Otisk prohlížeče - jak se bránit?

noname

Re:Otisk prohlížeče - jak se bránit?
« Odpověď #105 kdy: 09. 08. 2014, 14:51:39 »
Kamery jsou dnes už i na některých vesnicích. Útěk tedy z dlouhodobého hlediska nic neřeší, v tom má JardaP naprostou pravdu. Aby se něco skutečně vyřešilo, je třeba se vždy ozvat. Utíkat bez promyšlení dalšího postupu je buď zoufalé nebo naivní a pohodlné.


Re:Otisk prohlížeče - jak se bránit?
« Odpověď #106 kdy: 09. 08. 2014, 14:58:32 »
Kamery jsou dnes už i na některých vesnicích.
Proto je potřeba bydlet na samotě a do města chodit jenom v nejnutnějších případech.

Aby se něco skutečně vyřešilo, je třeba se vždy ozvat.
Pokud věřím tomu, že "třípísmenné agentury" si dělají co chtějí nezávisle na zákonech, tak to ozvání se řeší co? Ozývá se furt někdo a vyřešilo se tím co?

noname

Re:Otisk prohlížeče - jak se bránit?
« Odpověď #107 kdy: 09. 08. 2014, 15:05:14 »
To Mirek Prýmek:
Pokud se ozve hodně lidí s konkrétním řešením, je možné zajistit např. omezení kamer, zvýšení byrokracie, nevyužívání konkrétních technologií (oficiálně)....
Co se týče onoho ozývání, tak se naopak lecos vyřešilo. Kdyby se neozval Edward Snowden, tak by NSA měla daleko volnější ruce než má dnes. Ostatně vyřešilo by se toho mnohem více, kdyby se lidi nebáli, případně nečekali, že někdo bude  řešit problémy za ně. Ale nemůžete čekat, že hlas pár jednotlivců a neziskových organizací změní svět a ještě jej považovat za "ozývání se".

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Otisk prohlížeče - jak se bránit?
« Odpověď #108 kdy: 09. 08. 2014, 15:22:01 »
Pochopitelne, jestlize vetsina ovcanu je se situaci spokojena a namisto nepretrzitych protestu, zavazeni radnice hnojem atd., drzi hubu, tak Kirkwall nebo Horni Praskolesy jsou jedinou sanci.
To je úvaha, která nikam nevede. Strašně mi to připomíná lidi, kteří žijí kilometr od hutě Arcelormittal a jsou strašně překvapení, že se jim blbě dýchá. No tak doprčic buďto můžu deset let bojovat za ekologickou huť - a po celou dobu nechat děcka v tomhle vyrůstat, nebo prostě zvednu zadek a odstěhuju se na okraj Moravskýho Krasu no.

Ale ne, já chci žít za branama Nové hutě v domku po babičce a přitom chytat pstruhy z místní strouhy...

Vy si to stehovani predstavujete jak Hurvajs valku. Zrovna na Ostravsku nezije moc milionaru, kteri si mohou dovolit spakovat svych 50000 svestek a jit jinam. Stehovani je nakladna vec. Krome toho tim, ze se prestehujete nekam, kde je jeste mene prace, nez tam, kde jste dnes, si tedy moc nepomuzete.

Re:Otisk prohlížeče - jak se bránit?
« Odpověď #109 kdy: 09. 08. 2014, 15:28:07 »
Pokud se ozve hodně lidí s konkrétním řešením, je možné zajistit např. omezení kamer, zvýšení byrokracie, nevyužívání konkrétních technologií (oficiálně)....
Ano, to "oficiálně" v závorce je dost důležitý. Pokud věřím tomu, že mě může někdo nějak výrazně obtěžovat kvůli tomu, že hledám na webu papiňák, potom mi žádná změna zákona ani ničeho jinýho "oficiálního" nepomůže, protože "oficiálně" mě za hledání papiňáku nikdo popotahovat nemůže.

