Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Hardware / Re:Doporučte tankovou inkoustovou tiskárnu
« Poslední příspěvek od jjrsk kdy Dnes v 16:46:50 »
...
Takze si jen potvrdil, ze mam pravdu a ze neumis cist.

Kde v ty tvy specifikaci mas uvedeny, jaky sifrovani to zvlada pro email?

A jiste, ta tiskarna totiz pinda, ze zadny novy firmware neexistuje ... uz od doby co byla rozbalana a stah se ten prvni ...

Edit: Mimochodem, psat do specifikace naprosto cehokoli, ze to umi "ipsec" jen opet potvrzuje, ze ta specifikace je uplne lautr khovnu. Coz potvrdi kazdy, kdo kdy nekde nejakej ipsec provozoval.
2
Sítě / Re:Optický kabel - obecný souhlas
« Poslední příspěvek od Radek Zajíc kdy Dnes v 16:39:30 »
A jaký je problém si nechat udělat rozvodnou skříň v plotu na hranici pozemku?!
A pak si k tomu dotáhnout vlastní kabely a napájení, přes vlastní výkop nebo jakoukoliv jinou trasu.
Zařízení operátorů pro PON sítě nejsou IMHO vhodná pro outdoor provoz (byť ve skříni).
Ale pokud takovou skříň máte, můžete to (až se u vás bude budovat optika) zkusit domluvit.
3
Sítě / Re:Optický kabel - obecný souhlas
« Poslední příspěvek od honzako kdy Dnes v 16:37:11 »
A jaký je problém si nechat udělat rozvodnou skříň v plotu na hranici pozemku?!
A pak si k tomu dotáhnout vlastní kabely a napájení, přes vlastní výkop nebo jakoukoliv jinou trasu.
Podobně jako je elektrika a hlavní elektrický rozvaděč s hodinami/HDO
4
Sítě / Re:Optický kabel - obecný souhlas
« Poslední příspěvek od Radek Zajíc kdy Dnes v 16:34:38 »
Citace
Ale proto se taky fakt nepotřebuju za dvacet tisíc teď někam optikou připojovat.
Tak si to zopakujeme: výstavba aktuálně probíhá plně na náklady operátorů, a natáhnou vám to tam, kam si řeknete, pokud to splní definici "připojené nemovitosti".

T-Mobile třeba dělá sloupky na hraně pozemku, CETIN ne, ten trubičkuje až do domu.
5
Sítě / Re:Optický kabel - obecný souhlas
« Poslední příspěvek od Martin Poljak kdy Dnes v 16:10:16 »
Vetsina lidi neresi, jestli je v baraku elektrina, voda, odpady ... protoze predpokladaji ze je. Kupodivu, pokud se dozvedi ze neni, jejich ochota k nakupu klesa prevazne na bod mrazu. A totez plati a bude cim dal vic platit o internetu.
No však to píšu. Pokud je jakákoliv možnost jak se rozumně připojit, nikdo neřeší jestli nějaká optika nebo neoptika. Protože jak tu píší jiní (a díky za to), většině běžných uživatelů je to úplně jedno a všechno, co je cca nad 100 Mbps je pro ně v podstatě indiferentní.

Kdyby tu bylo spolehlivé LTE
Mno vidis, sam si odpovidas ... to nikdy spolehlive nebude, protoze byt nemuze a presne k tomu je ti ta optika.
Přesně k tomu je mi úplně obyčejné blbé (a drahé) VDSL. Jasně, třeba ho časem zruší. A až ho zruší, pak budu řešit zbytek. Proto taky kdyby tu nějakou optiku tahali ji chci někam na hranici pozemku (nebo zvenku na dům když to zaplatí dotace). Ale proto se taky fakt nepotřebuju za dvacet tisíc teď někam optikou připojovat. Nemá to smysl ani praktický, ani ekonomický.
6
Sítě / Re:Optický kabel - obecný souhlas
« Poslední příspěvek od jjrsk kdy Dnes v 16:03:09 »
...
Vetsina lidi neresi, jestli je v baraku elektrina, voda, odpady ... protoze predpokladaji ze je.

Kupodivu, pokud se dozvedi ze neni, jejich ochota k nakupu klesa prevazne na bod mrazu. A totez plati a bude cim dal vic platit o internetu.

Kdyby tu bylo spolehlivé LTE
Mno vidis, sam si odpovidas ... to nikdy spolehlive nebude, protoze byt nemuze a presne k tomu je ti ta optika.

