Rekvalifikace na „programátora www aplikací“

OMG

Re:Rekvalifikace na „programátora www aplikací“
« Odpověď #30 kdy: 27. 12. 2013, 15:48:00 »
A teď tu o Karkulce :D Větší nesmysl jsem dlouho neviděl.

A to je reakce na který příspěvek?


jasnyno

Re:Rekvalifikace na „programátora www aplikací“
« Odpověď #31 kdy: 27. 12. 2013, 16:03:39 »
Na který asi? Za 20 dní prostě nic moc nezvládneš, ale pán zvládl úplně všechno podle popisu.

LOL

Re:Rekvalifikace na „programátora www aplikací“
« Odpověď #32 kdy: 27. 12. 2013, 16:05:50 »
No věří se tomu opravdu těžko, no... Předpokládám, že ten Pascal, Delphi, Javu, C++ a C# zvládl za předchozích 20 dní :-D

jasnyno

Re:Rekvalifikace na „programátora www aplikací“
« Odpověď #33 kdy: 27. 12. 2013, 16:46:45 »
Asi tak :D Aneb IT mágem za 40 dní.

OMG

Re:Rekvalifikace na „programátora www aplikací“
« Odpověď #34 kdy: 27. 12. 2013, 17:17:53 »
Na který asi? Za 20 dní prostě nic moc nezvládneš, ale pán zvládl úplně všechno podle popisu.

Příspěvek pana iwtu je docela reálný. Pokud je někdo programátor (a ne fachidiot na jednu technologii), tak web a vše okolo za 20 dní dá naučit. Samozřejmě je otázka na jaké úrovni.
Pokud se bavíme o tom, aby mohl někdo samostatně udělat webovou aplikaci - jak je uváděno v popisu kurzu), tak to pochopitelně levou zadní.
Pokud se bavíme o tom, aby mohl někdo pracovat na juniorské úrovni v týmu webařů a sem tam se kolegů zeptat na nějakou věc, tak říkám ano, to za 20 dní jde.
Pokud se bavíme o tom, aby zvládl vše co s webem souvisí a dokázal zcela samostatně problémy i řešit i jim předcházet - tak to jistě ne. Ale tom se tu nikdo nebaví - v té anotaci kurzu třeba není jQuery, takže z toho je to myslím jasné.

Já sám jsem vystřídal různé technologie - i hodně odlišné. A občas jsem zažil, že k nám do týmu přišel člověk, který danou oblast nikdy nedělal, ale byl to programátor, takže dokázal za pár týdnů nasednout do vlaku.

Ale u tohohle kurzu je to fuk - jak už tu psalo mnoho lidí - tenhle kurz není určen programátorům, co se chtějí naučit tvorbu webu. Je určen
- těm firmám, co takové kurzy dělají - aby propálily peníze EU
- úřadům práce, aby vykazovaly tu správnou činnost
Cílem je dostat peníze do správné, kapsy, udělat si čárku a rozdat lidem tituly.


jasnyno

Re:Rekvalifikace na „programátora www aplikací“
« Odpověď #35 kdy: 27. 12. 2013, 17:24:20 »
Není to vůbec reálný. Tímhle tempem maximálně můžeš projet knížky a jen je umět nazpaměť. To rovnou můžeš jít na VŠ. Na pochopení věcí potřebuješ daleko více času a nikdy to nebudeš takhle mixovat. Jestli u vás stačí 20 dní na juniora, tak se tu asi každý bavíme o něčem jiném.

OMG

Re:Rekvalifikace na „programátora www aplikací“
« Odpověď #36 kdy: 27. 12. 2013, 17:38:04 »
Není to vůbec reálný. Tímhle tempem maximálně můžeš projet knížky a jen je umět nazpaměť. To rovnou můžeš jít na VŠ. Na pochopení věcí potřebuješ daleko více času a nikdy to nebudeš takhle mixovat. Jestli u vás stačí 20 dní na juniora, tak se tu asi každý bavíme o něčem jiném.

