Legalita a reálnost licence u vyhodny-software.cz

Re:Legalita a reálnost licence u vyhodny-software.cz
« Odpověď #375 kdy: 22. 02. 2014, 13:35:52 »
OK, přesvědčil jste mě. Není tam slovo „ZÁKAZ“, tak tedy nikdo nic nezakazuje.

Byť výsledný stav je stejný jako při slově zákaz.
Výsledný stav při zákazu je ten, že byste chtěl koupit novou základní desku, ale nemůžete, protože to máte zakázáno. Výsledný stav při aplikaci OEM licence je, že byste si chtěl koupit základní desku, a úplně klidně si ji koupíte. Vy v tom nevidíte rozdíl?

Takže výsledný stav je stejný jako při významu nucení ke koupi.
Výsledný stav nucení ke koupi je, že si licenci koupit musíte, bez ohledu na cokoli jiného. Ve skutečnosti je to ale tak, že pokud chcete licenci Windows na nový počítač, musíte si ji koupit. Vy tedy tvrdíte "vždy", z textu Microsoftu plyne "pokud ji chcete". Vy v tom nevidíte rozdíl?

V případě, že je podán důkaz je daná citace, tak ji ignorujete.

Osoby, jenž nedokáží rozpoznat význam věty, kterou lze napsat více způsoby a za použití jiných slov, jsou velmi chudí na slovní zásobu.

Neb jen vy nevidíte co je tam napsáno, resp. Vidíte jen písmenka a samostatná slova. Ale nerozumíte významu spojených slov a souvětí, které mají následně význam.
Jistě. "je podán důkaz je daná citace", "osoby jsou velmi chudí" a "spojená slova a souvětí, které mají význam". Na někoho, kdo dobře rozumí významu slovních spojení a souvětí, děláte podezřele mnoho chyb v mluvnické shodě, ve stavbě vět a souvětí.

Jistě. Já si je přečetl. A čerpal z nich svá tvrzení. A opět tvrdím, že jste napsal věty významu:
1) OEM licence je vázaná na počítače
2) při výměně MB v počítači již pro počítač není licence platná
Sláva. Historický okamžik. Až na záměnu "počítačů" za "(konkrétní) počítač" jste konečně napsal něco, co já opravdu tvrdím.

V EULA je rozpor, a jsou tam věty, které významově mi zakazují jednu a tu samou OEM licenci mít na více počítačích,
To není rozpor, to je záměr. Koupíte si jednu licenci a tu můžete používat na jednom počítači. Licence se takhle prodávají velice často.

také mi zakazují bez povinnosti koupit další licenci Windows vyměnit MB kdykoliv chci
To jsou ty vaše brilantní české věty? Když libovolně seřadíte česká slova, ještě to neznamená, že vám vznikla česká věta.

Také jsou tam věty, které mi zakazují přesunout OEM licenci z jednoho počítače na jiný.
Ano. To je základní princip OEM licence.

A můžete tvrdit jak chcete, že jsem si to vymyslel, a že tam nic takového není.
To vám tvrdit nebudu, protože v předchozích dvou tvrzeních (ten prostřední shluk slov nepočítám) jste konečně napsal něco, co opravdu v odkazovaném textu je. Tak vidíte, že to jde, že když se soustředíte, dokážete význam jednoduchého textu pochopit.


Re:Legalita a reálnost licence u vyhodny-software.cz
« Odpověď #376 kdy: 22. 02. 2014, 16:39:48 »
OK, přesvědčil jste mě. Není tam slovo „ZÁKAZ“, tak tedy nikdo nic nezakazuje.

Byť výsledný stav je stejný jako při slově zákaz.
Výsledný stav při zákazu je ten, že byste chtěl koupit novou základní desku, ale nemůžete, protože to máte zakázáno. Výsledný stav při aplikaci OEM licence je, že byste si chtěl koupit základní desku, a úplně klidně si ji koupíte. Vy v tom nevidíte rozdíl?
Pane, jste čím dál lepší...

Jistě, mohu si ji koupit, ale nemohu ji dát do toho konkrétního počítače A ZÁROVEŇ nepřijít v takovém případě o možnost používat původní OEM licenci.

Tím pádem mi je zakázáno vyměnit dotyčný MB v daném počítači, bez ztráty licence. Tedy znovu je mi to znemožněno = neumožněno = zakázáno.

