Šetření na IT v Čechách

Ctirad

Re:Šetření na IT v Čechách
« Odpověď #195 kdy: 04. 12. 2013, 15:23:09 »
Tak tu asi děláme jen hloupé projekty, ne? Tím asi moc do budoucna konkurenceschopní nebudeme, ne?
Koho myslíte tím "my"?


mame

Re:Šetření na IT v Čechách
« Odpověď #196 kdy: 04. 12. 2013, 15:26:47 »
vypada to, ze mas jen dve moznosti:
- vzit roha
- napsat leninovi

Roh je v plánu.

Lenin je něco na úrovni Mirka. Sice nejsem moc schopný, ale doženu to kecy a pílí :D Lenina nebrat.

Tam nějak nechápu tu souvislost. Já nechtěl podnikat, ale pracovat.
Jestli chceš pracovat, tedy prodávat svou práci, tak si musíš najít někoho, kdo si tvou práci koupí. A když jsou tví potenciální zaměstnavatelé hloupí a nechápou, jaký klenot v tobě ztrácí, tak to je spíš tvůj problém, než jejich. Nevím, proč bych měl skladníkovi ve šroubárně platit víc, jen proto, že umí recitovat Vergília v originále.

Zase běžné debilní kecy. Můžu pracovat třeba někde ve státním. Školy jsou teď k ničemu, ale peněz je tam plno. Mi je můžou za něco dávat.

Tak tu asi děláme jen hloupé projekty, ne? Tím asi moc do budoucna konkurenceschopní nebudeme, ne?
Koho myslíte tím "my"?

Jak já? Snad ty, ne? Ty jsi psal 99 %, takže jsem to tak bral. Nevím, jestli je to reálná situace, ale když to píšeš, tak jsem na to reagoval.

Ctirad

Re:Šetření na IT v Čechách
« Odpověď #197 kdy: 04. 12. 2013, 16:03:43 »


Koho myslíte tím "my"?

Jak já? Snad ty, ne? Ty jsi psal 99 %, takže jsem to tak bral. Nevím, jestli je to reálná situace, ale když to píšeš, tak jsem na to reagoval.
A jak mám vědět, na co reagujete, když necitujete?

mame

Re:Šetření na IT v Čechách
« Odpověď #198 kdy: 04. 12. 2013, 16:10:20 »
Když píšu pod tebe, tak snad nemusím citovat, ne?  :o Nebo kde je to nejasně?

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Šetření na IT v Čechách
« Odpověď #199 kdy: 04. 12. 2013, 16:47:47 »
Koukám, že se to tu zvrtlo v mlácení se do hrudi jako King Kong, nebo li: "Já jsem nejlepší, ale nikdo to neumí ocenit!" Tak myslím, že tento způsob prezentace se není nikterak složitý, ale věří mu ještě někdo? Asi moc ne, když je přehlížen ... Myslím si, že v každé profesi by se mělo k práci přistupovat s patřičnou pokorou. Kdo to slovo nikdy neslyšel, může se s ním seznámit:  http://cs.wikipedia.org/wiki/Pokora


mame

Re:Šetření na IT v Čechách
« Odpověď #200 kdy: 04. 12. 2013, 16:58:26 »
Zase další blbost, ale ničeho jiného se tu asi nedočkám. Sice to nikdo neocení, ale přesto si zřejmě vydělám daleko více, než mi tu lidé psali, že by jim stačilo. Ale kdyby to někdo ocenil, mohlo by to být úplně jinde. Chtít málo a dostat málo, to umí každý.

Re:Šetření na IT v Čechách
« Odpověď #201 kdy: 04. 12. 2013, 17:04:48 »
Je spousta věcí v životě, které žádnými argumenty podložit nemůžeš a stejně tak nejsou žádnými argumenty vyvratitelné.
Na tom něco je. Ale tim spíš si myslim, že je tu to riziko fanatismu. Že tedy když to nejde argumenty, tak to pujde silou. Přece jen lidi maj často tendenci svůj názor nebo životní postoj prosazovat. Aspoň mi to tak připadá teda no.
Zrovna s tim náboženstvím mi to právě zkazili rodiče. Tím, jak to do mě hustili, ve mě vytvořili jakýsi blok. Přitom dneska vidím, že spousta věcí z křesťanství mě oslovuje. Ale měl by k tomu člověk asi dospět.

Prostě vyrobit stroj, který může ovládat v podstatě kde kdo bez jakýchkoliv znalostí, protože každý člověk je nahraditelný. Důsledkem toho bude hromadné propouštění a snižování platů. Prostě klasika.
Troufám si tvrdit, že čim méně lidí v dělnických profesích, tim více jich je v kancelářích. Dělníci maj často i nižší plat než lehkoživky. Ale nemusí to být nutně pravidlem.
Takže je otázka, jestli se ta automatizace vlastně vyplatí.

