Rekvalifikace na „programátora www aplikací“

Pavel...

Re:Rekvalifikace na „programátora www aplikací“
« Odpověď #45 kdy: 28. 12. 2013, 11:47:57 »
Aha, a k cemu je dnes programator s tak slabymi znalostmi vhodny? Zamestnal byste ho za penize, ktere programator bere? Ja ne, cloveka co umi udelat "Hello, World!" v Zend nebo Nette je dnes ponekud malo ;D

Ludi je malo, junior programatorov beru v kazdej vacsej firme. 
Nik nepadol z neba uceny.

s tim SQL to myslite skutecne vazne?!

Jasne, obcas sa niekde vyskytne dokonala aplikacia napisana na prvy pokus.
Prakticky to ale nebyva caste.

Postupovat metodou "ked to pojde pomaly, najdeme amaterske SQL ktore to sposobuje" zase nie je az taky zly model.
Specialne na WWW, kde to "okamzite" je distribuovane stazujucim sa klientom.

SQL Injection a podobne vtipnosti je chyba seniora co dopusti existenciu moznosti takej chyby.

Pokud ano, zajmalo zda co vlastne delate... a doufam, ze s vama delat nebudu  ;D takovy pristup v tomto oboru nema co delat!

o.i. ma platia za to, ze prepisujem vyssie uvedene SQLka :P
A vy robite co, ze ste take nieco nikdy nevideli?

Tohle opravdu není reálný. A říkám to jako člověk, co má pětiletou praxi v oboru a přesto pořád objevuje nové a nové věci. Za dvacet dní umíte velký kulový. Vzhledem tomu, jak neuvěřitelně zkreslené představy, co to vlastně obnáší, má spousta lidí, si někdo možná může myslet, že už ví všechno, i když ve skutečnosti neumí nic.

Vy po piatich rokoch by ste mali byt schopni samostatnej prace. Dvadsatdnovy ucen nie.
To ale neznamena, ze taky ucen na nic nie je. Ak je sikovny, mal by schopny fungovat ako junior na ktoreho niekto dozera.

Len tak na okraj: 2-3 roky su podla mojho pozorovania IT sveta chapane, ako dost na to aby clovek bol "skuseny v obore".

Správný programátor se naučí COKOLIV za 24 hodin, pokud k tomu má tu SPRÁVNOU knížku ;D

Svojho casu sa mi za 24 hodin nepodarilo ani najst tu knihu ;)


Cruiserupce

Re:Rekvalifikace na „programátora www aplikací“
« Odpověď #46 kdy: 28. 12. 2013, 14:24:43 »

s tim SQL to myslite skutecne vazne?!

Jasne, obcas sa niekde vyskytne dokonala aplikacia napisana na prvy pokus.
Prakticky to ale nebyva caste.

Postupovat metodou "ked to pojde pomaly, najdeme amaterske SQL ktore to sposobuje" zase nie je az taky zly model.
Specialne na WWW, kde to "okamzite" je distribuovane stazujucim sa klientom.

Tak to se mi opravdu nelibi ... postupovat metodou když to jede jó pomalu, tak se tím budeme zabívat... FUJ

Nebylo by jaksi lepší a v dobré společnosti také jaksi běžnější, postupovat podle best practice ... vše dělat pěkně rychlé a optimalizované ... než s tím čekat až budou lidé nadávat, že to jede pomalu?

Zkuste (raději ne) někdy dělat na systému, kde v peaku je 40 000 zákazníků za hodinu ... a možná se V8š názor o optimalizaci SQL až když to jede pomalu ... trochu změní.

itfel

Re:Rekvalifikace na „programátora www aplikací“
« Odpověď #47 kdy: 28. 12. 2013, 14:28:53 »
Zase pokud třeba nabízí jen 30000,-, tak může být rád, že mu tam někdo vůbec přijde. Pak se není co divit, že mu stačí málo.

Re:Rekvalifikace na „programátora www aplikací“
« Odpověď #48 kdy: 28. 12. 2013, 14:38:21 »
Tak běžně se aplikace vytváří způsobem ... prototyp (tam je fuk jak je to slepené - dost často odpad concept-proof).
Pokud se zjistí, že to má smysl, dojde na reengineering a kompletní přeprogramování aplikace, která se napojí místo původní na API (ESB nebo Framework - pokud je to jednodušší věc).
Zvedne se její priorita (od testing po např. core funkcionalitu).

U první varianty to fakt může dělat kdovíjaký patlák - jde o to rychle vytvořit a ukázat co to umí (jazyk implementace je nepodstatný).

