Začátky v Javě

Lol Phirae

Re:Začátky v Javě
« Odpověď #15 kdy: 28. 03. 2014, 16:44:37 »
Fráze "být za zenitem" znamená, že má nejlepší za sebou

No, některé věci jsou za zenitem už v době svého vzniku.  ;D


FrostyX

Re:Začátky v Javě
« Odpověď #16 kdy: 28. 03. 2014, 18:18:27 »
Citace
onehda jsem se tady ve foru ptal na nejakou vlajkovou lod javy,ukazkovou aplikaci ze to v jave jde a dostal jsem jsem velmi rozpacite odpovedi:-)

Napadá mě například netbeans.


phejl

Re:Začátky v Javě
« Odpověď #17 kdy: 28. 03. 2014, 19:23:43 »
Tak odpoved na puvodni otazku je: Java se stale pouziva a docela hodne. Ale udelejte si vlastni nazor - TIOBE, Google Trends, jobs.cz apod. Rozhodne bych se neorientoval podle jednoho blogisku na root s titulkem jak podle sablony "Technologie XY je za zenitem", resp. "Proc opravdovi programatori nepouzivaji XY" :)

perceptron

Re:Začátky v Javě
« Odpověď #18 kdy: 28. 03. 2014, 19:46:55 »
Ahoj :-),
začala jsem se učit Javu, ale slyšela jsem(místní blog), že se již nepoužívá. Je to pravda????

Děkuji  ;)
java sa samozrejme pouziva, je to dlhodobo v top 3 najpouzivanejsich, jazykov. na desktope mozno nie (tam mozno vidiet akurat vyvojove prostredia v nej napisane), ale na serveri urcite, a to nehovorim o androide, kde je primarny jazyk.

minuly tyzden dokonca vysla vyznamna verzia Java 8, takze pouzivat sa rozhodne bude.

eMko

  • ****
  • 456
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Začátky v Javě
« Odpověď #19 kdy: 28. 03. 2014, 22:33:29 »
Ahoj :-),
začala jsem se učit Javu, ale slyšela jsem(místní blog), že se již nepoužívá. Je to pravda????

Děkuji  ;)

OMFG!

Internet je otevřené médium. Každý si tam může napsat, co chce - klidně nějakou takovouto kravinu. U blogů je třeba dát pozor na to, co čteš.

Jediné co, tak že Java není "módní" jazyk - diskuse a blogy se mu nevěnují tolik, co módním jazykům. Jinak je to jeden z nejpoužívanějších jazyků a prostředí. Blogy a diskuse na netu velmi zkreslují.

Sice tady zaznělo, že se nepoužívá na desktopu ... což je také mírně zkreslené (např. jeden z nejpoužívanějších programů na stahování torrentů je Azureus/Vuze, který je napsaný v Javě). Na desktopu Javě velmi konkuruje C# (Windows) a Objective-C na Macu (kde je obrovský tlak na vzhled aplikace a začleněnní do desktopu, takže multiplatformní aplikace se hůře prosazují), na linuxu pak C a C++. Nicméně stačí vlézt na stránky NetBeans Platform (https://netbeans.org/features/platform/showcase.html) kde je seznam desktopových aplikací postavených na této platformě. Je jich samozřejmě mnohem více, jenom o těhto prostě tvůrci NetBeans vědí. Pak existuje množství jiných postavených na jiných technologiích, také napsaných v Javě. Ale většinou se nejedná o aplikace pro "spotřební" trh, z toho zase množství internetových diskutérů a bloggerů usoudí, že se nepoužívá.


Pupi1

Re:Začátky v Javě
« Odpověď #20 kdy: 28. 03. 2014, 22:47:14 »
Citace
onehda jsem se tady ve foru ptal na nejakou vlajkovou lod javy,ukazkovou aplikaci ze to v jave jde a dostal jsem jsem velmi rozpacite odpovedi:-)

Napadá mě například netbeans.

no netbeans sice je desktop aplikacia, ale dost hrozna. Robil som v nom projekt v c++ a dost to bolo zasekane a zabugovane.

ptaah

Re:Začátky v Javě
« Odpověď #21 kdy: 28. 03. 2014, 22:54:46 »
Pred 10 rokmi?

andy

Re:Začátky v Javě
« Odpověď #22 kdy: 28. 03. 2014, 23:09:29 »
Java sa pouziva, ale na backendoch. Za zenitom urcite nie je, lebo .net bezi iba na windows a node.js je pre enterprise prilis velke riziko, aj ked si na tom fici paypal. Uz len portovat vsetky tie db ovladace, adaptery a ja neviem co stoji zbytocne velke prachy. Taky twitter presiel na javu kvoli vykonu. Dnes je moderne asynchronne programovanie a tam ma java napr. oproti .netu medzery, ale inak zvlada vsetko co treba. Pravdupovediac keby bezal .net pod linuxom (mono nema vykon), tak asi prejdem nan.

