Šetření na IT v Čechách

Re:Setreni na IT v cechach
« Odpověď #30 kdy: 02. 12. 2013, 09:17:15 »
Tyvado, to je zase spolek uplakánků...

Co na tom dál řešit? Mám si třeba založit vlastní firmu? To je také oblíbené. Nechci vlastní firmu! :D
Právě že na tom není vůbec nic k řešení. Oni něco nabízí a ty to buď bereš, nebo nebereš. O čem chceš jako diskutovat?
Kasáte se tady, jak berete zaměstnavatele jako partnera k jednání. No tak s ním jednejte. Pokud nabízíte něco, na co není ochotný přistoupit, tak to se asi těžko domluvíte. A brečení nad tím, že ti nikdo nenabízí to, co si představuješ, nechápu. To asi potom není vyjednávání.

Nechápu, co jako řešíte, máte v zásadě pět možností:
1. domluvit se se zaměstnavatelem
2. prodávat něco koncákům jako živnostník
3. prodávat jako živnostník něco firmám
4. mít plnou hubu frikulínských keců, zbalit na ně nějakýho investora a na chvilku mít pokoj
5. hledat štěstí někde jinde

Když ti žádný zaměstnavatel nenabídne to, co by sis představoval a živnost mít nechceš, no tak to ti asi zbývají jenom ty dvě poslední možnosti. Tak tady nebreč a jednu z nich zrealizuj no. Co je na tom jako k diskusi?!


dustin

Re:Setreni na IT v cechach
« Odpověď #31 kdy: 02. 12. 2013, 09:17:31 »
Zatím tu nezaznělo, jakým způsobem pracovní činnost těch, kteří si stěžují na platu 50k a méně,  pomůže jejich zaměstnavateli získat od zákazníků minimálně o cca 120k měsíčně více (cca 1.5 mil. ročně navíc, to není malý peníz), aby se jejich činnost vůbec zaplatila. Že to nejde vyčíslit? No, pak se nelze divit, že zaměstnavatel tvrdě tlačí na náklady.

Nebo pokud dokážete svou produktivitou nahradit dalšího kolegu, jistě vám po takové zkušenosti firma vyjde vstříc při žádosti o nárůst platu. A že rozdíly v produktivitě IT lidí jsou podstatně větší, než rozdíly v jejich platech. Výborný snadno nahradí několik průměrných a celé týmy podprůměrných. A přitom mívá plat jen o desítky procent vyšší.

Re:Setreni na IT v cechach
« Odpověď #32 kdy: 02. 12. 2013, 09:22:38 »
Nečekal bych ještě v roce 2014 "debatu" na téma "Jak poptávka a nabídka ovlivňují ceny na trhu" ...

Re:Setreni na IT v cechach
« Odpověď #33 kdy: 02. 12. 2013, 09:25:54 »
po CR se bude stehovat jedine magor. rakousko. najem za minidomek 3+1 75m2 s energetickym prukazem A na predmesti vidne za cenu brnenskeho studia 20m2...
Jo, akorát je potřeba zdůraznit to "na předměstí" :) U nás taky máme předměstí. Bydlím 25km od brna, vlakem do centra Brna za 3/4 hodiny (tj. stejně jako z odlehlejších brněnských čtrvrtí), ve špičkách to jezdí myslím po 15 minutách nebo tak nějak.

Cena nemovitostí:
http://www.hyperreality.cz/inzerat/detail/5119893-prodej-rd-rajec

Aka: kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce...

Re:Setreni na IT v cechach
« Odpověď #34 kdy: 02. 12. 2013, 09:27:18 »
Nečekal bych ještě v roce 2014 "debatu" na téma "Jak poptávka a nabídka ovlivňují ceny na trhu" ...
Ty bys na forum.root.cz ještě něco nečekal?! :)


.

Re:Setreni na IT v cechach
« Odpověď #35 kdy: 02. 12. 2013, 09:35:13 »
Naopak, platy ocividne stupli. (Teda minimalne v Bratislave.)
Bratislava-Viden idealni oblast. Jenom ty porizovaci ceny za 9M jsou krapet drsne prestrelene. Pozemek a nechat postavit ceskou firmou v rakouske kvalite. Po Praze ani pest nestekne. Je daleko od vseho. Totalne izolovana od zbytku civilizace.

.

Re:Setreni na IT v cechach
« Odpověď #36 kdy: 02. 12. 2013, 09:38:35 »
Kapitalizmus má tu vlastnost, že výrobků a služeb je dostatek. Takže tlak na snižování ceny, bohužel i Vaší práce je obrovský. Problémem není vyrobit nebo poskytovat službu ale prodat.

...

Chápu, že tento stát není v pořádku. Ovšem potom není v pořádku ani EU, USA a celá západní civilizace.

ono se to srovna... za dve generace, az se stabilizuje demograficka krivka. zatim nas ale ceka trvaly pokles realne mzdy napric celym zapadnim svetem (zhruba jeste jednu generaci)

Dan

Re:Setreni na IT v cechach
« Odpověď #37 kdy: 02. 12. 2013, 09:40:10 »
Ked uz sme pri tej Viedni (povedzme napr. aj Nemecko), ako je to s poziadavkami na jazykove vybavenie (zo strany zamestnavatelov)? Da sa "vyzit" aj s anglictinou?

.

Re:Setreni na IT v cechach
« Odpověď #38 kdy: 02. 12. 2013, 09:44:56 »
Ked uz sme pri tej Viedni (povedzme napr. aj Nemecko), ako je to s poziadavkami na jazykove vybavenie (zo strany zamestnavatelov)? Da sa "vyzit" aj s anglictinou?
Ve Vidni neni problem sehnat zahranicni firmu "all-english". U rodilych nacionalistu rakusaku to ale bude asi trosku jinak..

