Co si myslíte o LinkedIn?

hmmm

Co si myslíte o LinkedIn?
« kdy: 11. 08. 2013, 14:28:22 »
Ja myslim ze to je strasny hype a je to precenovane, na co to je akoze komu dobre? To si cez to fakt niekto hlada zamestnancov? Ludia sa uz asi nacisto zblaznili :D
« Poslední změna: 11. 08. 2013, 22:11:24 od Petr Krčmář »


Re:co si myslite o LinkedIn?
« Odpověď #1 kdy: 11. 08. 2013, 15:07:14 »
Mám tam profil, ale pracovní smlouvu mi zatím nikdo neposlal
(ani bohužel kvůli mému zdravotnímu stavu nemůže, když jsem nezaměstnatelný i za zcela mimořádných podmínek)
Michal Kolesa
29 let, Invalidní důchodce, Vyučen: elektrikářem - silnoproud, Maturita: Strojírenství, Zájmy: Počítače AOI

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:co si myslite o LinkedIn?
« Odpověď #2 kdy: 11. 08. 2013, 15:21:01 »
Ja dostavam nabidky na linkedin a nekolik mojich znamych si pres nej naslo praci. HR ve firmach vcelku bezne linkedin pouzivaj k vyhledavani potencialnich zamestnancu a pokud si clovek da se svym profilem alespon trosku prace a ma trosku co nabidnout tak to smysl ma. Pokud co nabidnout nemas, tak je ti to skutecne k nicemu. Kazdopadne ale linkedin ma smysl, mirite-li do mezinarodni firmy nebo do zahranici. O naborarich v CR si iluze nedelam.

hmmm

Re:co si myslite o LinkedIn?
« Odpověď #3 kdy: 11. 08. 2013, 15:32:20 »
Mohli by ste sa viac rozpisat o tych naboraroch v Cechach a preco si o nic nerobite iluzie?

Tomáš Marný

Re:co si myslite o LinkedIn?
« Odpověď #4 kdy: 11. 08. 2013, 16:19:21 »
Na doporučení nezávisle několika kamarády jsem si tam vyplnil profil a během měsíce jsem měl 4 nabídky práce. Všechny teda byly zahraniční nadnárodní společnosti, u jedné z nich jsem nakonec nastoupil. A pravdou je, že mám asi tendence se spíš podceňovat a na ty nabídnuté pozice bych se býval sám nikdy nehlásil, když jsem si pak zpětně pro zajímavost vyhledával, na jakou práci mě to vlastně "oficiálně" chtějí.
Takže já si na to stěžovat nemůžu, díky linkedIn mám skoro 2x tolik peněz oproti předchozímu zaměstnání a několik kontaktů, kde "se s Vámi rádi znovu potkáme, kdybyste dospěl k závěru, že Vás to místo, kterému jste dal nakonec přednost, přeci jen nenaplňuje podle Vašich očekávání." :) A to vše za vyvinutí celkem minimálního úsilí. Ono je to jednodušší i pro ty personalisty.


smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:co si myslite o LinkedIn?
« Odpověď #5 kdy: 11. 08. 2013, 18:43:14 »
to hmmm:
Protoze jsem si u v zivote radkou vyberovych rizeni prosel a nejake jsem mohl nezavisle pozorovat a to jak v CR tak i v zahranici a v neposledni rade znam i nekolik lidi co se ve svere head hunteru nebo HR pohybuji. Problemem je celkove nase cesko-slovenske mysleni.
V zahranici se mi nikdy nestalo, abych  nebyl informovan o prumehu prip. vysledcich vyberoveho rizeni ktereho jsem byl soucasti (nezapocitavam jen odeslani CV, ale jen ty  vyberka, kde nasledovala vzajemna komunikace) na rozdil od oblibeneho cechackovskeho evergreenu cekani mesice na odpoved, ze oni nemaji cas odpovidat vsem respondentum etc. zvlastne na pozicich, kam se nehrnou stovky respondentu a do dalsich kol se dostane max cca 10. Chapu, ze prumerneho ceskeho HR by to vycerpalo na mesic vsem odpovedet, Jedna nejmenovana spolecnost v Brne byla dokonce tak husta, ze mi po 9 mesicich napsali, ze na pozici nasli nekoho jineho  :-\. Pozde, ale prece.
Nekomu se to mozna muze zdat jako ptakovina, nicmene pristup techto firem k zadatelum dava citit, jaky je asi jejich postoj k zamestnancum a plati tady dvojnasob ono zname: "Kdyz ptacka lapaji, pekne mu zpivaji." Naprosto drtiva vetsina pohovoru v CR probihala stylem "My jsme mistri sveta a ty jenom loser kterej nic nevi a kterej nas potrebuje. Nic neumis, ale mi se nad tebou slitujeme kdyz budes delat za orisky."Parkrat jsem se pozdeji oklikou dozvedel, jak ze to s tim jejich "mistrovstvim".
Absolutni absence jakehokoliv byt zakladniho lidskeho respektu mne primo sokovala, nicmene uz jsem si zvykl. Vetsinu mojich zahranicnich pohovoru (a bohuzel asi jen dva ceske) provazelo porozumeni a oceneni me predchozi prace, zadny negativismus etc ale prijemne popovidani si sdeleni vzajemneho pohledu na vec apod.
Nemam ted na mysli agentury, ktere Vam samozrejme vlezou az do prd.., nakolik jste pro ne potencialni vydelek nicmene u nas jsou tyto predevsim zive hrou cisel spise nez jejich schopnosti nabrat ty prave zamestnance, pripadne Vam najit tu pravou praci.
Dalsi v tehle kategorii je zkouska jazykovych znalosti, ktere casto proveruji lide s naucenymi par vetami ze ZS. Dokonce se mi uz stalo, ze sem byl testovam z AJ slecnou, ktera nebyla schopna dat dohromady kloudnou vetu a ta mi oznamila, ze je moje anglictina spatna a ze mi nerozumi. Ne ze bych mel nejakou oxfordskou english, ale domluvit se mi problemy nedela a to ani v pracovnim procesu ale tahle slepice co pry byla pul roku ve svedsku, zrejme na erasmu, mne opravdu pobavila. Stovky lidi se kterymi jsem v minulosti v AJ hovoril tento problem nemelo.
V cechach je celkove zvykem vyzadovat nesmysly za almuznu. Mate temer jistotu, ze kde po Vas vyzaduji "Fluent english" si naprosto s prehledem vystacite se zaklady z "Come and play", za perfektni znalosti TCP/IP hledejte "vi co je ip adresa" zkusenosti s programovani bude "Ahoj svete" v pascalu.
Ted uz to hodne nadlehcuju a ne vsude je to stejne, ale tech spolecnosti kde tomu tak neni je po malu a pristup zahranicnich spolecnosti je ve vetsine uz v zakladu uplne jinde. Zatimco u nas se vetsinove i na kvalifikovanych pozicich s Vami pocita jako s docasnou pracovni silou, chcete-li delnikem, zahranicni firmy si umeji zamestnancu vazit a dokazi jim nabidnout profesni rust i odpovidajici platove ohodnoceni. Oni totiz nepocitaji s tim, ze za dva roky odejdete, ale ze se posunete nekam dale, kde muzete uplatnit sve do te doby nabyte zkusenosti, coz se u nas moc nenosi. Tady vam HR naslibuje jazykove kurzy, saunu, certifikace posilovnu a nejdrive vam reknou, ze nemate narok, ponevadz jste ve zkusebce a jak vam skonci, tak nebudou penize.

