Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Server / Re:Jednoduchši HA na Proxmox
« Poslední příspěvek od darebacik kdy Dnes v 08:46:21 »
Ako som uz pisal (ospravedlnujem sa) zle som pochopil HA. Podla toho sa HA rozumie ako keby kopie strojov (velmi zjednodusene povedane) v ramci raku, alebo datacentra a toto  zrovna som nemal na mysli.
Spominal som, ze ja v homelab nemam nic kriticke, ziadne emaily, DB, git a pod. (o nejake drobnosti by som mohol prist, ale neni to nic podstatne). Ak by som po katastrofe nasadil novy HW a tyzden stare kopie, tak by ma to nepalilo.

Je rozdiel datacentrum a homelab a je tiez rozdiel admin v datacentre a v homelab. Tak isto je rozdiel ake je zabezpecenie proti poziaru, povodni, kradezi, alebo inemu zlyhaniu v datacentre a v homelab.

Je mozne, ze sa do toho ani nepustim, alebo mozno ano, ale az po novom roku, ked budem mat viac casu na hrajkanie.
2
Server / Re:Jednoduchši HA na Proxmox
« Poslední příspěvek od Zopper kdy Dnes v 07:50:02 »
Vetsinou se pod HA (pod klikatky pro HA) rozumi failover v ramci racku, kde mate redundantni nody, ktere muzete treba po jednom restartovat a poskytovana sluzba nespadne.

Ne nutně v rámci racku, my to takhle máme na třech nodech ve třech různých racích, ale v rámci jednoho datacentra. Respektive mělo by to tak být, co přesně s tím dělá cloud provider je zahaleno lehkou rouškou tajemství.
...nejde uzel v zemi X tak presmerujeme provoz jinam... To distribuovany reseni funguje vsude, a pak to ma treba backend API na centralni uzel (ano, nektere veci jsou SPOF - treba "registrace uzivatele").
Jde mít i architekturu bez centrálního uzlu. Distribuované zápisy nebo shardovaná data. Ale záleží, o jaká data jde, jaký je poměr read/write, kolik lokalit je... Jo, když padne jedno datacentrum, tak jeho uživatelé mají smolíka, ale zbytek světa jede dál, jako by se nechumelilo. A kdyby měl být ten výpadek delší, tak se vytáhnou připravené krizové návody a v jiném datacentru nastartuje kopie toho padnutého ze záloh. Časově se tu bavíme o hodinách.
3
Sítě / Re:Jaký switch pro domácí síť?
« Poslední příspěvek od skskyper2 kdy Dnes v 07:30:16 »
HP ProCurve switche maju jednoduchy management a maly FW (cca 15MB), za cca 35-42 EUR kupis aj 24 port, staci hladat na eBay alebo allegro predajcu "tyrs IT Media" :

https://www.ebay.pl/str/tyrsitmedia

a filtrovat "HP ProCurve"
4
Bazar / Predám MikroTik CRS125-24G-1S-2HnD-IN
« Poslední příspěvek od lukasr kdy Dnes v 07:18:24 »
Sevas,,Predam Mikrotik CRS125-24G-1S-2HnD-IN,, zakupeny pre studium routerOS ,, zapnuty asi 10krat ,,ako novy,,
 /bez krabice/ cena ..cca170e,,dakujem
5
Sítě / Re:Přepínání rychlosti routeru
« Poslední příspěvek od Martin-2 kdy Dnes v 01:28:28 »
Zdravím mám připojení 500 Mbps. Koupil jsem si nový router 1000Mbps. Vše je ok ale potřeboval bych router jenoduše přepnout na 100 Mbps. Je to kvůli nepravidelnému rušení po utp kabelu, které nelze ovlivnit. Vypadá to že při provozu na 1Gbps je mnohem a mnohem citlivější na rušení. To nechci rozebírat, ale pomůže mi pouze před router zapojit switch 100 Mbps a je pokoj. Jenom je škoda nevyužít těch 500 Mbps. Prosím existuje nějaký router, který by šel přepínat 1000/100Mbps? Jak jsem zjistil ten můj to asi umí, ale neustále se sám přepíná a tak je video/audio nepoužitelné  :(

Trváte-li na přepínání, dejte tam Mikrotik Hex refresh *, nenastavuje nic (firewall/router mode) aby se to chovalo jako switch, zapojte kabel z routeru do portu2, kabel co vede kolem rušení do portu3. Pro telefony/PC nainstalujte aplikaci winbox, v interface si vždy jen zapněte a vypněte 1Gbs negoation podle potřeby na zařízení které bude po ruce s nainstalovaným winboxem.

Až budete mít chuť to vyřešit pořádně, zvolte dva převodníky a dejte optiku v místě rušení, případně si objednejte technika, který to udělá za Vás.

* Proč Hex refresh? Druhotné využítí až přejdete na optiku, již novější arm architektura (WG/Zero/BtH), nízká cena, port1 jde skrze CPU / ostatní skrze switch chip
6
Vývoj / Re:JavaScript: service worker a subdoména
« Poslední příspěvek od hknmtt kdy Dnes v 00:46:19 »
Hm, tak absolutne vobec nic nefunguje. Proste mat assety na inej domene/subdomene totalne *** cely javascript z hladiska workerov. Je to logicke kedze keby mohli "externe" workery mat pristup k aktivnemu kontextu tak by to bola bezpecnostna diera jak poleno. Ale aj na druhu stranu to znacne komplikuje veci ak clovek importuje nejaky js ktory ma workery tak vlastne su kompletne nefunkcne.
7
Hardware / Re:Brutální záseky a zpomalení s BT soundbarem
« Poslední příspěvek od Michal Šmucr kdy Dnes v 00:04:43 »
Nerozumim, ze to tady jeste nenapsal.

Mě to taky blesklo hlavou, např. modul ath9k pro Atheros WiFi má parametr, co se musí zapnout, aby se snížila interference, když se používá dohromady s BT.
Ale on psal(a), že je to na telefonu. Tam bych tak nějak čekal, že si tohle výrobce v systému (počítám Android) ošetří, když je to určené pro běh na konkrétním hardware.   

Citace
P.S. OP se z nejakeho duvodu zmenil z "Vietnamka" na "mikesnovu"  ::)

No tak je to venku, Mikeš je znovu Vietnamka :D
8
Sítě / Re:Metronet končí, ke komu přejít?
« Poslední příspěvek od Radek Zajíc kdy 02. 12. 2024, 23:57:50 »
Analogii NDP proxy je v IPv4 svete ARP proxy.
10
Vývoj / Re:JavaScript: service worker a subdoména
« Poslední příspěvek od hknmtt kdy 02. 12. 2024, 23:38:55 »
Vidim ze github pouziva kvazi alias.

V index.html importuju:
Kód: [Vybrat]
<link rel="shared-web-socket-src" href="/assets-cdn/worker/socket-worker-1a9b1a7a6108.js">
Ktore nasledne len robi:
Kód: [Vybrat]
importScripts('https://github.githubassets.com/assets/socket-worker-1a9b1a7a6108.js')
Akurat neviem ako potom ten worker importuju na https://github.githubassets.com subdomene aby fungoval, lebo je to stale subdomena proste. Jedine ze ten embed prehliadac berie ako ze bezi pod povodnym originom, i ked sa importuje vlastne na dvoch miestach...
Stran: [1] 2 3 ... 10