Má smysl se učit Cobol?

omg

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #30 kdy: 04. 10. 2014, 18:18:42 »
Jak se může někdo, kdo se jmenuje Lenin, odvolávat na bibli???

To muze kazdy, tak proc by nemohl Lenin? Pokud si myslis ze mi to dava nefer vyhodu vuci ostatnim v teto flamewar tak se na ni zacni odvolavat taky. V knize prislovi najdes hodne zajimaveho materialu:

každé mé radě jste se vyhýbali, nedali jste na mé domlouvání, 26  i já se budu smát, až budete v bídě, budu se vysmívat, až na vás přijde strach
tomu rikam ovcokniha. promluv si nekdy s nekym z zebracke komunity. strach je u nich obvykle nedostatkove zbozi stejne jako u miliardaru. takovou miru svobody ducha jim lze jen zavidet.


free

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #31 kdy: 04. 10. 2014, 18:21:43 »
Ovcokniha :D Pro blbce ideální duševní potrava.

Radovan.

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #32 kdy: 05. 10. 2014, 08:11:27 »
Takže špičkový programátor, který nedělal Cobol, bude vždy lepší něž běžný tvůj student přes IBM program.

Pár postarších knížek o Cobolu jsem za poslední léta prolistoval, a řekl bych že špičkový programátor v Javě by v Cobolu nedokázal ani spočítat úroky na vkladní knížce.

pb.

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #33 kdy: 05. 10. 2014, 09:00:06 »
COBOL se cenu ucit ma. Pristup k mainframe je mozny pres IBM program pro podporu studentu tam si to muzete zkouset.

Pohadkam o "firma si vychova sve inzenyry" neverte. Proc bych mel zamestnavat lidi co nic neumi? To bych musel byt neschopny najit si lidi co tu technologii umi a to nejsem.

Vase zivoty zijete spatne. Porad resite jestli se to nebo ono vyplati abyjste "neprodelali". Na konci zivota zjistite ze jste sice nikdy nic neprodelali ale presto jste skoncili jako chudaci. Nebudte lakomi.

Jak se pise v Bibli, drive se pracovalo takto:  Pole oseli, vinice vysázeli, sklidili úrodu hojnou. Dnes se taktizuje a nesazi dokud nedostanu zaplaceno.

Moudrost tohoto věku je bláznovstvím před Bohem, neboť je psáno: ‚Nachytá moudré na jejich vychytralost;‘

Bych zacal vic makat a neprecenovat vychytralost. Ta funguje jenom v pohadce o hloupem honzovi.

Lenine, vím o čem mluvíš, a souhlasím s tebou, že lidé často (nejen dnes, jinak by o tom nepsali už ve starých škvárech) vychytrale uvažují naopak - dříve by raději sklidili, než začnou sázet. Ale je to v tomto případě vychytralost? Co se odehrává v hlavě tazatele? Táže se na Cobol proto, že chce vydělat na exkluzivitě majlant, nebo ho jen taková cesta zaujala a chce mít představu, co na této cestě může očekávat?

Sám mám rád jiný postup, odlišný od kritizovaného - zaseji tu ono, tu tamto a časem pozoruji, co sklidím. Nemám jistotu, jestli sklidím vůbec něco, ale občas dovede úroda mile překvapit. Jakého překvapení se mohou dožít lidé, kteří už předem vědí, co má na poli vyrůst: Bohatství? Těžko, výsledek je předem známý. Neúrody? Pravděpodobně. Nejhůř jsou na tom ti, co okopávají cizí pole a úrodu sklízí někdo jiný: "vychováme si vlastního odborníka".

tomiiiiiiik

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #34 kdy: 05. 10. 2014, 09:43:56 »
V cobolu se většinou dělá ve zmrdich firmách. Tj. Tech velkých enterprisech, kde i na vycurani se je proces co se musí dodržovat, jinak pujdete na koberecek. Tak si to uzijte.


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #35 kdy: 05. 10. 2014, 10:04:16 »
V cobolu se většinou dělá ve zmrdich firmách. Tj. Tech velkých enterprisech, kde i na vycurani se je proces co se musí dodržovat, jinak pujdete na koberecek. Tak si to uzijte.

Tak nevim, jestli kazda firma s dlouho existujicim informacnim systemem, je zmrdi firma. Ono kdysi davno na databaze nic jineho nebylo, tak se holt pouzil hovezi COBOL. Ted v tom ovsem maji data, maji nabusene miliony radku kodu a jede to. Co by s tim meli delat? Nakladne zmigrovat a projit si obdobim problemu s novym systemem, kdyz jejich stavajici system je stabilni, osvedceny a vyzaduje pomerne malo zasahu a uprav?

Lenin POWER!

  • ****
  • 434
  • Nekecat a delat!
    • Zobrazit profil
    • Tribut Leninovi
    • E-mail
Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #36 kdy: 05. 10. 2014, 11:23:53 »
Ne každý má talent/inteligenci věci dělat dobře. Může tomu věnovat plno času a stejně bude maximálně nadprůměrný.

Byt nadprumerny, pracovity, ucenlivy a odvazny uplne pro uspech staci.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #37 kdy: 05. 10. 2014, 11:55:58 »
Ne každý má talent/inteligenci věci dělat dobře. Může tomu věnovat plno času a stejně bude maximálně nadprůměrný.

Byt nadprumerny, pracovity, ucenlivy a odvazny uplne pro uspech staci.

Ted uz jen prijit na to, jak ucinit netalentovaneho, neprilis inteligentniho cloveka nadprumernym. Snad nam pomuze genetika.

Lenin POWER!

  • ****
  • 434
  • Nekecat a delat!
    • Zobrazit profil
    • Tribut Leninovi
    • E-mail
smilstvo
« Odpověď #38 kdy: 05. 10. 2014, 12:08:56 »
Jezismarja, Lenine, jdi se s nekym vyspat! To je rozkaz!

