Pošta neodchází na Centrum a Volný

Lol Phirae

Re:Pošta neodchází na Centrum a Volný
« Odpověď #15 kdy: 07. 04. 2014, 13:37:13 »
tak pokud si nekdo objednate a zaplatite neco na slevovem serveru a neprijde vam vubec nic kvuli reseni virusfree.cz ochrane tak si pak vzpomenete ....

Jo tak tos byl ty s tou Minaříkovou, jo? Tobě asi jedno správní řízení nestačilo, co?  ::)


....

Re:Pošta neodchází na Centrum a Volný
« Odpověď #16 kdy: 07. 04. 2014, 13:37:51 »
ano, virusfree.cz
take jsem narazil na to, ze neodchazela posta smerem k volny.cz
"vyreseno" s podporou virusfree.cz, protoze si vylozene jejich sluzba trva na PTR zaznamu k adrese odesilaciho serveru. V pripade nasi hostovane techniky u coolhousing.net jsme museli nastavit PTR zaznamy, v pripade odesilani ze subnetu UPC mi bylo operatorem u virusfree.cz receno, ze uz to resi, ze vedi, ze upc nedava reverzni zaznamy a predpokladam, ze nejaka cvicena opice zadala nasi adresu do whitelistu.
co je ale nejhorsi, ten pos**** virusfree.cz neda zadny upozorneni a mejla bez jakykoliv reakce zahodi, takze my jsme na problem s virusfree.cz prisli az v okamziku, kdy zacli kricet nekteri nasi klienti co pouzivaji volny.cz ze jim neposilame zadny mejly..... mr**t virusfree.cz

Lol Phirae

Re:Pošta neodchází na Centrum a Volný
« Odpověď #17 kdy: 07. 04. 2014, 13:41:27 »
v pripade odesilani ze subnetu UPC mi bylo operatorem u virusfree.cz receno

Ty máš spamování jako práci na doma, jo?  ;D

Jimm

Re:Pošta neodchází na Centrum a Volný
« Odpověď #18 kdy: 07. 04. 2014, 14:27:04 »
PTR by snad měla být samozřejmost. I UPC nastavuje reverzní záznam na požádání, není to problém. To by ovšem správce musel vědět že něco takového existuje, než to potká.

Fantomas

Re:Pošta neodchází na Centrum a Volný
« Odpověď #19 kdy: 07. 04. 2014, 14:32:46 »
Kontrolu ptr zaznamu dela kazdy normalni smtp server.


Lol Phirae

Re:Pošta neodchází na Centrum a Volný
« Odpověď #20 kdy: 07. 04. 2014, 14:47:50 »
Kontrolu ptr zaznamu dela kazdy normalni smtp server.

Jooo, jenže na takové vyfikundace nemají spammeři čas...  ;D

Mira

Re:Pošta neodchází na Centrum a Volný
« Odpověď #21 kdy: 07. 04. 2014, 14:53:53 »
Tak ciste v PTR to jen nebude ... mam u vsech adres a stale nic a nic.

Re:Pošta neodchází na Centrum a Volný
« Odpověď #22 kdy: 07. 04. 2014, 16:20:18 »
PTR to byt nemuze, to je fakt, zadaval sem dokonce ajpiny vsech serveru do whitelistu centrum.cz a to bylo v patek, zatim zadna odezva
navic nez nasadili ten virusfree tak vsechno fungovalo jak ma a na serverech sem s postou nijak nehybal.
nejlepsi na tom ze se na serverech jenom zvetsuje fronta smerujici na centrum a dal nic, reakce ze strany centrum anebo virusfree taky 0 bodu.

Lol Phirae

Re:Pošta neodchází na Centrum a Volný
« Odpověď #23 kdy: 07. 04. 2014, 16:28:14 »
nejlepsi na tom ze se na serverech jenom zvetsuje fronta smerujici na centrum a dal nic, reakce ze strany centrum anebo virusfree taky 0 bodu.

Doufám, že si to brzo zahltíš...  8)

Mira

Re:Pošta neodchází na Centrum a Volný
« Odpověď #24 kdy: 07. 04. 2014, 16:49:36 »
ja uz mam na serverech par desitek tisic zprav pro atlas.cz, volny.cz, centrum.cz a to uz se nektere vraceji jako nedorucitelne...

Dneska jsem konecne dostal odpoved od virusfree -

Ja:
již docela dlouho dobu máme problém s doručováním zpráv na centrum.cz, volny.cz a atlas.cz. Na podporu centrum.cz jseme psali již před více jak 10 dny a stále prý čekají na Vaší odpověd. + Dalsi informace logy, ip adresy atd...

VF:
opravdu jste nedostal od Helpdesku Centrum Holdings a.s. jinou odpověď?

Ja:
preposlal jsem odpoved od centrum:
obdrželi jsem zprávy z technického oddělení a situace je dále prověřována z provozovatelem antispamového systému

VF:
Vyčkejte, prosím, na odpověď společnosti Centrum Holdings a.s. Případně pokud pověří nás, odpovíme Vám hned jakmile budeme vědět více.

odte doby nic ...

