UPC a ukončení smlouvy

klubalo

Re:UPC a ukončení smlouvy
« Odpověď #60 kdy: 26. 06. 2014, 14:56:14 »
Pokud to bude stahování segmentové jako třeba u torrentů, tak je fajn, že celková stahovací rychlost by umožňovala současné sledování, když by byla větší nežli bitrate, ale tvůj postup nebude možné použít.

 
U torrentů to funguje také - a to velmi dobře, jinak by nefungovali takové věci, jako je třeba TorrentStream (streamování live videa přes klasický bittorent protokol). Postupné stahování umí například qBittorent, či Tixati z toho, co znám (uTorrentem si nejsem jistý). Čili zrovna torrenty nejsou problém.

Problém jsou spíš filmy distribuované v archivech - tam to opravdu takto nefunguje, ale řekl bych, že je to spíše ustupující záležitost...


klubalo

Re:UPC a ukončení smlouvy
« Odpověď #61 kdy: 26. 06. 2014, 15:33:44 »
To s těmi dělenými archivy taky vlastně nemusí být problém - VLC je prý umí přímo přehrávat - ale přiznám se, že jsem to nikdy nezkoušel.
 
Ad. stahování linuxu - je otázka jak často takový případ nastává:
- pokud instalujete linux na PC opravdu často (je jedno komu), tak v dnešní době není problém mít v staženém stavu pár distribucí - průběžně stahujete nové a nechvátáte na to, protože je potřebujete až při konkrétní instalaci (tj. není třeba superrychlý internet)
- instalujete málo (třeba 1x do roka) - buď jste trpělivý a těch pár minut jednou počkáte (třeba si dáte kafe, popovídáte si s tím, co Vám donesl ten PC na přeinstalaci etc.), nebo trpělivý nejste - pak opravdu potřebujete superrychlý internet.

Já opravdu nejsem odpůrce rychlého internetu - taky říkám, čím rychlejší tím lepší (už se mi podařilo plně vytížit i ten 1Gbit co mám v práci), ale tvrdím, že dejme tomu těch 20-30mbit/s je dnes pro běžné uživatele internetu naprosto dostačující na většinu úkonů, co tam dělají.

michal

Re:UPC a ukončení smlouvy
« Odpověď #62 kdy: 26. 06. 2014, 15:37:46 »
no utube samo doporucuje aby se videa nahravala v co nejvetsi kvalite, protoze to potom jeste jednou enkoduji. viz :
https://support.google.com/richmedia/answer/2566115?hl=en

How do I improve video quality in a masthead?

We recommend that you upload an uncompressed MOV file to YouTube as the source video. Also, to improve the video quality that’s pulled in, try uploading your video at twice the size you gave it in the YouTube Video component, but still keeping the aspect ratio.

For example, for a full bleed 970x250 video, upload an uncompressed 1940x500 source video. This way, when the video gets pulled into the masthead, the video shrinks and displays in a higher video quality.




beer

  • *****
  • 729
    • Zobrazit profil
Re:UPC a ukončení smlouvy
« Odpověď #63 kdy: 26. 06. 2014, 15:44:57 »
těch 20-30mbit/s je dnes pro běžné uživatele internetu naprosto dostačující na většinu úkonů, co tam dělají.[/size]


S tím by se dalo i souhlasit. Pokročilejší nebo aktivnější uživatel už ale pozná rozdíl. Na surfování a maily pro důchodce stačí i deset i případně nižší. Jde o to, jak definujeme cílovou skupinu nebo běžného uživatele. U*C není nejlevnější a necílí na uživatele, kteří chtějí nejlevnější internet, ale třeba na uživatele, kteří ví, co chtějí a za kvalitu jsou ochotni si připlatit. Co se týká ceny, tak  dnes opravdu není problém mít internet přes nějakou wifinu za 200-300 Kč, někdy i optiku. Malí hráči ale internet někde nakupují - od velkých ISP, aby se jim to vyplatilo, tak ho naředí. Agregují, dosadí nějakou svou omezující politiku, aby se vlk nažral a koza zůstala celá (aby internet ještě jakž takž fungoval a uživatelé se nebouřili).


no utube samo doporucuje aby se videa nahravala v co nejvetsi kvalite, protoze to potom jeste jednou enkoduji. viz :


OK, tenhle argument beru.