Kdyby se neozval Edward Snowden, tak by NSA měla daleko volnější ruce než má dnes.
Ty snad víš něco o tom, jak volné ruce má NSA? No neke. A to sis přečetl na webu nwoo.oeg, ne? :)

Rozdíl mezi Snowdenem a nějakým Pepíkem z Horních Kulohryz je v tom, že Snowden vypustil interní informace. Pokud by jenom nějak obecně protestoval "proti šmírování" nebo řešil, jak si má nastavit prohlížeč, aby ho nikdo nemohl identifikovat, tak by po něm pes neštěkl.

...a jsme u toho: informačním službám se ne nadarmo říká "informační". Tohle celý je prostě o informacích, jejich ceně a způsobu nakládání s nima. Nějaký rozlišení prohlížeče je k smíchu.

Vy si to stehovani predstavujete jak Hurvajs valku. Zrovna na Ostravsku nezije moc milionaru, kteri si mohou dovolit spakovat svych 50000 svestek a jit jinam. Stehovani je nakladna vec. Krome toho tim, ze se prestehujete nekam, kde je jeste mene prace, nez tam, kde jste dnes, si tedy moc nepomuzete.
Tak samozřejmě každý si musí rozmyslet, jestli chce žít v 7+3 vedle Arcelormittal nebo v 4+1 na samotě vedle zurčící Punkvy. To je snad jasný, ne?


noname

Re:Otisk prohlížeče - jak se bránit?
« Odpověď #110 kdy: 09. 08. 2014, 15:43:20 »
Pokud se ozve hodně lidí s konkrétním řešením, je možné zajistit např. omezení kamer, zvýšení byrokracie, nevyužívání konkrétních technologií (oficiálně)....
Ano, to "oficiálně" v závorce je dost důležitý. Pokud věřím tomu, že mě může někdo nějak výrazně obtěžovat kvůli tomu, že hledám na webu papiňák, potom mi žádná změna zákona ani ničeho jinýho "oficiálního" nepomůže, protože "oficiálně" mě za hledání papiňáku nikdo popotahovat nemůže.

Kdyby se neozval Edward Snowden, tak by NSA měla daleko volnější ruce než má dnes.
Ty snad víš něco o tom, jak volné ruce má NSA? No neke. A to sis přečetl na webu nwoo.oeg, ne? :)

Rozdíl mezi Snowdenem a nějakým Pepíkem z Horních Kulohryz je v tom, že Snowden vypustil interní informace. Pokud by jenom nějak obecně protestoval "proti šmírování" nebo řešil, jak si má nastavit prohlížeč, aby ho nikdo nemohl identifikovat, tak by po něm pes neštěkl.

...a jsme u toho: informačním službám se ne nadarmo říká "informační". Tohle celý je prostě o informacích, jejich ceně a způsobu nakládání s nima. Nějaký rozlišení prohlížeče je k smíchu.

Vy si to stehovani predstavujete jak Hurvajs valku. Zrovna na Ostravsku nezije moc milionaru, kteri si mohou dovolit spakovat svych 50000 svestek a jit jinam. Stehovani je nakladna vec. Krome toho tim, ze se prestehujete nekam, kde je jeste mene prace, nez tam, kde jste dnes, si tedy moc nepomuzete.
Tak samozřejmě každý si musí rozmyslet, jestli chce žít v 7+3 vedle Arcelormittal nebo v 4+1 na samotě vedle zurčící Punkvy. To je snad jasný, ne?

Ad 1) Není jedno, jestli máte k dispozici neoficiálně 5000 kamer nebo 50. Taky není jedno, jestli oficiálně máte povoleno od vlády šmírovat globálně internet (a tím na to máte rozpočet v dostatečné výši) nebo jestli to nějakým způsobem utajujete a maskujete za něco jiného (peníze se získávají hůře, kvůli riziku prozrazení se musí postupovat obezřetněji -> další náklady atp.).

Ad 2) Pokud čtete zprávy (klidně i na Seznamu, pokud Vás dění ve světě nezajímá) dozvíte se spoustu věcí, jako třeba že se najednou spousta věcí řešila v kongresu, přes prezidenta a byla zde tendence omezit NSA pravomoce. Navíc některé leaky vyvolaly na USA docela silný mezinárodní tlak. Například i díky Snowdenovým leakům Německo výrazně změnilo své jednání s USA.

