Už praská bublina Bitcoin

Re:Už praská bublina Bitcoin
« Odpověď #105 kdy: 08. 03. 2014, 09:19:39 »
cena určovaná tvz. pseudoburzami bez kontroly s možností vysokofrekvenční obchodování, pozdržování prodejních příkazů(upřednostnování pohybu ve frontě), ovlivnování ceny na burze virtuálními obchody mezi uzavřenou skupinou účtů, atd..

a na tuhle konspiracni teorii jste prisel jak? [citation needed] Naprosta vetsina burz s bitcoiny ma prubeh obchodovani verejny, kazdy vidi stejne udaje a kazdy dostava stejne vysledky jakmile zasle prikaz. na www.bitcoincharts.com je mozne se presvedcit, ze nezavisle burzy si drzi vicemene stejne ceny jelikoz se celkem dobre provadi xrosstrading mezi nimi. Vysokofrekvencni obchodovani je mítus ,ktery vymyslela media, v praxi se nemuze vyplatit diky provizim. Vsechny burzy umoznuji registrovat se komukoliv tak jaka uzavrena skupina uctu? (pravda bitstock.cz prijima registrace jen od obcanu CR ,snad to neni uzavrena skupina uctu proboha?).


Re:Už praská bublina Bitcoin
« Odpověď #106 kdy: 08. 03. 2014, 12:20:23 »
Jsem jediný, komu příjde tato "měna" něčím divná?

Čím je její hodnota podložena?
Kdo něco vytvořil/vymyslel/udělal/opravil/zasel/sklidil/napsal/..., aby za to dostal nějaké ty btc?
Jo já "vydělám" víc, když budu mít silnější hardware? Kůůůůůůůl.

PS: ano, někdo na tom zřejmě už nějak vydělal. Ale to u peněžních her typu letadlo tak většinou bývá, že na začátku si někdo namastí kapsu ...

Bla

Re:Už praská bublina Bitcoin
« Odpověď #107 kdy: 08. 03. 2014, 12:32:44 »
Jsem jediný, komu příjde tato "měna" něčím divná?

Tos posral ;D teď se na tvojí hlavu snese hromada keců o tom, že Dolar nebo Euro jsou taky jen papírky kryté dluhem a že je lepší, když je to nekryté ničím než když je to kryté dluhem a že ....

No nechtěl bych být teď ve tvém peří  ;D

Honza

Re:Už praská bublina Bitcoin
« Odpověď #108 kdy: 08. 03. 2014, 13:16:20 »
Jsem jediný, komu příjde tato "měna" něčím divná?

To ne, ale je to jedno. Jde o to, že nikdo nikoho do používání BTC nenutí, na rozdíl od centrální banky (jakékoliv). Ale to už tady asi všichni vědí...

v.sp

Re:Už praská bublina Bitcoin
« Odpověď #109 kdy: 09. 03. 2014, 00:05:30 »
Jednoduchý dotaz: kolik procent likvidního majetku (tedy odmysleme nemovitosti, auta atp.) jste ochotni mít v Kč, kolik v USD, kolik v BTC?
Jestli někdo spoří v BTC a má v nich většinu svých peněz, má mou hlubokou poklonu.

Mně to totiž připadá jako hra puberťáků. Kdo vydělal na 1 BTC se bije v prsa, jak je za vodou. Sorry, ale to jsou prostě drobný.

Ja bych rad i odpovedel ale chtelo by to ujasnit si pojmy. Co je likvidni majetek a podobne... Jinak se mne ptate kolik procent stribra drzim ve svych zlatych rezervach.


V tuto chvili mam 1BTC coz neni malo, ale ani moc. Je to asi 1/5 me hrube mzdy plus minus. Ale meni se to, cile s tim obchoduju a zatim jsem ve vynosu radove 10% za mesic (rikam zatim)
Takže v BTC máte týdenní výplatu a výnos výplatu půldení. To mi nepřijde jako větší důvěra než máte v klasické měny.

Likvidní majetek se v tomhle případě definuje těžko - je pro vás BTC měnou (a pak tedy porovnávejme s penězi v hotovosti a na účtech), nebo investicí? (Pak můžeme přidat akcie apod.)

Jak už jsem říkal, 1 BTC jsou prostě drobné, hračka. Jen si vezměte, že člověk má mít šest měsíčních výplat naspořeno a po ruce a měl by si spořit/investovat na důchod, což bude mnoho ročních platů (to je případ spíš pro ty s nadprůměrnou mzdou, což je na root.cz a nadšeních do BTC asi platný předpoklad). Uložíte si netriviální část těchto prostředků do BTC? Věříte mu na to dost?


Nakej Franta Novak

Re:Už praská bublina Bitcoin
« Odpověď #110 kdy: 25. 05. 2014, 16:27:15 »
Zdar chlapi, me furt naka decka radej, jak na tutovku investovat do BTC, ze prej ten rust do nekonecna je zarucenej tim logaritmem / algoritmem ci co.  Radeji si koupim akcie firmicky, co zrovna spadly o 70% nez abych si koupil virtualni zeton jehoz hodnota za posledni rok stoupla o tisice procent. Linuxove deti co prosli kurzem Uvod do PHP umi radit v investovani nejlepe.

