Virtualizácia na laptope - VMWare player

Re:Virtualizácia na laptope - VMWare player
« Odpověď #15 kdy: 16. 04. 2014, 10:39:04 »
Co se týče Fedory, tak tam jde o to, že některé z novinek přímo souvisejí s virtualizaci (přinesla například live migration, díky tomu ani člověk nepoznal, že se server stěhuje někam jinam - prý snad jen na zlomek vteřiny dojde jakoby k výpadku sítě, to aby se to přepnulo, a já nevím co všechno, proto, až budeš mít čas, tak ji vyzkoušej aspoň ve virtuálu; 20 je úplně jiná a vlastně asi první, u které provedu čistou instalaci, jinak od Fedora Core 3 až po 18 sem prováděl update pomoci yumu, závislosti jsem sice musel řešit někdy i zásahem do zdrojáků, ale pre-upgrade se mi nikdy moc nelíbil).

Ale jinak jo, CentOS je zárukou kvality a stability (a doufám, že teď po partnerství s RedHatem bude na tom ještě líp). Co se týče balíčkovacích systémů, tak vzhledem k tomu, že sem vyrůstal na RPMku, tak RPMku asi i věrný zůstanu (ale teď už spíše dělám všechnou přes zdroje, od configure až po make install, je to sice zdlouhavější, ale snažím se přeorinteovat na tohle hlavně kvůli vidině budoucí práce - guess where, ne Canonical to nebude :D , a i když mám větší znalosti než experti z certifikovaní Mrkvosoftu - musel sem jim radit při školeních, fakt ostuda, tak mě Windowsy až moc svazují, holt se ze mě stává, vlastně už stal zastánce open-source, nechám si je jen na hry).


cosmo

Re:Virtualizácia na laptope - VMWare player
« Odpověď #16 kdy: 22. 04. 2014, 08:45:46 »
Withy14:

musel som experimenty s virtualizáciou prerušiť. Podarilo sa mi zmigrovať fyzické inštancie do VMWare, takže môžem formátnuť disk na LVM a plne virtualizovať. Na konverziu fyzického systému som použil VMWare converter ale musel som po konverzii fixnúť grub a updatnúť initrd + fstab. Skúšal som konvertovať aj cez filesystém, cez fsarchiver zálohu priamo na virtual partície a tiež to fungovalo. Určite by fungovala aj clonezilla prípadne dd.
VMWare je iba dočasé riešenie, abz som mal prístup k dátam na pôvodných fyzických partíciách s funkčným systémom - potom to pôjde do xen-u. Trošku som pozeral na nete a našiel som kopec inforácii o XAPI, XCP a dosť ma to presvedčilo ísť na XEN. S XCP by mal byť funkčný aj XenCenter, ktorý používam na 2 produkčné inštancie a bude to veľmi pohodlné mať to aj pre svoj domáci XEN laptop :-)

Bohužiaľ môj "milášek" router ASUS RT AC66U sa po pol roku používania porúčal a ide na reklamáciu :-( 
Teraz mám iba slabú a dočasnú náhradu D-link W524E a presúvanie diskových image cez 54Mbit wifi a 100Mbit LAN je čistý masochismus :-)

V experimentoch budem pokračovať keď budem mať stabilnú sieť.

Re:Virtualizácia na laptope - VMWare player
« Odpověď #17 kdy: 22. 04. 2014, 10:45:44 »
Pokud máš aspoň na jednom z PC/NB gigabitovou síťouvou kartu, tak je klidně propoj přímým síťovým kabelem, ručně zkonfiguruj síťovky a můžeš přesouvat data.

cosmo

Re:Virtualizácia na laptope - VMWare player
« Odpověď #18 kdy: 23. 04. 2014, 14:40:55 »
Keby len to, ale v podstate sa mi rozsypala celá sieť, NAS a wifi printserver, DNLA... Skrátka menšia pohroma, pretože mám IP pridelené na základe MAC a náhradný dlink bol 3 roky odložený bokom a má iba základnú konfiguráciu :-)

Ale objednal som menší Mikrotik ako Backup pre tieto prípady, ktorý si nakonfigurujem zkadlovo s pôvodným asus routerom a v prípade "nehody" len vymením kus za kus. Zajtra alebo v piatok by mal doraziť domov, takže nebudem musieť improvizovať ale to poctivo nakonfigurujem tak, ako to má byť.

Vlastne, ani neviem, prečo som s touto situáciou nepočítal a nemám záložné riešenie siete :-)