Už praská bublina Bitcoin

Hmmm

Re:Už praská bublina Bitcoin
« Odpověď #90 kdy: 07. 03. 2014, 12:38:31 »
Já to chápu... Takový věci píšou povětšinou hateři, kteří si nemůžou odpustit že nemají nervy do toho jít a investovat a vědí, že na BTC nikdy nic nevydělají... ;)

A já si myslím že do BTC jdou lemplové,diletanti,zloději a podvodníci co neumí podnikat a vydělávat peníze na trhu v reálné ekonomice. Co ty na to klučino? ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D - přesunul jsi se od hrnců pro důchodce za 30k k BTC?

Tak kdo z nás myslí správně?
Ty nie, kedze na BTC uz nemalo ludi zarobilo pekne peniaze. ;)


Re:Už praská bublina Bitcoin
« Odpověď #91 kdy: 07. 03. 2014, 13:39:27 »
Zeptám se jinak. Už praská bublina Dolar?

Já jen, že se vykrádají i dolarové banky. Jenom se o tom běžně v médiích nepíše

http://www.reuters.com/article/2014/03/02/us-citigroup-mexico-fraud-idUSBREA210QF20140302

Halamus

Re:Už praská bublina Bitcoin
« Odpověď #92 kdy: 07. 03. 2014, 13:58:25 »
S dolary není problém, když chybí, tak se dotisknou.

radek

Re:Už praská bublina Bitcoin
« Odpověď #93 kdy: 07. 03. 2014, 14:02:19 »
S dolary není problém, když chybí, tak se dotisknou.
+1  ;D

v.sp

Re:Už praská bublina Bitcoin
« Odpověď #94 kdy: 07. 03. 2014, 14:05:52 »
Jednoduchý dotaz: kolik procent likvidního majetku (tedy odmysleme nemovitosti, auta atp.) jste ochotni mít v Kč, kolik v USD, kolik v BTC?
Jestli někdo spoří v BTC a má v nich většinu svých peněz, má mou hlubokou poklonu.

Mně to totiž připadá jako hra puberťáků. Kdo vydělal na 1 BTC se bije v prsa, jak je za vodou. Sorry, ale to jsou prostě drobný.


Re:Už praská bublina Bitcoin
« Odpověď #95 kdy: 07. 03. 2014, 14:23:51 »
Jednoduchý dotaz: kolik procent likvidního majetku (tedy odmysleme nemovitosti, auta atp.) jste ochotni mít v Kč, kolik v USD, kolik v BTC?
Jestli někdo spoří v BTC a má v nich většinu svých peněz, má mou hlubokou poklonu.

Mně to totiž připadá jako hra puberťáků. Kdo vydělal na 1 BTC se bije v prsa, jak je za vodou. Sorry, ale to jsou prostě drobný.

Ja bych rad i odpovedel ale chtelo by to ujasnit si pojmy. Co je likvidni majetek a podobne... Jinak se mne ptate kolik procent stribra drzim ve svych zlatych rezervach.


V tuto chvili mam 1BTC coz neni malo, ale ani moc. Je to asi 1/5 me hrube mzdy plus minus. Ale meni se to, cile s tim obchoduju a zatim jsem ve vynosu radove 10% za mesic (rikam zatim)

