Otisk prohlížeče - jak se bránit?

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Otisk prohlížeče - jak se bránit?
« Odpověď #225 kdy: 10. 08. 2014, 19:37:02 »
Takže tvrdíte, že běžný člověk nemůže vědět co je a co není protiprávní? Moc hezké.

V CR tedy ne. V CR mame takovy pravbni bordel, we se v tom ani tym odborniku nevyzna. Zakony pripravuje tlupa neschopnych amateru, takze jiz zakratko se vydava dodatek, ktery ma zazaplatovat nedostatky a pak jeste dodatek k dodatku, dalsi dodatek, dodatek k druhemu dodatky.... A kolikrat jiz pri schvalovani zakona se vi, ze bude nutno dodatkovat, takze nevim, proc to vlastne schvali, kdyz by to radsi meli autorum hodit na hlavu.

Zakony v CR jsou chliv, jak v Nigerii a normalni obcan nema sanci se v tom vyznat. Takovy bordel, jaky nadelalo tohle stado tupcu, nedokazali ani komunisti v cele s mysliteli jako Bilak nebo Jakes.


karlik

Re:Otisk prohlížeče - jak se bránit?
« Odpověď #226 kdy: 10. 08. 2014, 20:24:05 »
Citace
Pokud mate kamery na svém domě a všude dobré připojení  ( Pracuji ve firmě jenž  zajišťuje služby ostrahy a ochrany, včetně montáže kamer a pohybových čidel, atd. ) zjistíte zda máte v domě,  či na zahradě zloděje nebo se jenom honi kočky.

Taky zjistíte, že vaše hasičáky právě odchází a můžete online objednat nové.  ;D
Abych to odlehčil, jsem rád, že za mých mladých let ty kamery v domě nebyly, bo na chodbách se děli věci... :D Dnes už se ke kamerám dávají i reproduktory, takže by se ozvalo: "Necháš toho (pokračuj), ty chlípníku! A co teprve parky, věřím, že je spousta hlášek, aby se strážci šli podívat...

Kamery jsou vhodné v soukromých, lidmi hlídaných objektech, kterým pomáhají v kontrole hlídaných objektů.
Ale například v supermarketu by určitě neměla být kamera, ale pořádný bobík s pendrekem.
Kamery jsou prostě obnovené komunistické praktiky, soudruzi by se měli tetelit blahem. My tě vidíme, my tě slyšíme, jsi monitorován a v případě nutnosti budeš eliminován!

PS: dobré téma!

Tom Liberec

Re:Otisk prohlížeče - jak se bránit?
« Odpověď #227 kdy: 10. 08. 2014, 20:34:48 »
Neznalost zákona, ale neomlouvá. Ústavní soud vydal i doporučení aby sněmovna nepoužívala přilepky k zákonům.
Jednou jsem takový pár měsíců starý přílepek hledal v rámci svého zaměstnání skoro tyden.

Ale můžete zkusit podle svého názoru,  při současném tvrzení že jste pravne zcela negramotny, instalovat kamery na toalety, dámské, či pánské, podle vlastních sexuálních preferenci.

Ja netvrdim, že běžný člověk nemůže vědět co je, či neni protipravni.
To jak to je dokazují lidé například tím pokud nejdou k volbám.  Domnívají se, že to něco řeši.

Karlik:   Pravda. Je to socializace a integrace pod hlavičkou EU.

Re:Otisk prohlížeče - jak se bránit?
« Odpověď #228 kdy: 10. 08. 2014, 21:00:23 »
Pan Novotný se zřejme domnívá,  že existuje pouze litera zákona nikoliv duch zákona.
Nejenom to, ale především se říká, že soud právo vykládá a aplikuje - tj. jestliže zákon něco říká obecně, tak soud rozhoduje o tom, jestli to v konkrétním případě nastalo nebo ne. Jinak to ani nejde, protože to by zákony musely popisovat úplně každou myslitelnou situaci, což je samozřejmě nesmysl a vždycky je pro mě překvapení, že to někdo není schopnej pochopit.

Ja netvrdim, že běžný člověk nemůže vědět co je, či neni protipravni.
Normální člověk třeba ví, že se nesmí na veřejnosti obnažovat a drtivá většina lidí asi tuší, že to je nějaké "veřejné pohoršení" nebo tak něco. Zároveň taky každej ví, že když mu omylem na plovárně spadnou plavky, tak je to trapas, ale nikdo ho za to popotahovat nebude.

A vždycky se najde nějakej trouba, kterej přijde s úvahou "Aha! Takže tři vteřiny plavky dole mít můžu, ale dvě minuty ne! Tak mi ukažte zákon, který říká, kolik vteřin teda můžu mít plavky dole". Nejspíš to bude chyba učitelů ZSV, že někteří lidi nemají vůbec tušení, jak právo funguje.

