Šetření na IT v Čechách

Jimm

Re:Setreni na IT v cechach
« Odpověď #15 kdy: 02. 12. 2013, 00:50:51 »
To Smoofy: Já ho celkem pochopil, víc než uklízečka si dobrý ajťák asi zaslouží, nemyslíš?


Trident

Re:Setreni na IT v cechach
« Odpověď #16 kdy: 02. 12. 2013, 00:52:08 »
Citace
Ciste z ekonomicke stranky. Doprava do prahy/brna neco stoji. Nemale penize dnes take stoji certifikace. Kdyz clovek travi v praci vetsinu dne, tak si musi platit dodatecne pani na hlidani,uklizeni, jidlo a ostatni sluzby pro vytizenejsi lidi. Co si drive udelal jako studentik sam, tak to se mu casove nevyplaci a musi si zaplatit.

Citace
Zamestnavatele si neuvedomuji ze existuje nejaky evropsky trh prace a ze mladi jiz se daleko lepe vyrovnavaji se stehovanim za praci. Co je tu drzi? Nizke zivotni naklady? Chyba lavky!

Zminujes tady, ze dopraha do prahy/brna neco stoji a v zapeti, ze se mladi vyrovnaji se stehovanim za praci daleko lepe, tak proc se tedy neodstehuji do te prahy/brna at usetreji za dopravu? Asi zrejme budou platit o to vetsi najem.
Navic malokdo ma skutecne koule na to odejit z republiky a prida-li se k tomu kvalita jazykove vybavenosti v CR tak to s tim odchazenim za kopecky nebude tak ruzovy.

Certifikace jsou super pokud hledas praci nebo delas na sebe, maximalne pokud zajistujes nejakou vyssi certifikaci pro firmu, ktera je limitovana urcitym poctem zamestnancum drzicim dane cert. Pokud uz jsi zamestnanej, navic jako programator, uvidi prumerne zdatny HR ze je to pro firmu zbytecna investice. Znam lidi z jinych nez IT oboru kteri travi v praci i 14+ hodin za daleko mensi penize nez je zminovanych 50k a hlidani reseji i rodiny z podprumernymi prijmy a rozhodne neni devizou lidi z IT. Nemyslim to spatne, ale trochu mi prijde, ze jsi se dost zmlsal a ted nejsi schopen prijmout realitu normalniho zivota, ale nechci ti krivdit.
Mozna jsi jiz akceptoval za normalni zivot to co normalnim zivotem neni.  Nemusis se topit ve zlate, ale clovek by v nasi pozici mel mit narok na nejakou zivotni uroven aby nemusel bydlet u maminky a setrit do prasatka na pivo.
Zivot je prilis kratky a cenny na to aby jsi se nechaval ostrouhavat a pred duchodem si uzil par let tezce usetrenych penez. Nezij pro nekoho jineho, ale zij pro sebe. Je to o seberespektu. O respektu ke znalostem tvych i ostatnich v oboru.

Jinak pro tvou informaci. Bydlel jsem v karavanu, na koleji i spolubydlel ve trech. Delal za mrzky peniz za ktery by prazak ani nevstal z postele. A nic mi nezchazelo. Nepatrim mezi pohodlne lidi. Nicmene pak prisel vyssi zajem a touha po lepsi kariere.

mame

Re:Setreni na IT v cechach
« Odpověď #17 kdy: 02. 12. 2013, 00:53:27 »
to mame:
Takze jako ajtak mas vetsi narok na uspech a vysoky zivotni standart nez lide z jinych oboru?

Ne, jako někdo, kdo se řadu let teoreticky připravuje. Můžu dělat jakýkoli obor, ale vybral jsem si IT, protože tam nejsi zbytečně omezovaný. Žádný úspěch nepotřebuju, ale nabízím více než třeba kolegové, které jsem za řadu let poznal. A mně dokonce stačí, že budu brát jen více peněz než oni. Vysoký životní standard rozhodně nemám ani s nadstandardním příjmem. To je ten problém. Auta znám jen z obrázků, nové telefony mi nic neříkají atd. A ty mi tu budeš tvrdit, že chci něco víc? Samozřejmě!

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Setreni na IT v cechach
« Odpověď #18 kdy: 02. 12. 2013, 00:57:41 »
Citace
Ale jinak to znám i z praxe. Když my hledáme a jsem u pohovorů, tak za málo peněz tam nic dobrého čekat nelze. Což je správné.
Stejne tak jako to ze chce nekdo hodne neznamena ze je dobrej. To je zase moje zkusenost. Z nekterych prispevku mi to prijde, ze jsou jsou zde sami zneuznani geniove, kteri neumi prodat svou praci.

