Pravidla pro sdílení připojení do víc bytů

robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Re:Pravidla pro sdílení připojení do víc bytů
« Odpověď #45 kdy: 14. 08. 2014, 13:46:04 »
Kolemjdouci: ano, vim, mam tu nekde o tom dokonce zalozene cele tema (i nekde na webu primo pro SVJ). Nicmene, ja uz se k tomu radsi nevyjadruju, to by clovek musel zazit, jak ja se s nima nahadal :) Takovy lzi, podvody a snusky kecu snad nikdy nikdo neslysel....
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript


Kolemjdouci

Re:Pravidla pro sdílení připojení do víc bytů
« Odpověď #46 kdy: 14. 08. 2014, 14:39:12 »
Kolemjdouci: ano, vim, mam tu nekde o tom dokonce zalozene cele tema (i nekde na webu primo pro SVJ). Nicmene, ja uz se k tomu radsi nevyjadruju, to by clovek musel zazit, jak ja se s nima nahadal :) Takovy lzi, podvody a snusky kecu snad nikdy nikdo neslysel....

ale jo, 42 bytu ...

OMG

Re:Pravidla pro sdílení připojení do víc bytů
« Odpověď #47 kdy: 14. 08. 2014, 14:42:08 »
Znate nejakou legalni definici domacnosti, ktera z ni spolehlive vylucuje rodice zijici o patro vys?
Kazda definice domacnosti vylucuje lidi zijici o patro vys v dome, ktery neni rodinny dum.
V § 115 občanského zákoníku je uveden definice domácnosti: Domácnost tvoří fyzické osoby, které spolu trvale žijí a společně uhrazují náklady na své potřeby.

Kdepak je neco o patrech, domech, nebo bytech?  ;)

Kolemjdoucí

Re:Pravidla pro sdílení připojení do víc bytů
« Odpověď #48 kdy: 14. 08. 2014, 15:03:23 »
V § 115 občanského zákoníku je uveden definice domácnosti: Domácnost tvoří fyzické osoby, které spolu trvale žijí a společně uhrazují náklady na své potřeby.

Kdepak je neco o patrech, domech, nebo bytech?  ;)

Osoby ve dvou panelákových bytech nežijí spolu.

Re:Pravidla pro sdílení připojení do víc bytů
« Odpověď #49 kdy: 14. 08. 2014, 15:11:14 »
Pak je ještě jedna definice domácnosti: domácnost je kuchyň.


Bla

Re:Pravidla pro sdílení připojení do víc bytů
« Odpověď #50 kdy: 14. 08. 2014, 16:08:06 »
Pak je ještě jedna definice domácnosti: domácnost je kuchyň.

To platí jen pro chudé socky, já třeba v baráku mám jednu domácnost a dvě kuchyně, z toho jedna kuchyň je v pokojích pro hosty, pořád je to ale jeden barák a jedna bytová jednotka.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pravidla pro sdílení připojení do víc bytů
« Odpověď #51 kdy: 14. 08. 2014, 18:07:01 »
Pak je ještě jedna definice domácnosti: domácnost je kuchyň.

To platí jen pro chudé socky, já třeba v baráku mám jednu domácnost a dvě kuchyně, z toho jedna kuchyň je v pokojích pro hosty, pořád je to ale jeden barák a jedna bytová jednotka.

A varit umis? Aby se ti to vyplatilo...

Lol Phirae

Re:Pravidla pro sdílení připojení do víc bytů
« Odpověď #52 kdy: 14. 08. 2014, 21:38:58 »
Zhodnocení diskuse: debata o hovnu.

Atlantis

Re:Pravidla pro sdílení připojení do víc bytů
« Odpověď #53 kdy: 15. 08. 2014, 00:26:56 »
Dokud si nenadáváme do nácků, tak ještě může diskuze pokračovat  ;D
Godwin's law (http://en.wikipedia.org/wiki/Godwin%27s_law)

Re:Pravidla pro sdílení připojení do víc bytů
« Odpověď #54 kdy: 15. 08. 2014, 06:37:16 »
V § 115 občanského zákoníku je uveden definice domácnosti: Domácnost tvoří fyzické osoby, které spolu trvale žijí a společně uhrazují náklady na své potřeby.
§ 115 platného občanského zákoníku říká:

Citace
Zemře-li člověk, aniž projeví souhlas s pitvou nebo s použitím svého těla po smrti způsobem podle § 113, platí, že s provedením pitvy nebo s takovým použitím svého těla nesouhlasí.
:)

Díval ses do starého, už neplatného OZ. Nový OZ používá pojem "rodinná domácnost" a blíž ho nedefinuje. § 691

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Pravidla pro sdílení připojení do víc bytů
« Odpověď #55 kdy: 19. 08. 2014, 17:00:08 »
Díky za rady. Ono to asi zní, že to tolik řeším, ale já to neřeším vůbec, jen mě zajímaly nějaký další názory...

