Android nebo WP8

Bla

Re:Android nebo WP8
« Odpověď #45 kdy: 30. 04. 2013, 09:54:34 »
Blackberry znám a fakt bych ho nechtěl.
Firmware v té verzi, kterou mám, dělá neplechu: Když telefon usne, nedá se na něj dovolat!!! všichni padají do hlasové schránky!
Stačí z telefonu zavolat ven a už je opět na síti.
Ovládání těžkopádné, rozhodně oproti Androidu.
Náhodné zamrzání...
Nový firmware odebral pár nepříjemných chyb a přidal tyto nové.
Po skončení úvazku budeme asi utíkat o BB k Wphone nebo Androidu.


Re:Android nebo WP8
« Odpověď #46 kdy: 03. 05. 2013, 11:48:12 »
Chtel jsme napsat jiz driv ale mel jsem problem se prihlasit na forum takze novy ucet :-/

Nic mene po tom co jsem tu cetl a co jsem si precetl ruzne po internetu jsem se rozhodl pro HTC Windows Phone 8s. A osobne musim uznat ze to byla v teto cenove kategorii rozumna volba cca po tydnu pouzivani WP8 naprosto bez problemu :) jedine co me mrzi je to ze telefon ma interni pamet pouze 4GB z toho pouzitelnych cca 1.5GB. Jelikoz zatim neni mozne nijak aplikace instalovat na kartu. U aplikaci tipu Navigace je to trochu neprijemne ale nastesti mapa CR ma 200MB :)

Krom zmineneho problemu s pameti je telefon i system bez vyhrad, aplikace na WP marketu pribivaji kazdym dnem a to co jsem potreboval jsem tam nasel k plne spokojenosti :) tak pokud mohu doporucit pokud nekdo planujete urcite se WP8 nebojte jen pokud byste byli financne vyc odvazani nez ja doporucil bych model HTC 8x pro vetsi vnitni pamet :)
Nobody is perfect, but i'll try my best!

Re:Android nebo WP8
« Odpověď #47 kdy: 07. 08. 2013, 20:36:49 »
Tak je tomu ctvrt roku co jsem poridil telefon s WP8 a musim rict ze po ctvrt roce jsem stastny majitel Androida  ;D Tolik chyb a kritickych nedostatku behem par tydnu co se naslo to sem neveril, nic mene veril jsem slovum MS a pockal na update GDR2 ktery by mel tyo chyby opravit. Ale jak ma MS ve zvyku opet pridal hromadu funkci ktere zas nikdo nepotrebuje ale chyby neopravil ale nejspis dalsi nasekal :)

Takze pokud nekdo uvazuje nad WP8 telefon tak zame rikam ano pokud mate smartphone na volana psani sms a emailu pouze... pokud byste radi neco vic tak urcite nemuzu doporucit. Ani zakladni funkce jako korektne zobrazit a prehrat mp3 nejsou funkcni :)
Nobody is perfect, but i'll try my best!

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Android nebo WP8
« Odpověď #48 kdy: 08. 08. 2013, 10:06:33 »
Zajimave. Jedna znama ma HTC s WP 7 a chodi to a nepada. Ale pravda je, ze to pouziva spise minimalistickym zpusobem, tedy mail, kalendar, web, skype, fotak a samozrejme telefonovani. Nejstrasnejsi mi na tom pripada Zune. Na co konkretne jste narazil, ze jste si radsi poridil Android?

Re:Android nebo WP8
« Odpověď #49 kdy: 08. 08. 2013, 10:28:47 »
Mam telefony se vsemi tremi nejbeznejsimi systemy - Android, iOS a Windows Phone 8. Vsechny aktivne pouzivam a moje srovnani vypada nasledovne:

iOS - dneska system uz trosku zastarava, ostatni ho zacinaj dohanet, ale ted co testuju 7.0 beta tak se zda ze udrzi pozici jednicky

Windows Phone 8 - velice mily prekvapeni - vybornej system na rekneme pracovni telefon. ale nic vic od toho neocekavejte - telefonovani, psani e-mailu, kalendare kontakty vsechno na jednicku. Takze na pracovni telefon super, pro soukromy pouzivani telefonu by mel beznej uzivatel asi vyzsi naroky nez WP8 nabizi.

Android - system pro nekoho kdo se nudi a chce si s telefonem hrat. rozhodne od toho memuzu ocekavat chovani jako iOS nebo WP8, tedy ze zapnu, pouzivam, neresim. zkratka: "Nudite se? Kupte si telefon s Androidem!"


