User-friendly a stabilní distribuce

tadeas

Re:User-friendly a sucasne stabilny linux
« Odpověď #15 kdy: 18. 04. 2013, 13:30:21 »
Debian mám rád, ale co se týče desktopu: ve Wheezim máš např. KDE 4.8.4, zatímco v Kubuntu, které vychází tenhle měsíc, je 4.10.2. Docela rozdíl.
Poměrně dlouho jsem používal 4.7.2, pak poměrně dlouho 4.8.4 a teď mám 4.10 a IMHO je to úplně dokonale fuk. Snad kromě funkčního Nepomuku ve 4.10, ale stejně se to dá všude vypnout a člověk o nic moc nepřijde.


Franta.

Re:User-friendly a sucasne stabilny linux
« Odpověď #16 kdy: 18. 04. 2013, 13:39:49 »
Poměrně dlouho jsem používal 4.7.2, pak poměrně dlouho 4.8.4 a teď mám 4.10 a IMHO je to úplně dokonale fuk. Snad kromě funkčního Nepomuku ve 4.10, ale stejně se to dá všude vypnout a člověk o nic moc nepřijde.

Za sebe říkám, že to jedno není. S každou novou verzí KDE pozoruji výrazná zlepšení a používat zastaralou verzi by se mi nechtělo.

student

Re:User-friendly a sucasne stabilny linux
« Odpověď #17 kdy: 18. 04. 2013, 19:30:57 »
desktop, ktory mi prevadzku nebude sprijemnovat odklikavanim chybovych hlasok a zamrzanim
Po tejto poziadavke podla mna prave v tvojom pripade nebude vyhovovat nic. Toto vyzera na HW chybu alebo naozaj zle zasahy do systemu.

Rexxar

Re:User-friendly a stabilní distribuce
« Odpověď #18 kdy: 18. 04. 2013, 21:58:25 »
Neviem ako vy, ale ja som nevidel viac user-friendly desktom ako je Ubuntu.

mca

  • ***
  • 181
    • Zobrazit profil
Re:User-friendly a stabilní distribuce
« Odpověď #19 kdy: 18. 04. 2013, 23:55:42 »
@Maty: to nie, ide mi o desktop (programovanie, office,..). desktop, ktory mi prevadzku nebude sprijemnovat odklikavanim chybovych hlasok a zamrzanim a sucasne ma nebude nutit citat manualy po celom internete, aby mi napriklad fungovala wifi..

V tom pripade bys mel prehodnotit sve dosavadni pocinani a vyhybat se vyrobcum, kteri jsou schopni narvat HW tim nejvetsim smejdem typu ASMedia, Realtek, Ejatron apod. Kvalitni business hardware nabizi jak podporu, minimalne Red Hat, Novel SLES nebo Ubuntu LTS (pre-install), vcetne hardware, ktery lze pouzit nejen na letaku. Kupujes-li zmetky nebo menis referecni konfigurace, vinikem jsi Ty.

S ohledem na preference a pristum, bude nejvhodnejsim kandidatem Slackware, protoze je to Linux maximalne jednoduchy a vse jde na Tve triko podle hesla "jake si to udelas, takove to mas" - nemusis se bat, ze Ti automaticke udelatko udela neco, co bys nechtel. Mit vse ve svych rukou neni tak spatne, ze? Chces-li klikaci, bude Ubuntu LTS vhodnou volbou. 


Pavel 'TIGER' Růžička

Re:User-friendly a stabilní distribuce
« Odpověď #20 kdy: 19. 04. 2013, 10:41:04 »
Neviem ako vy, ale ja som nevidel viac user-friendly desktom ako je Ubuntu.

Za mne říkám, že jsi tedy viděl málo.  ;D

Zopper

  • *****
  • 657
    • Zobrazit profil
Re:User-friendly a stabilní distribuce
« Odpověď #21 kdy: 19. 04. 2013, 13:08:08 »
Neviem ako vy, ale ja som nevidel viac user-friendly desktom ako je Ubuntu.

Za mne říkám, že jsi tedy viděl málo.  ;D

No, to může být i odlišnou definicí "user friendly". Někdo si pod tím představí distribuci co jde ovládat klikátkem, někdo jiný zase něco co má přehledné konfigurační soubory... :)

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:User-friendly a stabilní distribuce
« Odpověď #22 kdy: 19. 04. 2013, 13:13:31 »
Neviem ako vy, ale ja som nevidel viac user-friendly desktom ako je Ubuntu.

Za mne říkám, že jsi tedy viděl málo.  ;D

No, to může být i odlišnou definicí "user friendly". Někdo si pod tím představí distribuci co jde ovládat klikátkem, někdo jiný zase něco co má přehledné konfigurační soubory... :)

To je samozřejmé, ale v obou případech si myslím, že jsou lepší varianty, než ubuntu.

jadd rezervované jméno

Re:User-friendly a stabilní distribuce
« Odpověď #23 kdy: 19. 04. 2013, 16:22:47 »
Linux nebude nikdy stabilní u nových vydání. Takže musíš použít distribuci s dlouhou podporou vydávání aktualizací se zachováním major čísla verze, ale zase nebudeš mít automaticky nejnovější verze sw.  Ve skutečnosti, ty starší a doladěnější stačí, pokud vyloženě nevíš, že zrovna je v té nové taková novinka, která stojí za risk k porušení stability.
Kdo to neumí pak sám opravit, neměl by si stěžovat. Předpokládá se, že s tím počítá, a chybu nahlásí, a vydrží do opravy.