No ale když tě někdo cíleně něco učí a není to ve 30hlavé třídě, tak to jde o dost rychleji, než když louskáš nějakou knížku.
Podstata mého sdělení byla ale v tom, že se to za těch 20 dní naučí PROGRAMÁTOR. Pokud u vás nemáte programátory, kteří jsou schopni za 20 dní nalejvárny zvládnout novou technologii, tak se tu asi opravdu bavíme o něčem jiném.

jasnyno

Re:Rekvalifikace na „programátora www aplikací“
« Odpověď #37 kdy: 27. 12. 2013, 18:04:27 »
Ani programátor. To je snad nějaký nadčlověk? Právě pokud vy se učíte jen povrchně a za 20 dní umíte nové technologie, tak je mi jasné, že vám stačí málo. Neznám nikoho, kdo by za 20 dní dokázal zázraky, které tu prezentuješ.

Riff

Re:Rekvalifikace na „programátora www aplikací“
« Odpověď #38 kdy: 27. 12. 2013, 18:14:05 »
Tohle opravdu není reálný. A říkám to jako člověk, co má pětiletou praxi v oboru a přesto pořád objevuje nové a nové věci. Za dvacet dní umíte velký kulový. Vzhledem tomu, jak neuvěřitelně zkreslené představy, co to vlastně obnáší, má spousta lidí, si někdo možná může myslet, že už ví všechno, i když ve skutečnosti neumí nic.

fish23

Re:Rekvalifikace na „programátora www aplikací“
« Odpověď #39 kdy: 27. 12. 2013, 18:19:56 »
ocividne mate zbytocne nabubrelu predstavu, co by mal "WWW programator" robit.

z Vasho zoznamu:
JS - asi ok
SQL - extremne nabubrele
bigdata - uplne zbytocne
PHP - asi ok
ORM - prakticky zbytocne
algoritmy - uplne zbytocne
DP - prehnana casova dotacia
zaklady IT - zbytocnost
prkotiny - hadam OK
testovanie - prehnane
linux, bash - uplne zbytocne

Samozrejme je fajn, ked programtor WWW stranok pre fanyniek Twilightu vie jadrovu fyziku, ale rozhodne to nie je "nutne minimum".

Aha, a k cemu je dnes programator s tak slabymi znalostmi vhodny? Zamestnal byste ho za penize, ktere programator bere? Ja ne, cloveka co umi udelat "Hello, World!" v Zend nebo Nette je dnes ponekud malo ;D

fish23

Re:Rekvalifikace na „programátora www aplikací“
« Odpověď #40 kdy: 27. 12. 2013, 18:24:38 »
Já si pod tím představuju nejen domácí webovky, ale skutečně enterprise aplikace.
Na to je vetšina věcí co jsem popisoval ... velice užitečná ...

Samozrejme, ze je to uzitocne. Ale nie pre cloveka ktory ide na taky kurz.
Nie je ciel aby vystupom z takeho kurzu bol senior java developer ktory odpisuje na ponuky "celkova cena prace...".

Typicky priklad je to SQL: ked vie taky clovek spatlat jednoduche neoptimalizovane SQL,
tak vie dost na to aby mohol zacat pracovat.

to "Pavel... ":
Možná, že jsem úplně mimo mísu, ale já neumím pochopit proč v takovém případě ztrácet čas dojížděním na nějaký kurz, když základní přehled o požadované problematice lze zpravidla získat na youtube. Dle mojí zkušenosti, pokud se nejedná o něco extra specializovaného, tak na youtube se vždycky najde dostatek kvalitních videotutoriálů, které získání základního přehledu v pohodě zajistí.

To je vec vkusu a miery.

Zadrhele su dva:
- cim ste narocnejsi, tym menej mozte vygooglit.
- osobny kontakt s niekym kto problematiku ovlada prudko zefektivnuje nasavanie informacii

Priklad zo zivota jedneho jedneho mojho znameho:
Ste senior developer vo firme kde sa pouziva ASP a vedenie vam nebrani v pouziti .NETu pre nove aplikacie. Akurat, ze nik z vas .NET nevie. Chcete zacat robit na novej malej WWW-aplikacii a zvolite si VB.NET. Drviva vacsina navodov, ktore najdete su uplne nanic. (pristup a'la Frontpage) Uz len pochopit, ze to nie je to co chcete a zistit co chcete Vam zaberie netrivialne mnozstvo casu. Ked najdete cloveka ktory sa veci rozumie, tak jednodnovy kurz vas nasmeruje spravnym smerom a potom uz mozte relativne priamociaro postupovat za pomoci Googlu.

s tim SQL to myslite skutecne vazne?! Pokud ano, zajmalo zda co vlastne delate... a doufam, ze s vama delat nebudu  ;D takovy pristup v tomto oboru nema co delat!

