Android nebo WP8

Jirka

Android nebo WP8
« kdy: 26. 04. 2013, 09:31:07 »
Zdravim, potreboval bych naky nazor pripadne pokud by mel nekdo zkusenosti a mohl prihodit nake vlastni dojmy.
Planuji si poridit novy telefon zas na par let a sem v rozpacich, nemohu se rozhodnout zda jit formou Androida napr Samsung Galaxy S Duos nebo WP8 napr HTC Windows Phone 8s. Momentalne mam SE Xperia X10 s CyanogenMod 7.2 originalni rom od sony byl po mesici nepouzitelny diky sony balastu a ruznejm serepetickam :)

O obou systemech mam neco nastudovanu + s Androidem mam i zkusenosti ale bouzel hodne negativnich caste zamrzani pady systemu a hlaven to ze telefon je casto extreme zasekany i kdyz nepouzivam zadne extra aplikace.

Moje hlavni pozadavky je u telefonu display 4"+, pamet na aplikace rekneme ty 2GB jsou dostatecny navigase + mapa CR :) na naky hry prdim ty nehraju ale pouzivam momentalne aplikace jako Wallet, Gtasks, PlayerPro(jeden z mala prehravacu ktery umi prchazet slozky a nenuti me mit hudbu serazenou podle interpreta :) ) telefon pouzivam jako MP3 pri praci.

Vykonem bych rek ze oba telefony jsou +- stejne dobre ale ted mi de o system co se tyce aplikaci Android natom bude asi lip co se vyberu tyce (Free/placene je mi cekem jedno) ale zas jsem cetl ze WP8 je daleko sviznejsi a neseka se tolik. Hold oboji ma klady za zapory a ja nevim co u ceho prevazuje protoze jsem WP8 nikdy nepouzival ani nemam moznost otestovat u nikoho posledni WinMobile co sme mel byli WM6.5 a ty byli takove rozporuplne :) . Budu rad za nake osobni zkusenoti. Dik :)





Sadd

Re:Android nebo WP8
« Odpověď #1 kdy: 26. 04. 2013, 09:37:42 »
Kdybych si měl vybrat, jdu do WP8, který není zas takový žrout výkonu jako Andorid. - That´s my IMHO, na druhou stranu není na něj tolik aplikací jako na robota. Kdybych si měl pořídit mobil > Blackberry Z10 :)

Jirka

Re:Android nebo WP8
« Odpověď #2 kdy: 26. 04. 2013, 09:45:11 »
Kdybych si měl vybrat, jdu do WP8, který není zas takový žrout výkonu jako Andorid. - That´s my IMHO, na druhou stranu není na něj tolik aplikací jako na robota. Kdybych si měl pořídit mobil > Blackberry Z10 :)
Blackberry Z10 je pekna hracka ale jsem financne omezen takze tech +-6k je moje maximum :) Hlavne tedy BB jsem skdysi mel asi tyden jeste nektery ze starsich modelu a vubec mi to nesedelo nevim jak jsou natom ty nove. :)

No ty aplikace bych mozna ozelil jelikoz pouzivam tech mejch par aplikacek time management, mp3 prehravac(naky folderplay snad je na WP8) a penezenku na hesla a loginy :) hlavne co me laka je ta stabilita a to ze se to nebude porad sekat :)

Sadd

Re:Android nebo WP8
« Odpověď #3 kdy: 26. 04. 2013, 10:12:31 »
Tak to pak jednoznačně WP 8, aspoň za mě.
Ty nové BB jsou už multimediální, asi o něčem jiném. Boužel mi Q10 jěště nedorazilo.

Franta.

Re:Android nebo WP8
« Odpověď #4 kdy: 26. 04. 2013, 10:16:11 »
s Androidem mam i zkusenosti ale bouzel hodne negativnich caste zamrzani pady systemu a hlaven to ze telefon je casto extreme zasekany i kdyz nepouzivam zadne extra aplikace.

To nebude androidem, ale telefonem, možná i konkrétním kusem. Taky jsem měl jeden, co se po pár hodinách sám vypínal, byla to chyba HW a po reklamaci resp. výměně za jiný kus je to už bez problémů.


Jirka

Re:Android nebo WP8
« Odpověď #5 kdy: 26. 04. 2013, 11:17:19 »
s Androidem mam i zkusenosti ale bouzel hodne negativnich caste zamrzani pady systemu a hlaven to ze telefon je casto extreme zasekany i kdyz nepouzivam zadne extra aplikace.

