Skype „zahltí“ providerovi siť

Lol Phirae

Re:Skype „zahltí“ providerovi siť
« Odpověď #15 kdy: 03. 11. 2014, 15:16:29 »
Máš naprostou pravdu, ale opravdu nemá jinou možnost!

To mi připomíná debatu se známým, jak je to hrozné, že už s kolegy tři měsíce nedostal výplatu a že už nemá ani na zaplacení inkasa. Po návrhu, ať podá na hodinu výpověď, jde se přihlásit na pracák a na zaměstnavatele podá s dalšími insolvenční návrh s tím, že dlužnou mzdu mu zaplatí ÚP, mi sdělil veliké moudro: "No jo, ale to bych přišel o práci!!!"

Tak jsem jen zakroutil hlavou a šel jsem o hospodu dál.


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Skype „zahltí“ providerovi siť
« Odpověď #16 kdy: 03. 11. 2014, 15:28:46 »
Ad supernode: Jst si jisti, ze uz to nedela? Proc mi tedy kolikrat pri spojeni ukazuje, ze pouziva treba 5 relayu? Snad leda, ze by to delal akorat na Linuxu nebo si v MS akorat mysli, ze supernody zrusili, cemuz bych se nedivil, protoze co to prebral MS, tak kdyz pres Skype poslu soubor, tak se vzdycky posila dvakrat.

Nasraný linuxák

Re:Skype „zahltí“ providerovi siť
« Odpověď #17 kdy: 03. 11. 2014, 16:23:30 »
Řešení je pořídit si placenou VPN, z hlediska providera tam pak bude jen jedno spojení a zvládne to i shitovní router...

flack

Re:Skype „zahltí“ providerovi siť
« Odpověď #18 kdy: 03. 11. 2014, 16:51:42 »
Niesom si isty ze to je vobec riesenie:D.... Ale chapem vy asi vo firme predavate VPN vsak :P

Riesenie je mozne navrhnut az po tom co je problem identifikovany, analyzovany.... Podobnym riesenim ako navrhuje Nasrany linuxak je zrusit internet, pocitac hodit do bazaru a zacat jazdit na "kole".

flack

Re:Skype „zahltí“ providerovi siť
« Odpověď #19 kdy: 03. 11. 2014, 16:56:59 »
btw. Malo by to napadnut hadam kazdeho. Co brani "tazatelovi" pripojit miesto pocitaca z ktoreho vola do volgogradu, nejaky notebook ci ine zariadenie, tablet? a otestovat ci sa situacia opakuje. Ma ten skype vobec aktualizovany?(viem blba otazka skype by mal stare verzie blokovat). Co tak spustit na tom pocitaci nejaky Live Linux na nom "nainstalit" skype a overit ci je situacia rovnaka.


Lol Phirae

Re:Skype „zahltí“ providerovi siť
« Odpověď #20 kdy: 03. 11. 2014, 17:18:08 »
btw. Malo by to napadnut hadam kazdeho. Co brani "tazatelovi" pripojit miesto pocitaca z ktoreho vola do volgogradu, nejaky notebook ci ine zariadenie, tablet? a otestovat ci sa situacia opakuje

Ne, fakt mě to nenapadlo. Stejně tak by mě nenapadlo se vybavovat s debilem, který si hraje na ISP a volá mi, že mu Skype zahltil síť. Ten telefon bych zvednul jednou, sdělil mu, ať si síť laskavě opraví a hned po zavěšení by číslo skončilo na blacklistu, aby mi ten telefon zbytečně nevyzváněl.

Leonardo

Re:Skype „zahltí“ providerovi siť
« Odpověď #21 kdy: 03. 11. 2014, 19:17:24 »
Odkud je ten skype stažený? Je to stáhnuto s originálních stránek nebo je to skype à la slunečnice nebo něco podobného. Každý provider má nastaveno nějaké omezení pásma, které dle mých zkušeností funguje s přesností +/- 10%, tuhle hranici není možné nijak překročit (rozuměj normálními prostředky). Jediné co dokáže pořádně vytížit sít je nějaký typ DDoSu. Pokud vyloučíme klasický skype provoz a zároveň vyloučíme chybu providera, tak moc možností IMHO nezbývá. Zkus monitorovat nějak provoz (Wireshark atd.) a dej někam výsledek ať vidíme co se děje. Je to sice přitažené za vlasy, ale nic lepšího mě nenapadlo.