Re:Otisk prohlížeče - jak se bránit?
« Odpověď #229 kdy: 10. 08. 2014, 21:08:11 »
Btw, co je to vlastně to pohoršení a proti jaké mravnosti je možné se ho dopustit, k tomu je taky krásný judikát: http://www.nssoud.cz/files/SOUDNI_VYKON/2003/0069_2As__0300050A_prevedeno.pdf :)


Petr Novotny

Re:Otisk prohlížeče - jak se bránit?
« Odpověď #230 kdy: 10. 08. 2014, 21:14:33 »
Normální člověk třeba ví, že se nesmí na veřejnosti obnažovat a drtivá většina lidí asi tuší, že to je nějaké "veřejné pohoršení" nebo tak něco. Zároveň taky každej ví, že když mu omylem na plovárně spadnou plavky, tak je to trapas, ale nikdo ho za to popotahovat nebude.

Ví to pouze proto, že je to na rozdíl od naprosté většiny zákonů učen už od narození.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Otisk prohlížeče - jak se bránit?
« Odpověď #231 kdy: 10. 08. 2014, 21:30:13 »
Neznalost zákona, ale neomlouvá.

Jo, to by soudruzi museli delat zakony, ve kterych se clovek vyzna bez pravnicke univerzity a deseti let praxe v oboru.

Citace
To jak to je dokazují lidé například tím pokud nejdou k volbám.  Domnívají se, že to něco řeši.

A kdyz k volbam jdou, tak to neco resi? Jiz leta se ukazuje, ze politicke strany se o volice zajimaji pouze behem volebni kampane, nasledne okamzite zapominaji volebni sliby a staraji se akorat o to, co kde ukrast. Kdyby lidi byli co k cemu, k volbam se nedostavi ani noha nebo naopak prijdou masove a vsichni do uren hodi prazdne obalky. Mozna by si toho soudruzi velmozi vsimli. Jinak, jak rikal George Carlin, jak k volbam nesel, me z toho bordelu neobvinujte.

Normální člověk třeba ví, že se nesmí na veřejnosti obnažovat a drtivá většina lidí asi tuší, že to je nějaké "veřejné pohoršení" nebo tak něco. Zároveň taky každej ví, že když mu omylem na plovárně spadnou plavky, tak je to trapas, ale nikdo ho za to popotahovat nebude.

Tak zrovna tyhle veci, jako "obnazovani" a verejne pohorseni jsou zcela umele veci, ktere nevim, proc zakon vubec resi. Exhibicionisti se obnazuji jenom proto, ze je to zakazane a najdou se posuci, kteri nejsou o nic lepsi, nez ti exhibicionisti, jen opacnym smerem, ktere to pohorsuje. Na obnazovani neni treba zakon, staci to ignorovat. Ono je to za chvili omrzi. Zakony na podobne kategorie zlocinu patrne existuji pouze diky lobingu vyrobcu plavek.

Tom Liberec

Re:Otisk prohlížeče - jak se bránit?
« Odpověď #232 kdy: 10. 08. 2014, 22:21:57 »
Ovšlo o všem nejit k volbám znamena pouze pasivní příjeti daného stavu. Nelze to vykládat jako aktivní formu protestu, jak to mnozi. V zákonech se vyznat dá, ale chce to dost času, hlídat to co by mohlo zdrtit firmu už ve sněmovně a hlavně mit to v popisu práce. A dobre vedeni firmy kde by nemel byt nikdo kdo to bere jako Petr Novotný. V případech kdy to není zcela jasne, je zbytečné se pálit,  soudit se státem,  pomáhají prave rozsudky v podobných případech, tak jak ukázal Mirek Prýmek. Jednou se mi v pripade průšvihu podařilo zachytit výjimku, kterou dávali zrovna ve zprávách v TV.

A nebyla to legrace šlo stu lidem o práci.

Dobrá volba také je psát na příslušné ministerstvo, aby ta písmenka a nejasnosti vysvětlili.  Všude mají legislativní odbor, dobrou zkušenost mám také s metodiky na jednom ministerstvu.
Dokonce jsem se seznámil s člověkem z jehož hlavy novela zákona vzešla. "Byl jsem pak "nejchytřejší" v problematice, nebot jsem přijel s Prahy."
Tady na konferenci s náměstky ministrů jsem pak jen zíral, že lidi prostě zákony a to ani ty jenž se dotýkají zrovna jich, jejich životů a peněženek, vůbec nečtou.


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Otisk prohlížeče - jak se bránit?
« Odpověď #233 kdy: 10. 08. 2014, 22:34:24 »
Tady na konferenci s náměstky ministrů jsem pak jen zíral, že lidi prostě zákony a to ani ty jenž se dotýkají zrovna jich, jejich životů a peněženek, vůbec nečtou.

