Odesílání SMS s GSM modulem

ferdos

Odesílání SMS s GSM modulem
« kdy: 05. 08. 2013, 16:19:55 »
zdravim vas, mame vo firme mensi problem: rozosielame tovar zakaznikom, denne cca 30-50 zasielok. ide o stabilnych odberatelov do uz vybudovanej distributorskej siete (nejde o koncovy predaj). kazdemu odberatelovi v momente odoslania posielame sms s podacim cislom zasielky (vyuziva sa ceska posta). ta sms sa teraz riesi tak, ze kazdy obchodnik ma vo svojom intranete pre svojich podriadenych distributorov moznost zadat podacie cislo. tieto podacie cisla spolu s cislami kam treba poslat sa zhromazduju sekretarke v emaile (posle to tam intranet system) ktora ich rucne vytuka a posle.

problemy su dva:
1. chybovost (okolo 7%), proste sa utukne v podacom cisle alebo cisle kam ma sms poslat;
2. pracnost, poslat 50 sms jej zaberie nezriedka dve hodiny vratane casu riesenia na opravy z bodu 1;

mam ideu ako napisat sw ktory by tie emaily z intranet systemu na mail servri preberal, spracovaval a posielal ich priamo cez nejaku gsm branu dalej. vlastne to uz ani nie je idea, tie prve dve casti (preberanie emailov a vycucanie z nich info o podacom cisle a cisle kam treba poslat) mi uz ako-tak chodia. sw je napisany v jave, bezi ako samostatny proces.

potreboval by som tip na nejaku gsm branu do ktorej vlozim sim kartu, pripojim to k linux servru (slackware) cez seriove alebo usb rozhranie a mozem posielat sms. akosi neviem ani co mam hladat (neviem ako sa strycka googla spytat).

poradi niekto?
« Poslední změna: 05. 08. 2013, 20:10:08 od Petr Krčmář »


smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:gsm modul
« Odpověď #1 kdy: 05. 08. 2013, 16:29:18 »
Pokud uz mas ten program co ti taha data tak se podivej na http://sourceforge.net/projects/scmxx/. Funguje s klasickym gsm modemem kterej tam zastrcis do usb a pres skripty posila sms. Celkove naklady jsou jen ten server, bezny gsm modem a trocha patlani se se skriptem, ale funguje to bez problemu.

LadaD

Re:gsm modul
« Odpověď #2 kdy: 05. 08. 2013, 16:34:24 »
Osobně mám zkušenosti s těmito SMS bránami http://www.2n.cz/cz/produkty/gsm-brany/ a ve spojení s sms server tools (http://smstools3.kekekasvi.com/) to funguje bez problémů. Je to česká firma, takže ti dokážou dodat i vzorovou konfiguraci.

darkenik

Re:gsm modul
« Odpověď #3 kdy: 05. 08. 2013, 17:51:05 »
ahoj, ja uz nieco take pouzivam, ozvi sa mi na email darken [at] aio-sk [sk] sk.
Ti dam detaily k mojmu systemu.


DJ

Re:Odesílání SMS s GSM modulem
« Odpověď #4 kdy: 05. 08. 2013, 21:26:29 »
Ze svý zkušenosti můžeš použít i jakýkoli starší mobil, který umí sériovou linku. Ovládat jdou pomocí jednoduchých AT příkazů. Vyzkoušený to mam např. s SE K850i i s ISDN GSM Bránou Blue Gate. Stačí ti jakákoli hemelka co to zvládne.


IDDQD

Re:Odesílání SMS s GSM modulem
« Odpověď #5 kdy: 05. 08. 2013, 22:08:22 »
Proč na to jít jednoduše, když na to můžu jít jako debil co?

Co třeba zkusit službu jako je:
http://www.neogate.cz/nase-sluzby/informacni-sms/

http://linuxos.sk/forum/20302/

Re:Odesílání SMS s GSM modulem
« Odpověď #6 kdy: 05. 08. 2013, 22:23:50 »
Ja som nieco podobne riesil cez smstools a staru branu level 200 pripojenu cez seriovy port.
sms sa pisala cez web, nasledne ulozila do fronty (ako textak, s parametrami: komu, text, potvrdenie o doruceni), kde si ju smstools vyzdvihol a poslal. + pridany skript, ktorym smstools ukladala odoslane/prijate spravy do db.

StanoS

Re:Odesílání SMS s GSM modulem
« Odpověď #7 kdy: 05. 08. 2013, 22:43:48 »
Naco sa zatazovat s GSM branou a seriovymi linkami. Postaci jednoduchy Android mobil. Cez WLAN si dokaze stiahnut postu a zo SMS nema absolutny problem. Existuje viacej moznosti ako toto zrealizovat ci uz jednoduchych alebo komfortnych. Ovladanie sa moze riesit priamo na mobile, alebo aj vzdialene cez siet. Dokonca mensie Android mobily su lacnejsie ako GSM modemy. Da pouzit aj tablet so SIM. Popripade sa mozu este vyuzit moznosti SQLite databazy.

