Odesílání SMS s GSM modulem

TTTTT

Re:Odesílání SMS s GSM modulem
« Odpověď #15 kdy: 07. 08. 2013, 15:29:01 »
Přihodím sem vlastní dotaz, snad ne příliš OT: Při hromadném odeslání SMS přes mobil narážím na limit (pravděpodobně operátora) na rychlost odesílání SMS - pokud odesílám bez prodlevy, dojde jen prvních pár zpráv, při prodlevě 3s většina a při prodlevě 5s všechny. Na tohle omezení jsem narazil jak u Androidu, tak u různých nokií, Vodafone i O2.
Neví o tom někdo víc? Je to opravdu omezení operátora? Nebo pomůže GSM modem?


Rent

Re:Odesílání SMS s GSM modulem
« Odpověď #16 kdy: 07. 08. 2013, 17:11:10 »
Přihodím sem vlastní dotaz, snad ne příliš OT: Při hromadném odeslání SMS přes mobil narážím na limit (pravděpodobně operátora) na rychlost odesílání SMS - pokud odesílám bez prodlevy, dojde jen prvních pár zpráv, při prodlevě 3s většina a při prodlevě 5s všechny. Na tohle omezení jsem narazil jak u Androidu, tak u různých nokií, Vodafone i O2.
Neví o tom někdo víc? Je to opravdu omezení operátora? Nebo pomůže GSM modem?

Je to omezení operátora. Pokud potřebuješ kadenci vyšší než cca 10 SMS/min tak se to řeší více SIM kartama.

Viktor

Re:Odesílání SMS s GSM modulem
« Odpověď #17 kdy: 07. 08. 2013, 17:39:44 »
Citace
Je to omezení operátora. Pokud potřebuješ kadenci vyšší než cca 10 SMS/min tak se to řeší více SIM kartama.

Co v případě, že chci aby ta SMS šla vždy ze stejného čísla?
Dejme tomu, že jsem nějaký lokální ISP a potřebuji dvěma tisícům klientů poslat SMS, že mají v mailu novou fakturu a chci aby to bylo jednak hotové v nějakém smysluplném čase a dvak aby jim to přišlo z jednoho tel. čísla, které znají.

Lol Phirae

Re:Odesílání SMS s GSM modulem
« Odpověď #18 kdy: 07. 08. 2013, 18:41:19 »
Co v případě, že chci aby ta SMS šla vždy ze stejného čísla?

Tak si holt počkáš.

Trident

Re:Odesílání SMS s GSM modulem
« Odpověď #19 kdy: 07. 08. 2013, 18:45:31 »
Přihodím sem vlastní dotaz, snad ne příliš OT: Při hromadném odeslání SMS přes mobil narážím na limit (pravděpodobně operátora) na rychlost odesílání SMS - pokud odesílám bez prodlevy, dojde jen prvních pár zpráv, při prodlevě 3s většina a při prodlevě 5s všechny. Na tohle omezení jsem narazil jak u Androidu, tak u různých nokií, Vodafone i O2.
Neví o tom někdo víc? Je to opravdu omezení operátora? Nebo pomůže GSM modem?
Je to omezeni GSM pri standartnim zpusobu odesilani pres signalizacni kanal. Jine rychlosti lze dosahnout pri prenosu sms paketove -> "SMS over GPRS/ Packet data sms" a podobne. Tam je rychlost cca 20-30 sms dle vytizeni site. Dalsich zrychleni lze dosahnout pri prenosu pres 3G soucasne se zapnutym paketovym prenosem SMS.

Nezminuji limitaci na sms centrech a v dalsich prvcich site samotne. Operatori to casto limituji dalsimi nastavenimi aby ochranili infrastrukturu pred mistnim pretizenim. SMS centra samotna kapacitne problem nemaji. U nas je diky stale popularite SMS infrastruktura dimenzovana dost.
Dlouhodobe hromadne rozesilani obvykle opove nemaji radi a dle obchodnich podminek ti muzou poskytovani sluzby i prerusit. Slusny operator zacne limitovat ucastnika umele a v zapeti nabidne  prime propojeni -> jenomze slusneho jednani se u naseho oligopolu nedockas.

IMHO ale na to jdes od zacatku spatne. Zajisti si u operatora prime posilani ( nejlevneji pres IP ) sms do jeho site. Daji ti popis protokolu, API, nebo i vlastni aplikaci. Je to sluzba kterou bezne nabizi i pro male zakazniky.  Prime pripojeni do signalizacni site nezminuji. To je uz pro tebe asi delo na vrabce.


