Má smysl se učit Cobol?

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #300 kdy: 29. 10. 2014, 14:29:16 »
A má smysl učit se Cobol?


Antikrist

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #301 kdy: 29. 10. 2014, 14:41:56 »
S takovými dotazy běž na nějaký náboženský server. To nás tady vůbec nezajímá :-D

Lenin POWER!

  • ****
  • 434
  • Nekecat a delat!
    • Zobrazit profil
    • Tribut Leninovi
    • E-mail
Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #302 kdy: 29. 10. 2014, 15:33:07 »
Nabozenstvi je naopak k ovladani to nejvhodnejsi, znovu zejmena krestanstvi. Strach z Boha udrzuje lidi v poslusnosti, coz vyjde mnohem levneji nez armada, navic si lidi sami plati provoz cirkve z desatek.

Jezis strach z boha neucil. Pokud to nekdo hraje na strach z boha tak keca.

Poslusna ovce

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #303 kdy: 29. 10. 2014, 17:51:42 »
Plebs tu resi Cobol s bohem a Duka mezitim zabere Prazsky hrad, Malou stranu a dostane darem dalnice na vybirani mytneho pro Vatikan.



Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #304 kdy: 29. 10. 2014, 19:50:15 »
Samozřejmě to má ten zásadní zádrhel, že když neumím ty příčiny a důsledky rozumově odhalit, tak můžu mít tuhle hypotézu úplně o čemkoli - třeba o sňatcích homosexuálů (populární teze "tyhle tendence se v římské říši objevily před jejím pádem")...

Každá společnost prochází vývojem podobně jako člověk. Narodí se, dospěje a stárne až umře. Připadá mi, že od určité fáze a dosažení jistého relativního blahobytu, se lidé přestanou zabývat životně důležitými věcmi a řeší se podružnosti, pitchovinky, protože relativní blahobyt dává pocit, že je vše vyřešeno a nemusíme se o nic starat.
Proti homosexuálům nic nemám, ale radši by se mělo řešit, proč vymíráme a proč i přes relativní blahobyt lidé stále remcají a jsou stále více nespokojeni, proč vzrůstá nezaměstnanost apod.
A ty symptomy konce s Římskou říší jsou velice podobné.

Problém je, že nic jiného než strach na lidi nepůsobí. Ježíš učil lásce a jak dopadl. Ale i on mluvil o posledním soudu, aby se lidi báli.

Nabozenstvi je nejmene vhodna vec k ovladani druhych protoze ho musis znacne prekroutit aby ti to fungovalo pro tento ucel a to se da snadno poznat.
Což ještě neznamená, že se tak neděje. Děje a velice úspěšně, protože většina stejně nic nepozná.


Makovec

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #305 kdy: 29. 10. 2014, 20:36:40 »

Narodí se, dospěje a stárne až umře.


Stopy vůně přetrvávají
i když květ už se dávno rozpadl.
Čí světská sláva přetrvá?
Dnes překročím poslední horu své pouti
a nepohne mi již k úžasu
plytký sen bytí.

Lenin POWER!

  • ****
  • 434
  • Nekecat a delat!
    • Zobrazit profil
    • Tribut Leninovi
    • E-mail
Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #306 kdy: 30. 10. 2014, 07:23:46 »
Nabozenstvi je nejmene vhodna vec k ovladani druhych protoze ho musis znacne prekroutit aby ti to fungovalo pro tento ucel a to se da snadno poznat.
Což ještě neznamená, že se tak neděje. Děje a velice úspěšně, protože většina stejně nic nepozná.

Nepozna protoze poznat nechce. Chteji plody ducha co nejlevneji a nejlevneji v jejich ocich znamena odsedet si kazdy tyden hodinu a pul v kostele, rict amen kdy se to ma rikat, podat sousedovi packu a hodit $5 do kasicky kdyz pujde okolo. Je to spolek podvodniku - ani knez ani posluchac nema zajem Jezise nasledovat.

Lenin POWER!

  • ****
  • 434
  • Nekecat a delat!
    • Zobrazit profil
    • Tribut Leninovi
    • E-mail
Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #307 kdy: 30. 10. 2014, 07:30:21 »
Už asi třikrát jsem se z tebe pokoušel dostat, jak ty chápeš text o "cudném oblékání žen".
Ne, na tohleto jsi se neptal. Pokud dotaz mel byt myslen ve smyslu jak jsem oblikal sve dcery do skoly tak obleceni bylo - jednobarevne tricko bez napisu, pripadne svetr, ponozky, kalhoty, boty, spodni pradlo, sponky do vlasu.

Kolemjdoucí

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #308 kdy: 30. 10. 2014, 08:23:45 »
Chteji plody ducha co nejlevneji a nejlevneji v jejich ocich znamena odsedet si kazdy tyden hodinu a pul v kostele, rict amen kdy se to ma rikat, podat sousedovi packu a hodit $5 do kasicky kdyz pujde okolo. Je to spolek podvodniku - ani knez ani posluchac nema zajem Jezise nasledovat.

Chtějí hlavní produkt Církve a to kvalitní posmrtný život, nikoliv nějaké plody ducha, ty nejdou na odbyt, natož následování nepracujícího revolucionáře žijícího v celibátu. Kdyby se z katalogu produktů církve vyškrtl posmrtný život, potom by zájem o víru silně opadl.

AlYoSHA

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #309 kdy: 30. 10. 2014, 10:10:45 »
Chteji plody ducha co nejlevneji a nejlevneji v jejich ocich znamena odsedet si kazdy tyden hodinu a pul v kostele, rict amen kdy se to ma rikat, podat sousedovi packu a hodit $5 do kasicky kdyz pujde okolo. Je to spolek podvodniku - ani knez ani posluchac nema zajem Jezise nasledovat.

