Windowsy obecně

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Windowsy obecně
« Odpověď #15 kdy: 04. 09. 2013, 13:54:13 »
... (Tj to co mají Xka v podobě Alt+F2 už roky).

To není vlastnost Xek, ale programů, které se o to starají. Je jich několik.


TV

Re:Windowsy obecně
« Odpověď #16 kdy: 04. 09. 2013, 15:28:55 »
Jestli mi na Windows 7 něco opravdu vadí, tak nenabídnutí klasických lokálních aplikací a jejich náhrada balíkem Windows Live. Je to také jeden z důvodů proč Windows 7 nepoužívám, na Live totiž z vysoka. Některé "primitivní" aplikace (foto galerie, movie maker, dvd maker, kalendář, mail) chci stále používat jako lokální. Co když příště napadne Microsoft přesunout do balíku Live i ten zbytek. Navíc žádný online účet nechci.

Windows Live je balík lokálních, volitelně instalovaných, aplikací. Live != online. RTFM  ;D

Jindy různé nicky

Re:Windowsy obecně
« Odpověď #17 kdy: 04. 09. 2013, 15:50:29 »
No tak jsem použil nevhodný termín. Myslím, že Live všichni znají a vědí co jsem chtěl vyjádřit. Opravdu ten balík aplikací hackujete, aby fungoval kompletně off-line, stejně jako čistě lokální aplikace nekomunikující o každém kliknutí myší a nemusel jste si vytvářet Live účet?

Co se budoucnosti týká, vůbec bych se nedivil kdyby i tento balík aplikací Microsoft přesunul do nějakého cloudu. I pak je budete mít lokálně na disku v off-line režimu a jen jednou za čas zjistíte že používáte úplně odlišnou aplikaci jak posledně. Jak to budete nazývat?

neruda

Re:Windowsy obecně
« Odpověď #18 kdy: 04. 09. 2013, 20:53:37 »
pominu-li technické výhrady, já jim prostě nevěřím.

Tak jak Amíci kdykoliv mohou vypnout GPS, tak může M$ kdykoliv cokoliv udělat se všemi instalacemi Windows.
Stavět strategické korporátní či státní informační systémy na Windows se mi prostě nelíbí.

Nevěřím, že Rusko či Čína mají v Microsoft důvěru, chtěl bych od těch států být co nejdál, na druhou stranu - proč my bychom jim měli věřit víc?

bob

Re:Windows 8 - Multimediální Centrum
« Odpověď #19 kdy: 04. 09. 2013, 21:00:24 »
Také by mne zajímalo jestli už je schopné přehrávat DVB-T v HD rozlišení i na displejích s nižším rozlišením. Protože prostě nižší rozlišení je z mnoha důvodů (pro Windows i ostatní aplikace) lepší. Respektive, nevíte jak zpřístupnit příjem HD kanálů i na MCE ve Windows Vista/7 s nižším než HD rozlišením displeje? Díky.
Sice to sem asi nepatří, ale: docela se mi osvědčilo VLC: našlo to kartu, frekvence jsem si musel dohledat, ale pak už plná spokojenost. HD TV na 1366×738 fullscreen je koukatelné. :-)
Na MCE jsem zanevřel již před časem...


Re:Windowsy obecně
« Odpověď #20 kdy: 04. 09. 2013, 21:09:47 »
Můžu se zeptat, proč Widle neustále stránkují i když maji paměti dost a 50% RAM je volných? A dá se to změnit, případně jak? Stejně tak mě vytáčí automatický restart po aktualizaci. Respektice ta otravná hláška co tam furt skáče. Aktualizaci radši nemám automaticky, vždycky se mě to zeptá jestli chci stáhnout. Protože už sem takhle jednou přišel o data díky dementnímu autorestartu po aktualizaci.

Nechápu třeba, proč Sedmičky nepoužívají na panelu symbol zamáčknutého tlačítka jako v XP. Bylo to daleko přehlednější než jen nepatrná změna odstínu.

Něco v Sedmičkách najít a nastavit je šílenost. Tohle MS snad dělá schválně aby se v tom lidi nehrabali nebo co.

Stalin

Re:Windowsy obecně
« Odpověď #21 kdy: 04. 09. 2013, 21:18:51 »
To, ze nieco nedokazes najst a ani nastavit ani za predpokladu, ze na nete najdes na vsetko milion navodov (aj so screenshotmi pre menej zdatnych uzivatelov) pravdepodobne znaci, ze na take nastavenia nemas sahat bez toho, aby si tomu poriadne rozumel. Kontaktuj odbornika, pripadne sa spytaj na fore, urcite ti niekto poradi.