Tadeas

Re:Už praská bublina Bitcoin
« Odpověď #96 kdy: 07. 03. 2014, 15:40:05 »
Upřimně a bez urážky, většina z vás obchodující s BTC a spolehající na fakt, že jeho hodnota dlouhodobě poroste, nemůžete být víc vedle. Neexistuje jediný důvod, proč by si investor, který si může vybrat mezi nederivátovým komoditním podkladovým aktivem, jehož existuje omezené množství ve fyzické podobě, vybral BTC, která nejenže není chráněná, nepodléhá dohledu SEC, ani se na ní nevztahují standardní bezpečnostní podmínky pro obchodování s ní (PDTR, apod.), BTC nemá žádné rozumné předpoklady pro to stát se bezpečným aktivem. Kdyby se s BTC obchodovalo v rámci mezinárodních pravidel na jakékoliv burze, margin pro uskutečnění transakce by patřil k těm nejvyšším a většině drobných investorů by tento trh nebyl dostupný vůbec, proto aby BTC vůbec mohl koexistovat v rámci dalších měn, žádná světová burza by neriskovala s tak novým a nechráněným aktivem. Pokud si myslíte, že na FOREXu a jednotlivých brokerech postavíte bezpečnost aktiva a přilákáte víc dlouhodobých investorů, jste vedle, zde se o bezpečnosti garantované alespoň v rámci CBOT/NYMEX/LSE nedá bavit už vůbec. BTC v současné době není ničím jiným, než aktivem určeným k obchodování v rámci spekulací a swingových obchodů. Z pohledu soukromého investora bych do BTC určitě neinvestoval víc, než desetiny procent disponabilních likvidních prostředků, samozřejmě v závislosti na celkové kapitalizaci portfolia, nižšího věku, větší ochoty riskovat, bych se mohl dostat někam k 5% a hodně bych si při tom klepal na čelo, ale výš určitě ne. Je zřejmé, že pro institucionálního trdera, či dokonce hedge fond je BTC až příliš rizikovým aktivem (výjma off shore investorů). Z pohledu swingového obchodování dává BTC do jisté míry smysl, je totiž v některých ohledech srovnatelné s penny stock marketem, alespoň, co se price action a technické analýzy týče, pokud s tímto trhem nějaké zkušenosti už máte, je z čeho vycházet. Z výše uvedených důvodů neočekávám, že za několik let se situace změní. Zároveň jsem toho názoru, že neexistuje příliš vysoká pravděpodobnost, že někdo používá ATS, které v rámci BTC dosahuje vyšší životnosti, než pár dní/týdnů. Osobně, pokud bych si měl vybrat mezi BTC a penny stocks, které mají podobné charakteristiky, volím druhou možnost, dlouhodobě poskytuje alespoň základní bezpečnost a mnohem větší množství obchodních příležitostí, nehledně na prostředky, které jsou k obchodvání nutné.

Mirage

Re:Už praská bublina Bitcoin
« Odpověď #97 kdy: 07. 03. 2014, 16:13:42 »

Ty bys neinvestoval, protože tomu rozumíš, oni ivenstovat budou, protože tomu nerozumí  ;)

Re:Už praská bublina Bitcoin
« Odpověď #98 kdy: 07. 03. 2014, 20:01:51 »
puvodne jsem chtel na prispevek tadease reagovat obsirneji ale nebudu na tom plejtvat cas. To je zase nejaky trader teoretik, ktery nikdy nevlozil na burzu ani korunu. Mluvi o nederivatech a pritom o marginu (margin je vysadou derivatovych burz prave jako je futures, nebo CFD). Vyse marginu se vyviji od likvidity a je jasne ze na mene likvidnich burzach je margin vetsi. Nenapadlo vas, ze prave snadny pristup na burzu beznym investorum u BTC zvedl jeho popularitu ale i prinesl mnohe ztraty? Coz se dalo ocekavat. Pripad MtGox mi pripomina nedavno pripad KitDigital. Kde jsou ty organizace ktere maji podle vas chranit investory? Na KITu jsem ztratil 95% puvodni investice, protoze managment priznal, ze si vevyrocnich zpravach vymyslel. Zlaty BitCoin! Pokud se v nem nenajde nejaka zasadni chyba, tak nic takoveho nehrozi. A co se volitality tyce? CEZ behem minulych dvou let spadl z 900 na 450! A co takove akcie NVR? Pane investore, zkuste si udelat svuj prvni ucet aspon na Remosce (pres FIO) nez zacnete rozdavat moudra.

Bla

Re:Už praská bublina Bitcoin
« Odpověď #99 kdy: 07. 03. 2014, 23:35:01 »
Nóóóó, tak to není špatný výsledek na to, že to píše ten Ondřej Novák, který je tuším zainteresovaný v nové ČESKÉ mtxgox ;D
http://forum.root.cz/index.php?topic=7944.0

Re:Už praská bublina Bitcoin
« Odpověď #100 kdy: 08. 03. 2014, 00:17:39 »
Nóóóó, tak to není špatný výsledek na to, že to píše ten Ondřej Novák, který je tuším zainteresovaný v nové ČESKÉ mtxgox ;D
http://forum.root.cz/index.php?topic=7944.0

Nejsem

Tadeas

Re:Už praská bublina Bitcoin
« Odpověď #101 kdy: 08. 03. 2014, 00:36:19 »
 
puvodne jsem chtel na prispevek tadease reagovat obsirneji ale nebudu na tom plejtvat cas. To je zase nejaky trader teoretik, ktery nikdy nevlozil na burzu ani korunu. Mluvi o nederivatech a pritom o marginu (margin je vysadou derivatovych burz prave jako je futures, nebo CFD).
Pane Novák, zůstaňte raději u programování. Z mého příspěvku je patrné, že mluvím o marginu v souvislosti s BTC z toho důvodu, že jsem poukazoval na abstraktní situaci, za které by bylo možné považovat BTC za aktivum vhodné pro dlouhodobou investici v případě jeho obchodování například v rámci CME. Zásadní informace v tomto sdělení obsažená pro vás speciálně vysvětlená a zjednodušená tedy zní: "Ani, kdyby se BTC dalo (například v rámci indexu) obchodovat na CME, nepatřilo by mezi aktiva vhodná k dlouhodobé investici.". Právě proto navazuje věta "Pokud si myslíte, že na FOREXu...". To, že jste to nepochopil je váš problém, spíš mi ale připadá, že čtete každou druhou větu. Nepleťe proto prosím dvě naprosto rozdílné věci.