To mi doporucujes smilstvo? Smilstvo je nejdestruktivnejsi hrich, podle stareho zakona se trestalo smrti stejne jako vrazda. Bible nam to neustale pripomina. Na Youtube najdes hodne prednasek na toto tema:

http://www.youtube.com/watch?v=ct2XmVtvuA8

http://www.youtube.com/watch?v=YkRc2M2SHlQ

http://www.youtube.com/watch?v=o5KeTvAviI8

http://www.youtube.com/watch?v=eEzwS3484rM

Vertex

Re:smilstvo
« Odpověď #39 kdy: 05. 10. 2014, 12:26:57 »
Jezismarja, Lenine, jdi se s nekym vyspat! To je rozkaz!

To mi doporucujes smilstvo? Smilstvo je nejdestruktivnejsi hrich, podle stareho zakona se trestalo smrti stejne jako vrazda. Bible nam to neustale pripomina. Na Youtube najdes hodne prednasek na toto tema:

http://www.youtube.com/watch?v=ct2XmVtvuA8

http://www.youtube.com/watch?v=YkRc2M2SHlQ

http://www.youtube.com/watch?v=o5KeTvAviI8

http://www.youtube.com/watch?v=eEzwS3484rM

"Have I therefore become your enemy, because I tell you the truth?"

Na tej Biblii nieco je. Uz som vyssie uvedenu situaciu zazil aj osobne. Je to fakt nepochopitelne pre mna.

Tomáš Roll

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #40 kdy: 05. 10. 2014, 12:38:32 »
Ne každý má talent/inteligenci věci dělat dobře. Může tomu věnovat plno času a stejně bude maximálně nadprůměrný.

Byt nadprumerny, pracovity, ucenlivy a odvazny uplne pro uspech staci.

Jako pionýr nebo člen leninského Komsomolu.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:smilstvo
« Odpověď #41 kdy: 05. 10. 2014, 20:51:38 »
Jezismarja, Lenine, jdi se s nekym vyspat! To je rozkaz!

To mi doporucujes smilstvo? Smilstvo je nejdestruktivnejsi hrich, podle stareho zakona se trestalo smrti stejne jako vrazda. Bible nam to neustale pripomina. Na Youtube najdes hodne prednasek na toto tema:

To uz si nejak preber. Ja jen, ze mi cim dal tim vic pripominas jisteho Rimmera. No, kdyz ti smilstvo nevyhovuje, tak se jdi aspon poradne zrubat. Treba to na cas pomuze.

BLEK.

Re:smilstvo
« Odpověď #42 kdy: 05. 10. 2014, 20:58:31 »
Jezismarja, Lenine, jdi se s nekym vyspat! To je rozkaz!

To mi doporucujes smilstvo? Smilstvo je nejdestruktivnejsi hrich, podle stareho zakona se trestalo smrti stejne jako vrazda. Bible nam to neustale pripomina. Na Youtube najdes hodne prednasek na toto tema:

To já jsem nikdy nesesmilnil, pohlavní styk jsem nikdy neprovozoval, a mám diagnostikovanou poruchu osobnosti. Vyhýbat se pohlavnímu styku bych lidem nedoporučoval. Kdybych pohlavní styk se ženami provozoval, třeba by mi psycholožka poruchu osobnosti nediagnostikovala.

nevimnevim

Re:smilstvo
« Odpověď #43 kdy: 05. 10. 2014, 21:44:50 »
Jezismarja, Lenine, jdi se s nekym vyspat! To je rozkaz!

To mi doporucujes smilstvo? Smilstvo je nejdestruktivnejsi hrich, podle stareho zakona se trestalo smrti stejne jako vrazda. Bible nam to neustale pripomina. Na Youtube najdes hodne prednasek na toto tema:

To já jsem nikdy nesesmilnil, pohlavní styk jsem nikdy neprovozoval, a mám diagnostikovanou poruchu osobnosti. Vyhýbat se pohlavnímu styku bych lidem nedoporučoval. Kdybych pohlavní styk se ženami provozoval, třeba by mi psycholožka poruchu osobnosti nediagnostikovala.

To se mi moc nezdá :D Mezi programátory je plno lidí, kteří styk neměli před 30 a obvykle se chovají úplně normálně do té doby. Takže?

BLEK.

Re:smilstvo
« Odpověď #44 kdy: 05. 10. 2014, 23:45:46 »
Jezismarja, Lenine, jdi se s nekym vyspat! To je rozkaz!

To mi doporucujes smilstvo? Smilstvo je nejdestruktivnejsi hrich, podle stareho zakona se trestalo smrti stejne jako vrazda. Bible nam to neustale pripomina. Na Youtube najdes hodne prednasek na toto tema:

To já jsem nikdy nesesmilnil, pohlavní styk jsem nikdy neprovozoval, a mám diagnostikovanou poruchu osobnosti. Vyhýbat se pohlavnímu styku bych lidem nedoporučoval. Kdybych pohlavní styk se ženami provozoval, třeba by mi psycholožka poruchu osobnosti nediagnostikovala.

To se mi moc nezdá :D Mezi programátory je plno lidí, kteří styk neměli před 30 a obvykle se chovají úplně normálně do té doby. Takže?

Absence pohlavního styku není jediné kritérium schizoidní poruchy osobnosti, ale je to přitěžující okolnost. Kdybych pohlavní styk měl, možná by mi psycholožka schizoidní poruchu osobnosti nediagnostikovala, možná bych měl dostatek jiných znaků a diagnostikovala by mi ji stejně. Každopádně, pohlavní styk snižuje pravděpodobnost diagnózy téhle poruchy.