Skype „zahltí“ providerovi siť

Kamarád

Re:Skype „zahltí“ providerovi siť
« Odpověď #30 kdy: 03. 11. 2014, 22:15:00 »
Takovy pripad neni prilis pravdepodobny, protoze na kratko predpokladejme, ze ISP neni uplny lumik, ktery nerozezna in/out nebo podnikatele od odborare. Nemyslim si, ze by nezasahoval, pravdepodobne by to uz udelal davno.

Bohužel je to realita jednoho-jediného vesnického poskytovatele.

Děkuji těm, co se snaží pomoct, ti co nevěří mají smůlu a mohou nadále polemizovat o pravdivosti problému.


Lol Phirae

Re:Skype „zahltí“ providerovi siť
« Odpověď #31 kdy: 03. 11. 2014, 22:26:03 »
No, tak ať si kamarádka hlavně nechá ještě vyložit na hlavu aspoň dvě kupy exkrementů, pak dojde "poskytovatele" odprosit s nějakým dárkem a vlastní krví mu podepíše, že už nikdy nebude skypovat do Volgogradu, aby mu nezhroutila síť. Já nevím, o čem bych dál polemizoval.

nobody

Re:Skype „zahltí“ providerovi siť
« Odpověď #32 kdy: 04. 11. 2014, 00:10:45 »
to ti vazne nedochazi ze je proste hromada mist, kde mobilni pripoj da sotva edge a i kdyby dal 3g tak bez fup je drahe jak prase a tak proste jedina moznost je zadna nebo 1 lokalni wifi ?? pokud je s ni problem tak je potreba ho resit, ale neni proste moznost jit k jinemu provideru, to ze budes nekoho zesmesnovat mu noveho providera do vesnice nedotahne :)

Lol Phirae

Re:Skype „zahltí“ providerovi siť
« Odpověď #33 kdy: 04. 11. 2014, 00:25:32 »
Tak určitě. Asi by bylo načase, aby lidi místo lezení do řiti neschopnému lemplovi, který vyhrožuje svým zákazníkům odpojením, začali radši něco sami dělat a zajistili si lepší konektivitu sami.

ptc

Re:Skype „zahltí“ providerovi siť
« Odpověď #34 kdy: 04. 11. 2014, 04:20:23 »
"tak proste jedina moznost je zadna nebo 1 lokalni wifi "

Ne neni. Jedina moznost je to pouze pro toho, kdo je liny to sam resit a ceka ze to za nej vyresi nekdo jiny.


Kamarád

Re:Skype „zahltí“ providerovi siť
« Odpověď #35 kdy: 04. 11. 2014, 07:22:55 »
Tak dobře pojďme na problém z druhé strany, jak mě tu radíte. Může mě tedy někdo (ptc, Lol Phirae,...) napsat přesný postup pro ženu - švadlenu, dvě děti, s manželem ve světě na motážích, jak  začít budovat vesnickou wifi síť? Všem dopředu děkuji ...

bg

Re:Skype „zahltí“ providerovi siť
« Odpověď #36 kdy: 04. 11. 2014, 07:54:33 »
no to ti tito dvaja nedaju. oni su tiez asi len internetovi gerojovia ktorych rady stoja za velke h...o
ale rad by som videl ich radu ako by odporucili obycajnym ludom v hornej dolnej, bez technickeho vzdelania a vedomosti ako nejaky maly ISP moze fungovat, postavit si vlastnu siet...toto by som naozaj rad videl
uz sa konecne uvedomte ze kazdy ma vedomosti z inych oblasti a preto su rozne profesie ktore poskytuju sluzby inym ktori ich potrebuju -> ak nedokazete toto pochopit tak potom sa necudujem ani vasim radam...

rada pre kamaratku:
ako prvu vec by som kontaktoval ISP a poziadal ho o detailnejsie info co je vlastne za problem (velmi pochybujem ze problem je vysoky traffic) ked dostanes toto info, budes vediet vylucit urcite problemy a skontrolovat dalsie veci ktore mozu pomoct pri vyrieseni

j

Re:Skype „zahltí“ providerovi siť
« Odpověď #37 kdy: 04. 11. 2014, 09:20:41 »
to ti vazne nedochazi ze je proste hromada mist, kde mobilni pripoj da sotva edge a i kdyby dal 3g tak bez fup je drahe jak prase a tak proste jedina moznost je zadna nebo 1 lokalni wifi ?? pokud je s ni problem tak je potreba ho resit, ale neni proste moznost jit k jinemu provideru, to ze budes nekoho zesmesnovat mu noveho providera do vesnice nedotahne :)