Trident

Re:Odesílání SMS s GSM modulem
« Odpověď #20 kdy: 07. 08. 2013, 18:54:40 »
Přihodím sem vlastní dotaz, snad ne příliš OT: Při hromadném odeslání SMS přes mobil narážím na limit (pravděpodobně operátora) na rychlost odesílání SMS - pokud odesílám bez prodlevy, dojde jen prvních pár zpráv, při prodlevě 3s většina a při prodlevě 5s všechny. Na tohle omezení jsem narazil jak u Androidu, tak u různých nokií, Vodafone i O2.
Neví o tom někdo víc? Je to opravdu omezení operátora? Nebo pomůže GSM modem?

Je to omezení operátora. Pokud potřebuješ kadenci vyšší než cca 10 SMS/min tak se to řeší více SIM kartama.
Reseni vice karet pro odesilani SMS je prasarna zvlastne v nasich podminkach. Proc se s tim vubec namahat kdyz si levneji muzes zaplatit sluzbu primeho propojeni.
Tak se resi obvykle pololegalni terminace hovoru do mobilnich siti ze zahranici. Myslis si ze operator je tak hloupy a nemonitoruje z jake casti site dochazi k castym hovorum? A tim spis ze terminaly se nehybou a radiove parametry se moc nemeni? Pokud to chces resit takhle blbe a nechces na sebe nechces alespon hned upozornit, tak si rozhod SMS odesilace (brana se tomu rikat neda) po republice a posilej to na ne pomoci sve site.

Trident

Re:Odesílání SMS s GSM modulem
« Odpověď #21 kdy: 07. 08. 2013, 19:04:32 »
Proč na to jít jednoduše, když na to můžu jít jako debil co?

Co třeba zkusit službu jako je:
http://www.neogate.cz/nase-sluzby/informacni-sms/

http://linuxos.sk/forum/20302/
Tak o to nejde. Jde o to ze:
1. nekdo je liny zadat do googlu jestli uz to nekdo resil
2. nekdo je liny vyhledat si jestli neexistuje sluzba ktera to resi
3. polozi otazku tak blbe ze nevysvetli co chce delat a jestli nekdo dany problem neresil, ale zepta se jaktoze nelze pouzit kladivo misto pinzety k oprave hodinek

Ale to je typicky pristup. Proc vymenit kolo kdyz ho muzu tricetkrat zaplatovat a jeste brblat na foru proc ty zaplaty na sobe po 31ty blbe drzi. Prijde pepa a doporuci napustit do kola izolacni penu. A milej franta je celej stastnej ze zase "usetril" za kolo.

Je to marny, je to marny, je to marny

http://hash.cz/inferno/otazky.html

Viktor

Re:Odesílání SMS s GSM modulem
« Odpověď #22 kdy: 07. 08. 2013, 19:29:35 »
Co v případě, že chci aby ta SMS šla vždy ze stejného čísla?
Tak si holt počkáš.

  :) Asi to jinak nepůjde...

V tom případě, který jsem uvedl jako příklad by odesílání trvalo něco přes dvě hodiny, což by asi nevadilo.

Viktor

Re:Odesílání SMS s GSM modulem
« Odpověď #23 kdy: 07. 08. 2013, 19:50:26 »
Existuje ještě jeden typ GSM zařízení a sice takové ty USB "palce" pro připojení na UMTS/HSDPA, které jsou aktuálně v prodeji. Nemám s nimi valnou zkušenost, ale když jsem se o ně v jednu chvíli krátce zajímal, zjistil jsem, že takřka všechny neumí CSD, mají tedy výhradně GPRS/EDGE a neposkytují tedy všechny druhy provozu.  V případě takového zařízení bych dával velký pozor, jestli umí posílat SMS.

Bavil jsem se o tom s kolegou a ten mi řekl, že všechny USB modemy, které se mu dostaly do rukou, SMS odesílat uměly. Takže zdá se, že jsem je zbytečně podezíral a jsou dobře použitelné. V bazarech a inzercích je jich spousta.