Můžete plácat svá slova stále a stále. Nebudu s Vámi polemizovati o písmenkách a slovech.
Význam věty nezměníte, i když budete trvat na tom, že to tam není napsáno.

TO vy víte, ale už nemůžete přiznat, že to je tak. Těžko se přiznává, že jste se zmýlil.

Takže výsledný stav je stejný jako při významu nucení ke koupi.
Výsledný stav nucení ke koupi je, že si licenci koupit musíte, bez ohledu na cokoli jiného. Ve skutečnosti je to ale tak, že pokud chcete licenci Windows na nový počítač, musíte si ji koupit. Vy tedy tvrdíte "vždy", z textu Microsoftu plyne "pokud ji chcete". Vy v tom nevidíte rozdíl?
Prosím o PŘESNOU CITACI kde ve větě je napsáno přesně cituji Vaše slova: „pokud ji chcete“ ???

Je tam napsáno úplně něco jiného. Cituji opět znovu: „V případě, že dojde k výměně základní desky, není možné provést reaktivaci OEM licence Windows a je potřeba zakoupit novou licenci Windows.“

Kde tam vidíte nějaké „pokud ji chcete“ ?

Ale jistě, až příště odpovíte, opět „šikovně“ zkrátíte větu z EULA, tak aby to pokud možno vyznělo trošku jinak...

Ale už svou hloupost neukecáte.

A význam té věty je:
„MS zakazuje pod ztrátou platnosti OEM licence měnit MB v daném konkrétním počítači“.

A tvrďte si co chcete, je to realita.

Stále čekám na Vaši omluvu.

V případě, že je podán důkaz je daná citace, tak ji ignorujete.

Osoby, jenž nedokáží rozpoznat význam věty, kterou lze napsat více způsoby a za použití jiných slov, jsou velmi chudí na slovní zásobu.

Neb jen vy nevidíte co je tam napsáno, resp. Vidíte jen písmenka a samostatná slova. Ale nerozumíte významu spojených slov a souvětí, které mají následně význam.
Jistě. "je podán důkaz je daná citace", "osoby jsou velmi chudí" a "spojená slova a souvětí, které mají význam". Na někoho, kdo dobře rozumí významu slovních spojení a souvětí, děláte podezřele mnoho chyb v mluvnické shodě, ve stavbě vět a souvětí.
A z toho plyne co ? K jakému jste došel závěru ? Ať se pobavíme.

Protože i kdybych tu větu napsal jakkoliv kostrbatě, její význam se stále nemění.

I kdybych vyměnil většinu slov za synonyma těchto slov, a ta věta bylo česky „paskvil“, stále sdělení a význam věty zůstane stejný.

Ale to vy víte. Ale jak jinak umlčet diskutujícího, než začít hledat chyby v jazyku v němž jsou věty psány (viz také vaše reakce na diskutéra ze slovenska), a nebo alespoň rozsekávat věty, tak aby z nich zbyly opravdu větné trosky, tedy se z nich stal nesmysl.

Diskutujme o meritu, ne o formě diskuze.
Podstatný je význam a výsledek. Nikoliv jak blbě to napíšete, a kolikrát se ukliknete na klávesnici, a nebo postavíte větu kostrbatě.
Zvláště pokud se význam věty tím nezmění.

Jistě. Já si je přečetl. A čerpal z nich svá tvrzení. A opět tvrdím, že jste napsal věty významu:
1) OEM licence je vázaná na počítače
2) při výměně MB v počítači již pro počítač není licence platná
Sláva. Historický okamžik. Až na záměnu "počítačů" za "(konkrétní) počítač" jste konečně napsal něco, co já opravdu tvrdím.
Prosím o přesnou citaci kdy jsem napsal slovo cituji Vás: „počítačů“ ?

A když už jste tedy konečně přiznal, že oba dva výroky významově, jsou stejné jako jste vy tvrdil, ještě stále chcete zároveň tvrdit, že tyto dva výroky nejsou ve výsledné smyslu v rozporu ?
A tedy nemohu zároveň vyměnit MB a zachovat platnost původní OEM licence, a to přesto, že stále se jedná o stejný původní „konkrétní“ počítač, se kterým byla původní OEM licence zakoupena ?
A tedy ve výsledku to znamená, že mám takovou činnost zakázanou, neboť dle EULA je ji nemožné provést v souladu s EULA ?

