Úplné odstranění Ubuntu

Re:Úplné odstranění Ubuntu
« Odpověď #45 kdy: 15. 04. 2014, 15:15:32 »
Teď už to není být zlý ale jen setrvačnost  ;) ;)


Pavouk106

  • *****
  • 2 398
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Úplné odstranění Ubuntu
« Odpověď #46 kdy: 15. 04. 2014, 16:16:25 »
A nyní můj dotaz:
ačkoli bylo komplet vymazáno, při zapínání počítače se objevuje fialová obrazovka (Ubuntu) .
Na ní nabídka z čeho chci bootovat... no z čeho asi?!
Klasicky jako dříve přes Windows.
Tím jak jsem Ubuntu vymazal, by Notebook už měl naskakovat zase jako po staru.

- Proč tomu tak není?
- Co udělat, aby opravdu nebylo po Ubuntu ani stopy?

Dík za radu.
Omlouvám se všem Linux-Geekům ale přes tento OS (u mě) cesta tedy fakt nevede.

Nejdřív odpovědi:
ad. fialová obrazovka - poatří k Ubuntu, nicméně na HDD se nachází jinde, než Ubuntu, proto tam stále je (laicky řečeno)
ad. bootovat klasicky Windows - to musíš udělat podle postupu již na první straně, za použití instalačního CD Windows a recovery
ad. naskakovat jako postaru - nikoliv, protože jsi neudělal to, co popisuju o řádek výše...
ad. aby po Ubuntu nebylo ani stopy - nová čistá instalace Windows

A teď mé otázky:
Opravdu jsi nikde nečetl, že se Ubuntu bude INSTALOVAT?
Opravdu jsi přehlédl tabulku nového nastavení oddílů na disku?
Startujou Ti Windows přes "to fialový"? Pokud ano: najdi ve svym okolí znalýho Linuxáka, dej mu to, dej mu nějakej bakšiš (peníze) a on Ti to opraví a uvede do původního stavu. Ty to nezvládneš. Pokud ne: najdi ve svym okolí kohokoliv, kdo o sobě říká, že rozumí počítačům, nainstaluje Ti nový čistý Windows.

Konstatování: Čemu nerozumim, do toho se neseru.

Poučení pro všechny: Říká se, že Ubuntu nainstaluje i slepice, pokud se jí nasype zrní na Enter. Teď to bylo ještě povýšeno. Ubuntu nainstaluje každý. Úplně totálně každý. I ten, kdo nechce...

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Úplné odstranění Ubuntu
« Odpověď #47 kdy: 15. 04. 2014, 20:41:52 »
Lidi, nechte toho uz. Uz se tu hadate jem mezi sebou, Salous uz sem asi neleze. Tohle by fakt chtelo zamknout, nez pretece diskove pole. Kdy jste videli jeho posledni prispevek?

milboys

Re:Úplné odstranění Ubuntu
« Odpověď #48 kdy: 15. 04. 2014, 23:17:22 »
Kedysi dávno, ;) ked sa piesok lial a voda sypala som aj ja jedného krásneho dna nainštaloval svoj prvý linux s názvom WinLinux a inštaloval sa priamo vo winxp (alebo to bola 98-čka?) ale rozdiel medzi mnou a Salouš-om je  a bol ten, že som sa vždy snažil pochopiť ako to funguje a samozrejme som vedel čo su to diskove oddiely pretože aj za čias môjho "windowsovania" som vedel, že nie je dobré mať disk iba s jednou partíciou ale musí byť rozdelený, pretože nikdy nebolo isté kedy to "spadne"..!! X-krát som ten hlúpy linux vyhodil z disku pretože sa nesprával tak ako som bol zvyknutý a samozrejme presvedčený o tom, že iba vo win je to správne a ale práve tak som znova a znova skúšal čosi nové a dokonca jeden z mojich prvých zakúpených linuxov bol RedHat na 5 cd a potom trvalo daľších x rokov kedy som mal dualboot kde som si myslel že to je taká istota, ale opak je pravdou, pretože práve linux je skutočnou istotou kde sa mi nikdy nestalo a ani nestane, že by som stratil všetky svoje dáta vlastnou hlúposťou...

Randolf

Re:Úplné odstranění Ubuntu
« Odpověď #49 kdy: 16. 04. 2014, 07:00:39 »
dd if=/dev/zero of=/dev/sda bs=10M count=1

Ale no tak, nebuďte na něj hned tak zlý...

Po precteni ostatnich prispevku chapu, ze to mozna v tomto kontextu muze pusobit zle, ale mne fakt nenapadlo, ze tam ma dual-boot s windows (cituji: "Říkám si fajn, dám MS co proto a zkusím Linux")... a tak jsem poradil, jak se nejrychleji zbavit toho bootloaderu i GPT a tedy efektivne ubuntu nadobro. Ano, uznavam, pro autora puvodniho prispevku to byla asi spatna rada.