Trident

Re:Odesílání SMS s GSM modulem
« Odpověď #24 kdy: 07. 08. 2013, 19:58:48 »
Existuje ještě jeden typ GSM zařízení a sice takové ty USB "palce" pro připojení na UMTS/HSDPA, které jsou aktuálně v prodeji. Nemám s nimi valnou zkušenost, ale když jsem se o ně v jednu chvíli krátce zajímal, zjistil jsem, že takřka všechny neumí CSD, mají tedy výhradně GPRS/EDGE a neposkytují tedy všechny druhy provozu.  V případě takového zařízení bych dával velký pozor, jestli umí posílat SMS.

Bavil jsem se o tom s kolegou a ten mi řekl, že všechny USB modemy, které se mu dostaly do rukou, SMS odesílat uměly. Takže zdá se, že jsem je zbytečně podezíral a jsou dobře použitelné. V bazarech a inzercích je jich spousta.

Otazkou je co ti ten modem odpovi kdyz mu das AT+CGSMS=0. Tim se zapne posilani sms pres GPRS.

David123

Re:Odesílání SMS s GSM modulem
« Odpověď #25 kdy: 08. 08. 2013, 09:01:24 »
Já to mám odzkoušené na huawei-e1750. Jediný chyták je v tom že zařízení se nejdřív tváří jako USB CD-ROM + MicroSD čtečka a je potřeba přepnout do jiného režimu, kdy se tváří jako 3 USB-Serial převodníky + MicroSD čtečka a je schopno přijímat AT příkazy.

Doporučuji článek: http://www.abclinuxu.cz/hardware/pripojeni-na-sit/cdma-umts/huawei-e1750

Viktor

Re:Odesílání SMS s GSM modulem
« Odpověď #26 kdy: 09. 08. 2013, 18:35:22 »
Otazkou je co ti ten modem odpovi kdyz mu das AT+CGSMS=0. Tim se zapne posilani sms pres GPRS.

Zkusil jsem to ze zvědavosti na tom mém MC39i a zjistil jsem, že v GPRS režimu SMS odeslat nelze. USB modem teď ale po ruce žádný nemám.

Trident

Re:Odesílání SMS s GSM modulem
« Odpověď #27 kdy: 09. 08. 2013, 18:48:18 »
Otazkou je co ti ten modem odpovi kdyz mu das AT+CGSMS=0. Tim se zapne posilani sms pres GPRS.

Zkusil jsem to ze zvědavosti na tom mém MC39i a zjistil jsem, že v GPRS režimu SMS odeslat nelze. USB modem teď ale po ruce žádný nemám.
Zkus jeste pred AT+CGSMS=0 dat AT+CGATT=1. Tim by se mel pripojit k GPRS siti. Nektera zarizeni to nedelaj automaticky.

Viktor

Re:Odesílání SMS s GSM modulem
« Odpověď #28 kdy: 22. 08. 2013, 15:06:56 »
Zkus jeste pred AT+CGSMS=0 dat AT+CGATT=1. Tim by se mel pripojit k GPRS siti. Nektera zarizeni to nedelaj automaticky.

S tím AT+CGATT=1 už to funguje.
Vždycky jsem posílal přes GSM, takže toto jsem neznal.

Tonda

  • *****
  • 630
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Odesílání SMS s GSM modulem
« Odpověď #29 kdy: 22. 08. 2013, 17:05:35 »
Tak o to nejde. Jde o to ze:
1. nekdo je liny zadat do googlu jestli uz to nekdo resil
2. nekdo je liny vyhledat si jestli neexistuje sluzba ktera to resi
3. polozi otazku tak blbe ze nevysvetli co chce delat a jestli nekdo dany problem neresil, ale zepta se jaktoze nelze pouzit kladivo misto pinzety k oprave hodinek

Ale to je typicky pristup. Proc vymenit kolo kdyz ho muzu tricetkrat zaplatovat a jeste brblat na foru proc ty zaplaty na sobe po 31ty blbe drzi. Prijde pepa a doporuci napustit do kola izolacni penu. A milej franta je celej stastnej ze zase "usetril" za kolo.
A hlavně se po položení dotazu ani neobtěžují sem ještě přijít a na základě diskuse dotaz doplnit a diskusi korigovat žádoucím směrem a nakonec napsat zda a jak problém vyřešili.

Každopádně triviální zlepšení problému je použít k odesílání web operátora nebo telefon připojit k PC a SMS posílat nějakým programem, většina výrobců něco takového k telefonům dodává, tím se umožní čísla a zprávy do odesílací aplikace přenášet pomocí copy&paste, čímž se podstatně sníží časová náročnost i chybovost, minimálně do doby odladění plně automatizovaného řešení.