OMG

Re:Rekvalifikace na „programátora www aplikací“
« Odpověď #41 kdy: 27. 12. 2013, 18:30:40 »
Ani programátor. To je snad nějaký nadčlověk? Právě pokud vy se učíte jen povrchně a za 20 dní umíte nové technologie, tak je mi jasné, že vám stačí málo. Neznám nikoho, kdo by za 20 dní dokázal zázraky, které tu prezentuješ.

Zázraky? Já jsem psal, že za 20 dní nalejvárny je člověk schopen udělat samostatně nějakou webovou aplikaci. Nepsal jsem jak složitou - psal jsem, že se schopen samostatně použít všechny základní stavební kameny webu. To jsem psal, že je levou zadní. Upřímně řečeno - nedovedu si představit programátora, který neumí web a který by po 20 dnech nalejvárny nedokázal samostatně nějakou webovou aplikaci udělat.

A pak jsem psal, že "to jde" na tu situaci, kdy ten člověk dokáže pracovat v týmu. Čili pracuje na složitém projektu -ale pracuje jako junior - pracuje na jednoduchých věcech, na které dostává velmi konkrétní zadání - a když neví, tak se zeptá.

OMG

Re:Rekvalifikace na „programátora www aplikací“
« Odpověď #42 kdy: 27. 12. 2013, 18:41:00 »
Tohle opravdu není reálný. A říkám to jako člověk, co má pětiletou praxi v oboru a přesto pořád objevuje nové a nové věci. Za dvacet dní umíte velký kulový. Vzhledem tomu, jak neuvěřitelně zkreslené představy, co to vlastně obnáší, má spousta lidí, si někdo možná může myslet, že už ví všechno, i když ve skutečnosti neumí nic.

Proč mluvíte o tom, že máte 5 let praci a pořád objevujete nové a nové věci? Není to náhodou proto, že si ve skutečnosti pokládáte otázku, jestli je možné za 20 dní zvládnout vše, co jste se naučil vy? A logicky odpovídáte, že to není možné.

Před rokem 2008 bylo úplně běžné, že se brali lidi, kteří uměli víceméně základy - ale byl u nich potenciál, že se budou schopni naučit další věci. Typicky studenti.
Když si vybavím některé z těch studentů, kteří prošli firmou, kde jsem pracoval, tak mohu říct, že každý programátor - newebař by toho po 20 dnech školení uměl více než oni.

mikrom

Re:Rekvalifikace na „programátora www aplikací“
« Odpověď #43 kdy: 27. 12. 2013, 19:54:50 »
Myslim, ze 20 dni je obrovske mnozstvo casu. Neviem si predstavit kurz, ktory by mal trvat este dlhsie - to by uz potom asi bolo nejake studium. Bezne komercne kurzy, ktore som absolvoval trvali cca 5 dni. Napriklad som absolvoval 5-dnovy kurz Java EE a naucili ma tam urobit jednoduchu webovu aplikaciu od databazy az po prezentacnu vrstvu (samozrejme ze s SQL som uz mal skusenosti a nieco malo z Javy som tiez vedel).
Treba si ale uvedomit ze kurz je len na nasmerovanie cloveka do danej problematiky. Po absolvovani kurzu z nikoho nebude odbornik ale az po niekolkorocnych pracovnych skusenostiach.

Podla mna ziadne video z Youtube kurz nenahradi, pretoze kurz je dobry predovsetkym v tom, ze skolitela sa mozes pytat na veci, ktore ta zaujimaju.

Waseihou

Re:Rekvalifikace na „programátora www aplikací“
« Odpověď #44 kdy: 28. 12. 2013, 00:27:51 »
Správný programátor se naučí COKOLIV za 24 hodin, pokud k tomu má tu SPRÁVNOU knížku ;D