Lol Phirae

Re:Skype „zahltí“ providerovi siť
« Odpověď #22 kdy: 03. 11. 2014, 19:35:28 »
Odkud je ten skype stažený?

Jo, je to cracknutý pirátský Skype, přičemž piráti fungují jen tehdy, když se volá do Volgogradu.  ;D ::)

Leonardo

Re:Skype „zahltí“ providerovi siť
« Odpověď #23 kdy: 03. 11. 2014, 20:06:41 »
Odkud je ten skype stažený?

Jo, je to cracknutý pirátský Skype, přičemž piráti fungují jen tehdy, když se volá do Volgogradu.  ;D ::)
Spíš mě napadlo, že si dětičky hrají na anonymous a nemají rádi tetičku ve Volgogradu nebo tak něco nebo je tohle vlákno pokus o flame. Každopádně jsem na ten Volgograd nebral moc ohled. Normální skype trafik i s videem je asi 1M a chtěl bych vidět providera, kterému takový provoz shodí síť, dále je možné, že ten kdo volal ǎ la provider nebyl provider ale nějaký big cock. Zajímá mě to jen z technické hlediska buď je to technicky možné nebo ne, buď je to flame nebo ne. Ať vyvěsí někde nějaká data z nějakého monitorovacího nástroje. Pokud taková data nebudou pak je toto vlákno flame a nemá cenu se tím zabývat dále.

Kamarád

Re:Skype „zahltí“ providerovi siť
« Odpověď #24 kdy: 03. 11. 2014, 20:31:39 »
No o žádný flame mě nejde. Můj dotaz je bohužel realita. Ke kamarádce se dostanu možná až o víkendu. Popsaná situace opravdu nastane jen při použití jednoho kontaktu - teda aspoň podle reakce providera. Našel jsem tu možnost ve Skype, která vypíše parametry hovoru, ale moc se v tom nevyznám. Až to spustím u té kámošky, tak to sem hodím. Jak se sem vkládají obrázky? Že bych sem hodil můj výsledek a snad by někdo dokázal vysvětlil na co se mám pak zaměřit. Děkuji.


Leonardo

Re:Skype „zahltí“ providerovi siť
« Odpověď #26 kdy: 03. 11. 2014, 21:17:23 »
Jak se sem vkládají obrázky?
Takhle, musíš je mít vystavené někde na webu.
Kód: [Vybrat]
[img]http://nejaka.domena/nejaky.jpg[/img]

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Skype „zahltí“ providerovi siť
« Odpověď #27 kdy: 03. 11. 2014, 21:23:45 »
Popsaná situace opravdu nastane jen při použití jednoho kontaktu - teda aspoň podle reakce providera.

Tak co kdyz kamaradka vlastne problem nema, problem maji rodice. Jak se jim zavola, neco v jejich pocitaci zvetri spojeni a zacne ho zahlcovat. Kde je receno, ze k onomu zahlcovani dochazi ze strany kamaradky? Rozpitval to ten "ISP" nejak detailneji?

Kamarád

Re:Skype „zahltí“ providerovi siť
« Odpověď #28 kdy: 03. 11. 2014, 21:55:04 »
Tak co kdyz kamaradka vlastne problem nema, problem maji rodice. Jak se jim zavola, neco v jejich pocitaci zvetri spojeni a zacne ho zahlcovat. Kde je receno, ze k onomu zahlcovani dochazi ze strany kamaradky? Rozpitval to ten "ISP" nejak detailneji?

Jediná jeho reakce je, že ji odpojí pokud si neodviruje počítač.

mca

  • ***
  • 181
    • Zobrazit profil
Re:Skype „zahltí“ providerovi siť
« Odpověď #29 kdy: 03. 11. 2014, 21:57:39 »
Takovy pripad neni prilis pravdepodobny, protoze na kratko predpokladejme, ze ISP neni uplny lumik, ktery nerozezna in/out nebo podnikatele od odborare. Nemyslim si, ze by nezasahoval, pravdepodobne by to uz udelal davno.