Chtějí hlavní produkt Církve a to kvalitní posmrtný život, nikoliv nějaké plody ducha, ty nejdou na odbyt, natož následování nepracujícího revolucionáře žijícího v celibátu. Kdyby se z katalogu produktů církve vyškrtl posmrtný život, potom by zájem o víru silně opadl.

V davnejsich dobach bolo nabozenstvo (akekolvek) zaroven jedinym svetonazorom, takze aj ty ktorym bol zivot posmrtny u zadeke videli v cirkevnych dogmach vysvetlenie toho ako funguje svet okolo (blesky, choroby, osud ...).  Dnes je situacia trochu ina mnoho dogiem padlo (zial nie vsetky) a tak cirkev ciastocne prehodnocuje svoj bussiness plan.  Casom budu ochotny pristupit aj na evoluciu.  Zivot posmrtny samozrejme zostava, pretoze na to sa da chytit stale dost platiacich zakaznikov.  Obavam sa ale ze aj keby vsetky dnesne cirkvi sveta zanikli tak jediny nasledok ktory to bude mat je ze vzniknu ine nebozenstava. A ked nic ine ludia si zacnu vymyslat viac konspiracnych teorii - to je svojim sposobom tiez urcity druh viery.  Zda sa potreba religiozity je v nas zakodovana.

Makovec

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #310 kdy: 30. 10. 2014, 10:28:02 »
Zda sa potreba religiozity je v nas zakodovana.

Doplnil bych že "víry v to že co se děje není náhoda a má to nějaký smysl".

Konspirační teorie jsou hlavně pokusy vysvětlit chaotické a náhodné nebo nesouvisející věci nějakým obecnějším řádem. Souvislost s náboženstvím kterou uvádíte je podle mne přesná: někde jsem viděl trefný bonmot "ti kdo nevěří [klasickým náboženstvím] často věří každému nesmyslu".

Rejpal

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #311 kdy: 30. 10. 2014, 11:49:23 »
Zanechal po sobě Ježíš nějaká kázání zaznamenaná v Cobolu?

Kolemjdoucí

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #312 kdy: 30. 10. 2014, 12:05:20 »
Zda sa potreba religiozity je v nas zakodovana.

"ti kdo nevěří [klasickým náboženstvím] často věří každému nesmyslu".

To je pravda, když se porovná křesťanství s některými moderními nesmysly, tak možná bychom měli být církvi vděční.

BLEK.

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #313 kdy: 30. 10. 2014, 12:17:35 »
Ja to mam odskusane sam na sebe. Ked dlhsiu dobu nemam moznost ist si poriadne zavicit, necitim sa dobre ani fyzicky ani psychicky. Negativna energia prevazuje nad pozitivnou. Stava sa mi to napriklad ked som 2 tyzdne na sluzobnej ceste. Naproti tomu dobre cvicenie ma vzdy nabije pozitivnou energiou. Myslim ze aj v praci mam produktivnejsie dni vtedy ked som vecer predtym mal trening.

Já mám z fyzického cvičení pocit takové marnosti. Takový prázdný pocit, jako by člověk dělal nudnou opakující-se činnost, která nevede k žádnému výsledku.

Okrem toho si musis natrenovat, ako dostat svoje myslienky pod kontrolu. To znamerna, ze ked pride na teba skodliva myslienka nerozvijas ju, ale nechas ju odist. Nie je to jednoduche, ale musi sa to tiez natrenovat.

To je klasická kognitivní psychologie. Problém tady těch kognitivních psychologů je, že soustavně dělají logickou chybu, že negativní myšlenky považují za nepravdivé (a pak se je snaží vyvracet pomocí anecdotal evidence). V realitě je to tak, že pravdivostní hodnota nějakého tvrzení nezávisí na tom, zda to tvrzení vyvolává pozitivní nebo negativní emoce.

Nepochybujem ze mas dost rozumu, ale pouzi ho teda na to aby si sa zbavil svojich neduhov. Musis vediet rozlisit co je pre teba dobre a co skodlive. A to co je skodlive, toho sa musis jednoducho zbavit.

Jak jsem řekl, pravdivostní hodnota nějakého tvrzení nezávisí na tom, zda je to tvrzení škodlivé nebo není.

Existuje logická chyba, která se nazývá self-serving bias ( https://en.wikipedia.org/wiki/Self-serving_bias ) a normální lidé ji běžně dělají. Její podstatou je, že lidé překrucují svoje myšlení podle toho, aby si zachovali sebevědomí. Představ si třeba, že mi psycholožka diagnostikuje poruchu osobnosti. Kdybych měl ten self-serving bias, tak bych si řekl "žádnou poruchu nemám, psycholožka je blbá a nerozumí tomu" a tím si zachoval svoje sebevědomí.

Jenže když ten self-serving bias nemám, tak si holt sebevědomí takhle zvyšovat nemůžu. Logické myšlení mi nijak nepomůže a je v tomto ohledu spíš na škodu.

Cit k rodičům jsem předstíral několik let. Čím víc jsem to předstíral, tím mi bylo hůř. Hlavní důvod, proč je po té době nenávidím, je to, že mě nutili cit předstírat.

No tak zadnej cit nepredstirej, posilej jim kazdy mesic nejake penize a prijed se na ne 1x za mesic podivat zda neco nepotrebuji a jak se jim dari. Udela jim to radost i kdyz se budes tvarit neutralne.

To jsem tehdy dělal, že jsem za nimi jezdil, bylo mi z toho zle. Občas se s nimi setkám i nyní a je mi z toho taky zle.

Cobol

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #314 kdy: 30. 10. 2014, 12:40:28 »
Ne, ucit se Cobol nema smysl.