Citace
Něco v Sedmičkách najít a nastavit je šílenost. Tohle MS snad dělá schválně aby se v tom lidi nehrabali nebo co.

gilhad

Re:Windowsy obecně
« Odpověď #22 kdy: 04. 09. 2013, 21:52:34 »
Proč vám ta či daná Windows vadí? -
Me na Windows vadi(lo - uz je nastesti dloha leta nemusim pouzivat), ze se nedaly moc nastavit a porad byly presvedcene, ze vi mnohem lip nez ja, co potrebuju. A nutili mi tu jejich predstavu. Ono to zni jako prkotiny, ale stokrat nic by umorilo i osla a mit system, na ktery denne nadavam, ze me zase necim nastval a ze to nejde opravit (a ani to nesmim zkusit opravit), to je ucinene nestesti.
Dalsi vec jsou ti "wizardi" na vsechno nastavovani - pokud clovek vi co chce (pripojit pocitac k siti, kde funguje DHCP), tak delaji vsechno mozne, aby mu to zabranili zadat primo - misto toho musi resit, co si asi tak autor wizardu predstavoval, kdyz ho psal a jaky podle nej je rozdil mezi domaci a firemni siti, kdyz ja vim, ze doma to mam nastavene stejne jako ve firme.
Nastesti jsem objevil Linux a jeho koncepce mi sedla mnohem lip - kdyz chci, muzu a smim si nastavit, ci zmenit cokoli, muzu si snadno upravit prostredi, aby se mi v nem dobre pracovalo a kdyz narazim na chybu, tak ji muzu a smim opravit, navic kdyz ji zaslu autorum, tak se oprava objevi hned v dalsi verzi, typicky tak do tydne - tohle s Windows nikdy nefungovalo a asi fungovat ani nikdy nebude.
Windows maji snahu delat "univerzalni reseni", ktere dela naraz vsechno mozne aspon nejak a je cileno na nejneobratnejsiho z uzivatelu, co si dokazali v MS predstavit - i za cenu, ze obratnejsi proste utrou.
Linux ma spoustu nastroju, ktere delaji jen jednu vec, ale zato ji delaji dobre a daji se retezit, takze si clovek snadno postavi co potrebuje.

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Windowsy obecně
« Odpověď #23 kdy: 04. 09. 2013, 22:05:14 »
S tímto přístupem doporučuji napsat svůj vlastní systém. MS sice může kdykoliv, cokoliv udělat se svým systémem, ale také by to byl jeho konec. I když se to nezdá, tak jejich vody jsou mnohem více probádané odborníky, než Linux. A věřte, že by se to provalilo během několika hodin. Už kvůli jejich (ne)popularitě jsou pod velkým drobnohledem. Navíc to se může stát i v Linuxu, stačí pozměnit vhodně jádro, konzoli, či Xka ... kdo kdy prochází zdrojáky, než něco nainstaluje? Zajisté by se to také provalilo, otázkou je, jestli se stejnou rychlostí.

pominu-li technické výhrady, já jim prostě nevěřím.

Tak jak Amíci kdykoliv mohou vypnout GPS, tak může M$ kdykoliv cokoliv udělat se všemi instalacemi Windows.
Stavět strategické korporátní či státní informační systémy na Windows se mi prostě nelíbí.

Nevěřím, že Rusko či Čína mají v Microsoft důvěru, chtěl bych od těch států být co nejdál, na druhou stranu - proč my bychom jim měli věřit víc?

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Windowsy obecně
« Odpověď #24 kdy: 04. 09. 2013, 22:19:12 »
Tak to buď rád, že si nemusel nikdy pracovat na Macu. Připadá mi, že tam se pracuje mnohem obtížněji, pokud chceš dělat věci po svém, než ve windows. Nicméně si myslím, že každý systém lze přiohnout obrazu svému, jen je to různě časově náročné. Mne u windows nejvíce vadí podstrkávání různého SW v instalacích (musí si člověk dávat velký pozor, nesatčí kdysi slavné Next, Next, Done) . Když už i takové věci, jako aktualizace Javy podstrkují různé toolbary, tak je něco v nepořádku. Na druhém místě je asi zpomalování systému díky antivirům, které dnes neřeší jen viry ale různé aktivity v systému. No a za třetí, že k těmto věcem MS nezaujal žádný postoj a je mu to vlastně jedno. Ale i tak nebudu tvrdit, že je to špatný systém, třebaže v žebříčku mé oblíbenost OS není nejvýše.

