Šetření na IT v Čechách

Jakub Galgonek

Re:Šetření na IT v Čechách
« Odpověď #75 kdy: 02. 12. 2013, 20:56:51 »
Co na tom je?

Jaká je vlastně podle tebe tvá cena?


Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Šetření na IT v Čechách
« Odpověď #76 kdy: 02. 12. 2013, 20:57:38 »
Co na tom je? Nechci dělat na sebe, protože chci řešit problémy a ne se zabývat věcmi kolem. Je to tak těžko pochopitelné? Ale klidně si místo u tebe za 150k,- měsíčně udělám.

Pokud tomu mé zaměření a Tvé schopnosti odpovídají, můžeme se domluvit. Schopních lidí moc není.

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Šetření na IT v Čechách
« Odpověď #77 kdy: 02. 12. 2013, 20:59:03 »
Co na tom je?

Jaká je vlastně podle tebe tvá cena?

Vždyť to napsal 150tis měsíčně, hádám, že i čistého.

memo

Re:Šetření na IT v Čechách
« Odpověď #78 kdy: 02. 12. 2013, 21:04:19 »
Co na tom je?

Jaká je vlastně podle tebe tvá cena?

To nechám v klidu na trhu. Když ale vidím, že moje řešení obvykle fungují lépe než ostatních, tak bych měl mít větší cenu, ne? Naopak když mi ukážeš někoho, kdo dává věci lépe, tak bych měl mít nižší, ne? To je jednoduché. Když ale všude hledají lemply na ty ferrenovi J2EE zakázky, tak je to těžké.

memo

Re:Šetření na IT v Čechách
« Odpověď #79 kdy: 02. 12. 2013, 21:05:40 »
Co na tom je? Nechci dělat na sebe, protože chci řešit problémy a ne se zabývat věcmi kolem. Je to tak těžko pochopitelné? Ale klidně si místo u tebe za 150k,- měsíčně udělám.

Pokud tomu mé zaměření a Tvé schopnosti odpovídají, můžeme se domluvit. Schopních lidí moc není.

To zní dobře. Zaměření je jaké?

Co na tom je?

Jaká je vlastně podle tebe tvá cena?

Vždyť to napsal 150tis měsíčně, hádám, že i čistého.

Myslel jsem hrubého, nepracuji zase tak dlouho, takže jsem skromný.


Jimm

Re:Šetření na IT v Čechách
« Odpověď #80 kdy: 02. 12. 2013, 21:14:13 »
Tak já byl většinu času na jeho straně, ale začíná mě to také zajímat. Mohu se zeptat co umíš, memo? Jaké technologie a jaké projekty jsi na nich realizoval pro jaké společnosti?

Re:Šetření na IT v Čechách
« Odpověď #81 kdy: 02. 12. 2013, 21:17:49 »
Mohu se zeptat co umíš, memo?
Anonymně fňukat na webu, jak jeho genialitu nikdo neumí docenit.

Kdyby takovou cenu měl, tak by za ni pracoval, nabídky by se mu hrnuly jak na běžícím páse a o zdejší fórum by ani nezavadil. To tady fakt musíme řešit každýho blbečka, co ho nikdo nechápe?!

Jakub Galgonek

Re:Šetření na IT v Čechách
« Odpověď #82 kdy: 02. 12. 2013, 21:18:19 »
Jaká je vlastně podle tebe tvá cena?

To nechám v klidu na trhu.

A jaká je tedy tvá cena podle trhu? Hádám, že 150k to nebude.

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Šetření na IT v Čechách
« Odpověď #83 kdy: 02. 12. 2013, 21:18:54 »
Co na tom je? Nechci dělat na sebe, protože chci řešit problémy a ne se zabývat věcmi kolem. Je to tak těžko pochopitelné? Ale klidně si místo u tebe za 150k,- měsíčně udělám.

Pokud tomu mé zaměření a Tvé schopnosti odpovídají, můžeme se domluvit. Schopních lidí moc není.

To zní dobře. Zaměření je jaké?

Co na tom je?

Jaká je vlastně podle tebe tvá cena?

Vždyť to napsal 150tis měsíčně, hádám, že i čistého.

Myslel jsem hrubého, nepracuji zase tak dlouho, takže jsem skromný.

Vývoj multiplatformních aplikací pro průmyslové stroje. Ale upozorňuji, že je to dlouhodobá záležitost, tak na šest až sedm let a podle toho bude vypadat i smlouva, kde bude patřičně zakotvena i finanční odpovědnost. Třeba den prodlení za dodání kusu ḱódu 10tis. Při odchodu od projektu před dokončením ... počet měsíců krát tvůj plat. Atp. Těch 150k si musíš prostě tvrdě zasloužit a ještě mi musíš přinést alespoň 20tis zisk. Takže Tvá práce musí odpovídat čtvrt +/- mega / měsíc. Pokud to neodvedeš, budeš ten rozdíl platit Ty.

memo

Re:Šetření na IT v Čechách
« Odpověď #84 kdy: 02. 12. 2013, 21:21:27 »
Jaká je vlastně podle tebe tvá cena?

To nechám v klidu na trhu.

