Úplné odstranění Ubuntu

Salouš

Úplné odstranění Ubuntu
« kdy: 13. 04. 2014, 16:04:01 »
Tak jsem se taky nechal zblbnout tím, jak poté, co MS už nepodporuje XP-čka kdekdo odchází "jinam".
Říkám si fajn, dám MS co proto a zkusím Linux.
No, Linus... on je to samý Ubuntu, Xubuntu, chybí ještě ororo bororo orebro jak v Arabele...

Systém nevyhovoval, skepse začala v momentě, kdy jsem to prohlížel jako by přes DVD, a najednou se to tam samo od sebe začalo instalovat.-
Pak nefungovalo ani připojení na WiFi. Ikonka ukazovala signál a vysílání, ale prohlížeč furt řval, že nejsem připojen...
(Hned mě zarazilo, že po zadání hesla se ani nezaktivovalo tlačítko Pokračovat... jak to?)


Těch nefunkčních věcí tam byly spousty, i celkově "user UNfriendly", a tak si říkám, vymazat!
Veškeré celé Ubuntu jsem tedy odinstaloval.

A nyní můj dotaz:
ačkoli bylo komplet vymazáno, při zapínání počítače se objevuje fialová obrazovka (Ubuntu) .
Na ní nabídka z čeho chci bootovat... no z čeho asi?!
Klasicky jako dříve přes Windows.
Tím jak jsem Ubuntu vymazal, by Notebook už měl naskakovat zase jako po staru.

- Proč tomu tak není?
- Co udělat, aby opravdu nebylo po Ubuntu ani stopy?

Dík za radu.
Omlouvám se všem Linux-Geekům ale přes tento OS (u mě) cesta tedy fakt nevede.
« Poslední změna: 13. 04. 2014, 23:09:48 od Petr Krčmář »


Re:Ať žije Ubuntu 12...
« Odpověď #1 kdy: 13. 04. 2014, 16:14:18 »
Co třeba naformátovat disk ?

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Ať žije Ubuntu 12...
« Odpověď #2 kdy: 13. 04. 2014, 16:30:43 »

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Ať žije Ubuntu 12...
« Odpověď #3 kdy: 13. 04. 2014, 16:31:33 »
Co třeba naformátovat disk ?

To nepomůže. MBR zůstane pořád stejný.

Re:Ať žije Ubuntu 12...
« Odpověď #4 kdy: 13. 04. 2014, 16:35:38 »
Co třeba naformátovat disk ?

Spíš hlavu ...


Re:Ať žije Ubuntu 12...
« Odpověď #5 kdy: 13. 04. 2014, 16:39:57 »
No formát hlavy je tak jistě fajn záležitost "jen nevím jakým příkazem"  tak pak jedině odebrat celý oddíl a znova přidat

gnat

Re:Ať žije Ubuntu 12...
« Odpověď #6 kdy: 13. 04. 2014, 16:41:13 »
zabootuj ty XP z CD, vyber při bootu tu volbu co ti dá příkazový řádek (tuším rescue) a do něj zadej: fixboot /mbr

gnat

Re:Ať žije Ubuntu 12...
« Odpověď #7 kdy: 13. 04. 2014, 16:43:30 »

Re:Ať žije Ubuntu 12...
« Odpověď #8 kdy: 13. 04. 2014, 16:48:13 »
Já to celé pochopil že win jsou odstraněné takže vznikla čistá linuxová instalace

Salouš

Re:Ať žije Ubuntu 12...
« Odpověď #9 kdy: 13. 04. 2014, 16:49:17 »
Děkuji za spoustu opravdu odpovědí, či alespoň upřimným snahám pomoci...
Relevantní informace - PROČ se mi zjevuje volba bootování z windows nebo Ubu když jsem Ubu přece odinstaloval - však nezazněla.

Proč se mi to instalovalo ačkoli se to instalovat nemělo (mělo jít jen o onu ukázku z DVD) a proč nešel internet ač dle hlášení systému jsem byl připojen (přitom to předtím nebralo heslo), to byly jen tak vedlejší dotazy.

Naděje uvšak umírá poslední.

Zkušenost s Linuxem (a některými lidmi komunity) je ovšem také k nezaplacení...

Re:Ať žije Ubuntu 12...
« Odpověď #10 kdy: 13. 04. 2014, 16:54:19 »
Tak já vycházím z toho že nikdy nic se neudělá SAMO a proč ti startuje Linux protože grub zřejmě nic jiného nevidí než Linux otázka co jsi vlastně smazal ?

Re:Ať žije Ubuntu 12...
« Odpověď #11 kdy: 13. 04. 2014, 16:57:29 »
Tak já vycházím z toho že nikdy nic se neudělá SAMO a proč ti startuje Linux protože grub zřejmě nic jiného nevidí než Linux otázka co jsi vlastně smazal ?
Ubuntu mi přišlo vždy jako maximálně flexibilní vždy vše fungovalo jak mělo na první pokus.

Neviditelný

Re:Ať žije Ubuntu 12...
« Odpověď #12 kdy: 13. 04. 2014, 17:16:45 »
Děkuji za spoustu opravdu odpovědí, či alespoň upřimným snahám pomoci...
Relevantní informace - PROČ se mi zjevuje volba bootování z windows nebo Ubu když jsem Ubu přece odinstaloval - však nezazněla.
Protože to, co vidíte po startu počítače není Ubuntu ale bootloader. Ten je na disku v oblasti, která se bežným způsobem nesmaže. Jedním z možných řešení je nastartovat systém z instalačky Windows, spustit Recovery Console a v té pak "fixmbr" či "fixboot".

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ať žije Ubuntu 12...
« Odpověď #13 kdy: 13. 04. 2014, 18:05:40 »
I kdyz mi Ubuntu posledni dobou ponekud leze na nervy, musim rici, ze instalace se mi nikdy *sama* nespustila. Tipoval bych na problem mezi klavesnici a zidli. Ledazeby v Cannonicalu neco dokurvili a ucinili *uzivatelsky snadnejsi*, jako ze napriklad uzivatel nyni nemusi mackat enter nebo neco.

Re:Ať žije Ubuntu 12...
« Odpověď #14 kdy: 13. 04. 2014, 18:24:27 »
...
Zkušenost s Linuxem (a některými lidmi komunity) je ovšem také k nezaplacení...

Tón a celkové vyznění "dotazu" je (dle mého) na facku.
A docela by mne třeba zajímalo, co všechno si PT postižený tazatel přečetl dřív, než s těma Linusama začal laborovat?