Už praská bublina Bitcoin

Re:Už praská bublina Bitcoin
« Odpověď #120 kdy: 05. 10. 2014, 14:53:39 »
U přechodu na jinou měnu záleží, jestli mi za tu starou něco dají, a kolik:

Co nám dají při výměně za euro, a jestli k té výměně vůbec dojde, záleží i na nás - můžeme zvolit takové politiky, co třeba korunu zachovají. Můžeme dokonce z EU vystoupit.
O ruské anexi ale rozhodovat nebudeme, a stejně tak nebudeme rozhodovat o tom, co nám pak Rusové dají za korunu při přechodu na rubl, a jestli vůbec něco.

V rublu je zlato? To jsem nevěděl.
Kolik zlata mi dá ruská národní banka za jeden rubl?
Filip Jirsák: "Úplně stejně se ale jedná o podvod, když uživatel zamlčí provozovateli webu, že blokuje reklamu."


jenda

Re:Už praská bublina Bitcoin
« Odpověď #121 kdy: 06. 10. 2014, 09:38:11 »
zajimave jak BTC porad pritahuje trolly - jejich patlani se da prelozit do dvou vet :
* "kurz BTC/USD posledni 4 mesice klesa" - to je mi novinka
http://bitcoincharts.com/charts/bitstampUSD#rg150ztgSzm1g10zm2g25zv

* a mezi radky "ja jsem ten nejchytrejsi a vy vsichni co BTC verite jste uplne nuly".

diky za hodnotne info ;)

jinak na podstate se nic nezmenilo, btc tu byl, je a bude, muzete se s tim smirit, muzete proti tomu protestovat, ale to je tak vsechno, co s tim muzete delat ;)

BTW - pro ty, co neslyseli - aktualne BTC prijima PayPal (tusim pres Coinbase)

HNUB

Re:Už praská bublina Bitcoin
« Odpověď #122 kdy: 06. 10. 2014, 09:50:24 »
Prijimat muzou i exkrementy, ale Paypal chce jen dolarrrky, jaksy.

A stejne to lidi nepouzyvaj, muze to pryjymat treba sam Obama. Ale to je tak fsecko, co s tim muzes delat.

Tomáš Roll

Re:Už praská bublina Bitcoin
« Odpověď #123 kdy: 06. 10. 2014, 11:25:32 »
U Ceske meny neni zarucen ani prechod na rubl ani anexe ruskem, protoze protektorat uz CR protektuje a prvne prejde na euro a pozdeji v ramci demokracie na dolar. Rubl aspon obsahuje zlato.

Troška kupeckých počtů.
Ruská centrální banka má zlaté rezervy v množství 33 mil. trojských uncí
Rusko má 140 mil. obyvatel
Z toho vyplývá že, na jednoho Rusa připadá 0.23 trojských uncí zlata.
Což je asi 280 USD
Což je asi 6170 Kč.
Z toho měnu krytou zlatem nepostavíte. Z hovna bič neupletete.
Měnovou bázi rublu jsem našel, ale protože jsem nepochopil, jestli ty biliony jsou evropské nebo americké, tak jsem to ani nepočítal, stejně se mi to nevlezlo do kalkulačky. V každém případě, teoretický obsah zlata v rublu je 0.0000...x trojské unce.

Rejpal

Re:Už praská bublina Bitcoin
« Odpověď #124 kdy: 06. 10. 2014, 11:30:23 »
Prijimat muzou i exkrementy, ale Paypal chce jen dolarrrky, jaksy.
A stejne to lidi nepouzyvaj, muze to pryjymat treba sam Obama. Ale to je tak fsecko, co s tim muzes delat.
S temi super khul syntaktickymi chybami pisete i treba shell skripty nebo zdrojove koody aplikaci? Kdyz si predstavim vystup dotceneho interpretru/kompileru, jsem z toho tak namekko, ze bych se Vas rad zeptal na Vase jmeno - jen bych ho predal sektetarce, aby Vam, v pripade, ze byste zadal o zamestnani v me firme, rekla rovnou NE. Usetrili bychom tak cas na obou stranach.