Citace
Já ho celkem pochopil, víc než uklízečka si dobrý ajťák asi zaslouží, nemyslíš?
Uprimne, pokud ma plat jako uklizecka tak si za to bud muze sam, a nebo uklizecka chrape s reditelem. Pokud je to prvni prpad, tak v tomto pripade urcite nezaslouzi.

Ale dobre, zahravejme fakta ad absurdum. Muzete mi nekdo prosim ukazat uklizecku, ktera bere 50k?

ad.
Citace
Jedna se vylozene o o......ni odborniku a vyhaneni mozku ven. SAPisti,databazisti, senior programator za pouhych 50kkc

mame

Re:Setreni na IT v cechach
« Odpověď #19 kdy: 02. 12. 2013, 01:01:47 »
O opačné situaci jsem ale nemluvil. Já nepotřebuju prodávat práci. To je prostě moderní kec. Vím, co nabízím a můžu to dokázat někomu, kdo tomu rozumí. Bohužel ve většině firem, kde jsem byl, tomu nerozumí. Co na tom dál řešit? Mám si třeba založit vlastní firmu? To je také oblíbené. Nechci vlastní firmu! :D

Neřešíme uklízečku, ale třeba to, že ani s 50k,- prostě nic moc nemůžu. Nemůžeš si nic pořídit svého, ale maximálně čekat v cizím... na co?


smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Setreni na IT v cechach
« Odpověď #20 kdy: 02. 12. 2013, 01:07:11 »
to mame:
Citace
A mně dokonce stačí, že budu brát jen více peněz než oni.
Co bys mel chtit jeste vic?
Problem vidim v tom ze svou genialitu neumis adekvatne prodat a promenit na uspech.

Vybral sis IT tak se smir s tim, ze situace je jaka je. Stejne jako slo pred lety do kelu stavebnictvi. Znam spoustu stavaru co se taky teoreticky pripravovali, makali, maji leta praxe, doktoraty etc. ale ted si musej utahovat opasky a nevidim duvod, proc by zrovna ajtaci meli mit nejakou vyjimku, ze jim se stejna situace vyhne.

to Trident:
Ja nerikam ze namas narok na slusnou zivotni uroven, jen jsem toho nazoru, ze pokud si myslis, ze 50k ti slusnou uroven nezajisti tak zijes v nejakem svem svete.

Citace
Jinak pro tvou informaci. Bydlel jsem v karavanu, na koleji i spolubydlel ve trech. Delal za mrzky peniz za ktery by prazak ani nevstal z postele. A nic mi nezchazelo. Nepatrim mezi pohodlne lidi. Nicmene pak prisel vyssi zajem a touha po lepsi kariere.
Taky jsem bydlel v karavani, delal za jidlo a brodil se bahnem. Mozna to mne naucilo, ze se musim postarat sam o sebe a ze svet mi vubec nic nedluzi, at uz se snazim jakkoliv. Co si sam navydru to nemam.  A jen pro tvou informaci, jsem prazak.

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Setreni na IT v cechach
« Odpověď #21 kdy: 02. 12. 2013, 01:12:12 »
to meme:
Moderni kec je ze neco nejde, protoze vzdycky se najde nejakej kreten co nevi ze to nejde a jde a udela to.
Ja nikdy a to ani v zahranici 50k nebral a koupil jsem si byt a neni mi ani tricet.
Ze nepotrebujes prodavat praci? A to jim jako posles svoje jmeno a telefon misto CV a pak cekas nez ti zavolaj a pak jim reknes ze chces 200k?

mame

Re:Setreni na IT v cechach
« Odpověď #22 kdy: 02. 12. 2013, 01:16:16 »
to mame:
Citace
A mně dokonce stačí, že budu brát jen více peněz než oni.
Co bys mel chtit jeste vic?
Problem vidim v tom ze svou genialitu neumis adekvatne prodat a promenit na uspech.

Vybral sis IT tak se smir s tim, ze situace je jaka je. Stejne jako slo pred lety do kelu stavebnictvi. Znam spoustu stavaru co se taky teoreticky pripravovali, makali, maji leta praxe, doktoraty etc. ale ted si musej utahovat opasky a nevidim duvod, proc by zrovna ajtaci meli mit nejakou vyjimku, ze jim se stejna situace vyhne.

to Trident:
Ja nerikam ze namas narok na slusnou zivotni uroven, jen jsem toho nazoru, ze pokud si myslis, ze 50k ti slusnou uroven nezajisti tak zijes v nejakem svem svete.