Proč vám ta či daná Windows vadí? -
Me na Windows vadi(lo - uz je nastesti dloha leta nemusim pouzivat), ze se nedaly moc nastavit a porad byly presvedcene, ze vi mnohem lip nez ja, co potrebuju. A nutili mi tu jejich predstavu. Ono to zni jako prkotiny, ale stokrat nic by umorilo i osla a mit system, na ktery denne nadavam, ze me zase necim nastval a ze to nejde opravit (a ani to nesmim zkusit opravit), to je ucinene nestesti.
Dalsi vec jsou ti "wizardi" na vsechno nastavovani - pokud clovek vi co chce (pripojit pocitac k siti, kde funguje DHCP), tak delaji vsechno mozne, aby mu to zabranili zadat primo - misto toho musi resit, co si asi tak autor wizardu predstavoval, kdyz ho psal a jaky podle nej je rozdil mezi domaci a firemni siti, kdyz ja vim, ze doma to mam nastavene stejne jako ve firme.
Nastesti jsem objevil Linux a jeho koncepce mi sedla mnohem lip - kdyz chci, muzu a smim si nastavit, ci zmenit cokoli, muzu si snadno upravit prostredi, aby se mi v nem dobre pracovalo a kdyz narazim na chybu, tak ji muzu a smim opravit, navic kdyz ji zaslu autorum, tak se oprava objevi hned v dalsi verzi, typicky tak do tydne - tohle s Windows nikdy nefungovalo a asi fungovat ani nikdy nebude.
Windows maji snahu delat "univerzalni reseni", ktere dela naraz vsechno mozne aspon nejak a je cileno na nejneobratnejsiho z uzivatelu, co si dokazali v MS predstavit - i za cenu, ze obratnejsi proste utrou.
Linux ma spoustu nastroju, ktere delaji jen jednu vec, ale zato ji delaji dobre a daji se retezit, takze si clovek snadno postavi co potrebuje.

Ramtech

Re:Windowsy obecně
« Odpověď #25 kdy: 04. 09. 2013, 23:42:55 »
To je blbosť lebo tým nič nedosiahneš iba ak security by obscurity prečo nie OpenBSD tí maníci nad bezpečnosťou onanujú každodenne.
MS informuje NSA o každej zraniteľnoti predtým ako ju opraví MS to trvá asi tak 6 týždňov to je officiálne čo ešte musí MS urobiť aby sa stal nedôveryhodným? nahé fotky PRC ministrov z oddielu zašifrovaného bitlockerom?
IMO Nie-USA firmy ktoré konkurujú budú musieť čoskoro prejsť na iný OS ak nechcú dopadnúť ako Nemci za druhej svetovej s Enigmou
Čo sa týka bezpečnosti applikáciíí serverový soft je na to veľmi dobre to skôr X.org a veci na tom nie sú až tak moc prebádané

S tímto přístupem doporučuji napsat svůj vlastní systém. MS sice může kdykoliv, cokoliv udělat se svým systémem, ale také by to byl jeho konec. I když se to nezdá, tak jejich vody jsou mnohem více probádané odborníky, než Linux. A věřte, že by se to provalilo během několika hodin. Už kvůli jejich (ne)popularitě jsou pod velkým drobnohledem. Navíc to se může stát i v Linuxu, stačí pozměnit vhodně jádro, konzoli, či Xka ... kdo kdy prochází zdrojáky, než něco nainstaluje? Zajisté by se to také provalilo, otázkou je, jestli se stejnou rychlostí.

pominu-li technické výhrady, já jim prostě nevěřím.

Tak jak Amíci kdykoliv mohou vypnout GPS, tak může M$ kdykoliv cokoliv udělat se všemi instalacemi Windows.
Stavět strategické korporátní či státní informační systémy na Windows se mi prostě nelíbí.

Nevěřím, že Rusko či Čína mají v Microsoft důvěru, chtěl bych od těch států být co nejdál, na druhou stranu - proč my bychom jim měli věřit víc?


Tom Liberec

Re:Windowsy obecně
« Odpověď #26 kdy: 05. 09. 2013, 00:05:44 »
Na Windows mi vadi to co zde již bylo zmíneno, to že jsou spíše pro BFU a vědi lépe než já co bych měl chtít.
Druhou věcí je záplatovani záplat a aktualizace v nevhodný čas.
Třetí věcí je skutečnost, že běžne home nejsouschopne dlouhodobého provozu bez vypnuti.
Čtvrtou je skutečnost,  že u W. Vista Home chybi soubor mbr a s podporou MS odkazuje na prodejce ...
Problém vidím v i prodeji Windows pouze na disku bez CD, DVD.

MS však ovládl Česko jednak svou obchodní strategii a později byl tlačen i státem.  Takže není zbytí a ve vedení firmy jsem jediný kdo s distri Linuxu experimentuje a vystačí si s Open Office. Ovšem jako OSVC budu nucen podávat elektronicky přílohy daňového tvrzení, no jsem zvědav.

