Windows vs. Linux

Re:Windows vs. Linux
« Odpověď #15 kdy: 16. 05. 2013, 23:29:15 »
http://trololololololololololo.com/
Tak záleží co je zetor a co audi.  :D
irelevantni. podstatne je ze na dalnici jsi rychlejsi s audi, ale pole s nim nezoras. takze soudit ze jedno je celkove lepsi nez druhe nema smysl protoze v otazce chybi ucel pouziti...
Děkuji za možnost editace příspěvku.


samalama

Re:Windows vs. Linux
« Odpověď #16 kdy: 16. 05. 2013, 23:49:59 »
http://trololololololololololo.com/
Tak záleží co je zetor a co audi.  :D
irelevantni. podstatne je ze na dalnici jsi rychlejsi s audi, ale pole s nim nezoras. takze soudit ze jedno je celkove lepsi nez druhe nema smysl protoze v otazce chybi ucel pouziti...

rychlo poorat pole

double clicking corp.

Re:Windows vs. Linux
« Odpověď #17 kdy: 17. 05. 2013, 01:00:19 »
tak ne asi lol, windows :) vsechno de nakliknout, takze pohoda one hand job

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Windows vs. Linux
« Odpověď #18 kdy: 17. 05. 2013, 01:15:14 »
tak ne asi lol, windows :) vsechno de nakliknout, takze pohoda one hand job

Jo jo, dokud se to neposere. Pak vezmete CD s Linuxem a zachranujete data.

nasson

Re:Windows vs. Linux
« Odpověď #19 kdy: 17. 05. 2013, 09:07:38 »
Dokud jsem nepoznal Linux, tak jsem pouzival jenom Windows (uz tomu muzeme rikat i desetileti pouzivani Windows). A nikdy jsem zadny Linux na zachranu dat nepouzival. Verim, ze tomu tak je dodnes a lide pouzivajici Windows Linux nepotrebuji.


Re:Windows vs. Linux
« Odpověď #20 kdy: 17. 05. 2013, 09:32:54 »
Losnu!!!!

kei.101

Re:Windows vs. Linux
« Odpověď #21 kdy: 17. 05. 2013, 09:51:45 »
Verim, ze tomu tak je dodnes a lide pouzivajici Windows Linux nepotrebuji.

Jo, tak to asi ti lidé nemají mobil, doma sový disk, tiskárnu, setopbox, televizi, v autobuse se nedívají na grafickou informační tabuli atd. :D

Jinak běžná kancelářská opice nebo student ne-IT oboru nepřijde s linuxem do styku jen proto, že na ten servis PC má lidi. Ať už v práci nebo v učebně pobíhá nějakej jouda, co by bez linuxu nepřežil, když potřebuje řešit všechny potřeby zhýčkaých uživatelů ;]

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Windows vs. Linux
« Odpověď #22 kdy: 17. 05. 2013, 10:39:49 »
Dokud jsem nepoznal Linux, tak jsem pouzival jenom Windows (uz tomu muzeme rikat i desetileti pouzivani Windows). A nikdy jsem zadny Linux na zachranu dat nepouzival. Verim, ze tomu tak je dodnes a lide pouzivajici Windows Linux nepotrebuji.

No vidis, ja z Linuxu uz i opravoval W XP, kdyz po updatu nenabehly, protoze si poztracely nekolik souboru nutnych k bootu. Ty soubory jsem tam musel dotlacit z jineho pocitace a bez Knoppixu by to sice take slo, ale bylo by to mnohem vic prace. Musel bych vyndat disk, strcit do jineho stroje, nahodit soubor, strcit disk zpatky, zkusit, jestli to bootuje a tak porad dokola, az bych odchytil vsechny soubory, protoze Widle o nich informuji po jednom a je vzdy treba znova nabootovat.

Pupi

Re:Windows vs. Linux
« Odpověď #23 kdy: 17. 05. 2013, 11:04:40 »
Jinak běžná kancelářská opice nebo student ne-IT oboru nepřijde s linuxem do styku jen proto, že na ten servis PC má lidi. Ať už v práci nebo v učebně pobíhá nějakej jouda, co by bez linuxu nepřežil, když potřebuje řešit všechny potřeby zhýčkaých uživatelů ;]

som student IT a prisiel som do kontaktu s linuxom. nebol som az tak nadseny, ale zas ho ani nezatracujem. Beriem to z kazdej stranky. Ako vyvojarovi so C#, WP by mi bol naprd. Ked sa budem hrabat v Jave, tak asi prejdem na linux. Linux je mozno dobry na serveroch, na spravu uctov apod. Na serioznu pracu, ako je robenie s CAD systemami, modelovanie, neviem ci je to prave orechove.