Druhá varianta už je pro nějakého profesionála, který opravdu ví co dělá (praxe mnoho let).
Core funkcionalita už vyžaduje i popis vnitřku a API + probíhá i monitoring.
„Řemeslo se naučí každý. Umění nikdo.“
„Jednoduchost je nejvyšší úroveň sofistikovanosti.“
- Leonardo Da Vinci

Re:Rekvalifikace na „programátora www aplikací“
« Odpověď #49 kdy: 28. 12. 2013, 15:13:32 »
Web aplikácie v PHP/MySQL bastlí už každý druhý študent, ktorý vie naštartovať počítač, konkurencia je veľká a platy nízke (v Bratislave cca 1500 EURO brutto). Ak chceš zarobiť viac mal by si skúsiť inú technológou, trebars JAVU alebo ASP.NET po takýchto ľuďoch je na trhu vačší dopyt pretože ich je menej a partneri a tiež platy sú cca o 50% vyššie. Ale najlepšie je keď ovládaš aj to aj to.

............. A ďalšia možnosť je študovať mainframy a isť makať k leninovi :D :D :D


fish

Re:Rekvalifikace na „programátora www aplikací“
« Odpověď #50 kdy: 03. 01. 2014, 13:38:37 »
Aha, a k cemu je dnes programator s tak slabymi znalostmi vhodny? Zamestnal byste ho za penize, ktere programator bere? Ja ne, cloveka co umi udelat "Hello, World!" v Zend nebo Nette je dnes ponekud malo ;D

Ludi je malo, junior programatorov beru v kazdej vacsej firme. 
Nik nepadol z neba uceny.

s tim SQL to myslite skutecne vazne?!

Jasne, obcas sa niekde vyskytne dokonala aplikacia napisana na prvy pokus.
Prakticky to ale nebyva caste.

Postupovat metodou "ked to pojde pomaly, najdeme amaterske SQL ktore to sposobuje" zase nie je az taky zly model.
Specialne na WWW, kde to "okamzite" je distribuovane stazujucim sa klientom.

SQL Injection a podobne vtipnosti je chyba seniora co dopusti existenciu moznosti takej chyby.

Pokud ano, zajmalo zda co vlastne delate... a doufam, ze s vama delat nebudu  ;D takovy pristup v tomto oboru nema co delat!

o.i. ma platia za to, ze prepisujem vyssie uvedene SQLka :P
A vy robite co, ze ste take nieco nikdy nevideli?

Tohle opravdu není reálný. A říkám to jako člověk, co má pětiletou praxi v oboru a přesto pořád objevuje nové a nové věci. Za dvacet dní umíte velký kulový. Vzhledem tomu, jak neuvěřitelně zkreslené představy, co to vlastně obnáší, má spousta lidí, si někdo možná může myslet, že už ví všechno, i když ve skutečnosti neumí nic.

Vy po piatich rokoch by ste mali byt schopni samostatnej prace. Dvadsatdnovy ucen nie.
To ale neznamena, ze taky ucen na nic nie je. Ak je sikovny, mal by schopny fungovat ako junior na ktoreho niekto dozera.

Len tak na okraj: 2-3 roky su podla mojho pozorovania IT sveta chapane, ako dost na to aby clovek bol "skuseny v obore".

Správný programátor se naučí COKOLIV za 24 hodin, pokud k tomu má tu SPRÁVNOU knížku ;D

Svojho casu sa mi za 24 hodin nepodarilo ani najst tu knihu ;)

Delam programatora, a nastesti jsem se s tim setkal ve firme kde jsem zacal a nastesti uz se mi tyhle modely vyhybaj :)

fish

Re:Rekvalifikace na „programátora www aplikací“
« Odpověď #51 kdy: 03. 01. 2014, 13:42:22 »
Web aplikácie v PHP/MySQL bastlí už každý druhý študent, ktorý vie naštartovať počítač, konkurencia je veľká a platy nízke (v Bratislave cca 1500 EURO brutto). Ak chceš zarobiť viac mal by si skúsiť inú technológou, trebars JAVU alebo ASP.NET po takýchto ľuďoch je na trhu vačší dopyt pretože ich je menej a partneri a tiež platy sú cca o 50% vyššie. Ale najlepšie je keď ovládaš aj to aj to.

