Úplné odstranění Ubuntu

Re:Úplné odstranění Ubuntu
« Odpověď #30 kdy: 14. 04. 2014, 12:12:50 »
Tady samej Guru a na jednoduchou otazku jak opravit zavadeci sektor pro windowsy 2 uzitecne a 100 ironickych odpovedi. Priste doufam, az nekde zase napisu, ze linuxova komunita jsou namysleni nevstricni a nepratelsti lidi, tak se zase budete do krve hadat, ze ne.

Zajímavé, ptal jsem se tady na fóru na kdejakou volovinu a ještě se mi nestalo, že by mě někdo za to chtěl nakopat svěrač  ::) Navíc, ten člověk už svou odpověď dostal, i když mu je celkem nanic - je zjevné, že se mu to samotnému opravit nepodaří.
Ale kdyby se zeptal slušnějc, tak by si z něho pravděodobně nikdo šprťouchlata nedělal a třeba by mu bylo i pomoženo jak ten "linus" rozchodit  :)


Ale k tomu hlavnímu, co mě zajímá. Kde je ten obrázek proplesnivělýho notebooku u mého minulého postu? Jestli to bylo moc gore, tak ho pro případné zájemce uvádím formou odkazu zde:

VAROVÁNÍ!!! DETEKOVÁN NECHUTNÝ OBSAH!!!
NA NÁSLEDUJÍCÍ ODKAZY KLIKEJTE POUZE NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ A HLAVNĚ AŽ PO OBĚDĚ. NEBO RADĚJI PŘED, S PRÁZDNÝM ŽALUDKEM ALESPOŇ NEUDĚLÁTE TAKOVOU PRASEČINU.


 http://faildesk.net/wp-content/uploads/2012/12/moldy_keyboard.jpg

Našel jsem ještě tenhle solidní obrázek:
 http://www.dvice.com/sites/dvice/files/styles/blog_post_media/public/images/dirtyKeyboard.jpg
Bible Kralická, přísloví 26

3 Bič na koně, uzda na osla, a kyj na hřbet blázna.
7 Jakož nejednostejní jsou hnátové kulhavého, tak řeč v ústech bláznů.
14 Dvéře se obracejí na stežejích svých, a lenoch na lůži svém.
27 Kdo jámu kopá, do ní upadá, a kdo valí kámen, na něj se obrací.

Krleš!


Re:Úplné odstranění Ubuntu
« Odpověď #31 kdy: 14. 04. 2014, 12:24:16 »
To myslite vazne?? Jake cekate reakce na namysleny, nevstricny a neptratelsky prispevek?? Ktery je z pulky evidentne lzivy (Ubuntu se samo od sebe bez nekolika potrvrzeni nenainstaluje, ani nema talcitko na odinstalovani). Na slusnou zadost, se vetsinou dostava slusne pomoci.
Jsi si jistý ? že nemá tlačítko odinstalovat ?? I když je fakt, že spíše jsem jej čekal u Windows XP v poslední aktualizaci. Tak aby se k Vypnout/Restartovat/Upsat přidalo ještě /Odinstalovat   ;D ;D ;D ;D

Kdo ví co vlastně s tím udělal. Stejně tak rada jak tam dostat zpět Windows je tak triviální, že nechápu kde soudruh udělal chybu.



Ondras, jen takové podotknutí, a neměl by se ptát na opravu zaváděcího sektoru pro Windows nejlépe na placené podpoře Windows ?

......

OS Windows je proprietární SW, a jako takový má placenou podporu. A uživatelé mají na základě své placené licence na tuto podporu nárok.

Haha, tohle OEM userum asi nehrozi.
Ale JardaP to se mýlíš. O OEM uživatelé mají nárok na placenou podporu... musí jim ji poskytnout dodavatelé jejich laptopů/desktopů je to přímo v OEM licenci uvedeno.
Pochopitelně nikde tam není uvedeno v jakém rozsahu mají nárok, a jestli je to zadarmo... to to asi ne, jinak by to nebylo tak "levné"

Nicméně, chce-li odinstalovat linux, který si nainstaloval... tedy mu se nainstaloval sám .... tak panna Marie taky nesoul***** a ono se to samo se to otěhotnělo... tak se musí obrátit na ty kteří jsou pro OS Windows.
Na vláknu kde je to samej linuxář to fakt asi nikdo ani moc neví jak to udělat.