A jaká je tedy tvá cena podle trhu? Hádám, že 150k to nebude.

Protože trh neznám, tak jsem rád, že trident tuhle diskusi založil.

Sten

Re:Šetření na IT v Čechách
« Odpověď #85 kdy: 02. 12. 2013, 21:21:45 »
SAP - Software Aus Pakistan

SAP = Sicheres Arbeitsplatz (jisté pracovní místo) :-)

To nechám v klidu na trhu. Když ale vidím, že moje řešení obvykle fungují lépe než ostatních, tak bych měl mít větší cenu, ne? Naopak když mi ukážeš někoho, kdo dává věci lépe, tak bych měl mít nižší, ne? To je jednoduché. Když ale všude hledají lemply na ty ferrenovi J2EE zakázky, tak je to těžké.

Nejde jen o to, jestli funguje lépe, ale také jak rychle to bude implementované. A jestli je pro zákazníka zajímavé, aby to vůbec fungovalo lépe, protože za měsíční cenu, kterou bys chtěl, může ten horší software mít server sám pro sebe celých deset let. Proto většina zákazníků chce web v PHP a intranet na J2EE.

memo

Re:Šetření na IT v Čechách
« Odpověď #86 kdy: 02. 12. 2013, 21:25:01 »
Co na tom je? Nechci dělat na sebe, protože chci řešit problémy a ne se zabývat věcmi kolem. Je to tak těžko pochopitelné? Ale klidně si místo u tebe za 150k,- měsíčně udělám.

Pokud tomu mé zaměření a Tvé schopnosti odpovídají, můžeme se domluvit. Schopních lidí moc není.

To zní dobře. Zaměření je jaké?

Co na tom je?

Jaká je vlastně podle tebe tvá cena?

Vždyť to napsal 150tis měsíčně, hádám, že i čistého.

Myslel jsem hrubého, nepracuji zase tak dlouho, takže jsem skromný.

Vývoj multiplatformních aplikací pro průmyslové stroje. Ale upozorňuji, že je to dlouhodobá záležitost, tak na šest až sedm let a podle toho bude vypadat i smlouva, kde bude patřičně zakotvena i finanční odpovědnost. Třeba den prodlení za dodání kusu ḱódu 10tis. Při odchodu od projektu před dokončením ... počet měsíců krát tvůj plat. Atp. Těch 150k si musíš prostě tvrdě zasloužit a ještě mi musíš přinést alespoň 20tis zisk. Takže Tvá práce musí odpovídat čtvrt +/- mega / měsíc. Pokud to neodvedeš, budeš ten rozdíl platit Ty.

Na to jsem asi moc svobodomyslnný a nějaké závazky mě neberou. Můžeš mě nalákat jen kvalitou projektu a stejně ti nic neslíbím. Jak vidíš, nedohodneme se, ale není problém ani na jedné straně. Každý hledá něco jiného. Když mě za rok přestane IT bavit, budu se živit něčím jiným. Proto hledám spíše partnera a ne zaměstnavatele.

memo

Re:Šetření na IT v Čechách
« Odpověď #87 kdy: 02. 12. 2013, 21:27:54 »

To nechám v klidu na trhu. Když ale vidím, že moje řešení obvykle fungují lépe než ostatních, tak bych měl mít větší cenu, ne? Naopak když mi ukážeš někoho, kdo dává věci lépe, tak bych měl mít nižší, ne? To je jednoduché. Když ale všude hledají lemply na ty ferrenovi J2EE zakázky, tak je to těžké.

Nejde jen o to, jestli funguje lépe, ale také jak rychle to bude implementované. A jestli je pro zákazníka zajímavé, aby to vůbec fungovalo lépe, protože za měsíční cenu, kterou bys chtěl, může ten horší software mít server sám pro sebe celých deset let. Proto většina zákazníků chce web v PHP a intranet na J2EE.

To chápu, ale právě proto hledám něco, kde se potřebuje určitá kvalita, která samozřejmě něco stojí.

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Šetření na IT v Čechách
« Odpověď #88 kdy: 02. 12. 2013, 21:31:34 »
Na to jsem asi moc svobodomyslnný a nějaké závazky mě neberou. Můžeš mě nalákat jen kvalitou projektu a stejně ti nic neslíbím. Jak vidíš, nedohodneme se, ale není problém ani na jedné straně. Každý hledá něco jiného. Když mě za rok přestane IT bavit, budu se živit něčím jiným. Proto hledám spíše partnera a ne zaměstnavatele.

No pochybuji, že svobodomyslného člověka za 150k někdo zaměstná. Pokud někdo chce tyto prachy, tak veškerá svoboda musí stranou. Já osobně jsem do toho také nešel, protože už jsem za horizontem. Už mi vymýšlení řešení trvám podstatně déle a to pro tuto práci není. Nicméně každý na Tobě bude chtít vydělat. Nikdo Tě nebude dotovat.

Také můžeš zkusit naprogramovat Bitcoinovou směnárnu.  ;D

Jimm

Re:Šetření na IT v Čechách
« Odpověď #89 kdy: 02. 12. 2013, 21:32:08 »
Za rok třeba přejdeš na jiný obor a zase v něm uděláš 150k měsíčně?