Citace
Jinak pro tvou informaci. Bydlel jsem v karavanu, na koleji i spolubydlel ve trech. Delal za mrzky peniz za ktery by prazak ani nevstal z postele. A nic mi nezchazelo. Nepatrim mezi pohodlne lidi. Nicmene pak prisel vyssi zajem a touha po lepsi kariere.
Taky jsem bydlel v karavani, delal za jidlo a brodil se bahnem. Mozna to mne naucilo, ze se musim postarat sam o sebe a ze svet mi vubec nic nedluzi, at uz se snazim jakkoliv. Co si sam navydru to nemam.  A jen pro tvou informaci, jsem prazak.

Promiň, ale píšeš strašné nesmysly a myslím, že nejsi moc přínosem k diskusi. Nepotřebuju nic proměňovat a i tyhle argumenty ukazují, že jedeš na vlně mainstremu, který je zdegenerovaný.

Právě smiřováním se se špatným stavem je cesta do pekel. Proto tu nic nefunguje, proto tu máme plno státních podniků, kde se ani nepracuje, ale zase to stojí plno peněz atd. Když půjde IT pryč, tak během pár let budu dobrý v jiném oboru. Protože proč? Protože logika je všude stejná a podstatné jsou principy za tím a ne znalosti.

V jakém světě žije? Já také nechápu, jak tu někdo může vyžít s 50k,-. To je mimo realitu.

to meme:
Moderni kec je ze neco nejde, protoze vzdycky se najde nejakej kreten co nevi ze to nejde a jde a udela to.
Ja nikdy a to ani v zahranici 50k nebral a koupil jsem si byt a neni mi ani tricet.
Ze nepotrebujes prodavat praci? A to jim jako posles svoje jmeno a telefon misto CV a pak cekas nez ti zavolaj a pak jim reknes ze chces 200k?

Ne, tak to nefunguje. Všechno něco stojí a z toho se vychází.

Jenže já byt nechci a ani nechci vědět, jak dlouho ho budeš splácet.

Pak čekám, že se se mnou sejde partner pro budoucí práci. Nebude povídat běžné nesmysly, ale bude to dávat smysl atd. a pak mi samozřejmě nabídne něco, co tržně sedí. Nechci víc na úkor nikoho.

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Setreni na IT v cechach
« Odpověď #23 kdy: 02. 12. 2013, 01:34:35 »
Pokud byt nechces tak si nestezuj ze cekas v cizim. A mimochodem mam byt pristi rok doplacenej.
Zrejme prave neschopnost racionalne argumentovat je to, co te deli od tveho vytouzeneho platu. Diskuze se totiz vyznacuje tim, ze dochazi k vymene nazoru. Kazda strana prezentuje svuj a snazi se ho obhajit, pripadne upravit.
Tebe zrejme frustruje, ze nesdilim zdejsi nazor a nebrecim nad nespravedlnosti sveta k ajtakum. Bohuzel jedine na co si se zmohl misto argumentu k diskuzi je:
Citace
Promiň, ale píšeš strašné nesmysly a myslím, že nejsi moc přínosem k diskusi. Nepotřebuju nic proměňovat a i tyhle argumenty ukazují, že jedeš na vlně mainstremu, který je zdegenerovaný.
Ja se nechci hadat a ty uz jsi se projevil dost.

mame

Re:Setreni na IT v cechach
« Odpověď #24 kdy: 02. 12. 2013, 01:48:21 »
Pokud byt nechces tak si nestezuj ze cekas v cizim. A mimochodem mam byt pristi rok doplacenej.
Zrejme prave neschopnost racionalne argumentovat je to, co te deli od tveho vytouzeneho platu. Diskuze se totiz vyznacuje tim, ze dochazi k vymene nazoru. Kazda strana prezentuje svuj a snazi se ho obhajit, pripadne upravit.
Tebe zrejme frustruje, ze nesdilim zdejsi nazor a nebrecim nad nespravedlnosti sveta k ajtakum. Bohuzel jedine na co si se zmohl misto argumentu k diskuzi je:
Citace
Promiň, ale píšeš strašné nesmysly a myslím, že nejsi moc přínosem k diskusi. Nepotřebuju nic proměňovat a i tyhle argumenty ukazují, že jedeš na vlně mainstremu, který je zdegenerovaný.
Ja se nechci hadat a ty uz jsi se projevil dost.

