Anketa

Mám přerušit školu a jít do práce?

jdi pracovat, školu doděláš pak
156 (21%)
dodělej školu, pak jdi pracovat
587 (79%)

Celkem hlasů: 743

Střední školu nebo práci?

KLEK

Re:Střední školu nebo práci?
« Odpověď #225 kdy: 08. 06. 2014, 22:54:55 »
Když vy vycházíte z hypotézy, že míra důvěryhodnosti je v negativní korelaci s mírou anonymity. Problém je v tom že naprosto neanonymní člověk vás může vodit za nos klidně i více než téměř 100%-ní anonym. Mzslím, že by se kritické myšlení mělo aplikovat na všechny bez rozdílu.
Já osobně proti tomu stavím svoji subjektivní životní zkušenost, že anonymové obvykle takhle korektně debatu nevedou. Z důvodů, o kterých právě mluví Hoschl v tom článku.
Někdy to může být i žumpa, uznávám, ale i přesto mi neformální diskuse sedí víc (na servery kde je množství užitečných informací 0 nelezu). Žijeme ve společnosti s velkou pluralitou názorů a není těžké někoho nasrat pouhým vyjádřením názorů. Lidé mají mnohdy malý nadhled a urazí se kvůli prkotině. V reálném životě však mohu lépe regulovat ke komu se můj názor dostane. Mimochodem anonymní diskuse může jít víc do hloubky, protože v reálném životě si hodně rozmyslím komu něco o sobě řeknu.
Pokud bych část své identity odanonimizoval, tak by to mohlo být pomocí text miningu propojeno s nějakým obsahem který je příliš důvěrný na to, abych to spojoval s svým jménem. Např. téma ochrany soukromí, či špionáže. Když budu veřejně říkat na čem mi záleží, budu vydíratelný.

A pak je ještě druhá věc, že dost často se debatuje o něčem, co je něčí názor. Není způsob (nebo je moc náročný), jak to vyvrátit. Takže prostě tomu člověku musím věřit, že si to nevycucal z prstu. A tady logicky budu víc důvěřovat člověku, o kterém vím, že se dané oblasti věnuje, má s ní nějaké dlouhodobé zkušenosti. To je pak to, čemu se říká "expertní názor" nebo "expertní odhad". Není to faktum, ale dá se na tom docela v klidu stavět. No a z pochopitelných důvodů anonym nikdy nemůže být v tomhle smyslu důvěryhodný.
Rámcově odhadnete odbornost z kontextu. Vedete si evidenci na okruhu neanonymů, v kolika případech ze sta mají pravdu?


Re:Střední školu nebo práci?
« Odpověď #226 kdy: 08. 06. 2014, 23:15:17 »
Někdy to může být i žumpa, uznávám, ale i přesto mi neformální diskuse sedí víc
Ale nejde přece o formálnost. Jde o to, že když něco tvrdím, tak o tom něco vím, na dotaz to umím a jsem ochoten doložit a pokud se zmýlím, tak považuju za samozřejmý se omluvit.

V reálném životě však mohu lépe regulovat ke komu se můj názor dostane.
To je pravda, to je fakt velká sociologická změna, ale s tím se prostě musí člověk naučit žít - určit si okruh věcí, o kterých nemá problém mluvit a za kterými si stojí a ty někde publikovat. A o ostatních se bavit jenom u piva s lidma, kterým důvěřuje. Na tom není nic zas tak světobornýho.

Když budu veřejně říkat na čem mi záleží, budu vydíratelný.
Ještě jednou vytáhnu toho Hoschla - měli bysme se snažit vytvářet společnost, ve které může každý říct svůj názor a nemusí se ničeho bát. A ne společnost připosranců, kterým nic nehrozí, ale i tak se už preventivně bojí cokoli říct, nedejmatkopřírodo si za tím veřejně stát, a tak radši píšou anonymní výblitky. Ve správně fungující společnosti se anonymy mají házet do koše, tam patří.

Tahlete předposranost, to je naše vůbec nejhorší národní vlastnost. Čest několika málo výjimkám v našich dějinách, které si za názorem stály i za cenu perzekucí, vězení, mučení, života. (A taky jim to jejich současníci dali pěkně sežrat)

Rámcově odhadnete odbornost z kontextu.
Ne. To je strašná ztráta času. Tím větší, čím je téma složitější a čím míň o něm vím. Protože v takových věcech se dá odbornost simulovat (Google je mocný) a člověk nemá náladu u každýho bflmkrtn zjišťovat, co o oboru ví - zvlášť pokud si hraje na Jamese Bonda a nehodlá nic o svých zkušenostech prozradit, aby si pro něho nepřišli agenti NSA... Daleko efektivnější je bflmkrtny prostě ignorovat a čerpat z jiných zdrojů.