A zeptat jsem se chtěl taky proto, že jsem s firmou měl pár menších nedorozumění. Jednak jsem bojoval za další operátory v našem domě, k čemuž bohužel nedošlo (mám dojem, že je podplacený výbor, protože o tomhle tématu nechce za žádnou cenu slyšet ani jednat i když lidi v baráku jsou jednoznačně pro). A samotný problémy jsme měli i s komunikací s firmou - dali nám při připojování špatnou smlouvu, opravenou pak měsíc nedodali (+ vyhrožovali mailem ohledně odpojení, protože jsme podepsanou smlouvu nedodali), nakonec ji jen tak hodili do schránky a nic nám nevysvětlili. Včera (středa) nám odpojili internet, páč jsme nezaplatili a údajně mi na mail poslali 3 varování (nikde jsem nic nenašel) a prý nám při předávání smlouvy (ke kterému vlastně nedošlo) měl technik vysvětlit jak a kam máme platit. :D Je s nima sranda :)
Kolemjdouci: ano, vim, mam tu nekde o tom dokonce zalozene cele tema (i nekde na webu primo pro SVJ). Nicmene, ja uz se k tomu radsi nevyjadruju, to by clovek musel zazit, jak ja se s nima nahadal :) Takovy lzi, podvody a snusky kecu snad nikdy nikdo neslysel....

Hned po přečtení části první stránky jsem věděl, o čem bude řeč :-)

Tak za mě: Jestliže výbor (nebo jak se ten spolek zaujatých blbců jmenuje) nechce nic slyšet o jinym poskytovateli, tak pro mě je Tebou popsaná situace (dva byty) stále jedna domácnost. Z principu. Když ne vy, tak ne my. Když je současnej poskytovatel podle výboru ten nejlepší, tak ode mě by viděl co nejmíň peněz by šlo. Pokud by firma cekla, odpojila oba byty (resp. jednoho zákazníka), šel bych za výborem, že mi poskytovatel vypověděl smlouvu a že chci novýho. A pak bych se s nima asi fakt ensral a řešil to oficiální cestou. Chtěj to? DEJ JIM TO!

Petr

Re:Pravidla pro sdílení připojení do víc bytů
« Odpověď #56 kdy: 20. 08. 2014, 23:39:51 »
Jediný. co je ve smlouvě relevantní, je bod:
4.4. Zákazník neumožní bez předchozího písemného souhlasu Poskytovatele žádné třetí straně užívání služeb Poskytovatele.
což, jak jsem říkal, vůbec nevím, jak v mé situaci mám brát :P

Jak to máte brát? Přece máte napsat poskytovateli e-mail: Ve smyslu bodu 4.4. Vás žádám o Váš souhlas s užíváním Vašich služeb pro: paní XX (má manželka), slečny YY a ZZ (naše dcery) a paní PP (má matka). Všechny tyto osoby včetně mne mají trvalý pobyt ve stejném bytě. S pozdravem ...
A potom ještě jeden e-mail: ...pro p. TT, mého tchána a NN, mou tchýni, kteří bydlí v bytě nade mnou...
   To je podle mne jediná správná odpověď na Váš dotaz.

Re:Pravidla pro sdílení připojení do víc bytů
« Odpověď #57 kdy: 22. 08. 2014, 11:27:00 »
V § 115 občanského zákoníku je uveden definice domácnosti: Domácnost tvoří fyzické osoby, které spolu trvale žijí a společně uhrazují náklady na své potřeby.

Zajímavá definice  :) Podle této definice v jednom bytě může existovat několik domácností a stejně tak může být jedna domácnost v několika bytech.

Mirek

Re:Pravidla pro sdílení připojení do víc bytů
« Odpověď #58 kdy: 22. 08. 2014, 12:18:02 »
Jediný. co je ve smlouvě relevantní, je bod:
4.4. Zákazník neumožní bez předchozího písemného souhlasu Poskytovatele žádné třetí straně užívání služeb Poskytovatele.
což, jak jsem říkal, vůbec nevím, jak v mé situaci mám brát :P

Jak to máte brát? Přece máte napsat poskytovateli e-mail: Ve smyslu bodu 4.4. Vás žádám o Váš souhlas s užíváním Vašich služeb pro: paní XX (má manželka), slečny YY a ZZ (naše dcery) a paní PP (má matka). Všechny tyto osoby včetně mne mají trvalý pobyt ve stejném bytě. S pozdravem ...
A potom ještě jeden e-mail: ...pro p. TT, mého tchána a NN, mou tchýni, kteří bydlí v bytě nade mnou...
   To je podle mne jediná správná odpověď na Váš dotaz.
A právě proto jsem hned na začátku psal, že je důležité jak jsou specifikované smluvní strany. To tu ale nezaznělo. Ale evidentně to bude amatérská smlouva - tj. jako smluvní strana zákazníka bude uvedena jedna fyzická osoba, nikde nebude žádná definice domácnosti a navrch jako třešnička tahle klauzule o "třetí straně". A nebo je taky možné, že tazatel má linku ve spojení s podnikáním (OSVČ, s.r.o., ...) a pak by to bylo naprosto jasné a OK.