Rexxar

Re:User-friendly a stabilní distribuce
« Odpověď #24 kdy: 19. 04. 2013, 21:43:09 »
Neviem ako vy, ale ja som nevidel viac user-friendly desktom ako je Ubuntu.

Za mne říkám, že jsi tedy viděl málo.  ;D

No, to může být i odlišnou definicí "user friendly". Někdo si pod tím představí distribuci co jde ovládat klikátkem, někdo jiný zase něco co má přehledné konfigurační soubory... :)

To je samozřejmé, ale v obou případech si myslím, že jsou lepší varianty, než ubuntu.

Uverejnil si 2 prispevky, kde tvrdis ze existuju distribucie, ktore su viac user-friendly ako Ubuntu. Vedel by si prezradit aspon jednu? Rad by som si vyskusal a porovnal. Dakujem.

Re:User-friendly a stabilní distribuce
« Odpověď #25 kdy: 23. 04. 2013, 09:50:44 »
Uverejnil si 2 prispevky, kde tvrdis ze existuju distribucie, ktore su viac user-friendly ako Ubuntu. Vedel by si prezradit aspon jednu? Rad by som si vyskusal a porovnal. Dakujem.

Mno, tak před rokem/dvěma bych zmínil Pclinuxos, který podle mne byl fakt super. Začínal jsem s ním u verze 0.92 v dobách Danixu, Knoppixu apod. a oproti ostatním byl někde jinde - pro mne jako člověka zvyklého na Winy bez řečí automaticky připojil všechny disky - ponechával jejich jmenovky, takže disk "Dokumenty" z Winů se tvářil stejně a až teprv po otevření v Konqueroru se z něj stalo sda1 nebo něco takového. Nastavení HW naprosto úžasné.

Bohužel právě poslední dobou jde vývoj do háje, rozštěpilo se to na 32 bit a 64 bit a ani jedno za moc nestojí. Mandriva taky prakticky chcípla...

Dnes mi nejvíc sedí Kubuntu, v závěsu za ním OpenSuse - oboje KDE :-)

Re:User-friendly a stabilní distribuce
« Odpověď #26 kdy: 23. 04. 2013, 09:59:35 »
Dnes mi nejvíc sedí Kubuntu, v závěsu za ním OpenSuse - oboje KDE :-)

Mě se KDE vzhledem celkem líbí, ale hrubě mě zklamalo KIO. GVFS mi vyhovuje daleko lépe. Například otevřít v jakémkoli přehravači soubor na disku připojeném přes SFTP je při připojení přes GVFS naprosto v pohodně, přitom při připojení přes KIO (KDE) se nejdříve hodinu čeká, než se soubor celý stáhne do cache a pak se začne přehrávat. Hrůza. A je jedno, v čem soubor otevírám! Prostě KIO mě zklamalo a proto je pro mě KDE nepoužitelné :(

A.S. Pergill

Re:User-friendly a stabilní distribuce
« Odpověď #27 kdy: 23. 04. 2013, 10:11:31 »
Problémem Ubuntu je padání zvuku (asi ne na všm HW, ale je to dlouhou dobu (léta) popsaná a neřešená chyba). Byl jsem maximálně spokojen s debianem 5, šestka je proti tomu prakticky bezcenná pro přehrávání multimédii (zatím jsem se nesetkal s počítačem, kde by šlo na D6 pustit video ve fullscreenu). Mandriva byla user-friendly, ale faktem je, že její úhyn byl vyvolán tím, že tuto vlastnost silně redukovala.

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:User-friendly a stabilní distribuce
« Odpověď #28 kdy: 23. 04. 2013, 10:12:48 »
Neviem ako vy, ale ja som nevidel viac user-friendly desktom ako je Ubuntu.

Za mne říkám, že jsi tedy viděl málo.  ;D

No, to může být i odlišnou definicí "user friendly". Někdo si pod tím představí distribuci co jde ovládat klikátkem, někdo jiný zase něco co má přehledné konfigurační soubory... :)

To je samozřejmé, ale v obou případech si myslím, že jsou lepší varianty, než ubuntu.

Uverejnil si 2 prispevky, kde tvrdis ze existuju distribucie, ktore su viac user-friendly ako Ubuntu. Vedel by si prezradit aspon jednu? Rad by som si vyskusal a porovnal. Dakujem.

Když vynechám Mageiu, OpenSUSE, PCLinuxOS ... prostě ty známé, tak třeba Rosa Linux, ale je jich daleko více, ubuntu jen nalilo prachy do reklamy, proto je známé, ale rozhodně není to, co z něj dělá jeho komunita.

Re:User-friendly a stabilní distribuce
« Odpověď #29 kdy: 23. 04. 2013, 11:19:54 »
...
To je samozřejmé, ale v obou případech si myslím, že jsou lepší varianty, než ubuntu.

Uverejnil si 2 prispevky, kde tvrdis ze existuju distribucie, ktore su viac user-friendly ako Ubuntu. Vedel by si prezradit aspon jednu? Rad by som si vyskusal a porovnal. Dakujem.

Puppy LInux?
http://puppylinux.org/main/Overview%20and%20Getting%20Started.htm