A nejvíc mě dostává, když do spočítané produktivity se nezapočítávaji právě náklady na "lehkoživky" (tento výraz berte prosím s rezervou). Alespoň v našem podniku to tak je. Ti jsou prostě bokem, jakoby z jiných peněz, prej.

Re:Šetření na IT v Čechách
« Odpověď #202 kdy: 04. 12. 2013, 17:06:44 »
- napsat leninovi
Pokud se v reálu chová tak, jak tady, tak se obávám, že by si o něj Lenin neopřel ani kolo.

Koukám, že se to tu zvrtlo v mlácení se do hrudi jako King Kong, nebo li: "Já jsem nejlepší, ale nikdo to neumí ocenit!"
Tak to bylo od začátku, ne? Celý tohle téma je jenom ve stylu "jsem geniální a nikdo to nechápe, politujte mě". Jako na frackovství jsem tady zvyklej, ale v takhle čisté podobě jsem ho snad ještě neviděl...

Re:Šetření na IT v Čechách
« Odpověď #203 kdy: 04. 12. 2013, 17:09:54 »
Na tom něco je. Ale tim spíš si myslim, že je tu to riziko fanatismu. Že tedy když to nejde argumenty, tak to pujde silou. Přece jen lidi maj často tendenci svůj názor nebo životní postoj prosazovat. Aspoň mi to tak připadá teda no.
To máš pravdu.

Zrovna s tim náboženstvím mi to právě zkazili rodiče. Tím, jak to do mě hustili, ve mě vytvořili jakýsi blok. Přitom dneska vidím, že spousta věcí z křesťanství mě oslovuje. Ale měl by k tomu člověk asi dospět.
Určitě. Křesťani jsou často nějvětší překážkou křesťanství :) Je o tom jeden nádhernej film: http://www.csfd.cz/film/9385-prolomit-vlny/

Ctirad

Re:Šetření na IT v Čechách
« Odpověď #204 kdy: 04. 12. 2013, 17:19:18 »
Zase další blbost, ale ničeho jiného se tu asi nedočkám. Sice to nikdo neocení, ale přesto si zřejmě vydělám daleko více, než mi tu lidé psali, že by jim stačilo. Ale kdyby to někdo ocenil, mohlo by to být úplně jinde. Chtít málo a dostat málo, to umí každý.
Tak to jsi vůbec nic nepochopil. Hodně chtít a hodně vydělat je v pořádku, v pořádku není si myslet, že na to máš nárok, protože máš školu, ambice a nechceš platit 30 let hypotéku.

Jakub Galgonek

Re:Šetření na IT v Čechách
« Odpověď #205 kdy: 04. 12. 2013, 18:15:18 »
Chtít málo a dostat málo, to umí každý.

Nevím, zda jsem to jen nepřehlédl, ale co vlastně ty konkrétně svému zaměstnavateli nabízíš?

mame

Re:Šetření na IT v Čechách
« Odpověď #206 kdy: 04. 12. 2013, 18:48:09 »
Řešení jeho problémů. Nebo jak to myslíš?

Jakub Galgonek

Re:Šetření na IT v Čechách
« Odpověď #207 kdy: 04. 12. 2013, 19:04:21 »
Řešení jeho problémů. Nebo jak to myslíš?

To jim říkáš, když se tě na pohovoru zeptají, co umíš a čím jim můžeš být přínosný?

Ctirad

Re:Šetření na IT v Čechách
« Odpověď #208 kdy: 04. 12. 2013, 19:07:54 »
Řešení jeho problémů. Nebo jak to myslíš?
Jsi Viktor Čistič?

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Šetření na IT v Čechách
« Odpověď #209 kdy: 04. 12. 2013, 19:14:55 »
Řešení jeho problémů. Nebo jak to myslíš?

Jo tak to znám, takhle jednou jedna firma zaměstnala jednoho ajťáka. Během tří dnů rozkopal všechny bezpečnostní prvky, pak šel za vedením, kde poukázal na všechny nedostatky a že to dá dohromady, ale že to bude práce ... přišel za čtrnáct dní, že je hotov. Čekal, jak ho všichni budou plácat po ramenou, ale čekali na něj pomahači a chrániči. V jedné místnosti přehlédl kameru ... Takže místo uznání dostal okamžitou výpověď a jako bonus na něj jeho zaměstnavatel podal trestní oznámení. Jelikož však byl hrd, mlel pořád svou a tak dostal i od pana soudce odměnu na - 250 000,- Kč za narušení bezpečnosti firmy. Co teď asi dělá? Nejspíše programuje nějakou BitCoin burzu a myslí si, kdo ví jak nebude bezpečná ...