V EULA je rozpor, a jsou tam věty, které významově mi zakazují jednu a tu samou OEM licenci mít na více počítačích,
To není rozpor, to je záměr. Koupíte si jednu licenci a tu můžete používat na jednom počítači. Licence se takhle prodávají velice často.

také mi zakazují bez povinnosti koupit další licenci Windows vyměnit MB kdykoliv chci
To jsou ty vaše brilantní české věty? Když libovolně seřadíte česká slova, ještě to neznamená, že vám vznikla česká věta.

Také jsou tam věty, které mi zakazují přesunout OEM licenci z jednoho počítače na jiný.
Ano. To je základní princip OEM licence.

A můžete tvrdit jak chcete, že jsem si to vymyslel, a že tam nic takového není.
To vám tvrdit nebudu, protože v předchozích dvou tvrzeních (ten prostřední shluk slov nepočítám) jste konečně napsal něco, co opravdu v odkazovaném textu je. Tak vidíte, že to jde, že když se soustředíte, dokážete význam jednoduchého textu pochopit.

Brilantní způsob. Tleskám Vám. Jak udělat z jedné věty, která má více částí, kdy i v poslední části věty je stále odkazováno na začátek věty, rozdělením této věty na tři díly nesmysl.

A na základě toho pak tvrdit něco jiného. A nebo potvrzovat jen dílčí myšlenky, nikoliv celkovou myšlenku věty.

Gratuluji.

Až příště budete citovat nějakou mou větu, buďte tak laskav a citujte moje věty buď:
A) v celku
B) sice zkrácené, tedy však vypuštěný text nahrazený „...“

Je to daleko korektnější přístup.

A Vámi označený střed věty, o kterém jste se vyjádřil že: „tento shluk nepočítám“, má stejný význam jako začátek a konec, a bohužel i obsah.
Zajisté jste pochopil všechny slova. Jenže přiznat, že to je pravda nemůžete, neboť by jste konečně přiznal, že celou dobu mám pravdu.

Ale vy nejste schopen pochopit ani jednoduchou větu. Natož tak složitější.

Na rozdíl od jiných. Kteří musí umět pochopit jakoukoliv větu, ať ji napíše kdokoliv, a jakkoliv kostrbatě. Neboť špatně pochopený význam věty může mít pro někoho fatální následky.

Nicméně, třeba se za pár let dostaneme i k opravdové diskuzi. A místo dokazování si, že jste něco neřekl/nenapsal/netvrdil se budeme bavit o tom, zda je to platné, a zda význam sdělení v EULA od MS k danému typu licence, je legální, platné, či v rozporu apod.

Já mám času dost.
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS ---

Re:Legalita a reálnost licence u vyhodny-software.cz
« Odpověď #377 kdy: 22. 02. 2014, 18:10:45 »
Jistě, mohu si ji koupit, ale nemohu ji dát do toho konkrétního počítače A ZÁROVEŇ nepřijít v takovém případě o možnost používat původní OEM licenci.
Když si koupíte auto a nabouráte ho, taky budete požadovat od výrobce nové auto s tím, že jste havárií přišel o možnost to původní auto používat?

Tím pádem mi je zakázáno vyměnit dotyčný MB v daném počítači, bez ztráty licence. Tedy znovu je mi to znemožněno = neumožněno = zakázáno.
Ne, není vám to znemožněno ani neumožněno ani zakázáno. Nic vám nebrání koupit nový počítač s novou základní deskou. Akorát k tomu novému počítači neplatí ta licence platná pro starý počítač. Představte si to na něčem jednoduchém. Když si koupíte lístek na vlak Praha-Brno, také vám není znemožněno, neumožněno ani zakázáno jet z Brna do Bratislavy. Akorát si na to musíte koupit jiný lístek, protože lístek Praha-Brno na cestu do Bratislavy neplatí. Když si koupíte lístek do kina na film Babovřesky, také vám není znemožněno, neumožněno ani zakázáno jít do kina na film Babovřesky 2. Akorát si na to musíte koupit jiný lístek, protože lístek na film Babovřesky neplatí na film Babovřesky 2. Když si koupíte auto Škoda Fabia v modré barvě, není vám tím znemožněno, neumožněno ani zakázáno koupit si Škodu Fabia v barvě červené. Akorát si to druhé auto musíte zase koupit, protože vaše kupní smlouva se vztahuje jen na to první auto. Už to chápete?