Vyse marginu se vyviji od likvidity a je jasne ze na mene likvidnich burzach je margin vetsi.
Výše marginu se neodvíjí pouze od likvidity, výše marginu se odvíjí zejména od volatility, nuance mezi burzami samozřejmě existují, ale hlavní veličinou pro posouzení vhodného marginu nejbližších kontraktů zůstává volatilita. Ujasněte si pojmy, pojem "likvidní burza" neexistuje. Likvidní může být pouze trh. Burza zprostředkovává transakce, ale likviditu nezajišťuje, tu zajišťuje trh. Dále vždy neplatí, že na méně likvidních trzích je margin větší, právě z důvodu volatility.

Nenapadlo vas, ze prave snadny pristup na burzu beznym investorum u BTC zvedl jeho popularitu ale i prinesl mnohe ztraty? Coz se dalo ocekavat. Pripad MtGox mi pripomina nedavno pripad KitDigital. Kde jsou ty organizace ktere maji podle vas chranit investory? Na KITu jsem ztratil 95% puvodni investice, protoze managment priznal, ze si vevyrocnich zpravach vymyslel. Zlaty BitCoin! Pokud se v nem nenajde nejaka zasadni chyba, tak nic takoveho nehrozi.
Kdybyste pozorně přečetl můj příspvěk, zjistíte, že posuzuji možnost dlouhodobé investice do BTC, to co vyzdvihujete jsou charakteristické prvky, které BTC upřednostňují ke krátkodobým spekulacím a swingovému ochodování, dále viz můj předchozí příspěvek, nebudu zde zbytečně kopírovat stejný text. Přišel jste o 95% vkladu v rámci své investice na akciovém trhu do jediného titulu, ať už v rámci cash, či margin účtu, to není vůbec dobré, nezdá se mi, že rozumíte charakteristice penny stock marketu, riziku s ním spojeným a money managementu, s dostatečnou přípravou by se něco takového němělo stát, doporučuji doplnit chybějící informace a zvětšit míru kapitalizace. Co se týče bezpečnosti, BTC nemá ani tu základní, není předmětem užší kontroly bezpečnostního orgánu pro dohled nad obchodováním na burze, vklady nejsou jištěny. Dále viz můj předchozí příspěvek.

A co se volitality tyce? CEZ behem minulych dvou let spadl z 900 na 450! A co takove akcie NVR? Pane investore, zkuste si udelat svuj prvni ucet aspon na Remosce (pres FIO) nez zacnete rozdavat moudra.
Pane "zkušený" investore, volitalita neexistuje, o čem to mluvíte? Pokud myslíte volatilitu, měl jste to napsat. Pokud se chcete bavit o CEZu, je diskuze bezpředmětná, protože CEZ se nedá zařadit mezi trhy charakteristických vlastností podobným těm na penny stock marketu/BTC. Na Remosce si tak maximálně uvařím nakládanou roštěnou, na Vašem místě bych se českým brokerům a burze vyhnul obrovským obloukem. Co se teoretizování týče, obchoduji úspěšně sedmým rokem, poslední tři roky převážně v rámci CME group, v současné době tvoří největší část mého obchodního portfolia opční spready, vyzkoušel jsem už tolik různých obchodních přístupů a strategií, že se cítím být dostatečně zkušeným obchodníkem. Každopádně v současné době nevěnuji samotnému tradingu více, než pár hodin denně, velmi pravděpodobně už bych nikdy nemusel pracovat, ale podnikám rád, v tradingu mám v současné době alokovány necelé 3% disponabilních prostředků, tvoří pouze malou část mého investičního portfolia, hlavní tvoří real estate. Zároveň bych rád uvedl na pravou míru mé přesvědčení o tom, že na trzích průměrný člověk jen těžko uspěje pokud už před tím nebyl úspěšný v podnikání, zcela odlišná mentalita tradingu vyžaduje zcela odlišný přístup od běžného života zaměstnance. Každopádně Vám přeji do budoucna hodně úspěchů ve studiu, podnikání a tradingu, každý nějak začínal, ze svých chyb se poučíte, je otázkou zdali v dostatečné míře, to ukáže až čas.