............. A ďalšia možnosť je študovať mainframy a isť makať k leninovi :D :D :D
Nastesti jsme v CR a ja konkretne v praze. Tady se nebastli PHP a SQL jak pise vyse Pavel, alespon ja se s tim setal jen ojedinele a tak doufam, ze tvorba aplikaci se v CR ponese v kvalitativnim duchu a za kvalitni prace budou kvalitni penize. Ostatni lameri muzou po kurzu rovnou do Bratislavy, tam najdou praci programatora za "kus zvance" :D

iwtu

Re:Rekvalifikace na „programátora www aplikací“
« Odpověď #52 kdy: 22. 01. 2014, 00:55:09 »
Co riesite?
Syntax PHP otazka hodiny. Nette 3 dni. Kym som prisiel na to, k comu je signal, lebo sa mi take nieco odrazu hodilo v aplikaciil. SQL - zvladnut CRUD, ked budem prehanat tak den. HTML pozna kazdy programator. Neviem, co tam este bolo. Klasicky web je PHP + MySQL + Apache. DOM struktura strasne tazka vec na pochopenie. Klasicky strom, ktory pozna kazdy programator. Javascript podla toho co treba, ale tiez nie dlho. Programator do 20 dni musi dat nejaku schopnu webovu aplikaciu. Clovek, ktory nevie co je strom, foreach, slovnik, array, neviem. Pamatam si, ze som for cyklus ako dieta nepochopil na prvy krat.

Pre Vasu informaciu, v Pascale som pisal prevazne algoritmy a datove struktury cez 3 roky. Potom Delphi, kde som nepochopil OOP. Chapanie  OOP prislo az pri Jave. Medzi som robil C++ STL, kvoli algoritmom. Dnes ma zivi C#. Ked to zratam od cias, kedy som zacal ako samouk, programujem uz cez 10 rokov.  Ale ano, vyhonte si svoje ega a tvrdte, ze som sa to vsetko naucil za 20 dni. Ako.. ked programator neda dokopy web za 20 dni, co je spusta casu ak clovek nerobi nic ine tak..

ORM ak nikdy predtym programator nevidel tak pol dna pochopenie a zvysneho poldna na synax v danom jazyku. Alebo vy zije v tom, ze programator medituje nad foreachom v kazdom novom jazyku?  Teraz som doucoval kamosa programovanie, ktory nevedel co ma robit metoda GetItemByName. Tak ked ta metoda vola GetItemByName tak predpokladam, ze v triede je nejaka koleckia, pole alebo zoznam alebo v whatever a ta metoda ma prejst najskor celu tu kolekciu a vratit jeden prvok (ak chcete, prvy prvok) s tym menom. Alebo si ma programator ku kazdej metode so vsehovoriacim citat dokumentaciu?

Kamos, zaciatocnik v programovani riesil do skoly jednu ulohu 2 tyzdne, nad ktorou, keby som si sadol, tak ju naprogramujem celu za 3 hodiny z toho 20 minut by som cital trojstrankove zadanie. Hej, trochu som ho zdeptal, ze podla nazvu metody viem o co asi ide ale hned som mu vysvetlil, ze tiez som zacinal a mam uz cosi odprogramovane a toto je bezny standard. A zacinal som Pascalom, nie PHP..

Ja stale neviem, ci si uvedomute, ale programotor si precita ze DOM je stromova struktura HTML elementov a tym je mu vsetko, co potrebuje jasne. Na upravu DOM sa bezne pouziva jQuery, ok vygoogli jQuery tutorial, potom dokumentaciu a ked tam ma metoda nazov AddNode alebo AddChild alebo neviem aka, ale precitam jej nazov a viem co robi. Ked chcem odstranit uzol (kazdeho programatora napadne, ze samozrejme aj jeho detmi) tak hladam nieco kde je remove/delete v uchylnom pripade erase.

Ludia, ja neviem ako vy premyslate a fungujete, ale ked meditujete nad kazdym novym foreachom, tak sorry... Pride mi poriadku, ak ulohu do skoly, ktory ja naprogramujem za 3 hodiny s 2 decami slivovice v sebe, ze ju zaciatocnik riesi 2 tyzdne. Ale pride mi divne, ked ju programator riesi viac ako par hodin. Preto som presvedceny, ze ked sa programator 20 dni venovat iba webu, tak tie veci musi dat z predu odzadu tri krat.

Mimochodom, znamy sa za 2 tyzdne naucil programovat vo Foxpro, spravil si vlastny program, ktory zacal predavat. Ked prisiel Windows, presiel na Visual Foxpro a dodnes na tom zaraba fakt slusne zaraba. Sice tie prve 2 tyzdne boli utrpenie a predtym riesil iba nejake datove sklady v Tesle ale.. Ale tiez sikovy clovek, co na Vyske sa nepripravil na cviko tak pri tabuly vymyslel dokaz vety, ktory cviciaci este nevidel.

Ak clovek chce, alebo nema na vyber, tak za 20 dni dokaze zazraky.. A ked nemusi, neurobi ani za 20 dni nic. Je to o pristupe a o tom, ci vyhladavate vyzvy a prekonavate samych seba, alebo chcete pracovat denne 8 hodin a je Vam jedno na com.