Prosím o PŘESNOU CITACI kde ve větě je napsáno přesně cituji Vaše slova: „pokud ji chcete“ ???
Ve větě to napsáno není, plyne to z kontextu celé té stránky. Tak nějak se předpokládá, že o licencování Windows se bude zajímat člověk, který ty Windows chce. Asi by se nevyjímalo na stránce Microsoftu dobře, kdyby tam psali: "Pokud nechcete Windows, tak si je vůbec nekupujte. Pokud chcete Linux, seženete ho tady a tady. No a pokud byste náhodou chtěli Windows, pak čtěte dál."

Protože i kdybych tu větu napsal jakkoliv kostrbatě, její význam se stále nemění.
Pokud by to byla věta. Když naházíte na hromadu česká slova, význam to nemá žádný.

Ale jak jinak umlčet diskutujícího, než začít hledat chyby v jazyku v němž jsou věty psány
Já až na jedinou výjimku nikdy nepoužívám jazykové chyby v textu jako argument v diskusi. Tou výjimkou je situace, když někdo tvrdí, jak sám píše srozumitelně a vše pečlivě čte, z nesrozumitelnosti psaní a chybného čtení obviňuje všechny okolo - ale sám nedokáže napsat komentář, ve kterém by nebyly chybné vazby a shluky slov, které se vydávají za věty, ale větami nejsou. Překlep sem tam udělá každý. Shoda se také ne vždy vydaří, zvlášť když se příspěvky upravují. Každému se někdy podaří napsat nějakou zmršenou větu. Ale pokud někdo má takovou chybu v každém odstavci, má zalézt a svoje komentáře opravovat a přepisovat, než je odešle, a ne se kasat, jak on jediný umí dobře česky.

viz také vaše reakce na diskutéra ze slovenska
Zase si vymýšlíte? A proč - když píšete tak dobře - máte jenom v citované větě dvě chyby?

Jistě. Já si je přečetl. A čerpal z nich svá tvrzení. A opět tvrdím, že jste napsal věty významu:
1) OEM licence je vázaná na počítače
2) při výměně MB v počítači již pro počítač není licence platná
Sláva. Historický okamžik. Až na záměnu "počítačů" za "(konkrétní) počítač" jste konečně napsal něco, co já opravdu tvrdím.
Prosím o přesnou citaci kdy jsem napsal slovo cituji Vás: „počítačů“ ?
Přesná citace zde: „1) OEM licence je vázaná na počítače“. „Vázána na“ se pojí se čtvrtým pádem, „počítače“ je čtvrtý pád čísla množného od slova „počítač“. „Záměna něčeho za něco“ - první valenční pozice („něčeho“) se pojí se třetím pádem, třetí pád čísla množného od slova „počítač“ je „počítačů“. Z vašeho čtvrtého pádu č. mn. „počítače“ se tedy v mé větě stal třetí pád č. mn. „počítačů“. Druhá valenční pozice („něco“) se pojí se čtvrtým pádem, v tomto případě tedy „(konkrétní) počítač“ je čtvrtým pádem čísla jednotného, nebo-li jedná se o jeden počítač, v závorce ještě upřesněno, že o jeden konkrétní počítač. Zaměnil jste jednotné a množné číslo, já jsem psal o „jednom (konkrétním) počítači“, vy píšete o „více počítačích“. Chápu, že je to pod vaši rozlišovací úroveň, ale je v tom - zejména v kontextu této diskuse - dost podstatný rozdíl.

Samozřejmě za předpokladu, že „vázaná na počítače“ byl ve vašem textu opravdu čtvrtý pád množného čísla. Také to mohl být druhý pád jednotného čísla a chybná vazba „vázána na koho, čeho“ místo správného „vázána na koho, co“. U vás člověk nikdy neví.

A když už jste tedy konečně přiznal, že oba dva výroky významově, jsou stejné jako jste vy tvrdil, ještě stále chcete zároveň tvrdit, že tyto dva výroky nejsou ve výsledné smyslu v rozporu ?
Jak se chcete bavit o významu nějakého textu, když sám nedokážete napsat normální českou větu?