To nebude androidem, ale telefonem, možná i konkrétním kusem. Taky jsem měl jeden, co se po pár hodinách sám vypínal, byla to chyba HW a po reklamaci resp. výměně za jiný kus je to už bez problémů.

No nevim stim HW se mi to prave nezda X10 je jiz muj treti android a musim rict ze sekani resp lagovani systemu jsem mel na vsech SE Xperia X8, X10Mini Pro i na X10 jen ta X10 se tak jednou za den samovolne restartne +- ale to lagovani je opravdu caste.

Jinak u tech WP8 jeste bych chtel zjistit jak je to se synch vuci gmailu? Mam ted na gmailu vsechny veci Kontakty, emaily, kalendar a chtel bych to vyuzivat jako doposud na androidu je to mozne ? Nasel sem nekolik clanku nekde tvrdi ze to jde nekde zas ze musim mit mail na outlook.com jak to je stimto? Nerad bych menil email pripadne musel mit 2 maily oblibyl jsem is ze mam jednu adresu a uz ji mam nakej ten patek :)

死神

  • ***
  • 159
    • Zobrazit profil
Re:Android nebo WP8
« Odpověď #6 kdy: 26. 04. 2013, 12:03:10 »
Android je bastl. Rychle to nějak splácáme z toho, co je k dispozici a pak to budem patchovat. Takhle nějak to vzniklo a proto to podle to vypadá a funguje - tak na 95%. Mně to třeba nevadí, ale pro někoho to může být problém.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Android nebo WP8
« Odpověď #7 kdy: 26. 04. 2013, 12:32:52 »
Jinak u tech WP8 jeste bych chtel zjistit jak je to se synch vuci gmailu? Mam ted na gmailu vsechny veci Kontakty, emaily, kalendar a chtel bych to vyuzivat jako doposud na androidu je to mozne ? Nasel sem nekolik clanku nekde tvrdi ze to jde nekde zas ze musim mit mail na outlook.com jak to je stimto? Nerad bych menil email pripadne musel mit 2 maily oblibyl jsem is ze mam jednu adresu a uz ji mam nakej ten patek :)

Mel jsem trochu v ruce telefon s WP 7. Az na ty hrozne a jak hrabe do postele prakticke dlazdice to ma asi dost slusny meziksicht a zda se, ze je to hodne stabilni. S Androidem nemohu srovnavat, nikdy jsem nezkusil.

Ale synchronizace se sluzbami od Google by mohl byt problem. Mail by se asi dal nejak natlacit pres POP/IMAP. Kontakty asi budou problem, kdyz Google nejak nedavno zrusil synchronizaci pro Widlacke telefony (hledej zpravicku). Cizi kalendare se ve WP daji pouzit leda tak, e je clovek necha naimportovat pres iCal do toho hrozneho kalendaree na hotmailu/live/outlook.com nebo jak se to jmenuje. Jsou pak dostupne pouze read only a jsou do uctu u Magorsoftu sesynchronizovany s "luxusni" frekvenci jednou za den.

Takze asi kdyz si koupite stroj s WP, mel byste na Google zapomeout a pretlacit vsechno k Magorsoftu. Mezi Google a MSmomentalne zuri valka, zadny nechce, aby uzivatel mohl snadno pouzivat jine sluzby, nez ty jeho a civilni obeti je uzivatel.

Re:Android nebo WP8
« Odpověď #8 kdy: 26. 04. 2013, 12:52:43 »
Jinak u tech WP8 jeste bych chtel zjistit jak je to se synch vuci gmailu? Mam ted na gmailu vsechny veci Kontakty, emaily, kalendar a chtel bych to vyuzivat jako doposud na androidu je to mozne ? Nasel sem nekolik clanku nekde tvrdi ze to jde nekde zas ze musim mit mail na outlook.com jak to je stimto? Nerad bych menil email pripadne musel mit 2 maily oblibyl jsem is ze mam jednu adresu a uz ji mam nakej ten patek :)

Mel jsem trochu v ruce telefon s WP 7. Az na ty hrozne a jak hrabe do postele prakticke dlazdice to ma asi dost slusny meziksicht a zda se, ze je to hodne stabilni. S Androidem nemohu srovnavat, nikdy jsem nezkusil.

Ale synchronizace se sluzbami od Google by mohl byt problem. Mail by se asi dal nejak natlacit pres POP/IMAP. Kontakty asi budou problem, kdyz Google nejak nedavno zrusil synchronizaci pro Widlacke telefony (hledej zpravicku). Cizi kalendare se ve WP daji pouzit leda tak, e je clovek necha naimportovat pres iCal do toho hrozneho kalendaree na hotmailu/live/outlook.com nebo jak se to jmenuje. Jsou pak dostupne pouze read only a jsou do uctu u Magorsoftu sesynchronizovany s "luxusni" frekvenci jednou za den.