...Ale pořád platí, že fakt nemám energii na to, aby mi někdo rozvrtal dům,...
Ehm ... zakonceni udelaji jak si kdo rekne, jeste sem nezazil, ze by neudelali. Jen jak tu zaznelo je nejlepsi, kdyz to zakonceni udelaji na hranici pozemku, a pokud neco vede dal, je to v majetku majitele (a samozrejme taky v jeho nakladech na pripadne opravy a udrzbu).
7
Sítě / Re:Optický kabel - obecný souhlas
« Poslední příspěvek od Martin Poljak kdy Dnes v 15:49:46 »
Především: optika do baráku ten barák zhodnotí.
Tohle tady někteří opakují jako kafemlejnek ale nemají k tomu jediný podklad. Reálně je to jenom váš dojem, nic víc. Ostatně když vás to zajímá, prošel jsem za poslední rok možná dvacet nemovitostí a připojení k internetu bylo celkem to poslední, co tam kdo řešil; většině lidí je to naprosto jedno pokud se je jak se připojit (telefonní linka, Wi-Fi, 5G, cokoliv). Proto taky řeším, že tu optiku kdyby ji tu tahali chci mít vyvedenou někde, kde řeknu ale fakt nemám čas ani peníze (a když nemám tak je prostě nemám, nepůjdu kvůli tomu vykrást banku) na to ji řešit víc. Dům, když už, zhodnotí to, že je tam koncový bod a ta možnost jako taková, ne to, že máte zprovozněnou kompletní infrastrukturu.

Pokud v baráku zatím optiku nemáte, tak vůbec nepřemejšlejte, že byste ji nechtěl, protože Vám teď připadá, že ji nepotřebujete. Nejsem zaplacenej operátorama - jsem spokojený zákazník.
Jistě. A všichni potřebují to, co vy. My si jako rodina platíme připojení 100/20 jenom proto, že 50/10 je levnější asi o šedesát korun. Kdyby tu bylo spolehlivé LTE, strčím prostě 100 GB SIMku do modemu a neřeším to vůbec. Zajímalo by mě, k čemu by mi tedy ta optika byla... Ne, nemyslím si jen, že ji nepotřebuji. Vím, že ji nepotřebuji už proto, že nepotřebuji ani to VDSL, které platím. Takže tyhle řeši jak určitě nevím, že něco potřebuji mě asi nikdy nepřestanou fascinovat.

Druhá věc je, že oni teď na tu hromadnou výstavbu poberou dotaci. Tzn. teď máte šanci, nechat si to vyšít snad i zadarmo. Pokud to zatím nechcete až do bytu a "aktivovat službu", podle mého půjde domluvit, aby to zakončili v menší optické krabičce co nejblíž za průrazem do domu.
Zadarmo ať si to přes pozemek s mým souhlasem klidně k domu natáhnou. Ale pořád platí, že fakt nemám energii na to, aby mi někdo rozvrtal dům, fasádu, cokoliv. To nejodvážnější, co bych byl ochoten přijmout je plastová lišta do půl metru a malá plastová krabička zvenku na zdi se zakončením. Potud naprosto OK.
8
Sítě / Re:Optický kabel - obecný souhlas
« Poslední příspěvek od Radek Zajíc kdy Dnes v 15:27:50 »
Citace
fyzika posledních 20 let ochcává na poli mobilního připojení docela dost
"Ochcává" se hlavně díky rozšíření pásma (z 200 kHz na těch pár stovek MHz) a zlepšení efektivity (tady nás ale už brzdí pánové Shannon a Hartley).

Jinak řečeno: zlepšení před námi ještě jsou, ale je dost nepravděpodobné, že bychom se na rádiu posunuli zase o pět řádů (40 kbps GPRS -> 1 Gbps dnes). O řád možná, pokud vypneme digitální televizi, všechny různé aktuálně vyhrazené kmitočty přesuneme mobilkářům, a přidáme mobilní data v pásmu 20+ GHz (ale to je pásmo pro "hotspoty" na desítky až nízké stovky metrů, ne pro celoplošné pokrytí).
9
Hardware / Re:Doporučte tankovou inkoustovou tiskárnu
« Poslední příspěvek od TechnikTom kdy Dnes v 15:25:46 »
....
Ty asi neumis moc cesky ze? Pisu jasne, ve specifikacich to vubec k dohledani neni. A to plati zcela vseobecne pro uplne vsechny dodavatele tiskaren.