A tedy nemohu zároveň vyměnit MB a zachovat platnost původní OEM licence, a to přesto, že stále se jedná o stejný původní „konkrétní“ počítač, se kterým byla původní OEM licence zakoupena ?
Nejedná se o stejný původní konkrétní počítač, se kterým byla licence zakoupena. Jedná se o jiný počítač.

A tedy ve výsledku to znamená, že mám takovou činnost zakázanou, neboť dle EULA je ji nemožné provést v souladu s EULA ?
Neznamená. Koupě nového počítače není v rozporu s EULA.

Brilantní způsob. Tleskám Vám. Jak udělat z jedné věty, která má více částí, kdy i v poslední části věty je stále odkazováno na začátek věty, rozdělením této věty na tři díly nesmysl.

A na základě toho pak tvrdit něco jiného. A nebo potvrzovat jen dílčí myšlenky, nikoliv celkovou myšlenku věty.
Co to? Zase jste se do toho nějak zamotal, ne? Z jaké jedné věty, když citujete čtyři odstavce? Co tvrdím jiného? Jakou dílčí myšlenku, když jsem citoval (v 1. a 3. citaci) pokaždé jednu větu s jednou myšlenkou?

Až příště budete citovat nějakou mou větu, buďte tak laskav a citujte moje věty buď:
A) v celku
B) sice zkrácené, tedy však vypuštěný text nahrazený „...“
A vaše polovětné a nevětné konstrukce mám citovat jak?

A Vámi označený střed věty, o kterém jste se vyjádřil že: „tento shluk nepočítám“, má stejný význam jako začátek a konec, a bohužel i obsah.
Ano, bohužel i obsah, od začátku do konce, prostředek, jednotlivé části i celek, nemají význam žádný, protože to není česká věta. A ani se z toho nedá poznat, jaká přibližně věta to měla být.

Zajisté jste pochopil všechny slova. Jenže přiznat, že to je pravda nemůžete, neboť by jste konečně přiznal, že celou dobu mám pravdu.
Slova jsem pochopil. Ale ta slova bohužel dohromady netvoří větu. Nemůžu přiznat, že je to pravda - protože pravdivost můžu přiznat jen nějakému výroku. A váš shluk slov bohužel žádný výrok netvoří.

Ale vy nejste schopen pochopit ani jednoduchou větu. Natož tak složitější.
Ale jo, když se vám občas podaří vytvořit nějakou větu, já ji chápu. Dokonce ji často chápu i tehdy, když tam nasekáte spoustu chyb, jako v předchozím odstavci „zajisté jste pochopil...“.

Nicméně, třeba se za pár let dostaneme i k opravdové diskuzi.
Ano, jen co se naučíte číst a psát.

Já mám času dost.
Fajn. Tak ten čas při psaní příštího příspěvku využijte. Než příspěvek odešlete, přečtěte si všechny své části textu a ty, které nejsou větami, smažte a napište znova a lépe. Takto opakujte do té doby, než budete mít příspěvek, kde z vaší strany budou jenom  správné české věty. Na pochopení cizího textu můžeme pracovat pak, zatím zkusíme tuhle jednodušší variantu - abyste pochopil svůj vlastní text.

Re:Legalita a reálnost licence u vyhodny-software.cz
« Odpověď #378 kdy: 23. 02. 2014, 10:43:30 »


Bláznům se nemá odporovat. Tedy jak praví jedno moudré přísloví: "Moudřejší ustoupí" tedy ustupuji.

Zajisté tedy máte pane Jirsák pravdu pravdoucí, a jako takový máte pouze Vy a nikdo jiný jediný pravý a správný názor.
Microsoft je bůh a bohu se nemá odporovat. Vy jste jeho prorokem, a slova Vaše jsou jediným správným výkladem slova božího.

Můžete si vymýšlet a psát co chcete. Dokazovat, že diskutující neumí psát česky, na meritu věci to nic nemění.

V EULA jsou rozpory. To je fakt.
V EULA jsou zákazy. To je fakt.
Vy to nechcete nevidět. To je fakt.

Nemá smysl dále s Vámi diskutovat, na této úrovni. Neboť dokazovat mi, vašimi argumenty, že neumím pochopit elementární věci, je hodně úsměvné. Zvláště, když Vy sám se odkazujete na stále stejné body EULA, které jsou v logickém rozporu.

Byť by mne zajímalo kolik je Vám let, a čím se živíte, resp. u koho pracujete, není to informace po které bych zas až tak hladověl. A navíc není jak ověřit, že by jste napsal pravdu.

