Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Sítě / Re:Nefunkční torrenty v Deluge
« Poslední příspěvek od Standa2017 kdy Dnes v 10:14:36 »
Vyhledal jsem Tigerhareram-Google-Drivers.txt na trackerech, které používám k vyhledávání a tento soubor nenašlo. Takže tady dej magnet-link, který je přes announce zveřejněn na těch 160 trackerech. Když jsem se na ně podíval, tak některé už dávnou neexistují.

Co se týče aktivního seedování, tak někteří místní IPS nemají problém přesměrovat třeba 10-20 portů z veřejky bez poplatku.
2
Hardware / Re:Modem k RPi Zero 2W, ideálně s podporou OpenWrt
« Poslední příspěvek od skskyper2 kdy Dnes v 09:47:31 »
napr. HUAWEI E3372
3
Hardware / Re:Doporučte čtečku knih, ne Kindle
« Poslední příspěvek od Milan H. kdy Dnes v 09:29:18 »
Zajimave tema, je ctecka Onyx + palmknihy dobra volba? Nikdy predtim jsem o tom neuvazoval, sam mam kindle. Ale dcera cte hodne na mobilu a pujcuje si knihy pres knihovnu. Tady bohuzel kindle (nebo pocketboook) neni cesta.

Lze to doporucit nebo to prinese jeste vic problemu? Divam se rekneme na Onyx Boox go 6.
4
Hardware / Re:Doporučte čtečku knih, ne Kindle
« Poslední příspěvek od bluesundown kdy Dnes v 09:09:40 »
mam Onyx boox Nova Air. Kupoval som z dovodu poziciavania knih z kniznice, v podstate to je cez palmknihy. Treba ale povedat ze na citanie tych knih treba pouzivat ich appku, co je cista katastrofa. Na citanie inych knih KOreader.  ostatne features nepouzivam ako browser, zapisnik atd , na to je lepsi smartphone.  v standby rezime vydrzi tyzden, co zneuziva moja zena a pouziva to ako 300Eurovy budik.

je ale pravda ze tam vies napchat hocijaku *.apk takze kreativite sa medze nekladu.

podla mna su dolezity zdroj eknih a ich nacitanie do citacky. Podla toho by som vyberal zariadenie
5
Hardware / Re:Jaký hardware na domácí Asterisk?
« Poslední příspěvek od LivingLegend kdy Dnes v 09:06:10 »

Úplně nesouhlasím a nemyslím si, že se tu někdo posmívá. Jen je otázka, zda dotyčný ví, proč VOIP, a nestačí mu to, co má v kapse. To jsem nikde neviděl. Chápu, že odpověď na otázku, jaký hardware pro Asterisk, odpovědí VoWiFi, je zvláštní, ale není to úplně mimo.

V posledních dvou letech jsem prošel firmami s více než 500 zaměstnanci a pevné linky (VoIP) se rušily. Jediné místo, kde zůstaly, bylo call centrum, které ale stejně přecházelo od klasického VoIP (lokální Asterisk a pevné linky na stole) k něčemu, co funguje jako GSM brána a směřuje hovory do počítačů nebo mobilních telefonů.

Podle mě už dnes není tolik důvodů pro používání VoIP a těch důvodů stále ubývá. Alespoň v mé sociální bublině.


6
Software / Re:Webová aplikace pro poznámky, náčrtky, obrázky
« Poslední příspěvek od Svatopluk Vít kdy Dnes v 08:22:27 »
Také mám dobrou zkušenost s poznámkovými aplikacemi přímo od výrobců NAS zařízení - Synology Note Station a QNAP Notes Station, pokud něco takového provozujete. Obě aplikace jsou poměrně dobře odladěné.

A předpokládám, že i další výrobci mají něco takového.
7
Hardware / Re:Doporučte čtečku knih, ne Kindle
« Poslední příspěvek od R3 D3 kdy Dnes v 07:28:58 »
Je to s tou vyšší spotřebou u čteček s Androidem tak významné?

Je to úplně jiná zkušenost, čtečka jako pocketbook se dá používat v pohodě týdny na jedno nabití. Onyx musím nabíjet skoro každý den. Podobně jako tablet, ale na rozdíl od něj neusíná, ale vypíná se, takže je to opruz s dlouhým startem - není to na 'jen se na něco rychle mrknu'. Takže na čtečku s androidem se lze koukat spíše jako na tablet, který má výhodu v tím, že je perfektně viditelný na slunci, ale barvy jsou žádné nebo špatné a rychlost překreslování mizerná, na video to také není dobré.
8
Sítě / Re:Nefunkční torrenty v Deluge
« Poslední příspěvek od Michal Šmucr kdy Dnes v 01:48:20 »
Uff.. spousty věcí :)

Je fajn, že se vám tedy nejspíš nakonec podařilo to přímé mapování s tím netcatem, tím jste vyloučil, že to po cestě něco blokuje, jak firewall v routeru, tak lokální firewall v počítači, což jste si ověřil i přes nfs.
Jestliže jste měl zároveň spuštěný deluge, co poslouchal na těch ostatních portech (58830 , 58840), tak by to vysvětlovalo i to, že vám to ta webová aplikace potvrdila jako otevřené.

