Pravidla pro sdílení připojení do víc bytů

robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Pravidla pro sdílení připojení do víc bytů
« kdy: 12. 08. 2014, 19:26:15 »
Zdravim, myslite, ze je mozne, abych mel na svou osobu internetove pripojeni a distribuoval ho pro me a osoby blizke v ramci dvou bytu?

Jde o to, ze se budu stehovat do bytu o patro vys a nechci sobe nebo rodicum zrizovat vlastni pripojeni, takze bych stavajici proste wifinou prijimal ve dvou bytech.

Je mi jasne, ze to jde, ale je mozne, aby na me firma nejak vyletela? Nebo mam si dat pozor na nejaky bod ve smlouve? Je tam myslim neco jako "Je zakazano distribuovat pripojeni tretim osobam", nicmene, nevim, jak tomu mam rozumet v mem pripade...


Diky za rady :)
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript


Franta.

Re:Pravidla pro sdílení připojení do víc bytů
« Odpověď #1 kdy: 12. 08. 2014, 19:48:09 »
Řeknu ti, jaká je situace v jednom občanském sdružení: co domácnost, to jedno připojení resp. jeden člen. A když je někdo na pochybách, co je jedna domácnost, tak si má položit otázku: „kolik je tam kuchyní?“ Takže pokud máš dvě kuchyně, měl bys mít dva členy sdružení a platit 2× členské příspěvky. Nějak moc se to nehrotí, ale je fér tahle pravidla dodržovat.

U firmy záleží na tobě, co máš přesně ve smlouvě a jak moc slušně se k nim chceš chovat. Pokud všechno (wifi routery atd.) zůstane jak bylo, akorát se svým notebookem budeš sedět o patro výš místo ve vedlejší místnosti, tak nemají šanci to poznat.

Je to i zajímavá morální otázka :-) – připojení bude používat pořád stejný počet lidí, tak proč by měli platit víc?
Na druhou stranu, jestli máš ve smlouvě, že je to jen pro jednu domácnost, tak teď máš domácnosti dvě…

Dělej, jak myslíš. A dej si taky pozor na sousedy – stačí se prokecnout, že platíš jen jednu přípojku, pak se s někým nepohodneš a udá tě u poskytovatele a ten tě odpojí (zvlášť pokud je to nějaký vesnický buran a střelec, který nejdřív jedná a pak teprve myslí).

Re:Pravidla pro sdílení připojení do víc bytů
« Odpověď #2 kdy: 12. 08. 2014, 19:48:24 »
Musíte se podívat do smlouvy, případně do odkazovaných všeobecných podmínek. Bez znalosti té smlouvy vám nikdo neporadí.

robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Re:Pravidla pro sdílení připojení do víc bytů
« Odpověď #3 kdy: 12. 08. 2014, 19:56:36 »
Díky za názory. Na nic se právě šahat nebude, router zůstane tak, jak je, jen se přestěhuju vejš.

Jediný. co je ve smlouvě relevantní, je bod:

Kód: [Vybrat]
4.4. Zákazník neumožní bez předchozího písemného souhlasu Poskytovatele žádné třetí straně užívání služeb Poskytovatele.
což, jak jsem říkal, vůbec nevím, jak v mé situaci mám brát :P
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript

Buri

Re:Pravidla pro sdílení připojení do víc bytů
« Odpověď #4 kdy: 12. 08. 2014, 19:57:15 »
Pri vsetkej ucte k zakonom aj moralke.  Mate Vy to problemy  :)   (pride mi ze to kedysi riesil nejaky "Skrhola" ale to je subjektivne)


Lol Phirae

Re:Pravidla pro sdílení připojení do víc bytů
« Odpověď #5 kdy: 12. 08. 2014, 19:59:49 »
Tvoje starosti na moji hlavu.  ::)

muifa

Re:Pravidla pro sdílení připojení do víc bytů
« Odpověď #6 kdy: 12. 08. 2014, 20:06:02 »
Jezis, noramlne jim natahni kabel a dej jim tam APcko... Nikto na nic nepride.. Nema jak. Ze se tahne kabel z bytu A do bytu B? No ano ale to je tvoje privatni lanka, to neni internet ... a skoncili, domu ti nikto nepujde.

robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Re:Pravidla pro sdílení připojení do víc bytů
« Odpověď #7 kdy: 12. 08. 2014, 20:33:05 »
No, to ja to tak samozrejme udelam  ;D Ba naopak - neudelam nic, router Wifinou bez problemu dosahne o patro vys.
Jen me zajimaly nejaky nazory.
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript

Mirek

Re:Pravidla pro sdílení připojení do víc bytů
« Odpověď #8 kdy: 12. 08. 2014, 21:35:36 »
Díky za názory. Na nic se právě šahat nebude, router zůstane tak, jak je, jen se přestěhuju vejš.