StanoS

Re:Odesílání SMS s GSM modulem
« Odpověď #8 kdy: 05. 08. 2013, 23:01:07 »
Alebo pohladat na Google play nieco hotove aj ked to nemusi byt 100% podla predstav ale problemy to mozno vyriesi.
Napr. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.texty.sms&hl=de

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Odesílání SMS s GSM modulem
« Odpověď #9 kdy: 05. 08. 2013, 23:04:45 »
to StanoS:
To myslis vazne?  ;D a co tu sluzbu outsourceovat do ciny? Nebo treba tam-tamy?
Sms umi posilat sebestupidnejsi usb GSM modem na to nepotrebujes zadnej tablet a celkove mi unika, jak ti tvoje reseni muze prijit jednodussi :)

anonym

Re:Odesílání SMS s GSM modulem
« Odpověď #10 kdy: 06. 08. 2013, 09:09:47 »
jak ti tvoje reseni muze prijit jednodussi :)

asi protoze tam porad musi neco matlat sekretarka, ktera to dela doted...

GSM moduly to umi snad vsechny, ktere se aspon trochu tvari jako klasicky modem (ty co se tvari jako sitova karta a vytaceni ridi extra program ne). osobne zkouseno na 3G modulech z notebooku.

pokud si nechces delat vlastni skripty s pouzitim AT urcite najdes dost toolu ktery to budou umet (viz predchozi prispevky)

Franta <xkucf03/>

Re:Odesílání SMS s GSM modulem
« Odpověď #11 kdy: 06. 08. 2013, 10:59:02 »
Naco sa zatazovat s GSM branou a seriovymi linkami. Postaci jednoduchy Android mobil.

Na co chytrý telefon za pár tisíc se složitým operačním systémem, když můžu použít starý mobil za pár stokorun (nebo zadarmo, když se válí ve skříni) a USB kabel?

David123

Re:Odesílání SMS s GSM modulem
« Odpověď #12 kdy: 06. 08. 2013, 11:10:24 »
Stačí ti modem od O2 co měli v akci pro studenty za 299 Kč... do něj šoupneš jakoukoukoliv SIM, připojíš do USB k linux mašině, napíšeš jednoduchej script v bashi a máš sms bránu :)

gnokii-smsd, nebo může přímo používat přímo AT příkazy přes seriovou linku.

lan

Re:Odesílání SMS s GSM modulem
« Odpověď #13 kdy: 07. 08. 2013, 12:49:15 »
Arduino s Arduino GSM shieldom. Ako si to naprogramuješ tak to budeš mať.

Viktor

Re:Odesílání SMS s GSM modulem
« Odpověď #14 kdy: 07. 08. 2013, 15:16:22 »
potreboval by som tip na nejaku gsm branu do ktorej vlozim sim kartu, pripojim to k linux servru (slackware) cez seriove alebo usb rozhranie a mozem posielat sms. akosi neviem ani co mam hladat (neviem ako sa strycka googla spytat).

Já k podobnému účelu požívám GSM modemy od SIEMENS/Cinterion/Gemalto.
Konkrétně mám nasazených několik MC39i a MC75, které jsem koupil za pár peněz na Aukru. Eurotel a T-Mobile je před. cca deseti lety ve velkém prodávali pro připojení k netu přes GPRS/EDGE, takže v určitém období se jich v bazaru a inzerci objevilo hrozně moc.

Modemy se k PC připojují přes RS-232 (MC35, MC39i, MC75) nebo i USB (MC75).

Ovládají se textovým terminálem pomocí standardních AT příkazu. Jak za starejch časů... ;-)
Odeslání SMS pak může vypadat např. tako:
AT+CMGF=1
OK
AT+CMGS="+420123456789"
> toto jest testovaci sms→
+CMGS: 198
OK

Existují ovšem i hotové programy, které tam ty AT příkazy nasypou za Tebe. Já používám gsmlib od Petera Hofmanna. Odeslání SMS potom vypadá např. takto:
gsmsendsms -d /dev/cuau7 +420123456789 "toto jest testovaci sms"

Nový hardware, ať už moduly pro konstrukci vlastních zařízení nebo hotové terminály u nás prodávají SEA spol. s r. o. nebo SECTRON s.r.o.

Existuje ještě jeden typ GSM zařízení a sice takové ty USB "palce" pro připojení na UMTS/HSDPA, které jsou aktuálně v prodeji. Nemám s nimi valnou zkušenost, ale když jsem se o ně v jednu chvíli krátce zajímal, zjistil jsem, že takřka všechny neumí CSD, mají tedy výhradně GPRS/EDGE a neposkytují tedy všechny druhy provozu.  V případě takového zařízení bych dával velký pozor, jestli umí posílat SMS.