Jinak jak jste zmínil tu DMZ, bacha na to. Pokud na běžném routeru nastavíte LAN IP počítače jako DMZ host, tak vám přemapuje všechny porty (mimo explicitní port mappingy na jiné LAN IP) zvenku rovnou na váš počítač. Jestli tam pak nemáte zapnutý firewall, tak to není úplně dobrý nápad.
Jak jsem říkal, na seedování nepotřebujete víc než jeden příchozí TCP port.
Tzn. pokud tam máte ještě nějaké další rozsahy a DMZ z pokusů a ničemu to nepomohlo, tak to vypněte.

Jak jste se ptal, jestli vadí, že data torrentu mají míň než je velikost piece, tak nevadí. Data z torentu nemusí být násobky velikosti piece, rozdělování na pieces se použije, jen když je potřeba segmentovat věší soubory.

Co bych zkusil dál. Jak jsem psal, další krok by byl jiný torrent klient.
qbittorrent je jeden z kandidátů a bývá normálně v Debian balíčcích. Transmission je pak druhá obvyklá možnost (transmission-qt je pak varianta, která má v gui víc možností pro vytváření torrentů, připojení k služba atp.).
Nechal by si třeba ten jeden promapovaný TCP port z pokusů s netcatem.
Nainstaloval bych jeden z nich, nastavil v něm tenhle port a zkusil bych nějaký známý tracker/server.
Nabízí se třeba torrent server Debianu
https://www.debian.org/CD/torrent-cd/index.en.html
To by mělo chodit, měl byste vidět, že se na tracker připojíte, budou nějaká příchozí spojení atp.


9
Windows a jiné systémy / Re:Mac UTF-8 a Samba s vfs_fruit
« Poslední příspěvek od Michal Šmucr kdy Dnes v 00:41:40 »
Taky si to ozkouším, až budu mít chvilku.. díky, že jste poslal konkrétní hex kódy těch znaků, co vás zlobí.

Ale bohužel se obávám, že tím co zkoušíte s vfs_fruit se tohle nevyřeší.

fruit:encoding řeší specificky jen chování CIFS klienta na MacOS když vytváří na share nový soubor, který obsahuje znaky, co jdou použít na HFS a APFS, ale nejdou použít na Windows (dvojtečka, lomítka, je větší, menší, pípa..). Ty pak přemapuje do privátního rozsahu Unicode. Tenhle rozsah pak Windows CIFS klienti ignorují, takže se souborem můžou normálně pracovat. Zároveň, když je tam MacOS klient má, tak si je remapuje zpátky.
Takhle se to chová bez jakéhokoliv spec. nastavení v MacOSu.
Když tam přidáte direktivu vfs_fruit:encoding = native, tak můžete změnit to, že to na serveru uloží soubor tak, že tam do jmén na standardní umístění místo neviditelných priv. kódů vrátí znaky, co jdou na UNIXech uložit (tzn. téměř vše mimo dopředného lomítka).
Pokud neuděláte nic, nebo explicitně nastavíte vfs_fruit:encoding = private, tak se to chová tak, jak jsem popisoval předtím.

vfs modul fruit neumí sám o sobě přemapovávat znaky, ale používá na to modul catia, kterému dynamicky předá potřebná přemapování, proto se musí při použití encoding = native stackovat dohromady s fruit.

Jinak ty ostatní volby fruit s tímhle nemají moc co do činění, při připojení z MacOS přidají do SMB protokolu některé Apple extenze, řeší různé způsoby ukládání metadat a resource forků, rekurzivní zamykání atd. Tzn. s největší pravděpodobností to ničemu nevadí, ale vašemu problému to nejspíš nepomůže.

Jediné, co by mohlo teoreticky něco řešit je zmíněný modul catia.
Ten umí i manuální remapování jednotlivých znaků (nejsem si jistý, ale sekvenci dvou znaků po sobě to podle mě nepobere, když se tam zadává mapa).
Ten by se pak nastavil na share, který by byl určený jen pro MacOS klienty a zkusil bych udělat mapu pro kódy samostatných znaků s akcenty (v češtině asi jen čárka, háček, kroužek a přehláska) a každý z nich nahradil nějakým jedinečným kódem pro nepoužívaný ufonský znak, u kterého si vyzkouším, že nedělá ve Finderu problém.
Ta mapa musí funguovat oběma směry, tzn. když MacOS klient soubor zapíše zpět, tak aby se to spolehlivě vrátilo do původního názvu, který se používá na share pro Windows klienty. Proto to například nejde jednoduše nahradit všechny akcenty třeba jednou univerzální pomlčkou (kdyby se ve jméně vyskytlo více různých akcentů, tak by to zpátky uložilo jiné jméno souboru).
Ale to je samozřejmě jen nápad  ;)
10
Sítě / Re:Ethernetový kabel nefunkční, ale elektricky průchozí
« Poslední příspěvek od Petr Šmíd kdy Dnes v 00:08:34 »
Rozumím. Posílám fotky - na jedné straně kabelu je to samec, na druhé straně samice.

Keystone (samice) je v poradku, koncovku (samec) je ale myslim naopak, viz obrazek.

Edit: "Side one" a "side two" nemusite resit - jsou to standardy A a B, dnes to z 99.9% nemusite resit, staci si vybrat ktere poradi se vam libi vic.

Děkuji za pozorné oko a nalezení problému. Tímto jste problém vyřešil!
Stran: [1] 2 3 ... 10