Pokud je "provider" takovy neskutecny pitomec, tak obehnu visku, nakoupim za par susni APcka, a do tydne je provider bez klientu. Na kazdy vsi bude par lidi schopnich to technicky realizovat. A i kdyby ne, tak bude nekdo ve vsi sousedni.

Mimochodem, ma ta vesnice aspon 20cisel? Ochotnych calnout neco kolem 400 mesicne? Za ty prachy totiz dostanes 50Mbit garant.

tdvorak

Re:Skype „zahltí“ providerovi siť
« Odpověď #38 kdy: 04. 11. 2014, 09:34:11 »
Pokud je "provider" takovy neskutecny pitomec, tak obehnu visku, nakoupim za par susni APcka, a do tydne je provider bez klientu.
Občas jsem byl nespokojen s automechanikem, ale nikdy mě nenapadlo, že řešením je otevřít si vlastní autodílnu (když tomu vůbec nerozumím). Občas mi nechutnalo pečivo, ale vlastní pekárnu taky nemám. Opravdu si v případě nespokojenosti zakládáte vždycky další živnost? A stíháte to všechno dohromady?  :D

j

Re:Skype „zahltí“ providerovi siť
« Odpověď #39 kdy: 04. 11. 2014, 09:49:11 »
Pokud je "provider" takovy neskutecny pitomec, tak obehnu visku, nakoupim za par susni APcka, a do tydne je provider bez klientu.
Občas jsem byl nespokojen s automechanikem, ale nikdy mě nenapadlo, že řešením je otevřít si vlastní autodílnu (když tomu vůbec nerozumím). Občas mi nechutnalo pečivo, ale vlastní pekárnu taky nemám. Opravdu si v případě nespokojenosti zakládáte vždycky další živnost? A stíháte to všechno dohromady?  :D

A byl ten automechanik jedinej ve 100km okoli? A ta pekarna jabysmet? A ano, auto si radsi spravuju sam, protoze autoservisy jsou nahovno uplne vsechny. Kdyz dam totiz auto do autorizovaneho servisu, tak si nauctuji praci jak za vyrobu novyho auta, ale neudelaj ani to, co jim clovek vyslovene rekne ze udelat maji. Nejlepsi je pak reseni zavad typu "no muze to byt cidlo, mozna taky trubka a mozna taky kompresor" stim, ze kdyz jim calnu 100k, tak to mozna i spravi ... a ve finale stoji auto v autorizovanym servisu 3 mesice, protoze ho neumeji nastartovat. A nedelam si zadek ani trochu saab, 3 mesice, vymena veskery elektroniky za cca 200kKc, pak prijel mechanik vyrobce a opravil to vymenou svorkovnice za 12Kc behem 5ti minut.

tdvorak

Re:Skype „zahltí“ providerovi siť
« Odpověď #40 kdy: 04. 11. 2014, 09:56:51 »
pak prijel mechanik vyrobce a opravil to vymenou svorkovnice za 12Kc behem 5ti minut.
Člověk by tak nějak čekal, že po třech měsících čekání už budete mít svou vlastní autodílnu a vyřešíte si to sám (nebo si najdete schopnější v okolí 100km).

Zacházíme tu do extrémů, ale nikdo snad nemůže čekat, že když je člověk nespokojen s poskytovatelem internetu, sám se jím stane. Zvlášť, když o tom vůbec nic neví. Jak by to mohlo asi tak dopadnout? A nevznikl přesně takhle onen "nevhodný/neschopný" vesnický poskytovatel internetu?