Ad 3) Vy to popisujete jako kdyby zde byly pouze tyto dvě možnosti. To ale vůbec není pravda. To člověk snad nemá právo žít uprostřed města, aniž by tam byly kamery? Jak to ti lidi před 50ti lety dělali? Policie neměla jedinou kameru a stíhala vše co bylo potřeba. Chtít město bez kamer je naprosto v pořádku a nemůžete po někom chtít, aby volil pouze ze dvou možností zůstaň a odejdi.

Re:Otisk prohlížeče - jak se bránit?
« Odpověď #111 kdy: 09. 08. 2014, 15:52:17 »
Ad 1) Není jedno, jestli máte k dispozici neoficiálně 5000 kamer nebo 50. Taky není jedno, jestli oficiálně máte povoleno od vlády šmírovat globálně internet (a tím na to máte rozpočet v dostatečné výši) nebo jestli to nějakým způsobem utajujete a maskujete za něco jiného (peníze se získávají hůře, kvůli riziku prozrazení se musí postupovat obezřetněji -> další náklady atp.).
Ještě jednou: pokud věřím tomu, že NSA má prsty ve všem, sleduje všechno a udělá problémy komukoli, potom asi těžko můžu věřit tomu, že coby Pepík z Horních Kulohryz mám opravdu důvěryhodné a úplné informace o tom, co NSA dělá. Jistě, můžu si přečíst na Lupě pár senzačních článků o informacích od Snowdena, ale i mě, Pepíkovi, by mělo docvaknout, že Snowden nevěděl a neví všechno.

Prostě: pokud mám zálibu v konspiracích, pak si nemůžu být jistý ničím a žádné "oficiální" regulace mi nepomůžou, když mě vláda potajmu práškuje nanotermitem v trolejbusu.

Ad 2) Pokud čtete zprávy (klidně i na Seznamu, pokud Vás dění ve světě nezajímá) dozvíte se spoustu věcí, jako třeba že se najednou spousta věcí řešila v kongresu, přes prezidenta a byla zde tendence omezit NSA pravomoce. Navíc některé leaky vyvolaly na USA docela silný mezinárodní tlak. Například i díky Snowdenovým leakům Německo výrazně změnilo své jednání s USA.
Ale jistě, však to nezpochybňuju. Ten tlak ale vytvořily informace insidera, nikoli tlak tisíců Pepíků, to je pointa.

Ad 3) Vy to popisujete jako kdyby zde byly pouze tyto dvě možnosti. To ale vůbec není pravda. To člověk snad nemá právo žít uprostřed města, aniž by tam byly kamery? Jak to ti lidi před 50ti lety dělali? Policie neměla jedinou kameru a stíhala vše co bylo potřeba. Chtít město bez kamer je naprosto v pořádku a nemůžete po někom chtít, aby volil pouze ze dvou možností zůstaň a odejdi.
Nemáš žádný "právo" žít v městě bez kamer. Právní určitě ne a morální (podle mě) taky ne. Ale to je vedlejší. Důležitý je, že buď chceš žít bez kamer nebo ne. realita je taková, že kamery jsou ve městech, nejsou na samotě u lesa a tlak na jejich odstranění z měst velice pravděpodobně nebude mít úspěch. Takže každý si může spočítat 1+1.

P.S. aby bylo jasno, nemám nic proti občanskému tlaku, naopak, mám aktivisty rád a držím jim palce. Ovšem organizovat protesty proti sledování se dá úplně v klidu i ze samoty u lesa.

noname

Re:Otisk prohlížeče - jak se bránit?
« Odpověď #112 kdy: 09. 08. 2014, 16:09:24 »
Ad 1) Není jedno, jestli máte k dispozici neoficiálně 5000 kamer nebo 50. Taky není jedno, jestli oficiálně máte povoleno od vlády šmírovat globálně internet (a tím na to máte rozpočet v dostatečné výši) nebo jestli to nějakým způsobem utajujete a maskujete za něco jiného (peníze se získávají hůře, kvůli riziku prozrazení se musí postupovat obezřetněji -> další náklady atp.).
Ještě jednou: pokud věřím tomu, že NSA má prsty ve všem, sleduje všechno a udělá problémy komukoli, potom asi těžko můžu věřit tomu, že coby Pepík z Horních Kulohryz mám opravdu důvěryhodné a úplné informace o tom, co NSA dělá. Jistě, můžu si přečíst na Lupě pár senzačních článků o informacích od Snowdena, ale i mě, Pepíkovi, by mělo docvaknout, že Snowden nevěděl a neví všechno.