Jinak ani Visty mi nepřijdou tak hrozne, zejména co mám Grub a na stejném disku notesu i Ubuntu.
V desktopu mám XP prof. a i vzhledem k ostatnímu softu se jej nemohu vzdát.
Mám i XP ve starém notesu na 128 Mb to co tam bylo pořád šlape.  Sedmicky Starter v netboku také ovšem Atom a 1GB RAM je dost tragedie.


Ovšem jsem zvědav jak to bude ve firmě az tam si tam dotáhnu a "odlozim"  Ubuntu jako jediny svuj OS natrvalo.


neruda

Re:Windowsy obecně
« Odpověď #27 kdy: 05. 09. 2013, 09:29:25 »
S tímto přístupem doporučuji napsat svůj vlastní systém. MS sice může kdykoliv, cokoliv udělat se svým systémem, ale také by to byl jeho konec. I kdyuž se to nezdá, tak jejich vody jsou mnohem více probádané odborníky, než Linux. A věřte, že by se to provalilo během několika hodin. Už kvůli jejich (ne)popularitě jsou pod velkým drobnohledem. Navíc to se může stát i v Linuxu, stačí pozměnit vhodně jádro, konzoli, či Xka ... kdo kdy prochází zdrojáky, než něco nainstaluje? Zajisté by se to také provalilo, otázkou je, jestli se stejnou rychlostí.

pominu-li technické výhrady, já jim prostě nevěřím.

Tak jak Amíci kdykoliv mohou vypnout GPS, tak může M$ kdykoliv cokoliv udělat se všemi instalacemi Windows.
Stavět strategické korporátní či státní informační systémy na Windows se mi prostě nelíbí.

Nevěřím, že Rusko či Čína mají v Microsoft důvěru, chtěl bych od těch států být co nejdál, na druhou stranu - proč my bychom jim měli věřit víc?

Ale spionazni viry ktere byly zamerene na urcite regiony a sirili se pravdepodobne pres MS update tady uz prece byly a nestalo se nic.

Druha vec je, ze jakekoliv data, ktera MS sbira ve svych aplikavich bude ochodne sdilet s tajnymi sluzbami v ramci posileni jejich boje proti komukoliv.

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Windowsy obecně
« Odpověď #28 kdy: 05. 09. 2013, 09:58:06 »
No, ale s Linuxem můžete také dopadnout jak sedláci u Chlumce. Někteří lidé se prostě nevzdají Flashe, Javy, Skypu. Pro jejich instalaci musíte zadat roota a může to být  v .... Ano, Windows s bezpečností na tom nejsou nikterak dobře, ale zase to svědčí jen o kvalitách člověka, nic víc. Kdyby měl člověk nějakou kvalitu, nebude vymýšlet šmíráky, nebude každého podezírat, nebude vymýšlet špeháky, jak druhému vykrást konto. Podívejte se na dnešní mládež, když někdo někomu něco udělá, začnou ho lustrovat na FCB a zjišťovat si informace, jen, aby se mohli nějakým způsobem pomstít. To je horší, než někdejší STB. Bohužel je to příklad, příklad toho, jak by technika neměla sloužit a jak kvalita člověka klesá na samé dno, tedy pokud už není pod dnem. Místo toho vyříkat si věci do očí, útočíme na sebe přes techniku. Systémy mohou být jakkoliv bezpečné, ovšem kvalitu člověka to nenapraví, to by se muselo začít úplně jinde.

JSOB

Re:Windowsy obecně
« Odpověď #29 kdy: 06. 09. 2013, 07:49:04 »
No, ale s Linuxem můžete také dopadnout jak sedláci u Chlumce. Někteří lidé se prostě nevzdají Flashe, Javy, Skypu. Pro jejich instalaci musíte zadat roota a může to být  v .... Ano, Windows s bezpečností na tom nejsou nikterak dobře, ale zase to svědčí jen o kvalitách člověka, nic víc. Kdyby měl člověk nějakou kvalitu, nebude vymýšlet šmíráky, nebude každého podezírat, nebude vymýšlet špeháky, jak druhému vykrást konto. Podívejte se na dnešní mládež, když někdo někomu něco udělá, začnou ho lustrovat na FCB a zjišťovat si informace, jen, aby se mohli nějakým způsobem pomstít. To je horší, než někdejší STB. Bohužel je to příklad, příklad toho, jak by technika neměla sloužit a jak kvalita člověka klesá na samé dno, tedy pokud už není pod dnem. Místo toho vyříkat si věci do očí, útočíme na sebe přes techniku. Systémy mohou být jakkoliv bezpečné, ovšem kvalitu člověka to nenapraví, to by se muselo začít úplně jinde.

Souhlasim. Do kamene tesat. :-)