Jůpísí

Re:UPC a ukončení smlouvy
« Odpověď #64 kdy: 26. 06. 2014, 15:48:55 »
Ad Youtube a U*C: Oni hlavně provoz YT blokují a omezují schválně, ať už máte 10 Mb/s nebo 250 Mb/s ...

http://euro.e15.cz/archiv/zaplat-nebo-nebude-youtube-1059540



klubalo

Re:UPC a ukončení smlouvy
« Odpověď #65 kdy: 26. 06. 2014, 16:03:19 »
michal:

Jo souhlasím, že pomalý upload je problém na jednom místě mám naštěstí wifi připojení "co dá N-ko v 5GHz pásmu s šířkou kanálu 20Mhz", což chodí až něco přes 40Mbit dle nálady a denní doby (upload je většinou rychlejší), na druhém místě naneštěstí tu srandu od UPC 30/1 (těch 30 down je v pohodě, ta 1 up je opravdu špatný vtip a na nahrávání větších věcí se to rozumě použít nedá). Neříkám, že ta linka musí být nutně symetrická (někde to technologicky ani nejde), nicméně ten poměr by měl být rozumný (2:1 maximálně 4:1), 30:1 je opravdu k ničemu.
 
beer:
Já mám s malými poskytovateli celkem dobré zkušenosti, většinou nízká cena, často se to dá i individuálně vyřešit kolik Mbit a za kolik. S "ředěním" už jsem se několik let nesetkal, ale z počátku to byl jeden ze záporů. Na koho cílí UPC je celkem jedno, protože jsou místa, kde prostě není nic jiného, takže si (i kvůli tomu, že jsou celkem drazí) dotyčný vezme tu nejnižší rychlost a je rád, že mu vůbec něco jde.

beer

  • *****
  • 729
    • Zobrazit profil
Re:UPC a ukončení smlouvy
« Odpověď #66 kdy: 26. 06. 2014, 16:41:12 »
Ad Youtube a U*C: Oni hlavně provoz YT blokují a omezují schválně, ať už máte 10 Mb/s nebo 250 Mb/s ...

http://euro.e15.cz/archiv/zaplat-nebo-nebude-youtube-1059540


Ten článek je mírně zavádějící. Google myslím peeruje s U*C přes nix, tudíž není potřeba nějaký zprostředkovatel.


Přečtěte si starší článek, je tam test i pro ulož.to, které se uvádí také jako omezované v článku na euro.e15.cz (není prý peering se Superhostingem)
http://www.lupa.cz/clanky/test-upc-fiber-100-mbits-internet/


Jak je prakticky vidět, U*C uloz.to neomezuje. A neomezuje ani youtube. Neznám nikoho, kdo by měl s youtubem na U*C problémy. Sleduji videa v nejlepší dostupné kvalitě bez čekání.

klubalo

Re:UPC a ukončení smlouvy
« Odpověď #67 kdy: 26. 06. 2014, 17:10:12 »
beer: S Youtube na UPC problém nemám - ulož.to je jiná věc. Poslední dobou se mi doslova plazí kolem 80KB/s (jinde mi chodí normálně 300KB/s). Nevím, kde je závada, ale je to tak...

beer

  • *****
  • 729
    • Zobrazit profil
Re:UPC a ukončení smlouvy
« Odpověď #68 kdy: 26. 06. 2014, 17:29:37 »
beer: S Youtube na UPC problém nemám - ulož.to je jiná věc. Poslední dobou se mi doslova plazí kolem 80KB/s (jinde mi chodí normálně 300KB/s). Nevím, kde je závada, ale je to tak...