Znacna cast zamestnavatelu, kde jsem zadal o praci muj profil na linkedin navstivila aniz bych ho uvadel v CV a i ti HR co jsem odmitl si mne pridali do sve site a uz sem dostal nekolik nabidek i z jejich kontaktu a jak uvedl Tomas Marny, vetsina komunikace se odehrava ve vsi slusnosti a solidnosti. Nemuzu si stezovat.

Tom Liberec

Re:co si myslite o LinkedIn?
« Odpověď #6 kdy: 11. 08. 2013, 19:07:21 »
Pro Michala Kolesu. Neexistuje kategorie OZP ktera by nebyla zamestnatelna. Vámi zvýrazněne je absolutní vymysl. Ta kategorie totiž znamena to, že dotyčný OZP přišla o minimalne 70 % pracovní schopnosti. Jedine co riskujete je nove řízení posudkare o vašem zdravotnim stavu. Tedy nové posouzení Vašeho úbytku prac.schopnosti a tím nároku na invalidní důchod. Již jsem Vám psal jak máte postupovat aby jste pracovat mohl s ohledem na Vaše postižení.

Re:co si myslite o LinkedIn?
« Odpověď #7 kdy: 11. 08. 2013, 19:39:33 »
Mne v dvoch HR agentúrach povedali niečo v zmysle "paráda, lepšieho kandidáta sme nemohli nájsť, večer sa ozveme, budúci týždeň bude pohovor vo firme." A už sa neozvali :)

eswrgewrtewrtw

Re:co si myslite o LinkedIn?
« Odpověď #8 kdy: 11. 08. 2013, 20:00:31 »
par headhunteru se mi ozvalo diky profilu na linkedinu a obecne nemam s tim problem.
ale radeji si sam najdu zamestnani nez abych cekal na headhuntery.

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:co si myslite o LinkedIn?
« Odpověď #9 kdy: 11. 08. 2013, 20:05:08 »
to eswrgewrtewrtw:
Linkedin ani neni nahradou za bezne hledani prace pokud clovek potrebuje, nicmene doba je takova, ze prace se nehleda lehko a lide si nemohou dovolit cekat na tu "pravou". Linkedin dava lidem sanci, aby o nich bylo vedet a kdyz aktualne pracuji a clovek tak muze dostat nabidku na lepsi praci, kterou by proste jinak nedostal, protoze by se o nem nedozvedeli.

Tom Liberec

Re:co si myslite o LinkedIn?
« Odpověď #10 kdy: 11. 08. 2013, 20:36:54 »
Osobně bych zkusil kromě profilu na Linkedln i inzerát,  drahý a velký v Respektu  a Ekonomu.

Franta <xkucf03/>

Re:co si myslite o LinkedIn?
« Odpověď #11 kdy: 11. 08. 2013, 21:54:27 »
Osobně bych zkusil kromě profilu na Linkedln i inzerát,  drahý a velký v Respektu  a Ekonomu.

Pokud jde o IT pozice, tak spíš na českých linuxových serverech – schopné lidi tu najde a inzercí aspoň podpoří něco smysluplného.

omg

Re:co si myslite o LinkedIn?
« Odpověď #12 kdy: 12. 08. 2013, 01:08:35 »
Osobně bych zkusil kromě profilu na Linkedln i inzerát,  drahý a velký v Respektu  a Ekonomu.
lol

Riff

Re:Co si myslíte o LinkedIn?
« Odpověď #13 kdy: 12. 08. 2013, 05:45:49 »
Linkedin je fajn. Jako freelancer o nabídky zaměstnání nestojím, super je ale navazování nových kontaktů - člověk ani nemusí nikoho aktivně hledat, lidi se zájmem o spolupráci se jednoduše ozvou sami a často s opravdu zajímavými projekty.

Re:co si myslite o LinkedIn?
« Odpověď #14 kdy: 12. 08. 2013, 09:04:24 »
Pro Michala Kolesu. Neexistuje kategorie ...

To nemá smysl.
Na toto téma se s Kolesou (určitě nejen) tu debata vedla a evidentně zbytečně ...