Jediný. co je ve smlouvě relevantní, je bod:

Kód: [Vybrat]
4.4. Zákazník neumožní bez předchozího písemného souhlasu Poskytovatele žádné třetí straně užívání služeb Poskytovatele.
což, jak jsem říkal, vůbec nevím, jak v mé situaci mám brát :P

Záleží jak je definovaná smluvní strana zákazníka. Ale předpokládám, že tví rodiče jsou jednoznačně třetí strana. Takže tvé jednání bude v rozporu se smlouvou. Nicméně bych si s tím hlavu vůbec nedělal. Je to tak marginální záležitost.

Sten

Re:Pravidla pro sdílení připojení do víc bytů
« Odpověď #9 kdy: 12. 08. 2014, 22:00:02 »
Díky za názory. Na nic se právě šahat nebude, router zůstane tak, jak je, jen se přestěhuju vejš.

Jediný. co je ve smlouvě relevantní, je bod:

Kód: [Vybrat]
4.4. Zákazník neumožní bez předchozího písemného souhlasu Poskytovatele žádné třetí straně užívání služeb Poskytovatele.
což, jak jsem říkal, vůbec nevím, jak v mé situaci mám brát :P

To samozřejmě záleží na tom, jaké další podmínky jsou v té smlouvě, protože podle zákona uzavíráte smlouvu vy jako fyzická osoba a třetí stranou je tak i manželka/přítelkyně bydlící ve stejném bytě. Např. u UPC je explicitně uvedeno, že tu službu smí užívat všichni obyvatelé toho bytu, kde je ta přípojka.

Na druhou stranu je otázka, jestli na to poskytovatel vůbec přijde. Přeci jen nemůže jen tak k vám (nebo rodičům) nakráčet a zjistit to.

dfgzx

Re:Pravidla pro sdílení připojení do víc bytů
« Odpověď #10 kdy: 12. 08. 2014, 22:02:17 »
to je sousedova chyba ze ma wifi bez hesla a muzu se mu pripojit odvedle.

Mirek

Re:Pravidla pro sdílení připojení do víc bytů
« Odpověď #11 kdy: 12. 08. 2014, 22:10:23 »
to je sousedova chyba ze ma wifi bez hesla a muzu se mu pripojit odvedle.

A navíc když je smlouva na mne a u souseda mám fyzicky tu přípojku i AP...

robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Re:Pravidla pro sdílení připojení do víc bytů
« Odpověď #12 kdy: 12. 08. 2014, 22:43:28 »
jo, to s tim, že je smlouva na mě a rodiče jsou tak vlastně třetí osoba, mě napadlo taky. Je to zajímavý. A ad soused z nezabezpečenou wifi - ve smlouvě máme, že podpisem smlouvy potvrzuji, že nedovolím, a to ani vlastní chybou, aby třetí strana mohla připojení používat. Takže když si u nás někdo nezabezpečí wifi a někdo se mu tam připojí, tak mu můžou vypovědět smlouvu. JE to na jednu stranu logický, ale i trošku šílený.
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript

Re:Pravidla pro sdílení připojení do víc bytů
« Odpověď #13 kdy: 12. 08. 2014, 22:53:55 »
pozri, pokial sa nic nezmeni - pocet zariadeni, traffic... a nebudes o tom nahlas rozpravat, tak vlastne o nic nejde. Iny pohlad je z moralneho hladiska.
Predpokladam, ze rodicia budu fungovat tak akurat na emailoch, nejake tie spravy, skype - bezne veci.
Urcite nepridu osobne skontrolovat, ci vsetky pripojene zariadenia su v jednom byte.

Bla

Re:Pravidla pro sdílení připojení do víc bytů
« Odpověď #14 kdy: 12. 08. 2014, 22:58:30 »
Tady se kradou miliardy a ty se budeš trápit takovou kravinou.
Jestli máš pocit, že to zatíží tvůj bojler nebo karmu, kup dětem v děcáku nějaké pěkné společenské hry a přivez jim je.

Až naši papaláši a staré popřevratové struktury přestanou krást.
Až naši parazitičtí spoluobčané půjdou do práce.
Až vrahy a devianty budou opravdu zavírat do doby, dokud budou nebezpeční.
Až se nebudeš muset bát, jestli ti k vůli nezaplacený dvoustovce nepřijde soudní příkaz na sedm litrů.
Až tu nebude stát kilometr dálnice dvakrát tolik co u sousedů.
Až .....

Tak pak bude vhodný čas řešit to, jestli ta jedna věta ve smlouvě je opravdu takové velké zlo.
Jestli můžeš, udělej něco s opravdovými problémy a kraviny neřeš.