Android nebo WP8

Markus

Re:Android nebo WP8
« Odpověď #60 kdy: 07. 09. 2013, 12:57:45 »
Už skoro dva roky jsem majitelem Samsung Omnia W s WP 7.x. Aktualizace dokázaly sedmičkové WP doladit, po mangu se ale nové funkčnosti už téměř nepřidávaly. Uvítal jsem podporu nejmenšího typu dlaždic na start screenu, ale také mi to hned připomíná něco, co vidím a jako vývojář bohužel dobře znám z velkých projektů - nové chyby a jakási nekoncepčnost rozvoje. Nedávno se mi třeba stalo, že z aplikace připnutý odkaz na start screen tam vykouzlil dlaždici rozměrů několika telefonů a byl docela problém se jí zbavit :P Horší je, že mnohé aplikace po update na WP 7.8 začaly náhodně po applovsku padat - prostě se zavřou a bez jediné hlášky je člověk zase na startscreenu. Blbne i facebook a linkedin integrace, smutné vzhledem k tomu, že pro předchozí verze to fungovalo. Nejspíše se něco změnilo v rozhraní na serverech, ale MS se už nenamáhal to do WP 7 aplikací dodělat. Uvažoval jsem o WP 8, ale na místo toho, aby MS využil naplno možností NT kernelu k univerzálnosti a určité svobodě pro techničtější uživatele, projevuje se NT kernel jako neposlušný sluha, padá, na rozdíl od WP 7 laguje, žere baterku apd. GDR aktualizace pro WP8 mě moc obsahem nezaujaly, nějak mi tam chybí duch Stevena Sinofskyho, kdy se hodně o připravovaných změnách blogovalo a hlavně diskutovalo s vývojářskou komunitou. Bez urážky, občas mi to přijde, že WP vyvíjí a opravují někde ve sklepě indové bez toho, aby systém reálně znali a používali. Počkám si, co provede v reálu Apple s iOS 7, modernizace byla třeba, ale třeba ten multitasking pro všechny může také spoustu věcí rozbít. Jsem zvědavý, jak to bude s využitím RAM, lagováním aplikací a vůbec jak se aplikace ze store vypořádají s novým systémem - může to být v klidu, ale také může přijít velká bouře nespokojenosti s chodem aplikací na iOS platformě. Zřejmě to nakonec dopadne koupí Nexusu 4 s 16GB RAM, který by se tu měl z oficiální distribuce prodávat od října pod 8000Kč včetně DPH, to už je zajímavá cena a hlavně zařízení, které je vývojáři komunity snad nejvíce podporováno - chci to i pro experimentování s Ubuntu Touch.


Re:Android nebo WP8
« Odpověď #61 kdy: 07. 09. 2013, 15:51:52 »
K WP8 uz me napada jedine nasledujici vec.

IT: Pokud to funguje nehrabej se v tom.
Bussines: Pokud to funguje ma to nedostatek funkci

A rekl bych ze to krasne vystihuje momentalne stav WP8 a mozna i celkove MS vyvoje ;D
Nobody is perfect, but i'll try my best!

Lael Ophir

Re:Android nebo WP8
« Odpověď #62 kdy: 07. 09. 2013, 19:32:11 »
Hudba se synchronizuje pomozi specialni aplikace pro to urcenou nebo WMP coz je oboji tezka trageie :) casto dochazi k problemum pri synchronizaci, hudba se nesinchronizuje pripadne to rozhazuje ID3 tagy(da se najit alternativa ktera to zvladne ale kazda mela naky mouchy).
...
pokud synchronizujete hudbu do telefonu (MicroSD) tak vse probehne OK hudba lze prehravat ovsem po nake dobe nebo po restartu telefonu atp. dojde k naruseni hudebni knihovny a z temer vsechn mp3 souboru jsou chybne nacteny ID3 tagy tedy knihovna zobrazuje z 10GB mp3 rteba jedno dve alba v knihovne a ostatni hudba je nezobrazena a netrizena...
...
Vestaveny prehravac hudby to je take kapitola sama pro sebe
....
povazuji osobne za critical chybu je "Other storage"
...
naprosta uzavrenost OS neco jako video prehravac typu VLC nebo BS PLayer s vlastnim codekem ktery by z karty dokazal prehrat avi nebo mkv take neexistuje

Moje zkušenosti:
- Synchronizace funguje i bez aplikace, protože WP podporují Media Transfer Protocol (MTP).
- MP3 tagy mi fungují. Možná máte některé MP3 zmršené, řada aplikací v minulosti psala MP3 tagy nekorektně.
- Vestavěný přehrávač by mohl jistě být lepší (pořád mi nedošlo, jak funguje ten Now Playing list kombinovaný s historií), ale dá se to přežít. Navíc existují alternativy.
- OS samozřejmě není uzavřený. Přehrávače mohou používat vestavěné dekodéry (MP3, WMA Std 9.2, WMA Pro, AMR-NB, AAC-LC, AAC+, eAAC+, H.263, VC1, MPEG-4 Pt 2, H.264), nebo implementovat vlastní. Vlastní implementace je ale technicky poměrně složitá, a navíc bude vždy žrát více baterie, než vestavěné HW akcelerované dekódování.
- Padání ani lagování jsem na WP7 ani WP8 nikdy neviděl. Výjimkou byly rané verze Navigonu Select, které občas spadly - buď s message boxem s textem výjimky, nebo později bez hlášky; od uvedení oficiálního Navigonu jsem problém už neviděl. Samozřejmě pádu špatně napsané aplikace autoři OS v principu nezabrání.

