Notebook do školy na programování

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Notebook do školy na programování
« Odpověď #75 kdy: 31. 07. 2013, 12:05:07 »
A i slovní spojení "jako zelí" může být správně, nevíš, co tomu předchází, když tam dáš slovo "vypadáš ... jako zelí" tak je to správně. Nehledě na to, že s "jaká" by se vytratilo ono zvíře, že?

Cože? Pro ignoranty: rod Bos z čeledi Bovidae.

Na tebe přímo sedí: "Bav se z volem o sobotě, když jde v pátek na porážku!" Ovšem nevím jestli bych toho vola neurazil, kdybych tě tak nazval.


Re:Notebook do školy na programování
« Odpověď #76 kdy: 31. 07. 2013, 12:12:26 »
bez garance životnosti uvedených pět let.
tohle ti zadny HDD nenabizi.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Notebook do školy na programování
« Odpověď #77 kdy: 31. 07. 2013, 12:39:31 »
Za sebe muzu ricit, ze dokavad jsem rozdil SSD/HDD nepocitil na vlastni kuzi, tak jsem byl taky dost skeptik. Uprimne si rekneme, ze pet let vydrzi notebook malokomu, tak proc resit, jestli mi tam 5 let vydrzi disk? Na druhou stranu pokud potrebuju kapacitu napr. na zminovane fotky nebo videa ci virtualy, tak prece jen 1TB nebo neco podobneho se dnes da sehnat za par kacek a par let to mozna vydrzi.

Pokud tedy zadavatel chce notase jenom na stul a nikam se s tim moc nebude tahat, tak hdd uplne klidne.

Re:Notebook do školy na programování
« Odpověď #78 kdy: 31. 07. 2013, 13:03:18 »
Koukam zase tu mame flame mezi taborem Pro SSD a Proti SSD  ;D Ja nevim co se hadate podle me notas do skoly na programovani idealne nakej Dell D630 nebo IBM R61 C2D + 4-8GB RAM + 128GB SSD na praci a OS (osobne vyzkouseno ze se virtualni DB stroj umi pekne rozrust :) ) a pak treba externe naky 500-1000GB Externak na hudbu fotky filmy a neni co resit :) Abyhc nezapomel dockinu na doma s monitorem klavesnici mysi a kvalitni repra :)

Oduvodneni SSD: Pokud si otestujete notebook s rychlim diskem 7200ot a s SSD uvidite pomerne slusny rozdil pri vydrzi na baterce + rychle zpusteni aplikaci. A asi nejdulezitejsi pokud s SSD nekde drbnete neposkodi se narozdil od mechanickeho ;) Pokud toto nepotrebujes OK vem notas s normalnim HDD je to tvoje rozhodnuti :)

Pokud planuje clovek ze notebook budde casto pouzivat na cestach a prenaset urcite bych se rozhodl pro neco maleho idealne nakej Ultrabook s Core i3/i5 podle me plne dostacujici a jak jsem jiz psal idealne SSD + Externak (pokud ma clovek stedry rozpocet asi bych sel pro MacBook Air 13" a pak si tam dal OS dle libosti osobne me MacOS nesedi. V opacne pripade asi nakou prijatelnou variantu nabydle Lenovo ale ta kvalita bude bude o poznani niz pokud se nebude jednat o bussines class ;) )

PS A ted me ukamenujte  ;D

Nobody is perfect, but i'll try my best!

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Notebook do školy na programování
« Odpověď #79 kdy: 31. 07. 2013, 13:30:57 »
PS A ted me ukamenujte  ;D

Kameny už nejsou, vypotřeboval jsem je o pár příspěvků výš.  ;D


Re:Notebook do školy na programování
« Odpověď #80 kdy: 31. 07. 2013, 14:38:23 »
Citace
Bav se z volem o sobotě, když jde v pátek na porážku!
Správně to má být: Bav se s jakem o sobotě, když jde v pátek na porážku!  :D

davkol

Re:Notebook do školy na programování
« Odpověď #81 kdy: 31. 07. 2013, 14:57:52 »
bez garance životnosti uvedených pět let.
tohle ti zadny HDD nenabizi.

Ale mám pětiletou záruku a když šifruju, nebojím se té záruky využít. Většina SSD má záruku o dva roky kratší.

Uprimne si rekneme, ze pet let vydrzi notebook malokomu, tak proc resit, jestli mi tam 5 let vydrzi disk?

Vždyť disk můžu vytáhnout a strčit do toho nového.

pak treba externe naky 500-1000GB Externak na hudbu fotky filmy a neni co resit :)
(...) jak jsem jiz psal idealne SSD + Externak

Já si to prostě nedovedu představit. To mám vždycky, když si budu chtít něco poslechnout (třeba v autobuse), vytahovat externí disk? Nebude náhodou ten externí disk za takových okolností náchylnější na poškození než interní.

Kit

Re:Notebook do školy na programování
« Odpověď #82 kdy: 31. 07. 2013, 15:14:21 »
Já si to prostě nedovedu představit. To mám vždycky, když si budu chtít něco poslechnout (třeba v autobuse), vytahovat externí disk? Nebude náhodou ten externí disk za takových okolností náchylnější na poškození než interní.
Externí disk si necháš doma a do autobusu si vezmeš jen to co budeš potřebovat na SD kartě nebo na USB.

davkol

Re:Notebook do školy na programování
« Odpověď #83 kdy: 31. 07. 2013, 15:16:54 »
To je ale těch 30 GB. Nikdy nevím, na co budu mít náladu.

txt

Re:Notebook do školy na programování
« Odpověď #84 kdy: 31. 07. 2013, 15:20:53 »
Teď koukám na ceny... WD Black 750GB za necelých 1700. Pro studenta vynikající volba. (ještě ověřit chybové série, ale to se týká všech typů disků včetně SSD)

Mám v ntb. WD Black 250GB, přez 4ry roky a jediné co nedostačuje je kapacita. Je přeplněn a to ho zpomaluje...(to se týká stejně, né li víc i SSD). S (vypnutým) notebookem jezdím občas i na kole a drží se. Důležitá data samozřejmě zálohuju redundantně na dva různé disky, kde jeden z nich je připojen pouze při zálohování. A druhý se nalézá geograficky jinde.

Jak již bylo zmíněno, SSD mají své výhody. Naopak podstatná nevýhoda je, že degradace probíhá postupně. Takže za dva roky máte horší disk, než jaký jste koupily.


Re:Notebook do školy na programování
« Odpověď #85 kdy: 31. 07. 2013, 15:22:07 »
Tak ja to resil delsim USB kablikem HDD sem mel porad v kampse u batohu a jenom sem si cvaknul kablik. Nikdy se mi nepovedlo takto disk znicit :)
Nobody is perfect, but i'll try my best!

Re:Notebook do školy na programování
« Odpověď #86 kdy: 31. 07. 2013, 15:23:19 »
mankote to jsou zase konstrukce...
jediny problem ktery jsem mel po koupi 90GB SSD nastal po trech letech pouzivani: nevejde se mi tam druhy W7 virtual takze beru 256GB a tenhle predavam do stroje bez virtualu :)

Taky mam dell D630 - s HDD nepouzitelne, furt IOWait. SSD svizny stroj bez potreby upgrade.
Děkuji za možnost editace příspěvku.