Obávám se ale, že tazatel nemá legální Windows, nikdy dobře OS nenainsataloval, a tentokráte mu bratr Google nechce poradit.

Byť je ale "zbavení" se instalace linuxu v podstatě tak jednoduchá. Dělám to běžně, zhruba 3-5x týdně, nuž co už když lidi chtějí Windows, práce je práce.

Ale právě že to je práce, tak udělám mu to za odměnu, i když dnes jsem měl den charitativní, a tak jsem mu napsal i jak to má udělat. Otázka je ZDA umí číst.
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS ---

Pleca

Re:Úplné odstranění Ubuntu
« Odpověď #32 kdy: 14. 04. 2014, 13:01:13 »
Jsi si jistý ? že nemá tlačítko odinstalovat ?? I když je fakt, že spíše jsem jej čekal u Windows XP v poslední aktualizaci. Tak aby se k Vypnout/Restartovat/Upsat přidalo ještě /Odinstalovat   ;D ;D ;D ;D

Kdo ví co vlastně s tím udělal. Stejně tak rada jak tam dostat zpět Windows je tak triviální, že nechápu kde soudruh udělal chybu.

Typuji, ze naformatoval partition s Ubuntu. Tim se sice zbavil Ubuntu, ale jestli to je na dual-bootu, tak mu tam samozrejme zustal GRUB (kde je porad moznost vybrat Ubuntu). No zatim jsem to talcitko na odinstalaci v Ubuntu nikde nevidel, ale je pravda, ze nebyl zadny duvod ho hledat.  ;D

Fantomas

Re:Ať žije Ubuntu 12...
« Odpověď #33 kdy: 14. 04. 2014, 13:02:43 »
Protože to, co vidíte po startu počítače není Ubuntu ale bootloader. Ten je na disku v oblasti, která se bežným způsobem nesmaže. Jedním z možných řešení je nastartovat systém z instalačky Windows, spustit Recovery Console a v té pak "fixmbr" či "fixboot".

Tohle je relevantni odpoved a vsechno ostatni jsou plky. Prosim o zamceni diskuze.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Úplné odstranění Ubuntu
« Odpověď #34 kdy: 14. 04. 2014, 13:20:41 »
Jinak kdyz se to samo nainstalovalo, tak bych zkusil pockat, jestli se to samo neodinstaluje.


Re:Ať žije Ubuntu 12...
« Odpověď #35 kdy: 14. 04. 2014, 15:01:42 »
Protože to, co vidíte po startu počítače není Ubuntu ale bootloader. Ten je na disku v oblasti, která se bežným způsobem nesmaže. Jedním z možných řešení je nastartovat systém z instalačky Windows, spustit Recovery Console a v té pak "fixmbr" či "fixboot".

Tohle je relevantni odpoved a vsechno ostatni jsou plky. Prosim o zamceni diskuze.

Otázkou spíše zůstává, jak se zachovala instalace Ubuntu, jestliže například kliknul na nějaký "easy install" (nevím, nikdy sem Ubuntu neinstaloval), a jestli mu to nabídlo něco ve smyslu "použij celý disk", tak fixboot ani fixmbr nepomůže. Prohlížel sem si dotaz, a nemá ani hlavu ani patu. Popořadě.

1. "skepse začala v momentě, kdy jsem to prohlížel jako by přes DVD, a najednou se to tam samo od sebe začalo instalovat" - tady mě napadá, že jste použil Windows Installer - WUBI, jinak mě nic jiného nenapadá
2. Pokud je tomu skutečně tak, tak pravděpodobně existuje i uninstall toho WUBI, který jste dal
3. Během instalace jste asi zaškrtl, ať se GRUB nainstaluje do MBR (i když je možné, že se WUBI na to vůbec neptá, nevím), takže ano - fixboot a fixmbr to dokáži opravit

Na fixboot a fixmbr tady v tomhle vlákně už odpověď je. Jinak prosím, vaše otázka byla přesně jak ze světa Windows, tady na root se bohužel nehodí, stejně tak jako nějaké urážky. Nejde o to, že byste se tady nemohl nezeptat, ale je vhodné dodat všechny potřebné informace, ne každý bude trávit čas nad přemýšlením, co myslel tím "odinstaloval" a takové kraviny. Ono možná teď naštvu příznivce Ubuntu, ale dávat Windows installer WUBI do rootu live-cd mi příjde jako kravina, pak se nedá divit takovýmto dotazům, zlatá Fedora.