Re:Android nebo WP8
« Odpověď #50 kdy: 08. 08. 2013, 10:58:29 »
Mam telefony se vsemi tremi nejbeznejsimi systemy - Android, iOS a Windows Phone 8. Vsechny aktivne pouzivam a moje srovnani vypada nasledovne:

iOS - dneska system uz trosku zastarava, ostatni ho zacinaj dohanet, ale ted co testuju 7.0 beta tak se zda ze udrzi pozici jednicky

Windows Phone 8 - velice mily prekvapeni - vybornej system na rekneme pracovni telefon. ale nic vic od toho neocekavejte - telefonovani, psani e-mailu, kalendare kontakty vsechno na jednicku. Takze na pracovni telefon super, pro soukromy pouzivani telefonu by mel beznej uzivatel asi vyzsi naroky nez WP8 nabizi.

Android - system pro nekoho kdo se nudi a chce si s telefonem hrat. rozhodne od toho memuzu ocekavat chovani jako iOS nebo WP8, tedy ze zapnu, pouzivam, neresim. zkratka: "Nudite se? Kupte si telefon s Androidem!"

Za iOS a WP8 s vami musim souhlasit ovsem u androida pouze castecne po prvotnim zapnuti jsem nainstaloval par aplikaci telefon si prizpusobyl a od te doby bezne pouzivam bez jakychkoliv problemu :) To co popisujete bych priradil spise k low end Android Telefonum v cenove kategorii do 3000kc pokud bude HW na kterem to jede solidni a nebude te mit Android 2.3 ale uz novy 4.1+ neni absolutne co resit vsechno funguje po prvotnim nastaveni zcela korektne  :)
Nobody is perfect, but i'll try my best!

Ramtech

Re:Android nebo WP8
« Odpověď #51 kdy: 08. 08. 2013, 12:11:33 »
Mam telefony se vsemi tremi nejbeznejsimi systemy - Android, iOS a Windows Phone 8. Vsechny aktivne pouzivam a moje srovnani vypada nasledovne:

Windows Phone 8 - velice mily prekvapeni - vybornej system na rekneme pracovni telefon. ale nic vic od toho neocekavejte - telefonovani, psani e-mailu, kalendare kontakty vsechno na jednicku. Takze na pracovni telefon super, pro soukromy pouzivani telefonu by mel beznej uzivatel asi vyzsi naroky nez WP8 nabizi.

To všetko zvláda moja prastará K530i kupovaná v 2007-mom a baterka vydrží dlhšie ako deň

Re:Android nebo WP8
« Odpověď #52 kdy: 08. 08. 2013, 12:29:38 »
Obavam se ze K750i mela pouze SyncML coz je sice pouzitelne ale oproti ActiveSync je to jen hodne slaba nahrazka ktera ve firemnim prostredi kde je potreba sdilet groupware informace neobstoji. Jinak to samozrejme byval vybornej telefon (taky jsem ho mel).

Andor

Re:Android nebo WP8
« Odpověď #53 kdy: 11. 08. 2013, 16:33:04 »
Takze pokud nekdo uvazuje nad WP8 telefon tak zame rikam ano pokud mate smartphone na volana psani sms a emailu pouze... pokud byste radi neco vic tak urcite nemuzu doporucit. Ani zakladni funkce jako korektne zobrazit a prehrat mp3 nejsou funkcni :)
Nie je mozne tieto funkcie nahradit aplikaciami tretich stran? Rootnut telefon a skusit tam nieco natlacit (TC, Irfan, Thunderbird, ...)? Napriklad AMR-kove softy pre WM6, popripade klasicke exace cez emulator?
Planujem kupit nieco s WP8, ale ako tak citam, tak som uz doplanoval :(

Re:Android nebo WP8
« Odpověď #54 kdy: 11. 08. 2013, 17:04:24 »
Takze pokud nekdo uvazuje nad WP8 telefon tak zame rikam ano pokud mate smartphone na volana psani sms a emailu pouze... pokud byste radi neco vic tak urcite nemuzu doporucit. Ani zakladni funkce jako korektne zobrazit a prehrat mp3 nejsou funkcni :)
Nie je mozne tieto funkcie nahradit aplikaciami tretich stran? Rootnut telefon a skusit tam nieco natlacit (TC, Irfan, Thunderbird, ...)? Napriklad AMR-kove softy pre WM6, popripade klasicke exace cez emulator?
Planujem kupit nieco s WP8, ale ako tak citam, tak som uz doplanoval :(