Samozrejme, ze je nectou. Jsou zamerne psany tak, aby je obycejni lide vubec nemohli pochopit, zejmena kdyz nevedi, kolik prilepku k nim ti bastliri z parlamentu jeste potom dolepili. Krome toho v CR se zakony meni pomalu kazdy tyden, protoze nikdo neni schopen cokoliv promyslet a domyslet. V tom se kolikrat nevyzna ani profesional. Jak se ma clovek, ktery se zakony nezivi, vyznat v necem, na cem se napriklad neshodne nekolik ruznych pravniku, kdy kazdy z nich ma svuj vlastni vyklad? Co je to za zakony, kdyz vlastne vubec neni jasne, co rikaji? Poslanci a autori zakonu by meli vratit statu sve platy, protoze je zretelne pobiraji ciste omylem, ne za praci, kterou pro danoveho poplatnika odvadeji.

Tom Liberec

Re:Otisk prohlížeče - jak se bránit?
« Odpověď #234 kdy: 10. 08. 2014, 22:50:50 »
Pokud si ten zákon vůbec nepřečtou a jednalo se i vedení firem a organizací,  pak riskují,  že nedokáží položit ani správny dotaz. Tedy az budou chtít opravdu odpověď budou muset platit právníka. Je pravdou, že problém měla i firma se třemi JUDr. v představenstvu.

Ale dá se to chce to opravdu čišt už ve stádiu sněmovních tisků.  Když to vyjde ve sbírce zákonů, bývá málo času na reakci.

Zrovna nyní mají ve sněmovně novely, kde potřebné části uplne chybi a paní ministryně v TV v podstatě oznámila,  že se to nějak vstřebá. Takže hrozí,  že zákon o sociálním bydlení bude končit zavalenim soudu.

haha

Re:Otisk prohlížeče - jak se bránit?
« Odpověď #235 kdy: 10. 08. 2014, 22:52:50 »
Citace
Tady na konferenci s náměstky ministrů jsem pak jen zíral, že lidi prostě zákony a to ani ty jenž se dotýkají zrovna jich, jejich životů a peněženek, vůbec nečtou.

Já se jim vůbec nedivím. Po přelouskání několika odstavců právničtiny si většinou připadám jako naprostý kretén a při představě, že toho následuje několik dalších stránek, mě většinou přejde chuť. To mi pak není líto zaplatit toho právníka, který se v tom nějakým pro mě nepochopitelným způsobem dokáže zorientovat.

Petr Novotny

Re:Otisk prohlížeče - jak se bránit?
« Odpověď #236 kdy: 10. 08. 2014, 23:02:50 »
A dobre vedeni firmy kde by nemel byt nikdo kdo to bere jako Petr Novotný.

Můžete své tvrzení dokázat?
Nebo to je pouze nenávistné rýpnutí náhodného anonyma?

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Otisk prohlížeče - jak se bránit?
« Odpověď #237 kdy: 10. 08. 2014, 23:05:22 »
Zrovna nyní mají ve sněmovně novely, kde potřebné části uplne chybi a paní ministryně v TV v podstatě oznámila,  že se to nějak vstřebá. Takže hrozí,  že zákon o sociálním bydlení bude končit zavalenim soudu.

Aha, takze za penize danoveho poplatnika ti bastliri zase poslepuji sracku, ta se bude trikrat novelizovat a petkrat dodatkovat. A co tedy ma jako clovek cist? Vzdyt kdyz do toho clovek vejde jako novacek, tak vubec ani neni jasne, co jeste plati a co ne. Jak se muzes divit, ze to krome pravniku nikdo necte? Tyhle debily, co delaji zakony takovymto zpusobem, by meli napichnout na kul ostatnim pro vystrahu. Tak, jak oni pracuji, se neda provozovat ani stanek s burty, natoz pak stat. Soukroma firma by pri tehle kvalite sla uz davno na buben.

Re:Otisk prohlížeče - jak se bránit?
« Odpověď #238 kdy: 10. 08. 2014, 23:20:25 »
zejmena kdyz nevedi, kolik prilepku k nim ti bastliri z parlamentu jeste potom dolepili.
FYI: termín "přílepek" se týká procesu schvalování, ne obsahu, rozsahu atd.

Tom Liberec

Re:Otisk prohlížeče - jak se bránit?
« Odpověď #239 kdy: 10. 08. 2014, 23:35:06 »
"Ted to nejdůležitější ministerstvo vede ten správny podnikatel, co se mu nelíbi ani trojí čtení zákonů." Vyjádřil se, že by rád vládl sám a při politicke gramotnosti části občanů mu to možná i vyjde.

Mýlite se, tak se dají provozovat a zadlužovat celé státy. Itálie takhle jede minimálne od války a EU nemá schválen e účetnictví snad deset let nazpět.
Relativne si tedy vládneme a piseme zákony ještě relativne dobře. Akorát se dluhově a právě na skvělé zákony a blbost hrouti sesype cela západní civilizace.

Problém prilepku, pokud jsem dobře rozuměl výroku tak jak jej zveřejnil Ústavní soud, šlo právě o to jak může platit, že neznalost zákona neomlouvá vcetne zákonodárneho procesu.