Ondras

Re:Úplné odstranění Ubuntu
« Odpověď #36 kdy: 14. 04. 2014, 16:24:09 »
Tak ja si myslim, ze z toho je prvniho prispevku je uplne jasne, ze ten clovek: 1. Tomu vubec nerozumi 2. snazi se, aby to tak nevypadalo, ze tomu vubec nerozumi (svadi chyby na linux)

Vim, ze to neni jednoduchy, ale dam mu odpoved, pomyslim si svy a zustanu nad veci. Neni nutny tady psat o vareni vajec...

Re:Úplné odstranění Ubuntu
« Odpověď #37 kdy: 14. 04. 2014, 18:54:27 »
Tak ja si myslim, ze z toho je prvniho prispevku je uplne jasne, ze ten clovek: 1. Tomu vubec nerozumi 2. snazi se, aby to tak nevypadalo, ze tomu vubec nerozumi (svadi chyby na linux)

Vim, ze to neni jednoduchy, ale dam mu odpoved, pomyslim si svy a zustanu nad veci. Neni nutny tady psat o vareni vajec...
Jasně, ale vždyť tu odpověď dostal v podstatě okamžitě. A to od Mirka Čecha, tedy následný příspěvek. Naformátovat.
Ale je pravdou, že kolega Čech uvedl chybný typ formátování.
Správně tam mělo být - zrušit partition a vytvořit je znovu.

A v 7. příspěvku je jak má opravit MBR...

Takže dokonce i při poskytnutí nerelevantních odpovědí dostal Salouš komplexní návod jak problém odstranit.

Nicméně máš pravdu. Svou neznalost svádí na linux, protože je zvyklý z Windows že za všechno přeci může OS, nikoliv BFU.

Na fixboot a fixmbr tady v tomhle vlákně už odpověď je. Jinak prosím, vaše otázka byla přesně jak ze světa Windows, tady na root se bohužel nehodí, stejně tak jako nějaké urážky. Nejde o to, že byste se tady nemohl nezeptat, ale je vhodné dodat všechny potřebné informace, ne každý bude trávit čas nad přemýšlením, co myslel tím "odinstaloval" a takové kraviny. Ono možná teď naštvu příznivce Ubuntu, ale dávat Windows installer WUBI do rootu live-cd mi příjde jako kravina, pak se nedá divit takovýmto dotazům, zlatá Fedora.
Problém není v WUBI, problém je v uživateli Salouš, který je zvyklý klikat na vše co se objeví na monitoru.
Bez přemýšlení a čtení co to dělá.

Navíc vůbec se nepodíval na to co to ten linux a Ubuntu je... jinak by věděl, že má z toho DVD nastartovat a tam vybrat "vyzkoušet" a ne klikat na install... protože na rozdíl od Windows kde jsou nejrůznější DEMO více či méně omezené... a zadarmo, u linuxu je zadarmo celý systém plně funkční...

Chyba tedy je v Saloušovi, nikoliv v Wubi...
Mimochodem, docela bych se zasmál při jeho dotazu na foru fedory JAK MÁ odinstalovat tu Fedoru co se mu SAMA nainstalovala  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS ---

Re:Úplné odstranění Ubuntu
« Odpověď #38 kdy: 14. 04. 2014, 19:00:45 »
Tohle už není debata ale tragikomedie......  Každopádně jsem bezpečně uschoval všechny DVD co kdyby se samy instalovaly. Mám pocit že by nebylo od věci jak už tu někdo psal téma uzamknout ale pro pobavení proč ne :)

Re:Úplné odstranění Ubuntu
« Odpověď #39 kdy: 14. 04. 2014, 19:03:06 »
Tohle už není debata ale tragikomedie......  Každopádně jsem bezpečně uschoval všechny DVD co kdyby se samy instalovaly. Mám pocit že by nebylo od věci jak už tu někdo psal téma uzamknout ale pro pobavení proč ne :)
Ještě jedna věc ať je Salouš nebo jak si to říká že se mu nainstalovalo plně česky :) já mám novou instalaci L Mintu půl v polštině a to by byl teprve problém