Re:Už praská bublina Bitcoin
« Odpověď #102 kdy: 08. 03. 2014, 03:17:58 »
Tadeasi nepresvedcil jste mne. I kdyz to hezky hazite terminama, tak nepresvedcil. Ale pokud vam vynasi spekulace na indexech, tak vam drzim palce. Ja to ale nenazyvam dlouhodobou investici. Nevidim rozdil mezi bitcoinem a treba S&P, je to steja horska draha

Mluvil jsem o ztrate investice na urcitem trhu (k tomu se vztahovala procenta) nebylo to k vztazeno k celkovemu objemu. Tak blbej nejsem, to se jen vy snazite udelat blbce ze me. V NVR jsem nemel ani korunu napr. Jen jsem poukazoval na to, ze nevidim rozdil mezi cenou bitcoinu a jinych cennych papiru. Na nule muze skoncit libovolny cenny papir a nikdo vam nic neda. Bohuzel.

Likvidita na burze samozrejme existuje. Je hezky mit cenny papir, kdyz ho nemate kde udat. Pak si vzpomenete neco o likvidite. Trh neni centralizovany a prevadet papiry z jedne burzy do druhe neni zrovna zabava

technomaniak

Re:Už praská bublina Bitcoin
« Odpověď #103 kdy: 08. 03. 2014, 07:57:58 »
Ty nie, kedze na BTC uz nemalo ludi zarobilo pekne peniaze. ;)
Máš pravdu, já ne. Ale taky nevydělávám na obchodu se zbraněmi, drogami , prostitucí, lidským masem apod.. a MOHL bych. A to ještě ktomu zastávám filozofii že tím více vyzdechá debilů tím lépe pro lidstvo a jeho genofond. A přesto se dá když má člověk schopnosti vydělat si slušně skoro až napakovat. Stačí věci vědět a chápat a používat a mít schopnosti. Co samozřejmě je pro potomky lopat z oblasti sci-fi.

Kdybych v roce 2000 věděl něco o derivátech na finančních trzích a vyznal se v nich tak upozorňoval na možný průser. Před půl rokem když se začaly objevovat samé PR články se samými kladnými příspěvky od anonymním useru na toto virtuální šílenství tak tu chyběla na síti opozice, která by upozornovala na tupější část populace na rizika s tím spojenými.
 
Na internetu se pohybuji od roku 95 a tehdy byl internet a hlavně česká část sítě doménou technických bláznů(technomaniaků) a tedy chytřejší(inteligentnější) části společnosti. Od přelomu milenia se připojení k internetu stalo dostupnější masám a to zapříčinilo zabordelní sítě reklamou a hlavně přístupu tupější části populace k síti. Pořád ještě existují trotlos jenž věří reklamám v TV a zároveň kecům na internetu. Dle posledních situací objevující se na síti ( rok 2007 - krádeže nahých fotek teens pipek z ukaz.se, rok 2012-13 celosvětový ŠOK - většina tupých uživatelů internetu je překvapena z monitorování vyhledávačů a sociálních sítí tajnými službami). To je podle mě důkaž že většia useru na tuto technologii není ještě mentálně vyspělá. Plně nechápe co se vlastně děje.

Vysoky činitelé ze světa velkých financí se k tomu pořádně začaly vyjadřovat až nyní na přelomu roku 2013/2014 což je 5 let po vzniku dané měny. Dle výroků Allana Greenspana je jasné, že plně pochopil co BitCoin je, jak funguje a hrozbu kterou může(nemusí) přestavovat pro finanční trhy pokud by rostl dál. Anonymně šířící kladné příspěvky na tento produkt musí dostat i opozici které ví co je ten bitcoin zač( nic vyjadřující binařní data) a cena určovaná tvz. pseudoburzami bez kontroly s možností vysokofrekvenční obchodování, pozdržování prodejních příkazů(upřednostnování pohybu ve frontě), ovlivnování ceny na burze virtuálními obchody mezi uzavřenou skupinou účtů, atd..

Jak dopadla ta naše první česká burza co zbankrotovala  kvůli vytunelování přes 1/4 rokem? Jenom useri vyčíslily ztrátu.

Závěr: Krach burz a krádeže samozřejmě nezpůsobí konec bitcoinu ale pomaličku to oslabí důvěru. Vnímám to jako hřebíčky do rakve.

Lol Phirae

Re:Už praská bublina Bitcoin
« Odpověď #104 kdy: 08. 03. 2014, 08:40:17 »
Tadeasi nepresvedcil jste mne.

To je v pořádku. Bláznům se ostatně nemá odporovat.  ;D