2
Neznám úplně přesně všechny aspekty té konkrétní instalace, ale podle předchozích příspěvků bych se asi nejspíš klonil k nějaké variantě HDMI over Cat extenderu s dvěma krátkými HDMI kabely z notebooku a do televize.
Podle mých zkušeností to poměrně v pohodě řeší problémy s větší délkou kabeláže a různými HDMI zařízeními. S tím jsem se bohužel setkával také, různá zařízení - potencionální problémy. Jeden notebook např. "útáhne" 15 m kabel, nebo i víc přechodů s prodloužením, druhý v té samé situaci vypadává a je tam klasické zelené "sněžení" v černé. Kdybych to měl nějak kvantifikovat, tak do 7m v HD 60p to dá téměř vše, pokud je tam jeden slušný kabel a dobrý kontakt v konektorech na obou stranách. Větší délky můžou chodit, ale je to spíš s otazníkem (nechtěl bych na to spoléhat v situaci, kdy lidé nosí různé své věci). Samozřejmě pak záleží i na konkrétním HDMI zobrazovači.
Laciné repeatery, co se napájí přímo z HDMI, jsou bohužel také trochu loterie, pokud se střídají zařízení.
Jednou jsem pro přenos přes UTP kabeláž používal dražší ATENy, nebo pak i do jiných projektů OEM PremiumCord (z Krupu). Co vím, tak používají nějaký svůj proprietární standard (není to HDBaseT nebo HDBit). Bylo to typicky přes Cat6 AWG23, plus na jedno místo, kde pak byly i UHD extendery jsem měl nestíněné 6a. Prakticky to chodí cca do 50m i třeba přes další tři, čtyři přechody (floorbox, patchpanel v racku, zásuvka u TV).
Používal jsem i specifický model, co má dva paralelní RJ-45 výstupy na dva přijímače, když to bylo potřeba zobrazovat na více místech zároveň. EDID se pak bere z prvního připojeného downstream HDMI zařízení. Protože tam byly nestejné vzdálenosti mezi přijímači, musel jsem si chvíli hrát s vestavěnou ekvalizací, ale povedlo se to rozběhat.
A ano beru, že tohle pak, narozdíl od bezdrátového streamování, neřeší situaci, kdy se může ochodit HDMI samice v notebooku, což při častém přepojování nemá moc řešení. Zas na druhou stranu díky mnohem kratší vzdáleností k vysílací části extenderu nemusí být horší kontakt zas tak problematický, jako když se používá velmi dlouhý kabel.
Stran toho Chromecastu a výpadků, těžko říct bez dalšího analyzování.. Může to být klidně slabou wifi, implementací toho přijímače v Tizen TV od Samsungu, nastavením těch notebooků.. atp. Musely by se nejspíš projít nějaké logy, případně odsnifovat komunikaci, zkusit vyměnit třeba jeden Chromecast přijímač za něco jiného na test (např AirServer).
Ale přiznávám, že krom nějakých domácích sítí jsem upřímně nějaké větší nasazení Chromecastu moc neviděl.
Znám situaci, kde se ve větším bezdrátově streamuje pomocí AirPlay na AppleTV, které pak slouží jako převodníky do HDMI. Chodí to dobře - s Apple zařízení nativně, u Windows pak s aplikací AirParrot. Ale zas je tam vcelku bytelná podniková WiFi síť s dobrým pokrytím a AP od Aruby.