Re:Android nebo WP8
« Odpověď #63 kdy: 07. 09. 2013, 20:00:22 »
mp3 jsem mel na 110% korektne otragovane pro jistotu jsem si par GB ulil bokem odstranil veskere tagy a manualne to otagoval a nastavil vse tak aby to bylo pro WP koser ale problem uplne stejny :) takze tady bude problem jinde ;)

Alternativa? Jaka? Hledal sem vemli dukladne a pro WP8 jsem zadny alternativny prehravac hudby nenasel jedine co jsem nasel byli prehravace ktere pouzivali engin vestaveneho prehravace ale krom toho ze to melo jeste horsi ovladani a nelogicke usporadani polozek sem zadnou pouzitelnou nahradu nenasel.

K tem kodekum no nevim nepodarilo se mi nikdy prehrat v cemkoliv treba bezne mkv ktere jsem si stahnul..
Nobody is perfect, but i'll try my best!

Lael Ophir

Re:Android nebo WP8
« Odpověď #64 kdy: 07. 09. 2013, 21:00:47 »
mp3 jsem mel na 110% korektne otragovane
...
jedine co jsem nasel byli prehravace ktere pouzivali engin vestaveneho prehravace
...
nepodarilo se mi nikdy prehrat v cemkoliv treba bezne mkv ktere jsem si stahnul..

- U mě se to ani jednou nestalo, ale mám většinu hudby z oficiálních zdrojů, případně vlastní ripy (k tomu mě donutilo právě špatné tagování v souborech co leží různě po netu - kdo to má předělávat). Podle zdrojů na netu jsou problémy buď s ID3v2.4 (MS je nepodporuje), nebo s chybami v ID3v2.3- (datum místo roku apod), a podle jednoho zdroje by to mohla být i otázka pořadí tagů (což by byl bug WP). Zkusil bych všechno tagování (ID3v1 i v2) odstranit, natagovat ID3v1 a zkusit. Poté natagovat ID3v2 a zkusit. Izolovat problém, zkoušet dál... Jestli používáte Linux, musíte být přece na podobný troubleshooting zvyklý :)
- Jak jsem psal, implementace vlastních kodeků nedává moc smysl, protože daleko budou náročnější na zdroje, než ty nativní HW akcelerované.
- Kontejner MKV není na WP podporovaný. Umí ho přehrát například Yxplayer, který má ale jiná omezení (neumí standardní knihovny Music a Video), a ve srovnání s vestavěným přehrávačem asi dost rychle sežere baterku.


Lael Ophir

Re:Android nebo WP8
« Odpověď #65 kdy: 07. 09. 2013, 21:12:02 »
Ještě detail: soubory v kontejneru KMV lze převést na jiný kontejner, například MP4. Mělo by to jít bez pracného překódování. Prostě demultiplexovat a zabalit do jiného kontejneru. Umí to třeba VirtualDub.

Re:Android nebo WP8
« Odpověď #66 kdy: 08. 09. 2013, 09:42:06 »
To ruzne cachrovani s verzema ID3 tagu jsem take zkousel take bez uspechu prijel sem nekolik WP8 diskuznich for kde se to resilo a hodne lidi to nebylo schopno odstranit, Yxpalyer jsem zkousel bouzel mi nesel zpustit spadl jeste nez se zpustil bez jakychkoliv hlasek ani po obnoveni tovarniho nastaveni. WP8 uz nemam dal jsem to pryc a poridil Androida zatim spokojenost vsechno slape nic nepada :)
Nobody is perfect, but i'll try my best!

Lael Ophir

Re:Android nebo WP8
« Odpověď #67 kdy: 08. 09. 2013, 20:43:07 »
To ruzne cachrovani s verzema ID3 tagu jsem take zkousel take bez uspechu
Nemůžu potvrdit existenci problému, ani případné řešení. Pokud se vám hudba ztrácí úplně (nebo zůstávají názvy a nelze skladby zkopírovat zpátky do počítače), může za tím být i vadná SD karta.

