User-friendly a stabilní distribuce

Re:User-friendly a stabilní distribuce
« Odpověď #30 kdy: 23. 04. 2013, 14:32:16 »
zatím jsem se nesetkal s počítačem, kde by šlo na D6 pustit video ve fullscreenu

A to já zase jo, nějakou dobu jsem Squeeze používal jako HTPC, ale pak jsem přešel na Ubuntu. Hlavně proto, že v D6 byla hrozně buggy verze VLC :/


Pavel 'TIGER' Růžička

Re:User-friendly a stabilní distribuce
« Odpověď #31 kdy: 23. 04. 2013, 15:29:11 »
...
To je samozřejmé, ale v obou případech si myslím, že jsou lepší varianty, než ubuntu.

Uverejnil si 2 prispevky, kde tvrdis ze existuju distribucie, ktore su viac user-friendly ako Ubuntu. Vedel by si prezradit aspon jednu? Rad by som si vyskusal a porovnal. Dakujem.

Puppy LInux?
http://puppylinux.org/main/Overview%20and%20Getting%20Started.htm

U Puppyho mi vadí (i když to není vada), že staví na více distrech, ale je to i logické, protože v různé období je stabilita různých distribucí různá. Další je třeba i dreamlinux .... ale jak už bylo napsáno, problém je v chápání "user friendly" Někdy je prostě konfigurák víc "user friendly", než kdejaké klikátko ... vlastně skoro vždycky, protože v něm je i skvělý popis, co se stane, když povolíš, či zakážeš danou věc. To u klikátek nebývá.

Rexxar

Re:User-friendly a stabilní distribuce
« Odpověď #32 kdy: 23. 04. 2013, 20:59:32 »
Tak ok, zadefinujem co je pre mna user-friendly....nechcem rozputat flamewar, iba poukazat na to, preco ubuntu povazujem za #1.
Snaha o co najlepsie vyuzitie obrazovky:
- menu okna je integrovane v hornej liste (zobrazovacia plocha okna sa zvacsila o 1 riadok)
- inteligentny scrollbar, ktory nezuzuje plochu okna, objavi sa vtedy, ked ho pouzivatel chce pouzit
Jednoducha praca s oknami a plochami:
- chcem zobrazit inu plochu, stlacim Ctrl+Alt a niektoru sipku
- okno viem presunut na inu plochu pomocou Ctrl+alt+shift a niektorej sipky
- prehliadanie suborov v taboch (v jednom okne mozem mat otvorenych viacero foldrov)
- ak mam otvorene 2 okna naraz a v obidvoch chcem skrollovat, staci ak presuniem mys nad dane okno a skrolujem (vo Windowse pre tuto jednoduchu aktivitu treba prepnut aktivne okno)
Jednoduche otvaranie programov:
- Stlacim superkey a vyhladavam subor. Nemusim vediet ako sa vola program, staci ak viem co ma robit. Napr. ak chcem najst program na vytvaranie prezentacii, napisem "presentation" a najde mi napr. LibreOffice Impress
- stlacim superkey a nasledne Enter, otvori sa naposledy otvoreny program
Jednoducha instalacia programov:
- cez ubuntu software center si jednoducho najdem program, stlacim "Install" a za par sekund sa to automaticky nainstaluje.
Ak sa objavi nejaky problem, je jednoduche najst riesenie (askubuntu.com)

Re:User-friendly a stabilní distribuce
« Odpověď #33 kdy: 23. 04. 2013, 22:17:21 »
Linux Mint Cinnamon Edition?

Re:User-friendly a stabilní distribuce
« Odpověď #34 kdy: 24. 04. 2013, 08:57:42 »
Tak ok, zadefinujem co je pre mna user-friendly....nechcem rozputat flamewar, iba poukazat na to, preco ubuntu povazujem za #1.
...

plus třeba to, že informace o tom,  co jsem kdy hledal, se posílá na rozbor kdoví kam, abych příště mohl hledat lépe a radostněji ...


František Š.

Re:User-friendly a stabilní distribuce
« Odpověď #35 kdy: 24. 04. 2013, 09:46:01 »
Neviem ako vy, ale ja som nevidel viac user-friendly desktom ako je Ubuntu.

Za mne říkám, že jsi tedy viděl málo.  ;D

No, to může být i odlišnou definicí "user friendly". Někdo si pod tím představí distribuci co jde ovládat klikátkem, někdo jiný zase něco co má přehledné konfigurační soubory... :)

Moje řeč, Archlinux je pro mě velice userfriendly ...

Re:User-friendly a stabilní distribuce
« Odpověď #36 kdy: 24. 04. 2013, 09:57:25 »
Tak ok, zadefinujem co je pre mna user-friendly....nechcem rozputat flamewar, iba poukazat na to, preco ubuntu povazujem za #1.
...

plus třeba to, že informace o tom,  co jsem kdy hledal, se posílá na rozbor kdoví kam, abych příště mohl hledat lépe a radostněji ...
a mas pocit ze se to odesila i kdyz nechci?
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:User-friendly a stabilní distribuce
« Odpověď #37 kdy: 24. 04. 2013, 11:08:02 »

plus třeba to, že informace o tom,  co jsem kdy hledal, se posílá na rozbor kdoví kam, abych příště mohl hledat lépe a radostněji ...
a mas pocit ze se to odesila i kdyz nechci?

 ;D ;D ;D
Jo, a to je pointa ...

Tom Liberec

Re:User-friendly a stabilní distribuce
« Odpověď #38 kdy: 25. 04. 2013, 22:25:16 »
Mě jde i o to aby se člověk nedostal po přechodu z Woken okamžitě do stavu totálního zoufalce musícího řešit jádro nebo ihned příkazový řádek, když se ještě nerozkoukal. Pro některé je možná důležitá i ta knížka k distribuci Ubuntu 10.10, snad ani ta reklama není na škodu. Další pro začátečníka možnost najít a pustit soubory Windows. Obzvlášť pokud je člověk dlouholetý uživatel Open Office a k MS Office se uchyluje jen pod nátlakem státní správy.
Číslo II. je pro mě Slax ............ ale vše je dáno tím, že z ostatního znám jen Mandrake, kde jsem skončil rychleji než jsem začal. Smířit se s instalací tiskárny jsem tehdy nedokázal. 

nasson

Re:User-friendly a stabilní distribuce
« Odpověď #39 kdy: 26. 04. 2013, 10:00:40 »
Tak ok, zadefinujem co je pre mna user-friendly....

Tak teď nevím, ale mluvilo se o stabilní distribuci. Tohle mi nepřipadá, jako popis user-friendly distribuce (spíše popisuješ prostředí). Mě by taky zajímalo, která distribuce je více user-friendly než Ubuntu. Ale vzhledem k tomu, že Unity nepoužívám, tak věci, co tam popisuješ, u mně v Ubuntu většinou nefungují (často naštěstí).

Pro mě je user-friendly: Nainstaluju distribuci, všechno jede, veškerý hw (samozřejmě běžný hw, ne nějaké speciální vychytávky) bez dalších hrátek funguje, rozsáhlý repozitář, abych nemusel zjišťovat jak rozjet to či ono (tady bych viděl u Ubuntu velký problém v zastaralosti, např. u TexLive je to vážně bída, u R je to na hraně použitelnosti, atd.) a samozřejmě snadné vyhledání problému na internetu.