Sten

Re:Začátky v Javě
« Odpověď #23 kdy: 29. 03. 2014, 00:31:07 »
Java sa pouziva, ale na backendoch. Za zenitom urcite nie je, lebo .net bezi iba na windows a node.js je pre enterprise prilis velke riziko, aj ked si na tom fici paypal. Uz len portovat vsetky tie db ovladace, adaptery a ja neviem co stoji zbytocne velke prachy. Taky twitter presiel na javu kvoli vykonu. Dnes je moderne asynchronne programovanie a tam ma java napr. oproti .netu medzery, ale inak zvlada vsetko co treba. Pravdupovediac keby bezal .net pod linuxom (mono nema vykon), tak asi prejdem nan.

Hmm, Python? Ruby? Java je ale fajn, bez problémů stihnete uvařit i vypít kafe, než se spustí Tomcat :-)

jljk

Re:Začátky v Javě
« Odpověď #24 kdy: 29. 03. 2014, 01:01:42 »
Myslíš ty skriptovací bastly, kde se mění jazyk podle nálady komunity? To i kdybych stihnul uvařit jídlo, tak je nebudu používat.

zboj

  • *****
  • 1 507
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Začátky v Javě
« Odpověď #25 kdy: 29. 03. 2014, 07:09:43 »
Java sa pouziva, ale na backendoch. Za zenitom urcite nie je, lebo .net bezi iba na windows a node.js je pre enterprise prilis velke riziko, aj ked si na tom fici paypal. Uz len portovat vsetky tie db ovladace, adaptery a ja neviem co stoji zbytocne velke prachy. Taky twitter presiel na javu kvoli vykonu. Dnes je moderne asynchronne programovanie a tam ma java napr. oproti .netu medzery, ale inak zvlada vsetko co treba. Pravdupovediac keby bezal .net pod linuxom (mono nema vykon), tak asi prejdem nan.

Má praktická zkušenost je, že Mono je serveru s ARM 4x rychlejší než Java a v podstatě se rychlostí blíží nativní aplikaci.

Re:Začátky v Javě
« Odpověď #26 kdy: 29. 03. 2014, 09:07:26 »
Hmm, Python? Ruby? Java je ale fajn, bez problémů stihnete uvařit i vypít kafe, než se spustí Tomcat :-)
Tomcat ale není Java. Také existují i jiné servlet kontejnery. Jak dlouho startuje třeba takový IIS?

Má praktická zkušenost je, že Mono je serveru s ARM 4x rychlejší než Java a v podstatě se rychlostí blíží nativní aplikaci.
Z kolika srovnatelných aplikací tato zkušenost vychází?

Pupi1

Re:Začátky v Javě
« Odpověď #27 kdy: 29. 03. 2014, 09:19:55 »
Pred 10 rokmi?

3 roky dozadu. Myslim, ze vtedy to bol NetBeans 7, co teda take stare nie je ;) . Pracoval som s nim pod linuxom a vazne to sekalo a bolo zabugovane. Ten intellisense tam fungoval ako sa mu zachcelo.

DK

Re:Začátky v Javě
« Odpověď #28 kdy: 29. 03. 2014, 09:37:24 »
Sten: na virtualce startuje tomcat par sekund... kdyz do toho vezmu deploy velke webove aplikace, tak max 30 sekund... tak chcu videt, jak za 30 sekund stihnes uvarit a vypit kafe

perceptron

Re:Začátky v Javě
« Odpověď #29 kdy: 29. 03. 2014, 10:37:48 »
za tri roky vyslo pat novych verzii netbeansu + popracovalo sa aj na c/c++ integracii

samotny tomcat startne expresne rychlo, dlho trva redeployment celej aplikacie (30 sekund typicka doba pre velku aplikaciu). rozumni ludia pouzivaju class reloading zabudovany v jvm. ak vas limituju jeho obmedzenia, kupte si jrebel, tam mate deploymenty lusknutim prstu.

nehovoriac o tom, ze na mensie projekty pre lokalny vyvoj staci jetty a samozrejme posledne tomcaty (7,8) sa urychlili tiez