A canon, lol ... myslis ze 2021 neexistovala smb2/3? Presne z toho roku mam tiskanu od nich, ktera umi jen smb1. Takze laskave nepis takovy blaboly.

A specielne tuhle znacku doporucuju vsem rozmlatit palici hned, jak vam ho nekdo nabidne. Horsi smejd se vazne sehnat neda. specielne prave kolem scanovani ... to musite pekne vygooglit tajne konfiguracni stranky (ktere nezna ani oficielni support) a na nich cosi konfigurovat ...lol.

Pricemz muzem pokracovat tim, ze to neumi dhcp, neumi to https ... neumi to ldap ... (ano, to vsechno se tvari ze umi, ale nefunguje to).

Co myslis, mam se podelit? .... http://x.y.z/sendsupport_top.html tohle je link na tu tajnou stranku, neda se na to nijak dostat ze standardniho webu ty tiskarny, uzasny ne? Tam se nastavuje kam ty scany posilat/ukladat ...
Já možná neumím česky, ale ty zase neumíš najít základní technické údaje.
Co třeba tady?
https://www.canon.cz/business/products/office-printers/multifunction/black-and-white/i-sensys-mf460-series/specifications/i-sensys-mf463dw-specifications.html
Já tam vidím všechno o čem jsi mluvil, že nejde najít:
Tisk:
TCP/IP (LPD/Port9100/IPP/IPPS/WSD)
Skenování:
Skenování řízené ze zařízení: soubor: FTP (TCP/IP), SMB3.0 (TCP/IP)
E-mail/I-Fax: SMTP (odesílání), POP3 (příjem)
Skenování řízení z počítače: TCP/IP
Správa:
SNMPv1, SNMPv3 (IPv4, IPv6)
Zabezpečení:
TLS1.3, IPSec, Filtrování adres IP, IEEE802.1X, SNMPv3, SSL (HTTPS, IPPS)
Zabezpečení (bezdrátové připojení):
Režim infrastruktury:
WEP (64bitové/128bitové), WPA-PSK (TKIP/AES), WPA2-PSK
(TKIP/AES), WPA-EAP (AES), WPA2-EAP (AES)
Režim přístupového bodu:

Věřím, že i na tu tvoji tiskárnu bych našel tu verzi FW pro vyšší verzi SMB - hoď sem typ

A kam se mají ukládat skeny se normálně nastavuje v adresáři toho stroje - buď přímo na něm nebo přes webové rozhraní.
Žádná "tajná" stránka není třeba...
10
Hardware / Re:Doporučte tankovou inkoustovou tiskárnu
« Poslední příspěvek od jjrsk kdy Dnes v 15:22:07 »
jo no... ale pokud tazatel řeší firmu té velikosti, že odmítá koupit do kanclu tiskárnu za 10 kKč bez DPH, tak mám pocit, že bezpečnostní cirkus nebude velká překážka.

Jenze nejde ani o bezpecnost, jako o to, ze ti to proste nebude fungovat. Pokud mas nejakej sitovej store, je dost nepravdepodobny, ze by smb1 podporoval a i pokud podporuje, budes muset hledat, jak to zapnout. A totez plati pro to mailovani. Jak na internich tak externich mailserverech bude predpokladam docela rozsirenej pozadavek, ze pro odesilani mailu se musis prihlasit a to sifrovane. Vesely na tom je treba i to, ze ti klido dodavatel bude tvrdit, ze to umi tls 1.2 ... jenze to umi jen to webovy rozhrani, ale ne ten mailovac. Ten umi max tls 1.0. A s tim se k zadny aspon trochu svepravne nastaveny sluzbe proste nepripojis.

Specielne trebas HP ... nasel sem na netu cca 8let starej seznam tiskaren (nikoli od nich, to nekdo vyrabel) tech co umi smb3. Tudiz zjevne nejake uz tenkrat existovaly. Ale v oficielnich specifikacich se nic nedovis.

Lehky nastin sem nasel u xeroxu, ale v ty tabulce byly teda jen ty velky stroje (zjevne na ne uz par zakazniku rvalo ...). tls 1.3 podporujou nekdy od lonska ... a je vazne trapas, ze to nedoplnej do starsich veci, i kdyz jsou treba pod smlouvou, podporou a vychazej na ne novy verze sw.


Stran: [1] 2 3 ... 10