Vrátím se k tomu příkladu: když mi tady někdo s přezdívkou bflmpsvzvlezteminazáda napíše "současná česká bioinformatika je v krizi, konference stojí za prd a všechno je to jenom potěmkin, aby se získaly prachy z grantů", tak to má pro mě prostě informační hodnotu nula, protože nevím, kdo to tvrdí a jaké má z oboru zkušenosti. Může to být klidně student, kterej neudělal úvodní zkoušku z bioinformatiky. Nebo nasraná podvedená manželka bioinformatika, co já vím? Kdybych si měl to tvrzení ověřovat, tak tím strávím mládí, za to mi to prostě nestojí, takže nezbývá než to prostě ignorovat. Oproti tomu, kdyby to samý řekl Kuba, tak to pro mě nějakou váhu má, když mě to bude zajímat, tak mu napíšu mail s dotazem, jestli je to fakt tak špatný a třeba se s ním potkám někde na nějakým InstallFestu a pokecáme o tom. A to vůbec nemluvím o tom, kdyby to samý někde na Facebooku napsal třeba profesor Brim.

Vedete si evidenci na okruhu neanonymů, v kolika případech ze sta mají pravdu?
Ne. Ale vedu si statistiku tvrzení anonymů, která jsou neověřitelná: 99.999%

ASDASD

Re:Střední školu nebo práci?
« Odpověď #227 kdy: 08. 06. 2014, 23:28:16 »
Vidis Mirku, ja si pristiho zamestnance budu vybirat pecliveji. Pokud mezi uchazeci bude nejaky Mirek Prymek, misto mu urcite nedam, protoze je to idiot co neuznava anonymni vyjadrovani nazoru a je pro nej priposranost, kdyz se nekdo projevi anonymne (a slusne). Nejlepsi na tom je, ze nevis kdo ja jsem a nemuzes se tak me firme vyhnout obloukem. Uz ti to dochazi?

Re:Střední školu nebo práci?
« Odpověď #228 kdy: 08. 06. 2014, 23:42:05 »
Vidis Mirku, ja si pristiho zamestnance budu vybirat pecliveji. Pokud mezi uchazeci bude nejaky Mirek Prymek, misto mu urcite nedam,
Tak to jsi se moc netrefil, protože jsem deset let na volné noze, nehodlám na tom nic měnit a kdyby náhodou motika spustila, tak mám nabídky od známých, takže se vůbec nemusíš bát, že by nějaký MP stál ve frontě a žádal tě o místo v kjůbiklu :)

Nejlepsi na tom je, ze nevis kdo ja jsem a nemuzes se tak me firme vyhnout obloukem. Uz ti to dochazi?
No vidíš, málem bych zapomněl na tenhle aspekt - připosranost se často snoubí s vychcaností. Obvykle se tomu říká "česká malost". Pomaloučku potichoučku škodit. Pěkně ze závětří, z bezpečí, aby mi náhodou nic nehrozilo. Jestli existuje něco jako "typicky český zločin", tak je to určitě krádež bonbónů v obchodě bez kamer s jednou prodavačkou. Btw, tak mě napadá, že možná proto nám tak vadí ti bájní Romové kradoucí kovy - vidíme se v nich?!

Ludek

Re:Střední školu nebo práci?
« Odpověď #229 kdy: 08. 06. 2014, 23:43:26 »
Nevim, nepripadne mi nejrozumnejsi prebirat nazory a informace jen od anonymu jejichz prezdivka zdanlive pripomina realne lidske jmeno a ne od tech co maji v nicku jinou zmet pismen. To je jako by jeden prebiral nazory a informace jen od lidi se salou kolem krku a v uzehlene kosilce, cili povrchni.


ASDASD

Re:Střední školu nebo práci?
« Odpověď #230 kdy: 08. 06. 2014, 23:49:21 »
No vidíš, málem bych zapomněl na tenhle aspekt - připosranost se často snoubí s vychcaností. Obvykle se tomu říká "česká malost". Pomaloučku potichoučku škodit. Pěkně ze závětří, z bezpečí, aby mi náhodou nic nehrozilo. Jestli existuje něco jako "typicky český zločin", tak je to určitě krádež bonbónů v obchodě bez kamer s jednou prodavačkou. Btw, tak mě napadá, že možná proto nám tak vadí ti bájní Romové kradoucí kovy - vidíme se v nich?!

Mirku Mirku, ty hrdino. Az bude valka, budes asi mezi prvnimi hrdiny co budou utikat na ztec a ja si z priposraneho zakulisy zkoupim trochu prostrilene nemovitosti a vubec me ta priposranost trapit nebude.