Prostě: pokud mám zálibu v konspiracích, pak si nemůžu být jistý ničím a žádné "oficiální" regulace mi nepomůžou, když mě vláda potajmu práškuje nanotermitem v trolejbusu.

Ad 2) Pokud čtete zprávy (klidně i na Seznamu, pokud Vás dění ve světě nezajímá) dozvíte se spoustu věcí, jako třeba že se najednou spousta věcí řešila v kongresu, přes prezidenta a byla zde tendence omezit NSA pravomoce. Navíc některé leaky vyvolaly na USA docela silný mezinárodní tlak. Například i díky Snowdenovým leakům Německo výrazně změnilo své jednání s USA.
Ale jistě, však to nezpochybňuju. Ten tlak ale vytvořily informace insidera, nikoli tlak tisíců Pepíků, to je pointa.

Ad 3) Vy to popisujete jako kdyby zde byly pouze tyto dvě možnosti. To ale vůbec není pravda. To člověk snad nemá právo žít uprostřed města, aniž by tam byly kamery? Jak to ti lidi před 50ti lety dělali? Policie neměla jedinou kameru a stíhala vše co bylo potřeba. Chtít město bez kamer je naprosto v pořádku a nemůžete po někom chtít, aby volil pouze ze dvou možností zůstaň a odejdi.
Nemáš žádný "právo" žít v městě bez kamer. Právní určitě ne a morální (podle mě) taky ne. Ale to je vedlejší. Důležitý je, že buď chceš žít bez kamer nebo ne. realita je taková, že kamery jsou ve městech, nejsou na samotě u lesa a tlak na jejich odstranění z měst velice pravděpodobně nebude mít úspěch. Takže každý si může spočítat 1+1.

P.S. aby bylo jasno, nemám nic proti občanskému tlaku, naopak, mám aktivisty rád a držím jim palce. Ovšem organizovat protesty proti sledování se dá úplně v klidu i ze samoty u lesa.

Ad 1) Je pravda, že ani já, ani Snowden nemůžeme vědět všechno. Ale z toho, co se stalo je jasné, že se NSA život nezlepšil a po kauze se jí ruce právě neuvolnily. Nikdo je určitě nepochválil ani za leak století, ani za poškozené vztahy s Německem na několik let dopředu. Jelikož se jednalo o události s velkým vlivem dá se odhadnout, že to na NSA mělo negativní účinky.

Ad 2) Problém je, že ani zákulisní informace insidera nezvedly dostatečně ze židle několik tisíců Pepíků. Kdyby se to stalo, tak se něco změní (viz. např. ACTA).

Ad 3) Právo si můžu vybojovat. Dokonce ani současný právní systém nevznikal ze dne na den a odvíjel se od různých zvyklostí, mechanismů a morálních práv, které mu předcházely. Podle mě má člověk právo na určitou míru soukromí a tedy i na město bez kamer. To, co tady ale chci říci je, že není na místě volba zůstaň nebo odejdi. Vhodnější by bylo něco na způsob zůstaň a přizpůsob se, zůstaň a bojuj, odejdi a mlč, odejdi, bojuj a v případě úspěchu se vrať. Tohle jsou základní alternativy a základní rozcestník  (možná jsem na nějakou zapomněl). Nikdy je nemůžete jen tak vypustit.