Re:Už praská bublina Bitcoin
« Odpověď #125 kdy: 06. 10. 2014, 12:37:35 »
S temi super khul syntaktickymi chybami pisete i treba shell skripty nebo zdrojove koody aplikaci? Kdyz si predstavim vystup dotceneho interpretru/kompileru, jsem z toho tak namekko, ze bych se Vas rad zeptal na Vase jmeno - jen bych ho predal sektetarce, aby Vam, v pripade, ze byste zadal o zamestnani v me firme, rekla rovnou NE. Usetrili bychom tak cas na obou stranach.

Nerejpej Rejpale :P
Podla ceskej gramatiky posudzovat programovaci skill.... Ked su taky ludia zodpovedny za prijmanie novych ludi tak sa uz ani necudujem co mi to posielaju za novych kolegov...


Tomáš Marný

Re:Už praská bublina Bitcoin
« Odpověď #126 kdy: 06. 10. 2014, 13:19:58 »
S temi super khul syntaktickymi chybami pisete i treba shell skripty nebo zdrojove koody aplikaci? Kdyz si predstavim vystup dotceneho interpretru/kompileru, jsem z toho tak namekko, ze bych se Vas rad zeptal na Vase jmeno - jen bych ho predal sektetarce, aby Vam, v pripade, ze byste zadal o zamestnani v me firme, rekla rovnou NE. Usetrili bychom tak cas na obou stranach.

Nerejpej Rejpale :P
Podla ceskej gramatiky posudzovat programovaci skill.... Ked su taky ludia zodpovedny za prijmanie novych ludi tak sa uz ani necudujem co mi to posielaju za novych kolegov...

Naopak - je to docela vypovídající. Kdo prasí v přirozeném jazyce, mívá problémy i s tím programovacím, jak jsem zjistil.

technomaniak

Re:Už praská bublina Bitcoin
« Odpověď #127 kdy: 06. 10. 2014, 13:23:03 »
* a mezi radky "ja jsem ten nejchytrejsi a vy vsichni co BTC verite jste uplne nuly".

A můžeš mi vysvětlit, proč bych si neměl vychutnávat ty příjemné pocity plynoucí ze správné předpovědi? Já osobně jsem nikdy neříkal že kdo věři bitcoinu je nula, já říkal že je jenom naivní debil a že tu show někdo pořádně odesere.

Nicméně stále ještě není vyhráno. Tento módní výstřelek ještě neskončil a neřekl své poslední slovo.

Hmmm

Re:Už praská bublina Bitcoin
« Odpověď #128 kdy: 06. 10. 2014, 13:26:01 »
S temi super khul syntaktickymi chybami pisete i treba shell skripty nebo zdrojove koody aplikaci? Kdyz si predstavim vystup dotceneho interpretru/kompileru, jsem z toho tak namekko, ze bych se Vas rad zeptal na Vase jmeno - jen bych ho predal sektetarce, aby Vam, v pripade, ze byste zadal o zamestnani v me firme, rekla rovnou NE. Usetrili bychom tak cas na obou stranach.

Nerejpej Rejpale :P
Podla ceskej gramatiky posudzovat programovaci skill.... Ked su taky ludia zodpovedny za prijmanie novych ludi tak sa uz ani necudujem co mi to posielaju za novych kolegov...
Ani ja by som nechcel za kolegu cloveka, ktory vsade pcha y a mysli si, ze je to cool. Bojim sa ake "cool" ficury by pchal do kodu... Take nech si bastli pre seba, ale akonahle ma s jeho kodom pracovat aj niekto iny, nedajboze este v time, tak musi programovat PODLA PRAVIDIEL, tak aby tomu rozumeli aj ostatni.

A ak to robi neumyselne, tak takeho nechcem taktiez.

Pozeram, ze ani ty nie si so slovencinou velky kamarat...

