Pošta neodchází na Centrum a Volný

Pošta neodchází na Centrum a Volný
« kdy: 03. 04. 2014, 14:14:00 »
Ahoj,

mam mensi problem s odesilanim emailu, resp. newsletteru z ubuntu mailserveru prijemcum centrum.cz a volny.cz

(host cax.virusfree.cz[77.93.216.15] said: 451 Too many errors (in reply to RCPT TO command))
                                         xxxxxx@centrum.cz


Server a doména používá správně nastavený DKIM + SPF a je tam rotace tuším 3-4 veřejných IP adres přes které postfix odesílá poštu, PTR záznamy směřují na server.
Na blacklistech není, senderbase.org pro hostname i IP adresy ukazuje hodnocení neutral anebo good.
Je zajímavý že než  centrum a volny začali pro příchozí poštu používat ten nesmysl virusfree.cz tak všechno jelo v pohodě a ze serveru odlítl newsletter o 30k emailů během 2 hodin, ted to visi ve fronte.  Emaily kamkoli jinam nez na centrum a volny odejdou vpohode.

Diky

« Poslední změna: 03. 04. 2014, 14:27:05 od Petr Krčmář »


none_

Re:Newslettry neodchází na Centrum a Volný
« Odpověď #1 kdy: 03. 04. 2014, 14:28:35 »
Co vím, tak na newslettry nasadili něco jako FUP, takže jestli posíláš maily tisícům lidí, tak to neprojde. Prostě je tam počítadlo a jakmile jich pošleš moc, tak máš smůlu. Jinak první si na to stěžovali největší rozesílači "newslettrů", tedy slevové servery.

Btw jsem za to rád, protože před tímhle mi na centrum chodil akorát spam.

Lol Phirae

Re:Pošta neodchází na Centrum a Volný
« Odpověď #2 kdy: 03. 04. 2014, 14:31:04 »
Hurááá! Jen houšť a větší kapky všude!

Re:Pošta neodchází na Centrum a Volný
« Odpověď #3 kdy: 03. 04. 2014, 14:43:31 »
FUP pouzivaji vsichni - centrum, seznam, volny, google.... ale tohle je neco uplne jinyho
ty newslettery se posilaji jenom lidem kteri si na webu zakaznika zadali svuj email ze ho chteji dostavat

cekal sem ze sem napise nejakej totalni BFU mongol zcestnou brecku tohohle typu, fakt dik za prinos k tematu, nepomohls ani nepobavil

none_

Re:Pošta neodchází na Centrum a Volný
« Odpověď #4 kdy: 03. 04. 2014, 14:50:52 »
Kdyz neveris, never. Muzes si zavolat na podporu Virusfree. Oni ti to radi reknou, proc to neodchazi. Hodne stesti...


Lol Phirae

Re:Pošta neodchází na Centrum a Volný
« Odpověď #5 kdy: 03. 04. 2014, 14:53:09 »
ty newslettery se posilaji jenom lidem kteri si na webu zakaznika zadali svuj email ze ho chteji dostavat

Určitě. Takhle mi jakási kráva posílala asi 50 mailů tejdně, že jsem se přej zaregistroval v soutěži na jejím slevovém portálu.  ::) >:(

Jimm

Re:Pošta neodchází na Centrum a Volný
« Odpověď #6 kdy: 03. 04. 2014, 16:36:58 »
A telnet? Není to to první co se testuje, abych našel na čem se to jebe?  ::)

Sten

Re:Pošta neodchází na Centrum a Volný
« Odpověď #7 kdy: 03. 04. 2014, 16:51:39 »
Too many errors znamená příliš mnoho chyb. Protože tu nikdo křišťálovou kouli nemá, tak doporučuji sem postnout i ty chyby předtím.

Btw. tipuju to na greylisting. Což je mimochodem výborná věc proti podobným spammerům :)

Jimm

Re:Pošta neodchází na Centrum a Volný
« Odpověď #8 kdy: 03. 04. 2014, 16:55:48 »
Stene, co přesně by greylisting vyřešil? Nespamerské servery to zkusí po nějakých 5-10 minutách odeslat znovu, takže by grealisting zpomalil doručení, to má spammery rozbrečet?

Jimm

Re:Pošta neodchází na Centrum a Volný
« Odpověď #9 kdy: 03. 04. 2014, 17:02:59 »
Napsal jsem to blbě, myslel jsem tím že se to že to musí odeslat znovu za několik minut například Heuréky asi moc nedotkne...

Btw, too many errors mi kdysi vracel nějaký server na to, že jsem na Barracudě vedený jakožto spammer. Mám to ohlídané a spamy neprojdou, ale Barracuda je jediný list, kam se jednou za rok dostanu a netuším proč.

Sten

Re:Pošta neodchází na Centrum a Volný
« Odpověď #10 kdy: 03. 04. 2014, 18:16:47 »
Stene, co přesně by greylisting vyřešil? Nespamerské servery to zkusí po nějakých 5-10 minutách odeslat znovu, takže by grealisting zpomalil doručení, to má spammery rozbrečet?

Tipuju, že to posílá nějaká webovka sesmolená v PHP a ta to znovu nezkusí.

DK

Re:Pošta neodchází na Centrum a Volný
« Odpověď #11 kdy: 03. 04. 2014, 18:22:20 »
Stene, co přesně by greylisting vyřešil? Nespamerské servery to zkusí po nějakých 5-10 minutách odeslat znovu, takže by grealisting zpomalil doručení, to má spammery rozbrečet?

Tipuju, že to posílá nějaká webovka sesmolená v PHP a ta to znovu nezkusí.

Pochybuju, ze "nejaka webovka sesmolena v PHP" bude se serverem komunikovat primo a nevyuzije nejake MTA (postfix, sendmail,...), ktere by to znovu zkusilo

McFly

  • *****
  • 560
    • Zobrazit profil
    • E-mail

Re:Pošta neodchází na Centrum a Volný
« Odpověď #13 kdy: 07. 04. 2014, 11:43:29 »
tak pokud si nekdo objednate a zaplatite neco na slevovem serveru a neprijde vam vubec nic kvuli reseni virusfree.cz ochrane tak si pak vzpomenete ....
reakce centrumu a virusfree totalne o nicem - zrejme tam sedi jenom obchodaci a helpdesk, pridani IP adres serveru na whitelist centrum.cz se taky nejak nedeje a je to uz 3 den.

Mira

Re:Pošta neodchází na Centrum a Volný
« Odpověď #14 kdy: 07. 04. 2014, 13:14:55 »
Ja uz se znich snazim vydolovat odpoved vice jak 10 dni. Od centrum.cz jsem po nekolikate urgenci na live chatu dostal odpoved na support, ze problem resi s virusfree - ok dal jsem jim cas... Do patku nic, tak jsem opet prudil a dostal jsem radu at kontaktuji virus... tam se ani neracej ozvat z5 ....

Jednani jak svina.