Re:Otisk prohlížeče - jak se bránit?
« Odpověď #113 kdy: 09. 08. 2014, 16:23:29 »
Ad 1) Je pravda, že ani já, ani Snowden nemůžeme vědět všechno. Ale z toho, co se stalo je jasné, že se NSA život nezlepšil a po kauze se jí ruce právě neuvolnily. Nikdo je určitě nepochválil ani za leak století, ani za poškozené vztahy s Německem na několik let dopředu. Jelikož se jednalo o události s velkým vlivem dá se odhadnout, že to na NSA mělo negativní účinky.
Ok, postavme takovouhle hypotézu:

Obama si pozval do oválky admirála Rogera.

O: Tyvole, Majkle, ten Snowden mě sere, to jste ho nemohli nějak uklidit? Minimálně to Německo musíme nějak vyžehlit, co navrhuješ?
R: Tyjo, Hussi, nevím. No přece to nezastavíme, víš kolik jsme vytěžili informací, který by nám ti náckové nikdy nedali?!
O: Jasně, však já myslím nějak zavrtět psem. To je jasný, že v tom budete pokračovat, su děsně zvědavej, jestli Angela dá pokoj nebo bude furt Joachima prudit s tím, že nechává ty ponožky pod postelí. To je napínavější než Růžovka tyvole, teď nemůžete přestat.
R: Ok, hele, tak dáme normálně klasiku - ty budeš dělat jakože šok jaksviňa, žes to vůbec netušil, že jsme tě podrazily a blabla, zkrouhneš nám rozpočet a ty zkrouhlý love nám pošleš klasika přes dvěstapadesátku, ok?
O: No asi jo, tohle bude jistota, nebudem vymýšlet žádný velký složitosti, ať se to neposere ještě víc.
R: Takže domluvený.
O: Jasně. Počítej teda s tím, že teď jako na tebe budu děsně nasranej.
R: Klapp. Ten bridge zítra v Area 51 teda platí.
O: Určitě. Musím vypadnout tyvole, všera Mišel zas vytáhla to natírání plotu, mě z toho jebne tyvado.
R: Tyvole, já to vyřeším.
O: Ser na to, ono ju to přejde. Tak zdar zítra.
R: Nashledanou, pane prezidente.


Máš nějaké konkrétní důvody domnívat se, že to takhle proběhnout nemohlo?

Ad 3) Právo si můžu vybojovat. Dokonce ani současný právní systém nevznikal ze dne na den a odvíjel se od různých zvyklostí, mechanismů a morálních práv, které mu předcházely. Podle mě má člověk právo na určitou míru soukromí a tedy i na město bez kamer. To, co tady ale chci říci je, že není na místě volba zůstaň nebo odejdi. Vhodnější by bylo něco na způsob zůstaň a přizpůsob se, zůstaň a bojuj, odejdi a mlč, odejdi, bojuj a v případě úspěchu se vrať. Tohle jsou základní alternativy a základní rozcestník  (možná jsem na nějakou zapomněl). Nikdy je nemůžete jen tak vypustit.
Tak jistě. Jak jsem byl řekl, existují lidé, kteří bojují proti tomu, aby vláda z letadel práškovala lidi LSD. Nelze jim než popřát hodně štěstí v boji za jejich práva.

noname

Re:Otisk prohlížeče - jak se bránit?
« Odpověď #114 kdy: 09. 08. 2014, 16:40:53 »
Ad 1) Těžko to mohlo proběhnout takhle, protože situace nebyla Obama vs. Německo (to jsem napsal jen jako velké zjednodušení). Poprask byl nejen u Prezidenta, ale také v kongresu a mezi veřejností. Zahraniční vztahy se spojenci má USA všeobecně pošramocené, o Jižní Africe ani nemluvě. Německo, nejsilnější spojenec USA v Evropě omezil svou spolupráci s tajnými službami Spojených států a přes snahu nepokazit spojenectví vypadá, že ve světle dalších kauz (provalená špionáž německé tajné služby) vzájemné vztahy dost ochladly. Tohle se jednoduše nedá přikrýt jen tak. Navíc (kauzu jsem dostatečně nesledoval) mám dojem, že vznikly nějaké zákony, které omezují činnost tajných služeb. Jednoduše ztratily kredibilitu a nikdo jim nevěří.
Sice chápu, že USA potřebuje zpravodajské informace a v tomto směru bude působit setrvalý tlak, ale po akci Snowdena nemohly věci zůstat bez odezvy.

noname

Re:Otisk prohlížeče - jak se bránit?
« Odpověď #115 kdy: 09. 08. 2014, 16:43:25 »
Musím se opravit, mám na mysli Jižní Ameriku ne Afriku.