-----------------------------------------------------------------

Tvrdím, že kdyby bylo nelegální, to co koná vyhodny-software.cz, již dávno by byly na tuto společnost dány žaloby od společnosti Microsoft. Avšak, neboť jejich činnost je v souladu se zákony tohoto státu, a i směrnicemi EU, nejedná se o žádnou nelegální činnost.
-------------------------------------------------------------------
Tvrdím, že i koncoví uživatelé postupují legálně, a jejich OEM licence jsou plně v souladu EULA.
-------------------------------------------------------------------
Tvrdím, že je nemožné dokázat kýmkoliv jakoukoliv nelegální verzi OEM licence, vyjma případu kdy oprávněný nabyvatel licence nevlastní COA štítek s produkt key.
-------------------------------------------------------------------
Tvrdím tedy, že pokud jsem oprávněným nabyvatelem COA štítku, jsem zároveň oprávněným nabyvatelem licence, a to jakékoliv verze. A tedy jsem i zároveň oprávněným uživatelem daného software.
-------------------------------------------------------------------
Tvrdím tedy, že i nehmotný počítač je stále ten samý počítač.
-------------------------------------------------------------------
Tvrdím tedy, že je neplatné omezení výměny uvedené v EULA, které mě jako uživatele neoprávněně omezuje ve výměně základní desky, neboť OEM licence se má vázat na počítač jako celek, nikoliv na jednu jednu její konkrétní část.
Takové vázání je v rozporu a tedy neplatné.
-------------------------------------------------------------------
A můžete tvrdit opak. Ale nemáte to jak dokázat.
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS ---

Re:Legalita a reálnost licence u vyhodny-software.cz
« Odpověď #379 kdy: 23. 02. 2014, 11:23:54 »
V EULA jsou rozpory. To je fakt.
V EULA jsou zákazy. To je fakt.
Ve slušné společnosti bývá zvykem tvrzení v diskusích podpořit nějakými argumenty. "To je fakt" nepatří zrovna k nejsilnějším argumentům. Ostatní vaše pokusy o argumenty - že to v tom textu tak nějak vidíte, ale nedokážete to popsat - také nebyly moc přesvědčivé.

Vy to nechcete nevidět. To je fakt.
Chtěl bych. Ale když ono to tam není.

Tvrdím, že je nemožné dokázat kýmkoliv jakoukoliv nelegální verzi OEM licence, vyjma případu kdy oprávněný nabyvatel licence nevlastní COA štítek s produkt key.
Tvrdím tedy, že i nehmotný počítač je stále ten samý počítač.
Tvrdím tedy, že je neplatné omezení výměny uvedené v EULA, které mě jako uživatele neoprávněně omezuje ve výměně základní desky, neboť OEM licence se má vázat na počítač jako celek, nikoliv na jednu jednu její konkrétní část.
Takové vázání je v rozporu a tedy neplatné.
Nechcete to přihlásit do nějaké soutěže Vogonské poezie?


Re:Legalita a reálnost licence u vyhodny-software.cz
« Odpověď #380 kdy: 23. 02. 2014, 13:14:34 »
V EULA jsou rozpory. To je fakt.
V EULA jsou zákazy. To je fakt.
Ve slušné společnosti bývá zvykem tvrzení v diskusích podpořit nějakými argumenty. "To je fakt" nepatří zrovna k nejsilnějším argumentům. Ostatní vaše pokusy o argumenty - že to v tom textu tak nějak vidíte, ale nedokážete to popsat - také nebyly moc přesvědčivé.
Argumenty jsem napsal. Rozcupoval jste je na základě konstrukce vět, nikoliv obsahu. Nikdy jste nepřipustil jakýkoliv  rozpor, protože jej nevidíte.

Vy to nechcete nevidět. To je fakt.
Chtěl bych. Ale když ono to tam není.

Je.