Re:Úplné odstranění Ubuntu
« Odpověď #50 kdy: 16. 04. 2014, 11:17:59 »
Lidi, nechte toho uz. Uz se tu hadate jem mezi sebou, Salous uz sem asi neleze. Tohle by fakt chtelo zamknout, nez pretece diskove pole. Kdy jste videli jeho posledni prispevek?
Dostal strach :)

tomvec

Re:Úplné odstranění Ubuntu
« Odpověď #51 kdy: 16. 04. 2014, 12:35:34 »
No dostal strach... Nemá funkční ani Ubuntu, ani Windows, tak jak by sem lezl?

Pavouk106

  • *****
  • 2 398
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Úplné odstranění Ubuntu
« Odpověď #52 kdy: 16. 04. 2014, 13:29:13 »
Říkám to pořád - na auta nás nutí dělat řidičáky. Proč nedělají to samý s počítačema (chytrýma mobilama, tabletama)? No jasně, protože by pak prodej počítačů (chytrých mobilů, tabletů) spadl o 75% dolů.

Vždyť se s tím setkal snad každej ajťák, že narazil na člověka, co prohlásil "S počítačem umím" a pak ani nevěděl, kam si uložil přílohu emailu...

No a vypadá to, že původní tazatel nemá daleko k týhle skupině. Nerozumí tomu, ale chce s tím přesto něco dělat. Kdyby na něj to Ubuntu mluvilo finsky nebo čínsky, tak bych ještě řekl, že holt jazyková bariéra a touha to zkusit... Ale když to dozadeke mluví česky, tak co je sakra tak těžkýho na tom si ty texty číst??? Takovým lidem není pomoci, musí se v tom nechat utopit, když už do toho sami skočili. Ano, tenhle konkrétní člověk už o Linuxu nejspíš nikdy uvažovat nebude a bude na něj prskat do konce svýho života.

Re:Úplné odstranění Ubuntu
« Odpověď #53 kdy: 16. 04. 2014, 14:58:51 »
........... Ano, tenhle konkrétní člověk už o Linuxu nejspíš nikdy uvažovat nebude a bude na něj prskat do konce svýho života.
Myslím, že to vůbec nebude na škodu, že Salouš nebude uživatelem linuxu. Naopak je možné, že bude všude rozhlašovat, jaký jsme to volové, že jsme mu nedokázali poradit (zadarmo, když jsme ti linuxáři), a že ten linux je šunt.
A je taky možné, že prostě se pak jiní lidé budou zajímat co to je ten linux, dojdou sem, a zkusí jej, ale zkusí jej správně... a budou spokojení.
I negativní reklama je reklama, a docela účinná.
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS ---

JmJ

  • ****
  • 322
    • Zobrazit profil
Re:Úplné odstranění Ubuntu
« Odpověď #54 kdy: 16. 04. 2014, 15:59:10 »
Co to? Odstranit CELE UBUNTU z celeho sveta? Kdyby to slo, jdu do toho ;-)

bohuzel to nelze, takze omalovanky i nadale zustanou mezi nami. no to nic.

Jinak me opet dojima, jak z pana tazatele, ktery se docela nomrmalne zeptal, delate vola. Moc by vam ublizilo, kdybyste jednou nekomu neco zkusili normalne vysvetlit? Jooo, hanel linux, tak radu nedostane, jen tvrde do nej :-).

Takze, ad odpovedi:

to fialove na zacatku bude to, cemu se (driv urcite) rika boot manager. Driv ste tam mel jeden operacni system, takze nebylo nutne nic volit a pocitac bootoval tento jeden operacni system. Linux si pri instalaci pridal boot manager, tedy program, ve kterem muzete volit, jaky operacni system se ma nastartovat. Linux tohle dela i v pripade, ze je na pocitaci nainstalovan jako jediny. Boot manager se zapise na disk do mista, kteremu se rika master boot record a pocitac ho cte jeste driv, nez zacne bootovat operacni system. Pokud disk "smazete" nebo zformatujete beznym zpusobem, pak nedojde ke smazani/formatu master boot recordu, proto tam boot manager (fialova obrazovka) stale zustava. Drive v DOSu existoval prikaz fdisk /mbr, ktery master boot record vycistil. Dnes na to bude nejaky nastroj ve windows, pripadne v nejakem nastroji na spravu disku.

Pokud widle ziji a jsou jako volba v tomto boot manageru, pak je nabootujte a zkuste treba http://support.microsoft.com/kb/927392 nebo proste googlete windows clean master boot record.