Re:Úplné odstranění Ubuntu
« Odpověď #40 kdy: 14. 04. 2014, 19:23:43 »

Bible Kralická, přísloví 26

3 Bič na koně, uzda na osla, a kyj na hřbet blázna.
7 Jakož nejednostejní jsou hnátové kulhavého, tak řeč v ústech bláznů.
14 Dvéře se obracejí na stežejích svých, a lenoch na lůži svém.
27 Kdo jámu kopá, do ní upadá, a kdo valí kámen, na něj se obrací.

Krleš!

Re:Úplné odstranění Ubuntu
« Odpověď #41 kdy: 14. 04. 2014, 19:25:34 »
Tohle už není debata ale tragikomedie......  Každopádně jsem bezpečně uschoval všechny DVD co kdyby se samy instalovaly. Mám pocit že by nebylo od věci jak už tu někdo psal téma uzamknout ale pro pobavení proč ne :)
Ještě jedna věc ať je Salouš nebo jak si to říká že se mu nainstalovalo plně česky :) já mám novou instalaci L Mintu půl v polštině a to by byl teprve problém
Mirku, a ty se divíš ?? Se ti instalační DVD samo nakazilo polským virem... měl by jsi se přestěhovat dále od hranic. Hold jsi moc blízko  ;D ;D ;D ;D ;D ;D
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS ---

Re:Úplné odstranění Ubuntu
« Odpověď #42 kdy: 15. 04. 2014, 07:43:52 »
Chyba tedy je v Saloušovi, nikoliv v Wubi...
Mimochodem, docela bych se zasmál při jeho dotazu na foru fedory JAK MÁ odinstalovat tu Fedoru co se mu SAMA nainstalovala  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Spíše vůbec nechápu koncept WUBI. Ano, vím že Canonical se snaží "vecpat" Linux i neznalým lidem, ale vytvářet kvůli tomu windows instalátor mi fakt příjde ujeté (ale to je asi tím, že Ubuntu stejně moc nemusím, sorry ubunťáci).
To radši nechci vědět ty reakce na fóru Fedory :D

Randolf

Re:Úplné odstranění Ubuntu
« Odpověď #43 kdy: 15. 04. 2014, 13:23:30 »
Tak jsem se taky nechal zblbnout tím, jak poté, co MS už nepodporuje XP-čka kdekdo odchází "jinam".
Říkám si fajn, dám MS co proto a zkusím Linux.
No, Linus... on je to samý Ubuntu, Xubuntu, chybí ještě ororo bororo orebro jak v Arabele...

Systém nevyhovoval, skepse začala v momentě, kdy jsem to prohlížel jako by přes DVD, a najednou se to tam samo od sebe začalo instalovat.-
Pak nefungovalo ani připojení na WiFi. Ikonka ukazovala signál a vysílání, ale prohlížeč furt řval, že nejsem připojen...
(Hned mě zarazilo, že po zadání hesla se ani nezaktivovalo tlačítko Pokračovat... jak to?)


Těch nefunkčních věcí tam byly spousty, i celkově "user UNfriendly", a tak si říkám, vymazat!
Veškeré celé Ubuntu jsem tedy odinstaloval.

A nyní můj dotaz:
ačkoli bylo komplet vymazáno, při zapínání počítače se objevuje fialová obrazovka (Ubuntu) .
Na ní nabídka z čeho chci bootovat... no z čeho asi?!
Klasicky jako dříve přes Windows.
Tím jak jsem Ubuntu vymazal, by Notebook už měl naskakovat zase jako po staru.

- Proč tomu tak není?
- Co udělat, aby opravdu nebylo po Ubuntu ani stopy?

Dík za radu.
Omlouvám se všem Linux-Geekům ale přes tento OS (u mě) cesta tedy fakt nevede.

dd if=/dev/zero of=/dev/sda bs=10M count=1

Re:Úplné odstranění Ubuntu
« Odpověď #44 kdy: 15. 04. 2014, 14:55:29 »
dd if=/dev/zero of=/dev/sda bs=10M count=1

Ale no tak, nebuďte na něj hned tak zlý...