.

Re:Setreni na IT v cechach
« Odpověď #39 kdy: 02. 12. 2013, 09:55:31 »
Mozna jsi jiz akceptoval za normalni zivot to co normalnim zivotem neni.

Kdybych dnes koncil vysku, tak si sezenu homeworking (klidne i v CR a to nejpozdeji zacatkem 3tiho roku praxe) a rovnou se stehuju do najmu na rakouskou vesnici. Rozdil mezi najmy a porizovaci cenou v Rakousku je propastny. A je to nazorna ukazka toho co dokaze demografie. Za dve generace se to tu bud vilidni nebo budem vsichni koukat jak telata co to mame v duchodu za sousedy, co nemaji penez na rozhazovani. A pri tom homeworkingu si rovnou hledal misto ve Vidni pripadne v Blave. Jinak pred krizi si na JM rakusaci kupovali domky (soused to ma jen 1:20 do prace) a poridil si to bydleni docela kus pred duchodem, protoze to stalo 1/3 a dalnici uz bude mit za chvilku az pred barak.

.

Re:Šetření na IT v Čechách
« Odpověď #40 kdy: 02. 12. 2013, 10:32:24 »
za 53 let se sousedovi nevyplati dojizdet. takze to vlastne koupil touhle optikou "chvilku pred duchodem."

Re:Šetření na IT v Čechách
« Odpověď #41 kdy: 02. 12. 2013, 10:42:39 »
Ještě nutno zmínit jeden  trend. Zatímco dříve na hodně věcí byl potřeba pan programátor, dnes se dá hodně věcí zbastlit v nějakém okýnkovém editoru. Prostě sem to přetáhnu, naklikám Style, Link a je to. Prostě se množí IT proletáři, dělníci. Jsem jedním z nich.

Co se týká té demografické křivky a toho, že budou klesat reálné mzdy?!  Pokud západní civilizace jede z velké části na nekrytý dluh, jaké vidíte jiné řešení. Někteří lidé se dokáží uskromnit jiní ne.

Také můžeme zvážit integrační a jiné lži, včetně toho čím jsou kryty měny, včetně pokusů o nápravu.

Pokud se kdokoliv domnívá, že v cizině bude prosperovat lépe přeji mu štěstí a tady zbude víc práce pro ostatní.

ZAJDAN

  • *****
  • 2 083
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Šetření na IT v Čechách
« Odpověď #42 kdy: 02. 12. 2013, 11:10:08 »
Ahoj,
docela by mne zajímalo, zda sumy(platy), kterí se zde zmiňují jsou částky v hrubém nebo čistém...
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

ferren

Re:Šetření na IT v Čechách
« Odpověď #43 kdy: 02. 12. 2013, 11:19:05 »

mame: sorry ale veskera tva argumentace mi prijde az detsky naivni

1) pises ze chces byt zamestnancem a zaroven partnerem, coz mi prijde az smesne. sorry ale, zamestnanec uz z definice toho co to znamena tak NIKDY ale fakt NIKDY nemuze byt rovnoceny partner. zamestnanec je nastroj, pouzit a zahodit,utratit za nej jen tolik kolik se musi. v dnesni civilizovane dobe ma sice spoustu prav a jistot, ze evidentne to dokonce nekdo i muze nespravne pochopit jako partnerstvi,ale nikdy nebylo a snad ani nebude....chces byt nejake firme rovnoceny partner tak ok,bud,bud samoztatny svepravny subjekt, firma ci freelancer, ale to asi nechces protoze takovy nastroj nenese zadne rizika. mit pravidelny prijem, kde je celkem fuk jak co kdo kdo podelal nebo vydelal, musi mit nevyhody

2) IT je cim dal vic hloupy obor. zere sam sebe, tim jak se vyviji tak neustale snizuje naroky na intelekt. vystudovat it je trivialni,zivit se tim je take. jeste furt zijeme v zlate ere, kdy jsou it platy vysoce nadprumerne, v podstate pokud se nepletu tak v prumeru je to s bankovnim sektorem nejvic preplaceny obor, tak si nestezuj.
nemyslim ze vyvijet sw je narocnejsi nez napriklad....ucetni. schopnost rozdelit problem na hromadu kroku myslim neni zadna rocket science....

Tom Liberec

Re:Šetření na IT v Čechách
« Odpověď #44 kdy: 02. 12. 2013, 11:42:54 »
Partnerem, to je přesně pravda. Vždyť proto mají na západe slovo partner jako pozici ve firmě,  spolumajitel. S rizikem pouze ztráty zaměstnání to o prosazení vlastních pohledů na věc opravu příliš není.  " Ještě může založit odbory, případene závodní radu."  Na IT je podle mne potřeba více a hlavně jiný druh intelektu než na pozici účetní,  účetního. Přeci jen FÚ není klientem firmy, tam jde o povinnosti ne o snahu prodat řešeni, či služby. Vývoj daní a podobných povinností byť je od zdi ke zdi a komplikovaný zákony a vyhláškami je neco jiného než programování.  Není ani zdaleka tak bouřlive se vyvíjející s kroky do slepých uliček kde se dá skončit i s celou firmou.

Navíc účetní je do značné miry závislosla právě na kvalitě SW zda jsou zapracovány všechny změny zákonů.  Jak je informační, pro mne stále účetní systém přehledný,  logický,  navazující. V tom udělali právě tvůrci SW značné pokroky. A bude jich potřeba více jak bude populace stárnout tak, aby seniory neděsily nové veci.