Pokud pri instalaci widle vzali za sve, pak proste preinstalujte system, nic jineho vam nezbude. Tezko rict, jake oddily na disku mate, jestli na nich widle jsou nebo ne atd.

Re:Úplné odstranění Ubuntu
« Odpověď #55 kdy: 16. 04. 2014, 16:28:45 »
Jinak me opet dojima, jak z pana tazatele, ktery se docela nomrmalne zeptal, delate vola. Moc by vam ublizilo, kdybyste jednou nekomu neco zkusili normalne vysvetlit? Jooo, hanel linux, tak radu nedostane, jen tvrde do nej :-).

Takze, ad odpovedi:

to fialove na zacatku bude to, cemu se (driv urcite) rika boot manager. Driv ste tam mel jeden operacni system, takze nebylo nutne nic volit a pocitac bootoval tento jeden operacni system. Linux si pri instalaci pridal boot manager, tedy program, ve kterem muzete volit, jaky operacni system se ma nastartovat. Linux tohle dela i v pripade, ze je na pocitaci nainstalovan jako jediny. Boot manager se zapise na disk do mista, kteremu se rika master boot record a pocitac ho cte jeste driv, nez zacne bootovat operacni system. Pokud disk "smazete" nebo zformatujete beznym zpusobem, pak nedojde ke smazani/formatu master boot recordu, proto tam boot manager (fialova obrazovka) stale zustava. Drive v DOSu existoval prikaz fdisk /mbr, ktery master boot record vycistil. Dnes na to bude nejaky nastroj ve windows, pripadne v nejakem nastroji na spravu disku.

Pokud widle ziji a jsou jako volba v tomto boot manageru, pak je nabootujte a zkuste treba http://support.microsoft.com/kb/927392 nebo proste googlete windows clean master boot record.

Pokud pri instalaci widle vzali za sve, pak proste preinstalujte system, nic jineho vam nezbude. Tezko rict, jake oddily na disku mate, jestli na nich widle jsou nebo ne atd.
Zdarec, počítám, že tazatel tohle vlákno už nenavštíví, ale měl by sis jej pročíst. Protože veškeré odpovědi tady jsou (jak na opravu MBR a bootu, tak i ohledně jeho instalace/odinstalace Ubuntu, z dotazu jsem tak nějake vydedukoval, že použil WUBI, pokud ne, tak je dotaz velmi špatně položen). Ano, občas si ho někdo dobírá, což je škoda, protože mohl být "zkonvertován" na dalšího Linuxáka, ale teď už je asi pozdě (snad, kdyby se mu lidé tady omluvili, je přece jen nutné brát v potaz, že pochází z Windows světa, sám patřím do obou kategorií, vlastně i 3, protože si občas pohraji i s Macem, tak vím jaké to je, když za mnou někdo, příjde a řekne mi "nefunguje mi to", kolikrát bych těm lidem kvůli takovým dotazům i vynadal, ale snažím se být trpělivý a vydolovat z nich potřebné informace.

Souhlasím s tím, že Ubuntu je zmršené (už od začátku, hlavně když převzalo balíčkovací systém Debianu a domrvilo jej), ale pro začátečníky je to pravděpodobně asi nej volba (mohl bych sice zmínit Fedoru, Mandrivu, SUSe, ale ty jsou podle mě pro lidi, kteří to zamýšlejí trochu vážněji, hlavně ta Fedora, z ní se dá přejít na RedHat a CentOS; člověk, který to chce zatím jen zkusit prostě použije Ubuntu).

Re:Úplné odstranění Ubuntu
« Odpověď #56 kdy: 04. 05. 2014, 14:26:35 »
Tak jsem se taky nechal zblbnout tím, jak poté, co MS už nepodporuje XP-čka kdekdo odchází "jinam".
Říkám si fajn, dám MS co proto a zkusím Linux.
No, Linus... on je to samý Ubuntu, Xubuntu, chybí ještě ororo bororo orebro jak v Arabele...
Každý uživatel internetu by měl projít školením. Jestli potřebuje radu, musí se snažit popsat dopodrobna kroky které udělal. Toto si Salouši přečti, je to slavný článek Jak se správně ptát. http://www.hash.cz/inferno/otazky.html
a http://www.hoax.cz/hoax/netiketa

Já jsem taky začínal s nějakým systémem.
Windows nebo Ubuntu, věc osobního názoru a zvyku. Zkus Ubuntu znovu, ale nikam při instalaci nespěchej a uvažuj o tom, co se nabízí, co je tam napsáno.
nejsem dostupný na a2933713@drdrb.net

w4rr10r

Re:Úplné odstranění Ubuntu
« Odpověď #57 kdy: 04. 05. 2014, 14:34:50 »
Holy necro!