Bouzel WP8 neni mozne momentalne nijak rootnout ci jinak upravovat a jak tak sleduji WP komunitu tak to ani nejak brzo nepujde diky HW ochrane. Jinak aplikace 3 stran jsou ale vsechno je to pouze nadstavba originalnich aplikaci takze si to clovek muze predstavit jako skin pro danou aplikaci. MP3 prehravac ktery by koretne prehraval hudbu neexistuje momentalne na marketu. Stejne tak jako moznost pristupovat na data aplikaci takze napriklad temp nabobtnava i do velikosti nekolika GB a casto je pak jedina moznost obnoveni tovarniho nastaveni... Byl sem velkej nadsenej a sel sem do WP8 ale po nekolika mesicich sem to vzdal protoze system ktery se da pouzit na volani sms a email a nic vic je mi prakticky nanic pokud ho chci vyuzivat i jako multimedialni zarizeni. Asi bych doporucil bud jit do Androida nebo si pocka co prinese FirefoxOS ci Ubuntu Phone :)
Nobody is perfect, but i'll try my best!

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Android nebo WP8
« Odpověď #55 kdy: 11. 08. 2013, 18:11:47 »
A co na to Jan Tleskac? A co Lael Ophir?

Tom Liberec

Re:Android nebo WP8
« Odpověď #56 kdy: 11. 08. 2013, 18:53:55 »
Problém vidím v tom zda se da sehnat do finančního limitu mobil s Androidem 4.1 !
Jinak se Samsungem Galaxy SIII neznám problém.  Poměrne hodně aplikací a chybi mi pouze dvě veci aby to bylo plnohodnotné PC.
Úplna čeština a pak editor schopný otevřít a zvýrazňovat moje zbastlene webovky. Pokud chcete u TV tvořit v JS nebo PHP editor je skvělý. Dobrý foťák a kamera. Sve předchozí HTC Touch pro II s Windows Mobile už používám pouze jako modem.

Jedinym problém zůstává moje nedostatečné IQ na to rozchodit v Eclipse Android a trochu v nem něco vytvářet. 

cechi

Re:Android nebo WP8
« Odpověď #57 kdy: 06. 09. 2013, 21:45:29 »
Takze pokud nekdo uvazuje nad WP8 telefon tak zame rikam ano pokud mate smartphone na volana psani sms a emailu pouze... pokud byste radi neco vic tak urcite nemuzu doporucit. Ani zakladni funkce jako korektne zobrazit a prehrat mp3 nejsou funkcni :)
Nie je mozne tieto funkcie nahradit aplikaciami tretich stran? Rootnut telefon a skusit tam nieco natlacit (TC, Irfan, Thunderbird, ...)? Napriklad AMR-kove softy pre WM6, popripade klasicke exace cez emulator?
Planujem kupit nieco s WP8, ale ako tak citam, tak som uz doplanoval :(

Bouzel WP8 neni mozne momentalne nijak rootnout ci jinak upravovat a jak tak sleduji WP komunitu tak to ani nejak brzo nepujde diky HW ochrane. Jinak aplikace 3 stran jsou ale vsechno je to pouze nadstavba originalnich aplikaci takze si to clovek muze predstavit jako skin pro danou aplikaci. MP3 prehravac ktery by koretne prehraval hudbu neexistuje momentalne na marketu. Stejne tak jako moznost pristupovat na data aplikaci takze napriklad temp nabobtnava i do velikosti nekolika GB a casto je pak jedina moznost obnoveni tovarniho nastaveni... Byl sem velkej nadsenej a sel sem do WP8 ale po nekolika mesicich sem to vzdal protoze system ktery se da pouzit na volani sms a email a nic vic je mi prakticky nanic pokud ho chci vyuzivat i jako multimedialni zarizeni. Asi bych doporucil bud jit do Androida nebo si pocka co prinese FirefoxOS ci Ubuntu Phone :)
Zajímá mě, jaký problém má WP obecně s přehráváním MP3, a na co narážíš. Prosím o rozvedení. Nechápu, co to může být a je to dost divoké tvrzení, stejně jako tvrzení o "spoustě chyb". Gmailových účtů mám v telefonu několik (normální gmail i apps) a nemám žádný problém synchronizovat kontakty ani kalendář. Nějaké novinky o odříznutí Google uživatelů proběhly, ale prakticky se nestalo nic.

