2/4x4:4 MU-MIMO
Napájení pomocí externího zdroje, Power Injectoru nebo PoE Switche
Doživotní záruka po dobu prodeje AP + 5 let po ukončení prodeje
Oprava nebo výměna během 10 pracovních dnů.
Rozsáhlá síť servisních středisek HP v ČR a na Slovensku

1200kč kus, při odběru více kusů dohoda.
Stran: [1] 2 3 ... 10