Je to velmi podobné jako na linuxových desktop distribucích, neliší se to od Windows 7.
Na Windows můžou být aplikace jak pro všechny uživatele, tak pro jednotlivého uživatele.
Záleží primárně na instalátoru konkrétní aplikace. Ve většině případů se aplikace nainstalovaná pod administrátorským účtem nainstaluje tak, aby jí pak mohli spustit všichni - což je typicky to, co chcete.
Ale existují i výjimky, kde se při instalaci aplikace zeptá, jestli je to jen pro aktuálního uživatele, nebo pro všechny. Buď přímo při instalaci (např. Total Commander, Python) nebo má třeba dva různé instalátory (VS Code).
Nicméně i když se aplikace nainstaluje pro všechny (tzn. binárky typicky někam do Program Files nebo Program Files (x86)), tak se dají schovat třeba ikony zástupců na ploše pro spouštění.
Což například ve vašem případě může znamenat to, že ikonu Steamu přesunete z plochy všech uživatelů na plochu jedno konkrétního uživatele.
Podobně se dá přesunout zástupce ze start nabídky všech uživatelů zase do nabídky konkrétního uživatele.
To co vidí každý uživatel na ploše je pak vždy kombinací veřejné plochy a (privátní) plochy konkrétního uživatele.
Tzn. C:\Users\Public\Destkop (veřejná, kterou může měnit jen admin) a třeba C:\Users\Lojza\Desktop
Podobně je to se start nabídkou, nebo položkami po spuštění
Doporučuji na přístup používat speciální zkratky, které se dají napsat buď do adresního řádku v Exploreru, nebo do start spustit/run. Vložte to tam celé i s mezerami, otevře se pak konkrétní složka na vašem počítači.
shell:desktop
shell:common desktop
shell:start menu
shell:common start menu
shell:startup
shell:common startup
Jinak programy se dají spouštět ještě více způsoby než jen obyčejným zástupcem ve složkách startup. Může se spouštět i přes uvedením kliče v registru, jako scheduled task atp. Ve všech zmíněných variantách jak pro všechny, tak pro konkrétního uživatele.
Pokud chcete mít přehled o všem, co startuje, doporučím program Sysinternals Autoruns
https://learn.microsoft.com/en-us/sysinternals/downloads/autoruns(pozor, logicky ukazuje jiné věci, když jej spustíte pod různými účty).
Poslední poznámka, pokud ten to takhle upravíte, může se samozřejmě stát, že při aktualizaci programu, to instalátor vrátí zástupce na původní místo, s tím bohužel nejde nic dělat.
Ale jak jsem psal, je to podobné jako u linuxových distribucí.. Když si např. nainstalujete LibreOffice z balíčku, přidá si .desktop soubory do /usr/share/applications, vy je ručně přesunete do ~/.local/share/applications, abyste je viděl jen vy. Při instalaci novějšího verze balíčku nejspíš skončíte s tím, že se zas přidají zpátky do toho globálního adresáře, možná je sice neuvidíte dvakrát (desktop environment odfiltruje duplicity), ale ostatní uživatelé je opět uvidí.
U Steamu si to konkrétně nevybavím z hlavy, ale zástupce bude asi na ploše všech uživatelů (měl by jít přesunout). Na to automatické spuštění se podívejte do těch zmíněných složek, případně přes Autoruns. Ale podle mě by mohlo stačit, že se Steam klient spustí v každém profilu (vašem a manželky) a v nastavení se změní, aby se nestartoval.
Když se přihlašuje jeden uživatel, rozhodně by se neměly automaticky spouštět aplikace jiného, pokud nejsou v těch adresářích, reg. klíčích pro všechny.