Re:Otisk prohlížeče - jak se bránit?
« Odpověď #116 kdy: 09. 08. 2014, 16:46:35 »
Německo, nejsilnější spojenec USA v Evropě omezil svou spolupráci s tajnými službami Spojených států
Přesněji řečeno "v novinách se psalo, že Německo omezilo ...". Co ve skutečnosti tajné služby dělají je... tajné :)

ale po akci Snowdena nemohly věci zůstat bez odezvy.
Ano, nemohly zůstat bez mediální odezvy. Bylo rozhodně potřeba dát Pepíkovi pocit, že se s tím něco dělá. Což se stalo. Ne že by to Pepíka úplně uklidnilo, ale on si nainstaluje do Firefoxu nějaký extrabuřt a bude relativně v klidu.

noname

Re:Otisk prohlížeče - jak se bránit?
« Odpověď #117 kdy: 09. 08. 2014, 16:55:11 »

Ano, nemohly zůstat bez mediální odezvy. Bylo rozhodně potřeba dát Pepíkovi pocit, že se s tím něco dělá. Což se stalo. Ne že by to Pepíka úplně uklidnilo, ale on si nainstaluje do Firefoxu nějaký extrabuřt a bude relativně v klidu.

Musely mít odezvu z jednoho prostého důvodu - ani USA si nemůže dovolit takové mezinárodní skandály každý den. Musel tedy proběhnout nějaký proces, který určoval, jakou cenu mají informace, které získávají a jestli za tu cenu stojí. Samozřejmě také proběhl proces, který zajistil, aby se podobný leak neopakoval. Ale ten skandál byl moc velký na pouhé mávnutí rukou ze strany prezidenta.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Otisk prohlížeče - jak se bránit?
« Odpověď #118 kdy: 09. 08. 2014, 17:15:05 »
Tak samozřejmě každý si musí rozmyslet, jestli chce žít v 7+3 vedle Arcelormittal nebo v 4+1 na samotě vedle zurčící Punkvy. To je snad jasný, ne?

Ano, jiste, zrovna lidi, kteri bydli vedle Arcelormittal jsou urcite ti, kteri bydli v 7+3. To spis takle garsonka a v tom dve deti.

Nemáš žádný "právo" žít v městě bez kamer. Právní určitě ne a morální (podle mě) taky ne.

Opravdu nevidim duvodu, proc bych takove pravo nemel mit. Kdo voli a plati vladu a jeji statni administrativu? A ti sasci jsou tu od toho, aby pracovali pro danoveho poplatnika, danovy poplatnik neni jejich vazal a stat neni jejich majetkem. Bylo by na case, aby si to ty kurvy uvedomily. Krome toho zadna z politickych stran nemela na volebnim programu zavadeni smirovani na kazdem kroku. To bu je asi nikdo nevolil.

Re:Otisk prohlížeče - jak se bránit?
« Odpověď #119 kdy: 09. 08. 2014, 17:17:57 »
Opravdu nevidim duvodu, proc bych takove pravo nemel mit. Kdo voli a plati vladu a jeji statni administrativu? A ti sasci jsou tu od toho, aby pracovali pro danoveho poplatnika, danovy poplatnik neni jejich vazal a stat neni jejich majetkem. Bylo by na case, aby si to ty kurvy uvedomily. Krome toho zadna z politickych stran nemela na volebnim programu zavadeni smirovani na kazdem kroku. To bu je asi nikdo nevolil.
A kdyz nabudes dojmu, ze mas pravo zit ve meste bez aut, tak to pravo budes mit?

Samozrejme subjektivne muzes mit pocit, ze mas pravo na cokoli...