To neni zdaleka jen ceska malost, takhle to mocni a vlady delaji odjakziva. Americti farmari ted zabrali pudu na ukrajine, kterou meli pronajatou cinane a americkym zemedelcum to delalo velke ztraty (pronajem se ted po "revoluci" zrusil), protoze cina zacala brat za levno z ukrajiny a ne od amiku. nerostne bohatstvi ukrajiny od ted patri americkym firmam a take je nejaka priposranost netrapi. Ani toho negra v Bilem dome nejaka priposranost netrapi a vypracoval se az na svetoveho teroristu cislo 1.

Re:Střední školu nebo práci?
« Odpověď #231 kdy: 08. 06. 2014, 23:55:51 »
Mirku Mirku, ty hrdino. Az bude valka, budes asi mezi prvnimi hrdiny co budou utikat na ztec a ja si z priposraneho zakulisy zkoupim trochu prostrilene nemovitosti a vubec me ta priposranost trapit nebude.
Jo, to ti neberu. Je klidně i možný, že si zjistíš nějaký moje kontakty a pošleš jim nějaké pomlouvačné dopisy apod. To je taky oblíbený národní sport.

Rozdíl je v tom, že až budu umírat, budu si moct říct, že co jsem si myslel, to jsem taky řekl, stál jsem si za tím a byl jsem připravenej nýst následky. Umírat s tím, že jsem celej život něco někde potajmu šolichal, hlavně abych někomu uškodil a měl z toho prospěch, toho bych se já osobně bál. Přál bych ti, aby se ti to nikdy nevymstilo a umírání ti to nezkomplikovalo. Třeba ti ty prostřílený nemovitosti to umírání usnadní.

nojono3

Re:Střední školu nebo práci?
« Odpověď #232 kdy: 08. 06. 2014, 23:56:16 »
na MFF, je pokud vím, skupina, která dělá bioinformatiku
a také ( pokud to je pravda) snad chtějí přímo akreditovat obor ve spolupráci s někým

ale hlavní téma se nějak vytratilo, což?

Re:Střední školu nebo práci?
« Odpověď #233 kdy: 09. 06. 2014, 00:01:24 »
ale hlavní téma se nějak vytratilo, což?
Ne, to je pořád k tématu, akorát otázka se trochu posunula: Měl by šestnáctiletý klučina dělat důlžité životní rozhodnutí na základě toho, co mu poradí nějací anonymové na netu?

Re:Střední školu nebo práci?
« Odpověď #234 kdy: 09. 06. 2014, 00:10:36 »
na MFF, je pokud vím, skupina, která dělá bioinformatiku

Myslíš kluky ze Siretu? Jo, ti se tomu věnují, ale nikdo z nich to na MFF v podstatě přímo nestudoval.

a také ( pokud to je pravda) snad chtějí přímo akreditovat obor ve spolupráci s někým

Asi s VŠCHT a Přírodovědou. Píšu asi, protože jsem to moc nesledoval.

nojono3

Re:Střední školu nebo práci?
« Odpověď #235 kdy: 09. 06. 2014, 00:17:15 »
Ne je to někdo přímo na MFF...kdo to dělá
mám pocit že s přírodovědou

Ludek

Re:Střední školu nebo práci?
« Odpověď #236 kdy: 09. 06. 2014, 00:18:51 »
To ja az umru, bude po me potopa!

 Rozpoutam treti svetovou valku, hacknu vojenske systemy vsech jadernych supervelmoci a nastavim cil: Antarktida a Severni pol! A potom se nam ta jaderna ponorka na Lipne uz hodit bude!

Re:Střední školu nebo práci?
« Odpověď #237 kdy: 09. 06. 2014, 00:20:47 »
Ne je to někdo přímo na MFF...kdo to dělá

Siret je součást MFF :)

nojono3

Re:Střední školu nebo práci?
« Odpověď #238 kdy: 09. 06. 2014, 00:24:29 »
jj :-) už to vidim

Re:Střední školu nebo práci?
« Odpověď #239 kdy: 09. 06. 2014, 09:04:26 »
...
Mirku Mirku, ty hrdino. Az bude valka, budes asi mezi prvnimi hrdiny co budou utikat na ztec a ja si z priposraneho zakulisy zkoupim trochu prostrilene nemovitosti a vubec me ta priposranost trapit nebude.

To neni zdaleka jen ceska malost, takhle to mocni a vlady delaji odjakziva. Americti farmari ted zabrali pudu na ukrajine, kterou meli pronajatou cinane a americkym zemedelcum to delalo velke ztraty (pronajem se ted po "revoluci" zrusil), protoze cina zacala brat za levno z ukrajiny a ne od amiku. nerostne bohatstvi ukrajiny od ted patri americkym firmam a take je nejaka priposranost netrapi. Ani toho negra v Bilem dome nejaka priposranost netrapi a vypracoval se az na svetoveho teroristu cislo 1.

Šmarjá, co to sem chodí za internetové hrdiny?
 :-\