Tvrdím, že je nemožné dokázat kýmkoliv jakoukoliv nelegální verzi OEM licence, vyjma případu kdy oprávněný nabyvatel licence nevlastní COA štítek s produkt key.
Tvrdím tedy, že i nehmotný počítač je stále ten samý počítač.
Tvrdím tedy, že je neplatné omezení výměny uvedené v EULA, které mě jako uživatele neoprávněně omezuje ve výměně základní desky, neboť OEM licence se má vázat na počítač jako celek, nikoliv na jednu jednu její konkrétní část.
Takové vázání je v rozporu a tedy neplatné.
Nechcete to přihlásit do nějaké soutěže Vogonské poezie?
Pro mne je podstatné rozhodnutí soudu. Zákony země ve které žiji. S jakýmkoliv dokumentem jsem ochoten souhlasit pouze pokud není v rozporu s předchozími.

Až soud potvrdí platnost EULA tak jak je, a stanoví, že není v rozporu vázání EULA na počítač jako celek a zároveň na MB jako díl. Pak změním názor.

Do té doby je vše legální.
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS ---

Re:Legalita a reálnost licence u vyhodny-software.cz
« Odpověď #381 kdy: 23. 02. 2014, 14:46:38 »
Jistě, mohu si ji koupit, ale nemohu ji dát do toho konkrétního počítače A ZÁROVEŇ nepřijít v takovém případě o možnost používat původní OEM licenci.
Když si koupíte auto a nabouráte ho, taky budete požadovat od výrobce nové auto s tím, že jste havárií přišel o možnost to původní auto používat?

Jen k tomuto Vašeho názoru.

Ale zakáže mi tento výrobce si to auto opravit do původního stavu ?  = NE
A tvrdí v nějaké EULA tento výrobce auta, že když mu vyměním motor už tam nemohu mít napsáno jeho jméno výrobce a používat ho ? = NE

Ale MS to v EULA takto říká.

A pokud stále tvrdíte, že ne, pak k tomu nelze nic dodat.
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS ---

Smisek

Re:Legalita a reálnost licence u vyhodny-software.cz
« Odpověď #382 kdy: 04. 04. 2014, 15:34:19 »
Pane Jirsáku, výměna MB tedy není upgrade PC, ale výměna PC?

Tom Liberec

Re:Legalita a reálnost licence u vyhodny-software.cz
« Odpověď #383 kdy: 04. 04. 2014, 18:41:40 »
Soused si tu od něj koupil Windows a přišly mu místo Home Premium  Profesional.  - Zřejme nějaka skvěla slevova akce ...

U něj je to jedno není ani OSVČ. Jinak nikomu kdo to potřebuje k obžive bych to nedoporučil.

MKzB

Re:Legalita a reálnost licence u vyhodny-software.cz
« Odpověď #384 kdy: 05. 04. 2014, 15:03:24 »
Proč dochází k výměně MB?
1. V rámci opravy, kdy ho vyměníte za jiný MB.
     a) totožný MB, pokud je k sehnání.
     b) jiný MB se stejným socketem a stejnými nebo podobnými parametry.
2. V rámci upgradu PC, kdy z původních komponent zbyde velmi málo.
V prvním případě by OEM licence zaniknout neměla, protože na původním MB již nedojde k aktivaci stejné OEM licence.
Pokud u takto opraveného PC není umožněna reaktivace po internetu, tak po telefonu to jde bez problémů.
Zato v druhém případě licence zaniká a nepomůže Vám ani svěcená voda.

Fireball

Re:Legalita a reálnost licence u vyhodny-software.cz
« Odpověď #385 kdy: 25. 06. 2014, 08:57:48 »
Ono to jde po telefonu i v tom druhem pripade. A nejenom po telefonu. Staci reaktivovat 1x po cca 1/4 roce a jde to i pres interent. Pokud mi MS polozi otazku, na kolika PC je SW nainastlovan (je VZDY JEN NA JEDNOM  - V PRVNIM I DRUHEM PRIPADE) a nasledne mi licenci, treba telefonicky aktivuje, nebudu se zabyvat legalitou, ci nelegalitou instalace. Microsoft uznal instalaci jako OK. Tecka. Microsoft pri aktivaci zajima POCET aktivnich instalaci a nikoliv puvod instalcniho media a klice. Pokud mohu odpovedne sdelit, ze aktivni je jen jedna jedina, prave aktivovana instalace  (treba po upgrade PC, ktery jsem dodaval ja sam), pak je vse v poradku. Toto vsak nikdy nemohu tvrdit o licenci, kterou jsem poridil od nejakeho "vyhodneho" prodejce sloupnutych licencnich stitku. Tuto informaci totiz nema ani on. Pak se proste muze stat, ze zkratka nezaktivujete ani elektronicky a  ani po telefonu, protoze posledni kativace byla treba pred hodinou a klic kje blacklistnuty. I pro tohle ma ovsem prodejce "lacineho" software reseni, posle Vam jiny sloupnuty stitek a Vy mu vratite ten proflakly, ktery on osobne zahodi. Mezi nami, navstevovat sberny dvur a sloupavat COA mi prijde za cca 700,- dost drahe. To umim i ja sam a je to za cigara spravci dvora.