Pak mi došlo, že už i to je možné. To bys asi musel být u mě kouzelník, takovou variantu tam nemám. Pokud tedy nepracuješ tak deset let.

To je jasné, ty jsi promě jako jeden na těch pohovorech a nemám s tebou co vyřešit. Jich se také neptám, co příště zlepšit, aby mě nějaký jejich kolega vzal. Nezajímá mě to, protože sám umím počítat, což je také důvod, proč mi ovlivnitelné věci fungují lépe.

Ani jsem to nemyslel špatně, ale už začátku povídáš věci, které nedávají smysl a časem se to nezlepší.

Jimm

Re:Setreni na IT v cechach
« Odpověď #25 kdy: 02. 12. 2013, 02:07:02 »
Smoofy se sem přišel pohádat a bylo to zjevné už ze začátku. Btw., myslím si že není možné abys příští rok doplatil byt, pokud ti nebylo 30 a nebral jsi ani těch 50. Pokud nemluvíme o 1+1, což není byt, spíš krabička. Jak to s tím bytem tedy je? Mými propočty se prostě nemohu dopočítat.

Jakub Galgonek

Re:Setreni na IT v cechach
« Odpověď #26 kdy: 02. 12. 2013, 02:33:04 »
Já také nechápu, jak tu někdo může vyžít s 50k,-. To je mimo realitu.

Tohle mne docela zaujalo. Můžeš to, prosím, trochu rozvést?

Pavel...

Re:Setreni na IT v cechach
« Odpověď #27 kdy: 02. 12. 2013, 07:02:14 »
Nezda se vam ze posledni rok a pul dochazi k sizeni platu v it? Nabidky opet zacly chodit, ale platy jsou mimo realitu. Provedl jsem pomerne zevrubny pruzkum na pozicich kde jsem zacinal jako junior/student. Zivotni naklady od te doby stouply, avsak platy v IT jsou stale stejne nerkuli nizsi.

Naopak, platy ocividne stupli. (Teda minimalne v Bratislave.)

Re:Setreni na IT v cechach
« Odpověď #28 kdy: 02. 12. 2013, 07:07:43 »
Kapitalizmus má tu vlastnost, že výrobků a služeb je dostatek. Takže tlak na snižování ceny, bohužel i Vaší práce je obrovský. Problémem není vyrobit nebo poskytovat službu ale prodat.

Zcela chápu Smoofyho, ale vůbec ne mame.

Pokud někdo nechce firmu, aby mohl podávat služby ? Pokud někdo nechce byt ?  Co chce ? Rovnou dům ?

Chápu, že tento stát není v pořádku. Ovšem potom není v pořádku ani EU, USA a celá západní civilizace.
Dobrý byl ten příměr se stavebnictvím.
Jo. Patřím ke generaci kdy 3+1 v té králíkárně stál 36 000 Kč, byl od nejčastěji družstevní od podniku. Dal se za 10 let splatit. Takže jsem jeden takový družstevní podíl koupil matce. No a já jako vozíčkář jsem po cca 8 letech dostal byt od města v podstatě sociální.

Nejsem z IT oboru. Ale některé věci i služby IT se dají dnes koupit opravdu levně.
Za 50 tisíc se dá vyžít alespoň v Liberci velmi slušně.
Nevím jak v Praze ale tady byly svého času na prodej i byty v centru před nutnou rekonstrukcí, práce šíleně ale centrum.

50 až 100 tisíc pro IT nevidím jako nedosažitelný strop, ale jen v případě, že svou práci jenž takto hodnotí dokáže za třeba 1,5 až 2 násobek úplných mzdových nákladů také prodat.  Tj.že nebudou potřeba další lidi, kteří jeho dílo budou nabízet, prodávat, vnucovat.   

.

Re:Setreni na IT v cechach
« Odpověď #29 kdy: 02. 12. 2013, 09:13:22 »
Zminujes tady, ze dopraha do prahy/brna neco stoji a v zapeti, ze se mladi vyrovnaji se stehovanim za praci daleko lepe, tak proc se tedy neodstehuji do te prahy/brna at usetreji za dopravu? Asi zrejme budou platit o to vetsi najem.

po CR se bude stehovat jedine magor. rakousko. najem za minidomek 3+1 75m2 s energetickym prukazem A na predmesti vidne za cenu brnenskeho studia 20m2...