Lol Phirae

Re:Skype „zahltí“ providerovi siť
« Odpověď #41 kdy: 04. 11. 2014, 10:28:25 »
Tak dobře pojďme na problém z druhé strany, jak mě tu radíte. Může mě tedy někdo (ptc, Lol Phirae,...) napsat přesný postup pro ženu - švadlenu, dvě děti, s manželem ve světě na motážích, jak  začít budovat vesnickou wifi síť? Všem dopředu děkuji ...

Zacházíme tu do extrémů, ale nikdo snad nemůže čekat, že když je člověk nespokojen s poskytovatelem internetu, sám se jím stane. Zvlášť, když o tom vůbec nic neví. Jak by to mohlo asi tak dopadnout? A nevznikl přesně takhle onen "nevhodný/neschopný" vesnický poskytovatel internetu?

Anžto se kopeš nudou do zadele a nemáš co čeho píchnout, obejdi vesnici, zjisti, kolik lidí místní "provider" sere a kolik jsou ochotní platit někomu, kdo není úplný dement. Když se dostaneš na nějakou rozumnou částku, obejdi providery v okolí a podebatuj s nimi o tom, jak dotáhnout jejich konektivitu k vám. Každopádně nechat se buzerovat od neschopného debila nikam nepovede. Začni něco dělat.

Re:Skype „zahltí“ providerovi siť
« Odpověď #42 kdy: 04. 11. 2014, 10:39:57 »
Původně jsem nechtěl reagovat.

Ale fakt by mě zajímalo, co to je za vesnici, v jakémpak to je místě, že tam neexistuje jiný ISP než ten co provozuje lokální WiFi sít.

To tam nevedou dráty od telecomu/O2 ? To tam nevidí síť Českých radiokomunikací ? To skutečně je v takovém zapadákově, že neexistuje jiná alternativa ?

Upřímně, pokud to je vesnice někde horní dolní, tak určitě tam vedou minimálně dvě linky od O2, takže pokud je zrovna nepoužívá ten ISP co pak "přeprodává" drahou konektivitu přes WiFi, není nic jednoduššího než na to O2 zajet.

Vodafone se taky chlubí, že pokrývá "kvalitním" ne-drahým internetem republiku....

Jinak zahlcení konektivity přes Skype je při nepoužití videa docela problém. Ještě se mi to nepodařilo.
I na EDGE hovor ve slušné kvalitě - bez videa.
Na video je třeba minimálně 1Mbps konektivita
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS ---

Karel

Re:Skype „zahltí“ providerovi siť
« Odpověď #43 kdy: 04. 11. 2014, 11:12:52 »
Já jsem podobnou situaci zažil. Příčinou byl nějaký malware na druhé straně. Když jsem volal skoro komukoliv, tak to bylo v pohodě. Ale při volání na ten zavirovaný počítač během 5 minut vzrostl tisícinásobně počet pokusů o příchozí spojení. Provider na můj dotaz potvrdil, že skutečně po spojení na ten jeden vzdálený počítač začnou tisíce serverů olizovat porty na celé podsíti. A přestanou asi po půl hodině.

Zřejmě tam běžel malware, který sbíral IP adresy příchozích spojení a posílal je na nějaký CnC server, který organizoval botnet zkoušející napadnout cílový počítač.

Jestli je tohle situace podobná, nebo dokonce stejná, těžko soudit. Ale vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby "zahltí síť" slovníkem providera nebylo o přenesených datech, ale o počtu spojení.

mca

  • ***
  • 181
    • Zobrazit profil
Re:Skype „zahltí“ providerovi siť
« Odpověď #44 kdy: 04. 11. 2014, 11:40:24 »
Kamarád: Ano, to sice muze, jenze ja si nemystlim, respektive mi prijde velmi nepravdepodobne, aby to ISP nemel osetrene a nedokazal sdelit podstatu problemu. Strucne receno, neverim, ze je to az takovy lumik, nybrz si myslim, ze se ho vlastne na nic nikdo neptal, nasadila se mu psi hlava a pritom on dokonce mohl upozornit dotycneho, co se z jeho strany deje, jenze to nikdo nepochopil nebo se tim ani nezabyval. Muze za tim byt malware i botnet, ale misto popisovani neceho od uzivatele, kterym proste nemuzes verit uz z podstaty, nikdy, se ho proste zeptej. Podklady mit bude.