WP je velice efektivní, má na rozdíl od A. propracovaného e-mailového klienta (myslím teď design, fungují oba) a celkově potřebuji málo aplikací. Ty jsou ale kvalitní, drtivá většina zdarma, a bez reklam. Používat se dá telefon ke všemu, i k SSH nebo RDP.
Hudbu zvládá dobře, udělám vše velice rychle a telefon se nezasekává. Ale musí se to vyzkoušet. filmy na tom nesleduji, proč taky. Na to mobil neslouží.

Abych jen nechválil - Zune je špatné, nechci ho používat. Stejně mě štve nepodpora autom. stahování podcastů, která fungovala, ale MS ji zařízl (v česku neposkytuje v marketplace hudbu).

Vy si vybíráte z více platforem, ale požadavky máte striktně androidové. Je snad chyba toho systému, že není možné se v něm hrabat a funguje sám od sebe? Na androidu musím řešit mail. klienta, musím řešit s čím přehrávat hudbu; to je v pořádku? Nemyslím. Je celkem smutné, že k tomu někteří lidi přistupují tak, že není root = problém, nemám vlastního mail. klienta = problém, atd. Jediné omezení může být v tom, že musíte používat IE - ale ten funguje dobře. Opera mi taky chybí, ale jen pocitově. S WMobile to skutečně není možné srovnávat.

Používám svobodný SW, ale Android je pro mě peklo. Problémy typu Master key zranitelnost jsou k pláči. Podpora a updaty výrobců hrůza. Stabilita systému není nejhorší, ale je to individuální. Aplikací je sice hodně, ale skoro všechny free jsou zaspamované reklamou. Já jsem přes dva roky spokojeným majitelem Omnie 7 s WP. Musím říct, že jediný problém, který s tím mám, je ideologický - fakt, že je to systém od MS. Byl bych raději, kdyby byl Android produktem MS a naopak.

Re:Android nebo WP8
« Odpověď #58 kdy: 07. 09. 2013, 00:12:56 »
Takze pokud nekdo uvazuje nad WP8 telefon tak zame rikam ano pokud mate smartphone na volana psani sms a emailu pouze... pokud byste radi neco vic tak urcite nemuzu doporucit. Ani zakladni funkce jako korektne zobrazit a prehrat mp3 nejsou funkcni :)
Nie je mozne tieto funkcie nahradit aplikaciami tretich stran? Rootnut telefon a skusit tam nieco natlacit (TC, Irfan, Thunderbird, ...)? Napriklad AMR-kove softy pre WM6, popripade klasicke exace cez emulator?
Planujem kupit nieco s WP8, ale ako tak citam, tak som uz doplanoval :(

Bouzel WP8 neni mozne momentalne nijak rootnout ci jinak upravovat a jak tak sleduji WP komunitu tak to ani nejak brzo nepujde diky HW ochrane. Jinak aplikace 3 stran jsou ale vsechno je to pouze nadstavba originalnich aplikaci takze si to clovek muze predstavit jako skin pro danou aplikaci. MP3 prehravac ktery by koretne prehraval hudbu neexistuje momentalne na marketu. Stejne tak jako moznost pristupovat na data aplikaci takze napriklad temp nabobtnava i do velikosti nekolika GB a casto je pak jedina moznost obnoveni tovarniho nastaveni... Byl sem velkej nadsenej a sel sem do WP8 ale po nekolika mesicich sem to vzdal protoze system ktery se da pouzit na volani sms a email a nic vic je mi prakticky nanic pokud ho chci vyuzivat i jako multimedialni zarizeni. Asi bych doporucil bud jit do Androida nebo si pocka co prinese FirefoxOS ci Ubuntu Phone :)
Zajímá mě, jaký problém má WP obecně s přehráváním MP3, a na co narážíš. Prosím o rozvedení. Nechápu, co to může být a je to dost divoké tvrzení, stejně jako tvrzení o "spoustě chyb". Gmailových účtů mám v telefonu několik (normální gmail i apps) a nemám žádný problém synchronizovat kontakty ani kalendář. Nějaké novinky o odříznutí Google uživatelů proběhly, ale prakticky se nestalo nic.

WP je velice efektivní, má na rozdíl od A. propracovaného e-mailového klienta (myslím teď design, fungují oba) a celkově potřebuji málo aplikací. Ty jsou ale kvalitní, drtivá většina zdarma, a bez reklam. Používat se dá telefon ke všemu, i k SSH nebo RDP.
Hudbu zvládá dobře, udělám vše velice rychle a telefon se nezasekává. Ale musí se to vyzkoušet. filmy na tom nesleduji, proč taky. Na to mobil neslouží.