Fireball

Re:Legalita a reálnost licence u vyhodny-software.cz
« Odpověď #386 kdy: 25. 06. 2014, 09:23:59 »
A jeste jeden zajimavy poznatek, ktery mam s downgrade OEM Win 8 PRO (pozor PRO nikoliv Windows 8 bez PRO) licenci, nejcasteji instalovanych na NB. Pripojuji mail, ktery jsem dostal z podpory MS pri reseni teto otazky:

--------------------
Vážený pane, 

děkujeme Vám, že jste kontaktoval Zákaznické centrum společnosti Microsoft.
V případě, že chcete využít právo Downgradu, je potřeba mít instalaci a Produktový klíč od Windows 7 Pro. Microsoft instalační média ani Produktové klíče neposkytuje.
Instalaci a klíč můžete použít už jinde nainstalovanou licenci (může být i zapůjčená, ale podmínkou je, že musela být původně legálně zakoupena), doporučujeme spíše FPP a OEM licenci, než licenci získanou v rámci multilicenčního programu.
Pokud máte další dotazy, neváhejte se na nás prosím obrátit.

S pozdravem a přáním krásného dne
Paulína Ďuricová
Microsoft s.r.o.
Zákaznické centrum
BB Centrum, budova Alpha
Vyskočilova 1461/2a
140 00  Praha 4
--------------------


Mohu sdelit, ze jedno a totez baleni se stejnym klicem jsem takto pouzil jiz nejmene 100x a VZDY po telefonu bez problemu downgradovany OS MS Win 7 Pro OEM aktivuji.

Strucne receno, pokud jsem schopen 100% dohledat pocet instalovanych licenci a podlozit je logickymi argumenty, vzdy MS uzna
poste a prvni aktivovanou licenci jako legalni. Znovu opakuji, u "vyhodne" ziskaneho licencniho klice to proste nelze. Na druhou stranu, pokud aktivaci MS, po treba socialne ladenem telefonatu, umozni, muzete s klidem povazovat instalaci za legalni, nebot ji MS posvetil.

Richard Slezák

Re:Legalita a reálnost licence u vyhodny-software.cz
« Odpověď #387 kdy: 17. 07. 2014, 17:15:51 »
Zdravím

Také jsem měl zajímavou zkušenost a zajímalo by mě co je podmínkou platnosti licence. Podle mého originál disk, licenční štítek a faktura o zakoupení.

Známý mi přinesl zakoupený software od této firmy a velice jsem se divil. Součástí balení bylo dvd windows 7 Proffesional, s potiskem v angličtině včetně nápisu Only Dell pc, licenční štítek a faktura od firmy s návodem instalace.
Při nainstalování Windows to nechtělo číslo, ale při aktivaci bylo číslo neplatné. Musel jsem dle návodu změnit Produkt key na číslo z licenčního štítku a to také neprošlo, musel jsem pak udělat ještě telefonickou aktivaci. Je jasné že dvd k licenčnímu štítku nepatřilo. Už to je podivné.

Docela bych pochyboval o legálnosti tohoto obchodu. Známého jsem také na toto upozornil.
Jaký na to máte názor vy?

Dík za odpověďi.

Lol Phirae

Re:Legalita a reálnost licence u vyhodny-software.cz
« Odpověď #388 kdy: 17. 07. 2014, 17:20:09 »
Jaký na to máte názor vy?

Že je mi to u zadele a návod na aktivaci si najde každý, kdo má do řiti díru.

j

Re:Legalita a reálnost licence u vyhodny-software.cz
« Odpověď #389 kdy: 17. 07. 2014, 18:29:17 »
Podle mého originál disk, licenční štítek a faktura o zakoupení.

To ses vedle jak ta jedle ... ze zakona existuje jedine - uzavrena licencni smlouva. Nadto nikdo neni povinen dokladat, ze SW uziva legalne.