Takze asi kdyz si koupite stroj s WP, mel byste na Google zapomeout a pretlacit vsechno k Magorsoftu. Mezi Google a MSmomentalne zuri valka, zadny nechce, aby uzivatel mohl snadno pouzivat jine sluzby, nez ty jeho a civilni obeti je uzivatel.

JirkaV=Jirka (konecne sem se rozhoupal a regnul :) )

No tak to je velmi neprijemna zprava vsichni znaji muj stary email na gmailu a zas vsem rozesilat ten novy to je za trest :) vemli nepotesujici zprava nic mene asi mi nic jineho nezbude protoze kupovat si 4Core Mobil za 16k jeno aby mi tam sel plynule android to se mi nechce :) treba nekdo vymysli nakou obcuravku na xda :) sou to kluci usaty :) Pokud ne tak hold outlook mail bych mel jenom pro uceli zalohy a kontakty bych si do nej naimportoval z gmailu a calendar bych asi taky nejak prenesl :) pokud by sel pak gmail prez pop3 tak by to stacilo :)

p9

Re:Android nebo WP8
« Odpověď #9 kdy: 26. 04. 2013, 13:00:55 »
pockejte si na mobil/tablet s firefox os, ubuntu :-)

GNU/LINUX rules, tak aspon ten android.

JH

Re:Android nebo WP8
« Odpověď #10 kdy: 26. 04. 2013, 13:03:52 »
WP telefon mam a design je parada, dlazdice a tak, vse se hybe jak ma... problem je opravdu maly pocet kvalitnich aplikaci na marketplacu, jelikoz telefon sam o sobe neumi zhola nic. Ted si budu kupovat android, tak vsadim na nej.

Xyz

Re:Android nebo WP8
« Odpověď #11 kdy: 26. 04. 2013, 13:15:21 »
Dá se předpovědět, jak to bude s použitelností aktuální verze systémů za dva/tři roky, kdy nebudou pro zařízení dostupné aktualizace? 

Re:Android nebo WP8
« Odpověď #12 kdy: 26. 04. 2013, 13:26:53 »
WP telefon mam a design je parada, dlazdice a tak, vse se hybe jak ma... problem je opravdu maly pocet kvalitnich aplikaci na marketplacu, jelikoz telefon sam o sobe neumi zhola nic. Ted si budu kupovat android, tak vsadim na nej.

No ja uz tomu androidu prave moc neverim bo se to chova vselijak :) to ze je malo aplikaci mi nejak nevadi telefon mam na telefonovani sms mp3 gps a obcas naky foto takze ja tech aplikaci opravdu moc nepouzivam :)

Re:Android nebo WP8
« Odpověď #13 kdy: 26. 04. 2013, 14:28:01 »
Znám pár lidí co používali WP8, kromě jednoho to všichni vyměnili za iPhone. Jinak já jsem s androidem na mobilu spokojený mám sice starší stroj ale fachcí dobre.
Tu nestabilitu může způsobovat i ten sajrajt od výrobce, mám jeden čínský tablet, nahrál jsem tam nějakou jinou romku a bez problémů.

Re:Android nebo WP8
« Odpověď #14 kdy: 26. 04. 2013, 15:01:15 »
Znám pár lidí co používali WP8, kromě jednoho to všichni vyměnili za iPhone. Jinak já jsem s androidem na mobilu spokojený mám sice starší stroj ale fachcí dobre.
Tu nestabilitu může způsobovat i ten sajrajt od výrobce, mám jeden čínský tablet, nahrál jsem tam nějakou jinou romku a bez problémů.

Ac ma apple vybornej HW kvuli tomu jejich SW to u me nesmi prez prah, nejsem schopnej stim rozume pracovat iPhone 3GS sem zamitl po par dnech zkouseni iPad to same a Mac? Super stroj ale musel by tam byt Win7 nebo Ubuntu :)

Jinak balast od vyrobce to nedela mam tam CyanogenMod 7.2 protoze ta verze od vyrobce je nepouzitelna pomali seka se to a kolikrat mi to ani neregistrovalo ze mi nekdo volal :) coz je u telefonu celkem naprd :D Takze se bojim vzit si zas naky androidi telefon kolem 6k protoze to je tak nak stejna plecka po HW strance jako muj aktualni SE X10 a ten evidentne android uplne nedava.