Tomáš Roll

Re:Už praská bublina Bitcoin
« Odpověď #129 kdy: 06. 10. 2014, 13:47:35 »
Naopak - je to docela vypovídající. Kdo prasí v přirozeném jazyce, mívá problémy i s tím programovacím, jak jsem zjistil.

Ano. Třeba shoda podmětu s přísudkem je věc logiky, ne jazykového citu. Kdo nezvládá shodu podmětu s přísudkem, nemůže být dobrý programátor. I když předřečník zrovna s tím problém neměl.

beer

  • *****
  • 729
    • Zobrazit profil

HNUB

Re:Už praská bublina Bitcoin
« Odpověď #131 kdy: 06. 10. 2014, 15:19:06 »
Ah ne, co sy potcnu, nedeji my penisky v jeycjh firmah. Dete me vase mena, to abich nemusel zamestnavt ja vas.

Re:Už praská bublina Bitcoin
« Odpověď #132 kdy: 06. 10. 2014, 15:50:16 »
Já osobně jsem nikdy neříkal že kdo věři bitcoinu je nula, já říkal že je jenom naivní debil a že tu show někdo pořádně odesere.
Kdyz clovek lidi kolem toho sleduje, obcas zaslechne konstatovani typu "no ja uz jsem tech investovanych 150tisic stejne uz odepsal". V nasich koncinach do toho nahrnuli prachy asi hlavne tezari, s falesnou vidinou "zustane mi aspon ten hw".

Ale i cisty spekulanty clovek potka. Konkretne si vzdycky vzpomenu na cloveka, ktery nekdy v dobe, kdyz byl BTC kolem tisicovky, chtel po Frantiskovi Fukovi na Plusku neco jako futures kontrakt ve stylu "Hele, dal bych ti sto tisic jako za soucasnou cenu a jakmile cena dosahne 1200, tak to prodas a penize mi vratis i se ziskem" - zjevne mel penize, chtel si zaspekulovat na rust, ale nechtelo se mu resit nejaky penezenky, prevody, bezpecnost atd. Proste chtel jenom vydelat nejakych 20% za par dni. Fuka mu bud nerozumel, nebo se mu do te operace nechtelo, protoze odpovedel neco ve stylu "Nevim, co po mne chces, ja delam jenom smenarnu - jestli chces ode me ted nakoupit a nekdy v budoucnu prodat, tak neni problem, ale prevedu ti to na tvuj ucet a delej si s tim co chces".

Jestli ta operace nakonec probehla nebo ne, to nevim, ale dost bych tomu clovekovi pral, aby ne, pac na 1200 se BTC nikdy nedostal, i kdyz to v tu chvili vypadalo, ze to je zarucene otazka par dni...

Re:Už praská bublina Bitcoin
« Odpověď #133 kdy: 06. 10. 2014, 15:55:02 »
Naopak - je to docela vypovídající. Kdo prasí v přirozeném jazyce, mívá problémy i s tím programovacím, jak jsem zjistil.

Niektory ludia skratka na i/y a podobne somariny nemaju bunky, ja uz ani neviem co su to vybrane slova. Na oficiality kde treba dobru gramatiku boh vymyslel automaticku opravu pravopisu, na kommenty a kod pouziva kazdy normalny programator anglictinu. A na forach kazdy pise ako chce nech si grammar nazis mozu robit dobre.

Pozeram, ze ani ty nie si so slovencinou velky kamarat...

Mizerny profesor na gymply pre mna spravil zo slovenciny nepriatela na cely zivot

HNUB

Re:Už praská bublina Bitcoin
« Odpověď #134 kdy: 06. 10. 2014, 16:16:38 »
Citace
Jestli ta operace nakonec probehla nebo ne, to nevim, ale dost bych tomu clovekovi pral, aby ne, pac na 1200 se BTC nikdy nedostal, i kdyz to v tu chvili vypadalo, ze to je zarucene otazka par dni...

Ale jo, v jeden den stal cca 1208? Vim urcite, ze na maly moment stal 1 BTC vice jak 1 unce zlata.