Abych jen nechválil - Zune je špatné, nechci ho používat. Stejně mě štve nepodpora autom. stahování podcastů, která fungovala, ale MS ji zařízl (v česku neposkytuje v marketplace hudbu).

Vy si vybíráte z více platforem, ale požadavky máte striktně androidové. Je snad chyba toho systému, že není možné se v něm hrabat a funguje sám od sebe? Na androidu musím řešit mail. klienta, musím řešit s čím přehrávat hudbu; to je v pořádku? Nemyslím. Je celkem smutné, že k tomu někteří lidi přistupují tak, že není root = problém, nemám vlastního mail. klienta = problém, atd. Jediné omezení může být v tom, že musíte používat IE - ale ten funguje dobře. Opera mi taky chybí, ale jen pocitově. S WMobile to skutečně není možné srovnávat.

Používám svobodný SW, ale Android je pro mě peklo. Problémy typu Master key zranitelnost jsou k pláči. Podpora a updaty výrobců hrůza. Stabilita systému není nejhorší, ale je to individuální. Aplikací je sice hodně, ale skoro všechny free jsou zaspamované reklamou. Já jsem přes dva roky spokojeným majitelem Omnie 7 s WP. Musím říct, že jediný problém, který s tím mám, je ideologický - fakt, že je to systém od MS. Byl bych raději, kdyby byl Android produktem MS a naopak.
Nobody is perfect, but i'll try my best!

Re:Android nebo WP8
« Odpověď #59 kdy: 07. 09. 2013, 00:15:10 »
Forum nak rozkolo muj prispevek tak to sem hodim jeste jednou :)

Problem pochopitelne mohu rozvest. Nejprve bych ale doplnil zakladni rozdil, vy mate telefon s WP7 ja pouzival telefon s WP8 coz je podstatne velky rozdil. Hudba se synchronizuje pomozi specialni aplikace pro to urcenou nebo WMP coz je oboji tezka trageie :) casto dochazi k problemum pri synchronizaci, hudba se nesinchronizuje pripadne to rozhazuje ID3 tagy(da se najit alternativa ktera to zvladne ale kazda mela naky mouchy).

Problem prome asi jeden z hlavnejsich byl jiz zmineny problem s mp3. Tento problem nastava pokud pouzivate WP8 telefon s MiscroSD kartou. Mam overeno a nejsem jediny kdo ma stejny problem. Tato chyba je nasledujici pokud synchronizujete hudbu do telefonu (MicroSD) tak vse probehne OK hudba lze prehravat ovsem po nake dobe nebo po restartu telefonu atp. dojde k naruseni hudebni knihovny a z temer vsechn mp3 souboru jsou chybne nacteny ID3 tagy tedy knihovna zobrazuje z 10GB mp3 rteba jedno dve alba v knihovne a ostatni hudba je nezobrazena a netrizena... jedina oprava je kompletne smazat hudbu z karty a znovu nasynchronizovat a pokud to delate po 3 za jeden den opravdu to cloveka hodne rozladi :)

Vestaveny prehravac hudby to je take kapitola sama pro sebe. Zakladni a jednoduche funkce bud neumi nebo je clovek musi clovek delat naprosto nesmyslnymi postupy. Jednoducha vec jako EQ absolutne schazi, nebo banalita jako vytvareni playlistu na cestach tak ze si tam nahazim rychle jednotlive skladby take neni mozne clovek to musi delat zbytecne slozitym postupem ktery je taky priserny...

Dalsi ze zavad u WP8 a to povazuji osobne za critical chybu je "Other storage" coz jsem pochopil ze je jakasi cache do ktere si WP8 uklada rzne nahledy a data aplikaci atp.. bouzel tato slozka vesele bobtna a neni mozne ji nijak promazat jedine co pomuze je tovarni nastaveni... (V pripade WP8 Nokie je nejaka Beta aplikace ktera by mela byt schopna to cele promaznout a odstranit balast bouzel nokia onley)

Dalsi z nedostatku s kterym se ale da zit je naprosta uzavrenost OS neco jako video prehravac typu VLC nebo BS PLayer s vlastnim codekem ktery by z karty dokazal prehrat avi nebo mkv take neexistuje... pouzitelny mp3 prehravac namysto vestaveneho take nadlicky vykon, nic mene vim o par hobby programatorech na xda kteri se neco snazi splacat ale jsou tezce omezeni v ohledu jake funkce mohou implementovat...

Podle me WP8 je prilis nezraly.. potreboval by jeste tak rok intenzivniho vyvoje a oprav dosavadnich zavad..
Nobody is perfect, but i'll try my best!