Stalin

Re:Už praská bublina Bitcoin
« Odpověď #111 kdy: 25. 05. 2014, 16:34:40 »
To si pichol do osieho hniezda, keďže takému profilu zodpovedá zhruba 90 percent tunajších diskutujúcich.

Citace
Linuxove deti co prosli kurzem Uvod do PHP umi radit v investovani nejlepe.

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Už praská bublina Bitcoin
« Odpověď #112 kdy: 25. 05. 2014, 17:01:39 »
Zdar chlapi, me furt naka decka radej ...... Linuxove deti co prosli kurzem Uvod do PHP umi radit v investovani nejlepe.

Pořiď už si konečně nějakou babu, ať zabiješ volný čas a nemusíš tak hloupě trollovat.

Nakej Franta Novak

Re:Už praská bublina Bitcoin
« Odpověď #113 kdy: 25. 05. 2014, 17:16:12 »
Zdar chlapi, me furt naka decka radej ...... Linuxove deti co prosli kurzem Uvod do PHP umi radit v investovani nejlepe.

Pořiď už si konečně nějakou babu, ať zabiješ volný čas a nemusíš tak hloupě trollovat.

Ano, velmi prinosny prispevek, dekuji. Kdo nepeje chvalozpev o BTC, je troll, terorista, pedofil, extremista a psychopat. Hezka to komunita.

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Už praská bublina Bitcoin
« Odpověď #114 kdy: 25. 05. 2014, 17:41:00 »
Tady to není o bitcoinu, ten je mi naprosto ukradenej, ale o tobě. Snažíš se tu vyvolávat úmyslně konflikty a nejen v tomto vlákně. To dost vypovídá o tvém charakteru, ale co každý jsme nějakej a lidská kvalita všeobecně klesá. U někoho méně u jiného více.

Re:Už praská bublina Bitcoin
« Odpověď #115 kdy: 25. 05. 2014, 17:47:44 »
To si pichol do osieho hniezda, keďže takému profilu zodpovedá zhruba 90 percent tunajších diskutujúcich.

Citace
Linuxove deti co prosli kurzem Uvod do PHP umi radit v investovani nejlepe.

Huh?
Netuším, kam pichol, spíše mi to připadá, že je opíchanej on. Nebo právě že ne?

PS: nekrofilní fóra jsou jinde ...

Nakej Franta Novak

Re:Už praská bublina Bitcoin
« Odpověď #116 kdy: 25. 05. 2014, 18:00:26 »
Tady to není o bitcoinu, ten je mi naprosto ukradenej, ale o tobě. Snažíš se tu vyvolávat úmyslně konflikty a nejen v tomto vlákně. To dost vypovídá o tvém charakteru, ale co každý jsme nějakej a lidská kvalita všeobecně klesá. U někoho méně u jiného více.

To mas pravdu, ta tva je velmi nizko, umyslne utocis na prispevek se kterym neosuhlasis. Doporucuji stravit leto v Severni Koreji.

HNUB

Re:Už praská bublina Bitcoin
« Odpověď #117 kdy: 05. 10. 2014, 13:46:26 »
Tak ej to uz za 300,-   doufam, zeste fsichni videlaly, ta technologie tu je, s tim uz nic my hateri nenadelame, a protoze to je moc hezky refaktorovany kod, tak to bude rust donekonecna, to je proste linuxacka matematika, s tim my hateri nic nenadelame, protoze nerozumet my svetu.

Re:Už praská bublina Bitcoin
« Odpověď #118 kdy: 05. 10. 2014, 14:32:14 »
Jsem jediný, komu příjde tato "měna" něčím divná?

Čím je její hodnota podložena?
Čím jsou podloženy národní měny? Jsou vůbec měny, které jsou něčím podložené? A které garantují třeba výměnu za zlato?

Důvěra v měnu vyplývá z odhadů nabídky/poptávky po dané měně.

U bitcoinu je zaručeně omezená nabídka, ale poptávka je diskutabilní.
U koruny není zaručená ani poptávka (možnost měny, nebo možnost anexe ČR Ruskem a přechod na rubl), ani nabídka - ta závisí na tom, kolik se toho Národní banka rozhodne natisknout.
Filip Jirsák: "Úplně stejně se ale jedná o podvod, když uživatel zamlčí provozovateli webu, že blokuje reklamu."

HNUB

Re:Už praská bublina Bitcoin
« Odpověď #119 kdy: 05. 10. 2014, 14:44:10 »
U Ceske meny neni zarucen ani prechod na rubl ani anexe ruskem, protoze protektorat uz CR protektuje a prvne prejde na euro a pozdeji v ramci demokracie na dolar. Rubl aspon obsahuje zlato.