Inac pytat sa na roote co je lepsie, je dost ujdute :D

Kolesova plavkyně

Re:Windows vs. Linux
« Odpověď #24 kdy: 17. 05. 2013, 12:01:10 »
Lepší je mít obojí!!!

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Windows vs. Linux
« Odpověď #25 kdy: 17. 05. 2013, 12:16:11 »
Tak mi alespoň poraďte, jakou distribuci. Rozhoduji se mezi openSUSE a Ubuntu.

Ubuntu - protože když máš trabl, je tu i celkem velká česká komunita (nemusíš umět anglicky).

OpenSUSE jsem používal asi rok a táta asi dva. Nejsou špatný, ale Ubuntu má prostě lepší komunitní podporu.

... lide pouzivajici Windows Linux nepotrebuji.

Dovolím si to zobecnit přesně v tomto smyslu. Dokud lidé pojedou na Windows, nemají důvod potřebovat Linux. I kdy se jim něco podělá, pak to dají lokálnímu "expertovi" a ten to buď dá dokupy nebo dodělá. Když se ale obyčejným lidem dá Linux, jsou schopni si zvyknout a pak to platí naopak - nepotřebují Windows. V případě problému to zase dají lokálnímu "expertovi" a ten buď formátuje a dává Windows (protože kromě FAT a NTFS nic nezná a disk je "nějakej divnej") nebo to dá dokupy. Problém je v tom, že není moc lokálních linuxových ať už "expertů" nebo expertů.

Vždy bude v otázce výběru OS zálažet na tom, na co má PC sloužit.

Windows mají jasné opodstatnění, pokud
- je používá hráč
- je používá uživatel speciálního SW (např nějaké CADy apod.)
- SW, který je potřeba provozovat, není multiplatformní
- uživatel potřebuje používat "běžný" SW, ale v kompatibilním režimu s ostatními uživateli (čti: potřebuje MS Office)

Linux má opodstatnění, pokud
- uživatel je nenáročný (office, hudba, video, internet)
- uživatel je náročný (server)
- uživatel nechce dát peníze za placený OS

Mac OS X má opodstatnění, pokud
- nevím, ale má ;D (střílím od boku, Mac jsem nikdy neměl)
- uživatel má jiná zařízení od Apple
- uživatel chce jednotný funkční celek
- na to uživatel má a chce ty prachy dát

cleb

Re:Windows vs. Linux
« Odpověď #26 kdy: 18. 05. 2013, 22:44:49 »
Tak mi alespoň poraďte, jakou distribuci. Rozhoduji se mezi openSUSE a Ubuntu.

Za sebe doporučuji Kubuntu - má podporu jako ubuntu (co najdete na fóru o ubuntu platí i o kubuntu, mají v repozitářích stejný software,...), ale má jako výchozí prostředí KDE, které mě osobně přijde intuitivnější a celkově propracovanější než unity.

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Windows vs. Linux
« Odpověď #27 kdy: 19. 05. 2013, 08:24:33 »
Tak mi alespoň poraďte, jakou distribuci. Rozhoduji se mezi openSUSE a Ubuntu.

I když Tě tu hojně budou lákat do *ubuntu, tak já napíši openSUSE, je to distribuce, která má jiný koncept. Yast je skvělý nástroj, který funguje stejně jak v grafice, tak v textovém režimu, proto člověk nemusí zoufat, když se něco rozbije. Zypper je také mocný konzolový nástroj, software.opensuse.org také nemá chybu o instalaci jedním klikem ani nemluvě. Nenintegruje sociální sítě, což může někdy dost otravovat. Nešpehuje. A když si člověk zvykne i na ten jejich koncept, není problém sáhnout do konfiguráku i ručně. V mnohých ohledech mi přijde jednodušší. Ale zkus počkat na Mageiu 3 a testnout i ji. Na tu se poměrně dost zapomíná, ale je také více, než použitelná.

Re:Windows vs. Linux
« Odpověď #28 kdy: 19. 05. 2013, 10:26:37 »
ja za sebe doporucuju Linux Mint - derivat ubunty s dobrym uzivatelskym prostredim, bez socialnich siti a podobnejch kravin, kterejma je ubunta zas**na, navic kazdy dalsi vydani je jeste vic a vic uzivatelsky privetivy

Re:Windows vs. Linux
« Odpověď #29 kdy: 19. 05. 2013, 10:36:28 »