Mam chut rvat a brecet. Sranda je ze centrum me odkazlo na podporu VF a VF na podporu centrum... 

Lol Phirae

Re:Pošta neodchází na Centrum a Volný
« Odpověď #25 kdy: 07. 04. 2014, 16:55:52 »
ja uz mam na serverech par desitek tisic zprav pro atlas.cz, volny.cz, centrum.cz a to uz se nektere vraceji jako nedorucitelne...

A všechni se určitě dobrovolně přihlásili do newsletteru, viď...  ;D ::)

DK

Re:Pošta neodchází na Centrum a Volný
« Odpověď #26 kdy: 07. 04. 2014, 17:06:33 »
ja uz mam na serverech par desitek tisic zprav pro atlas.cz, volny.cz, centrum.cz a to uz se nektere vraceji jako nedorucitelne...

A všechni se určitě dobrovolně přihlásili do newsletteru, viď...  ;D ::)

Proc by ne? ne kazdy provozuje aplikaci do 50 uzivatelu... ja mam treba v databazi nekolik desitek tisic emailu (dobrovolnych), nicmene newslettery stejne neposilam

Re:Pošta neodchází na Centrum a Volný
« Odpověď #27 kdy: 07. 04. 2014, 17:08:57 »
Stupidní dotaz - proč?

Víte, neberte to špatně, ale odesílat stovky-tisíce či dokonce desetitisíce mailů byť během několika hodin (i když to budou 3-4 veřejné IP adresy) mi příjde jako spamování (a i když nevidím do politiky VF, tak si myslím, že to budou vyhodnocovat podobně). To, že si vás VF a Centrum a Volny přehazují jako horkou bramboru, nesvědčí sice moc o jejich serióznosti, ale já bych to radši udělal buď formou tweetů, RSS feedu, facebookové stránky a podobně.

Co se týče úplně prvního příspěvku, tak na Newsletter od Ubuntu má Ubuntu přímo vyhrazenou stránku i s přihlášením do mailing listu. Pokud to překládáte (protože český Newsletter, co sem našel, moc aktualizovaný není, ale je pravda, že sem hledání věnoval asi jen 2 minuty), tak to beru, ale pořád mi ty tweety příjdou lepší. Pokud ten newsletter od Ubuntu pouze přeposíláte, tak proč proboha?

P.S.: Plně tady souhlasím s Lol Phirae (dokonce sem se nad jeho komentáři pobavil více, než nad komiksovým vtipem, děkuji pan Phirae)

Mira

Re:Pošta neodchází na Centrum a Volný
« Odpověď #28 kdy: 07. 04. 2014, 17:13:20 »
ja uz mam na serverech par desitek tisic zprav pro atlas.cz, volny.cz, centrum.cz a to uz se nektere vraceji jako nedorucitelne...

A všechni se určitě dobrovolně přihlásili do newsletteru, viď...  ;D ::)

Tak to nevim, databaze nejsou nase, ale nasich klientu a o tom jestli jsou ziskane se souhlasem nebo bez nerozhoduji ... Pro me je podstatne ze zpravy nejsou prijmany, a nemuzu se nikde dostat k odpovedi proc ...

Mira

Re:Pošta neodchází na Centrum a Volný
« Odpověď #29 kdy: 07. 04. 2014, 17:20:19 »
Stupidní dotaz - proč?

Víte, neberte to špatně, ale odesílat stovky-tisíce či dokonce desetitisíce mailů byť během několika hodin (i když to budou 3-4 veřejné IP adresy) mi příjde jako spamování (a i když nevidím do politiky VF, tak si myslím, že to budou vyhodnocovat podobně). To, že si vás VF a Centrum a Volny přehazují jako horkou bramboru, nesvědčí sice moc o jejich serióznosti, ale já bych to radši udělal buď formou tweetů, RSS feedu, facebookové stránky a podobně.

Co se týče úplně prvního příspěvku, tak na Newsletter od Ubuntu má Ubuntu přímo vyhrazenou stránku i s přihlášením do mailing listu. Pokud to překládáte (protože český Newsletter, co sem našel, moc aktualizovaný není, ale je pravda, že sem hledání věnoval asi jen 2 minuty), tak to beru, ale pořád mi ty tweety příjdou lepší. Pokud ten newsletter od Ubuntu pouze přeposíláte, tak proč proboha?

P.S.: Plně tady souhlasím s Lol Phirae (dokonce sem se nad jeho komentáři pobavil více, než nad komiksovým vtipem, děkuji pan Phirae)

To co jsi napsal plati pro jednotlive vlastniky domen ale ne pro webhostera - Vem si, ze hostujes 50K domen a kazda znich chce jednou denne poslat mail na centrum - a ejhle hned to je 50K mailu .... Svet neni cernoxbilej ....