Re:Android nebo WP8
« Odpověď #68 kdy: 09. 09. 2013, 05:21:41 »
Ne spatne chapete skladby na karte jsou pouze WP8 je nezobrazuje v hudebni knihovne takze nejdou prehravat. Psal jsem ze ze vzdy pokazila hudebniknihovna :)
Nobody is perfect, but i'll try my best!

Re:Android nebo WP8
« Odpověď #69 kdy: 09. 09. 2013, 23:50:09 »
Markus
Sinofskyho nahradily tušim nějaký baby. Už se to zřejmě projevuje. Co taky čekat?  :-\

Na WP prostě kloudnej přehrávač nejni. Zřejmě kvůli ...píp... API.

Lael Ophir

Re:Android nebo WP8
« Odpověď #70 kdy: 10. 09. 2013, 01:26:40 »
Ne spatne chapete skladby na karte jsou pouze WP8 je nezobrazuje v hudebni knihovne takze nejdou prehravat. Psal jsem ze ze vzdy pokazila hudebniknihovna :)
A zkoušel jste tu hudbu zkopírovat z telefonu na počítač? Protože pokud ne, tak se dost možná zobrazují, nemusí tam vůbec být.
Tolik k troubleshootingu. Protože telefon už podle všeho nemáte, tak to asi nerozlouskneme.

Lael Ophir

Re:Android nebo WP8
« Odpověď #71 kdy: 10. 09. 2013, 01:34:02 »
Na WP prostě kloudnej přehrávač nejni. Zřejmě kvůli ...píp... API.
Jak jsem psal, defaultní přehrávač by možná mohl být lepší, ale nevidím v tom problém.

Ohledně toho API se samozřejmě mýlíte. Přehrávač vyrobíte například pomocí třídy MediaElement. Pokud chcete implementovat nějakou vlastní dekompresi, použijete MediaStreamSource.
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/windowsphone/develop/system.windows.controls.mediaelement(v=vs.105).aspx
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/windowsphone/develop/system.windows.media.mediastreamsource(v=vs.105).aspx

Re:Android nebo WP8
« Odpověď #72 kdy: 10. 09. 2013, 08:55:08 »
Ne spatne chapete skladby na karte jsou pouze WP8 je nezobrazuje v hudebni knihovne takze nejdou prehravat. Psal jsem ze ze vzdy pokazila hudebniknihovna :)
A zkoušel jste tu hudbu zkopírovat z telefonu na počítač? Protože pokud ne, tak se dost možná zobrazují, nemusí tam vůbec být.
Tolik k troubleshootingu. Protože telefon už podle všeho nemáte, tak to asi nerozlouskneme.

Jamozrejme ze zkousel v PC hudba sla prehrat bez jakychkoliv problemu ID3 Tagy byli taky v poradku jenom muj telefon mel asi kramy... jinak uz si to nedokazu vysvetlit   ;D
Nobody is perfect, but i'll try my best!

Re:Android nebo WP8
« Odpověď #73 kdy: 12. 09. 2013, 09:42:42 »
Pokud chcete implementovat nějakou vlastní dekompresi, použijete MediaStreamSource.
Android mi poskytuje v základu všechny formáty co potřebuju. Včetně FLAC, OGG, MIDI.

Když jsem naposledy zkoušel VS tuším verze 2010, tak to byl zasekávající se, padající, nestabilní moloch. Tfuj. Nikdy víc. Už chápu, proč se vývojáři na WP moc nehrnou.
Možná už to vylepšili, ale já to znovu zkoušet nehodlám. Abych náhodou zjistil, jestli je to (ne)použitelný. Když jednou člověka odradí, tak ať se nediví.

Markus

Re:Android nebo WP8
« Odpověď #74 kdy: 12. 09. 2013, 10:17:49 »
Dalším důvodem, proč se do WP 8 asi nepohrnu je cena telefonů. Vzhledem k množství kvalitních aplikací dostupných pouze exkluzivně pro Nokie neuvažuji o ostatních značkách, ač se mi hardwarově HTC 8x nebo Samsung I8750 Ativ S líbí. Užil jsem si s neNokií už s tou omnií od Samsungu a nehodlám to absolvovat podruhé - hledat alternativní aplikace či obcházet služby pomocí nepříliš podporovaného browseru (což není chyba MS, ale bohužel spousta webů nemá potřebu vycházet IE na WP vstříc). Nejnižší Nokií s rozumnou RAM je pro mě už skoro rok stará Nokia Lumia 820, co mi vadí je velká váha přístroje (o modelu 920 ani nemluvě). Model 925 dobrý, ale cena je pro mě daleko přijatelnou hranicí. Postrádám od Nokie rozměrově malý přístroj s výbavou 925 a ani o žádném plánovaném nevím, model 825 má být 5.2" přístroj s quadcore. Tím neříkám, že by situace u Androidu byla u těch kvalitních přístrojů výrazně odlišná, ale přece jen Nexus 4 16GB z ČR distribuce za cenu kolem 8000Kč včetně DPH pro mě bude asi jasná volba.