Používám Free Rapid Downloader, neplacený účet a rychlost je na to, že nemám placený účet OK, ale nevím kolik přesně, stahuji 10 věcí na jendou.

klubalo

Re:UPC a ukončení smlouvy
« Odpověď #69 kdy: 26. 06. 2014, 17:45:43 »
JJ, paralelní stahování to umí vyřešit... Ale i těch 80*10 je stále jen 800kB/s, tj. nic moc. 300kB/s*10 je mnohem lepší. Bohužel v praxi s větším počtem paralelních downloadů ta celková rychlost ještě klesá, takže při těch 10ti to v leze jen 500kB/s a ne 800KB/s... Takže se pak musí na ještě větší počet paralelních downloadů... Na skoro plnou rychlost se pak člověk dostane až při 64 spojeních, což už je trošku nepraktické...

beer

  • *****
  • 729
    • Zobrazit profil
Re:UPC a ukončení smlouvy
« Odpověď #70 kdy: 26. 06. 2014, 17:55:24 »
Pokud vím, tak ulož.to reguluje rychlost stahování podle vytížení linek. Pokud superhosting má pomalou přípojku do internetu, tak je logické, že u neplaceného účtu to omezujují. Nicméně myslím, že těch 200-300 kB/s to u mě dává úplně normálně na jedno vlákno, dlouho jsem ale z ulož.to nic nestahoval.

radek

Re:UPC a ukončení smlouvy
« Odpověď #71 kdy: 26. 06. 2014, 18:12:52 »
Taky trochu nechápu tu argumentaci čekáním na stažení - proč bych proboha měl čekat na to, než se to stáhne celý? Stačí aby rychlost stahování byla větší než bitrate. Pustím stahování a okamžitě i přehrávání (dobře počkám cca 15s než se trochu stáhne aby byla rezerva). Předpokládejme 2h dlouhý Full-HD film v extra kvalitě - cca 16GB. Nepotřebuju ho mít stažený za 15minut, ale aby byla nějaká rezerva tak dejme tou za 1h30min. Při 1h30min a 16GB je tedy potřebná minimálni rychlost 3MB/s, na což musí linka 25mbit naprosto stačit. (na 30mbit lince naprosto v pohodě vytáhnu 3,7MB/s). Tím nechci říct, že si nedovedu představit využití 240mbit linky, nicméně argumentovat stahováním HD filmů pro okamžité dívání je blbost.... Kor když těch 16GB je v podstatě horní hranice (pokud teda nestahujete přímo Blu-ray verze) a většinou mají jen kolem 10GB.

Protiargument - sleduju filmy na televizi a tam je bud dostanu pres sit nebo pres flash disk, tak i tak musim mit film stahnuty ;) jinak pro kvalitni zvuk a velkou televizi je tech 16GB je spodni hranice.

klubalo

Re:UPC a ukončení smlouvy
« Odpověď #72 kdy: 26. 06. 2014, 18:50:28 »
Nevím, televizi nemám - mám jen 27" 1440p monitor, takže tohle neřeším. Nicméně televize u známého si s mojim mkvčkem moc nerozuměla - nějak jí nechutnal FLAC a stejně tak jí nechutnalo h264 video v Hi10 profilu. Takže jsem k tý TV stejně nakonec připojil notebook a použil ji jako monitor.

klubalo

Re:UPC a ukončení smlouvy
« Odpověď #73 kdy: 26. 06. 2014, 19:08:51 »
Pokud vím, tak ulož.to reguluje rychlost stahování podle vytížení linek. Pokud superhosting má pomalou přípojku do internetu, tak je logické, že u neplaceného účtu to omezujují. Nicméně myslím, že těch 200-300 kB/s to u mě dává úplně normálně na jedno vlákno, dlouho jsem ale z ulož.to nic nestahoval.


To ale nevysvětluje proč to ve STEJNOU dobu jde na UPC pomaleji.
- na přímo - 80kB/s
- přes SSH tunel na wifi routr v druhé lokaci - 300kB/s.
 
Tím netvrdím, že to UPC omezuje, problém může být jinde na trase.

Pavouk106

  • *****
  • 2 394
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:UPC a ukončení smlouvy
« Odpověď #74 kdy: 26. 06. 2014, 20:15:21 »
Jen tu chci informovat všechny chytráky, že za posledních třicet minut moje PS3 stáhly pouhých 200MB hry. Kdybych měl 100Mbit linku, to bych se měl... dával bych víc peněz a čekal stejně dlouho ;D Mějte se fajn. Megabitům zdar!